*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 245828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ebak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 10:50:59 πμ »
γεία σας !θα ήθελα να μάθω πότε ανακοινωθηκαν τα αποτελέσματα της Σιβιτανιδείουκαι αν έχουν ειδοποιηθεί όλοι οι ΠΕ02?Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:20:49 »

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 11:05:10 πμ »
γεία σας !θα ήθελα να μάθω πότε ανακοινωθηκαν τα αποτελέσματα της Σιβιτανιδείουκαι αν έχουν ειδοποιηθεί όλοι οι ΠΕ02?Ευχαριστώ
26/09 ανακοινώθηκαν  τα αποτελέσματα

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 08:52:06 μμ »
Επειδη θα ενδιαφέρει αρκετούς, παραθέτω τα κριτήρια μοριοδότησης για τη Σιβιτανίδειο:

2. Η αξιολόγηση των υποψηφίων γίνεται από την Εκτελεστική Επιτροπή της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. η οποία προβαίνει στη σύνταξη σχετικών πινάκων με βάση τα παρακάτω κριτήρια:
2.1. Κριτήρια αξιολόγησης
2.1.1. Επιστημονική και παιδαγωγική συγκρότηση (ανώτατο όριο μονάδων 35)
Βασικό πτυχίο ειδικότητας
Βαθμός πτυχίου:   
Άριστα      15 μονάδες
Λίαν καλώς      12 μονάδες
Καλώς      8 μονάδες
Σχεδόν καλώς   7 μονάδες
Δεύτερο πτυχίο συναφούς ειδικότητας ή Απολυτήριο Γενικού Λυκείου για τους κλάδους ΤΕ1 και ΔΕ1: 5 μονάδες
Διδακτορικό δίπλωμα:   10 μονάδες
Master:      6 μονάδες
Γνώση ξένης γλώσσας:   3 μονάδες
Παιδαγωγικές σπουδές:   5 μονάδες.

2.1.2. Προϋπηρεσία (ανώτατο όριο μονάδων 20)
Αξιολογείται η διδακτική προϋπηρεσία στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών Και Επαγγελμάτων (Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.) ή σε σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης και η επαγγελματική πείρα μετά την απόκτηση του βασικού τίτλου σπουδών για την ειδικότητα της οποίας υποβάλλεται η αίτηση πρόσληψης.
Τα υπολογιζόμενα έτη προϋπηρεσίας, διδακτικής και επαγγελματικής, δεν μπορεί να είναι περισσότερα από πέντε (5) αθροιστικά και για τις τρεις (3) περιπτώσεις.
Οι μονάδες για κάθε περίπτωση κατανέμονται ως ακολούθως:
Διδακτική προϋπηρεσία στην Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. 4 μονάδες κατ' έτος
Διδακτική προϋπηρεσία σε σχολεία της Δ/θμιας Εκπ/σης 3 μονάδες κατ' έτος
Επαγγελματική πείρα 2 μονάδες κατ' έτος Η προϋπηρεσία (διδακτική και επαγγελματική) λαμβάνεται υπόψη και αξιολογείται κατά τα ανωτέρω μόνο εφόσον είναι αντίστοιχη με την ειδικότητα της θέσης για την οποία έχει υποβάλει αίτηση πρόσληψης ο υποψήφιος.
2.1.3. Προφορική συνέντευξη (ανώτατο όριο μονάδων 30).
Όλοι οι υποψήφιοι καλούνται σε προφορική συνέντευξη ενώπιον επιτροπών που ορίζονται με απόφαση του Δ.Σ. της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. και υποβάλλονται σε ερωτήσεις που αφορούν γενικά θέματα παιδείας και παιδαγωγικής και ιδιαίτερα σε αντίστοιχα θέματα που αφορούν την Τεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση.
Υποψήφιοι που δεν προσέρχονται στην προφορική συνέντευξη αποκλείονται από την τελική επιλογή.
2.2. Κοινωνικά κριτήρια (ανώτατο όριο μονάδων 15).
2.2.1. Πολύτεκνοι: μονάδες 3
2.2.2. Τέκνα πολυτέκνων: μονάδες 2.
2.2.3. Τέκνα συνταξιοδοτουμένων αναπήρων πολέμου ή θυμάτων πολέμου συνταξιοδοτουμένων ή μη: μονάδες 2.
2.2.4. Τέκνα Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης: μονάδες 2.
2.2.5. Τέκνα αγωνιστών και θυμάτων του εμφυλίου πολέμου που αποκαταστάθηκαν με το Ν. 1863/89: μονάδες 2.
2.2.6. Σύζυγος ή τέκνο ή αδελφός ή αδελφή υπαλλήλου του Δημοσίου Ν.Π.Δ.Δ., Ο.Τ.Α. ή νομικού προσώπου της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/94 ο οποίος απεβίωσε κατά την εκτέλεση της διατεταγμένης υπηρεσίας και εξαιτίας αυτής: μονάδες 2.
2.2.7. Άγαμη μητέρα εφόσον έχει την επιμέλεια του ανήλικου τέκνου: μονάδες 2.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 06, 2008, 06:28:34 μμ »
Επειδη θα ενδιαφέρει αρκετούς, παραθέτω τα κριτήρια μοριοδότησης για τη Σιβιτανίδειο:

