*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 247468 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 15, 2007, 10:42:39 πμ »
Αγαπητέ john, όσο κι αν συμμερίζομαι και καταλαβαίνω τα αίτια της αγανάκτησης σου με ενοχλούν αφάνταστα εκφράσεις του τύπου:
....... και εμεις τρεχουμε στα κωλοχωρια μπας και παρουμε κανα μοριο απο κανα δυσπροσιτο.
όταν τις ξεστομίζουν άνθρωποι που θέλουν να κάνουν τους εκπαιδευτικούς. Δηλαδή ο μόνος λόγος που πας στα κωλ...α είναι γιατί θέλεις τα μόρια για πίασεις μια θεσούλα στο δημόσιο? ???
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:46:06 »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 15, 2007, 07:39:52 μμ »
Εγω και ολοι που τρεχουν στα κ.....α παμε για 3 μορια το χρονο το πολυ.Ενω ο αλλος απο π.χ Καλλιθεα(Αττικης) παει στη Σιβιτανιδειο αναπληρωτης για 9 μορια.Το καταλαβες φιλε mat?Ποια απο τις δυο αυτες περιπτωσεις σου φαινεται για "δηθεν εκπαιδευτικος"???Μηπως αγαπητε φιλε mat ανηκεις και εσυ στους "βολεμενους"????

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 15, 2007, 09:30:41 μμ »
Μη προτρέχεις. Ούτε βολεμένη είμαι ούτε τίποτα. Ανήκω δε, σε μια ειδικότητα (Κοινωνιολόγος) που τη θέση για αναπληρώτρια ή ωρομίσθια οι περισσότεροι για να μην σου πω η πλειοψηφία από εμάς την κυνηγάμε με το "τουφέκι" που λένε.
Απλά, δε δέχομαι να βγάζουν οι άνθρωποι τα απωθημένα τους με τα κακώς κείμενα του συστήματος βρίζοντας και προσβάλλοντας τον τόπο κατοικίας και ζωής κάποιων άλλων. Άλλωστε σκέψου ότι κάθε ένας από εμάς σε κάποιο κω...ρι έχει γεννηθεί και ζεί!!
Αν δεν σου αρέσει να τρέχεις στα διάφορα μέρη της Ελλάδας για να διδάξεις τότε να μην το κάνεις. Υπάρχει και ο ιδιωτικός τομέας που μπορείς να εργαστείς άνετα ως πληροφορικός (αν έχω καταλάβει καλά την ειδικότητα σου) επιλέγοντας την πόλη που δεν θεωρείς κω…ρι  8)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 15, 2007, 10:49:19 μμ »
Και εγω σε ενα κ....ι ζω.Δεν προσβαλλω τον τοπο κατοικιας κανενος.Απλα μου την δινει πως καποιοι ιδρωνουν για να κανουν αυτο που θελουν και καποιοι αλλοι.....
Αυτο που κανω μου αρεσει και δεν εχω παραπονο απλα γιατι να υπαρχει αυτη η "ανισοτητα".Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:46:06 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 15, 2007, 11:01:27 μμ »
Φίλε πληροφορικάριε John (ή Γιάννη Αγιάννη). Είμαι και γω ένας κάτοικος κωλ...ρίου. Σίγουρα τα πάντα πλέον στον τόπο μας δεν χαρακτηρίζονται από διαφάνεια. Παρα ταύτα πιστεύω ότι κάποιοι σαν και σένα είναι αυτοί που θα πρέπει να υμνούν τα θεία γι αυτό...
Το θέμα της Σιβιτανιδείου είναι πολύ μεγάλο. Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον σε ρωτάνε για το αν έχεις μεταπτυχιακά, προυπηρεσία εργασιακή (και όχι μόνο δευτεροβάθμια διδακτική), όπως επίσης αν έχεις γενικώς μια καλλιέργεια ως άτομο (είτε με ξένες γλώσσες είτε με αξιόλογα σεμινάρια). Τουλάχιστον σε ρωτάνε βρε αδερφέ...
Μήπως θα ήθελες καθηγηταρά μας να μας πεις την ηλικία σου?...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 24, 2007, 07:23:34 μμ »
ειρήνη ειμήν, μην βγάζετα τα μάτια σας.

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 25, 2007, 01:16:23 μμ »

 

5. ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ
 
 

6. ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

Οι υποψήφιοι θα καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους υπό ιδίαν ευθύνη και όπως στην προκήρυξη ζητείται. Μετά το επιγενόμενο έλεγχο δεν θα γίνονται δεκτά τα δικαιολογητικά εκείνα για τα οποία θα διαπιστωθεί ότι δεν ζητούνται ή δεν έχουν κατατεθεί όπως ακριβώς ορίζει η προκήρυξη.
Αιτήσεις - Δικαιολογητικά που θα υποβληθούν μετά τη λήξη της οριζόμενης προθεσμίας δεν θα παραλαμβάνονται και συνεπώς δεν θα αξιολογούνται.
Η Σχολή δεν φέρει καμία ευθύνη για τυχόν αναδημοσιεύσεις της προκήρυξης που παρατείνουν το παραπάνω χρονικό διάστημα υποβολής των δικαιολογητικών.

Δε θέλω να σας κόψω τη ελπίδα, αλλά νομίζω πως αυτά τα δύο σημεία της προκύρηξης δείχνουν το αν και πόσες ελπίδες έχουμε...Να είστε πολύ προσεχτικοί με τα δικαιολογητικά...που ζητάνε....είναι τόσα πολλά γιατί απλά τα ζητάνε από αυτούς που δεν πρόκειται να πάρουν...Καλό τρέξιμο....
Δεν τα λέω αυτά με πλήρη βεβαιότητα, απλά έχω συγγενή εκπαιδευτικό εκεί που ακόμα κι αυτός δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να βάλει το παιδί του αναπληρωτή και τουλάχιστον για την περσινή σχολίκή χρονιά δεν πήραν κανένεαν-έτσι μου είπαν- από αυτούς που είχαν κάνει αιτήσεις....
Ελπίζω φέτος να είναι πιο αξιοκρατικά τα πράγματα.
Καλή επιτυχία σε όλους!!!!!


Αποσυνδεδεμένος amdakos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 26, 2007, 05:00:46 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω αν την προηγούμενη εβδομάδα επικοινώνησε κανείς με τη Σιβιτανίδειο για τις συνεντεύξεις.Αν έχουν βγει και τέτοια
Με τα πολλά το είχα ξεχάσει!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 26, 2007, 05:04:07 μμ από amdakos »

Αποσυνδεδεμένος dplastour

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 28, 2007, 10:44:02 μμ »
Επικοινώνησα την Πέμπτη και μου είπαν ότι θα οριστεί η ημερομηνία το πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου.
Οπότε από τα μέσα αυτής της εβδομάδας, ας ξανατηλεφωνήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος dplastour

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 05, 2007, 09:22:46 μμ »
Καλησπέρα.

Μήπως γνωρίζει τελικά κάποιος πότε θα γίνει η συνέντευξη για πρόσληψη αναπληρωτών - ωρομίσθιων;  ??? ???

Παρακαλώ, ας ενημερώσει το site όποιος γνωρίζει και για εμάς τους εκτός Αθήνας! :-\

Ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 05, 2007, 10:15:48 μμ »
Από ανεπίσημη πηγή έμαθα πως οι προθέσεις είναι να γίνουν οι συνεντέυξεις από το 2ο δεκαήμερο του Ιουνίου. Αυτό ειπώθηκε από φίλο αναπληρωτή πέρυσι στη Σιβ/δειο που τυχαία το άκουσε.
Γενικά προκαλεί εντύπωση η βιασύνη στα πάντα φέτος (Προκ. Σιβ/δειου - Εισαγωγή στη Σιβ/δειο - Προκ. ΕΠΠΑΙΚ κοκ). Λες και αναμένουμε το τέλος του κόσμου...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 05, 2007, 11:45:12 μμ »
Παιδιά μην μιλήσω για την ΑΣΠΑΙΤΕ!!
Τι να πρωτοπω!!!
Φυσικά θα είδατε στην προκήρυξη, ότι τώρα στην απόδειξη γνώσης του Η/Υ έχει προστεθεί το Π.Δ 50/2001 με τα 3 άθρα που αναφέρονται.
Το θέμα είναι ότι το Π.Δ 50/2001 έχει αντικατασταθεί από το Π.Δ 44/2005, αλλά για άλλη μία φορά η ΑΣΠΑΙΤΕ το παρέκαμψε.
Και αυτό γιατί;
Διότι με το μεταγενέστερο Π.Δ 44/2005 πιστοποίηση γνώσης Η/Υ αποκτούν όσοι έχουν παρακολουθήσει στην σχολή τους πάνω από 5 μαθήματα Πληροφορικής. Για την συγκεκριμένη παρατυπία έχω κάνει προσφυγή στον συνήγορο τπυ πολίτη κατά της ΑΣΠΑΙΤΕ επειδή το παρέβλεψαν στην περυσινή προκήρυξη και τους περιμένω ακόμα απάντηση να δώσουν στον συνήγορο του πολίτη.
Φυσικά από ότι καταλαβαίνω η απάντηση τους είναι, η φετινή προκήρυξη, όπου καταργεί το μεταγενέστερο Π.Δ 44/2005 και δινεί ισχύ σε προγενέστερο 50/2001 για το ΕΠΑΙΚ.
Δεν θα τους αφήσω όμως, θα το συνεχίσω, μέσω του συνηγόρου του πολίτη οι οποίοι επιλήφθηκαν του θέματος  με ιδιαίτερη προσοχή όπου και απόρισαν με τις παρατυπίες και την πονηριά της ΑΣΠΑΙΤΕ  έτσι έχει φτάσει στα χέρια της νομικού συμβούλου της ΑΣΠΑΙΤΕ κ.Ανδρικοπούλου.   
Γι'αυτό μη μασάτε και μη διστάσετε να προσφύγετε στο συνήγορο του πολίτη για όλες τις παρατυπίες που γίνονται εις βάρος σας.!!!
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 06, 2007, 10:15:26 πμ »
Παιδιά συγγνώμη!!!
Έκανα λάθος!!
Αναφέρερεται σε άλλο post το παραπάνω.

Sorry!!
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 07, 2007, 04:39:53 μμ »
Στις 11/6 την άλλη δευτέρα παίρνουμε τηλ στη Σιβιτανίδειο να μάθουμε αν περάσαμε στη φάση της συνέντευξης.Το τηλ. είναι 210-4857617(Ανακοινωνένο στις Ανακοινώνεις της Γραμματείας)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 544

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.