Απ'οπου φαινεται ξεκαθαρα οτι αν καποιος πηρε το πτυχιο με 10, εχει διδακτορικο, 3 ξενες γλωσσες και 4 χρονια προϋπηρεσια σε φροντιστηριο, μαζευει: 15+10+3+8 = 36 μορια απο τ'αντικειμενικα κριτηρια,
ενω καποιος που πηρε το πτυχιο με το ζορι, συν μια ξενη γλωσσα και 1 χρονο προϋπηρεσια στη Σιβιτανιδειο απο ΠΔΣ, μαζευει: 8+3+4 = 15 μορια.
Αλλά αν στον πρωτο το καθε μελος της τριμελους επιτροπης βαλει στη συνεντευξη απο 2 μορια, αυτος θα εχει 42 μορια συνολο, ενω αν στον δευτερο βαλουν απο 10, εκεινος θα εχει 45 μορια συνολο!

Οσοι ασχολουνται με μοριοδοτησεις προκυρηξεων, με το που μαθαινουν οτι το μεγιστο της Συνεντευξης ειναι 30 μορια σε ενα μεγιστο πιθανο συνολο μοριων 85 (χωρις τα κοινωνικα κριτηρια), καταλαβαινουν αυτοματα τι γινεται. Πολυ απλά, η μοριοδοτηση της Συνεντευξης ειναι απαραδεκτα υψηλη κι ετσι μπορει να χρησιμοποιηθει πολυ ευκολα για προωθηση συγκεκριμενων υποψηφιων ανατρεποντας την ελλειψη αντικειμενικων προσοντων τους. Οπως ειπα και πριν, σιγουρα και καποιοι θα μπουν τυχαια, αλλά οποιος εχει βυσμα μπαινει ανετα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:20:49 »

Αποσυνδεδεμένος s-a-educ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 02:14:41 πμ »
Δεν διαφωνώ ότι η συνέντευξη είναι το μεγάλο ατού στα χέρια των υπεύθυνων της Σιβιτανιδείου για να κάνουν τις προσλήψεις που θέλουν αυτοί.

Όμως, η αλήθεια είναι ότι φέτος, φαίνεται ολοκάθαρα ότι έγινε προσπάθεια να ανεβάσουν ψηλότερα όσους είχαν πολλά αντικειμενικά, για να μην έχουν πολλές ενστάσεις.

Α. ΘΕΜΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΕΩΝ
Ξέρω διαφορετικές  περιπτώσεις μιας ειδικότητας:

-Εκπαιδευτικός με αυξημένα αντικειμενικά, πτυχίο πριν το  1998, διορίστηκε χωρίς μέσον, καθώς δεν μπορούσαν να βάλουν στη συνέντευξη κάτω απο 10 ( άριστα το 30).
Τα μόρια ήταν τα εξής: Πτυχίο 12, Μάστερ 6, Ξένη Γλώσσα 3, Προυπηρεσία 15= ΣΥΝΟΛΟ 36+ συνέντευξη 10.= 46 μόρια

-Εκπαιδευτικός με πτυχίο του 2002, με Μάστερ και προυπηρεσία ωρομισθία και ΠΔΣ ( εδώ παίζονται τα μεγαλύτερα παιχνίδια πανελλαδικά) εμφανίζεται στην πρώτη θέση του πίνακα με πάνω απο 49 μόρια. Εννοείται ότι προσλήφθηκε.Δεν ξέρουμε αν "έβαλε μέσο" ή αν η διαφορά απο τον προηγούμενο είναι τα 3 επιπλέον μόρια του άριστα του πτυχίου. Πάντως η διαφορά των μορίων είναι μικρή, και οι επιλογές και των 2 κρίθηκαν στα εκατοστά, σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Β.ΘΕΜΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΩΝ
Απαντώ στον συνάδελφο που ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση μονιμοποιήσεων και πάλι μετά το 2003.
Είναι γνωστό ότι το ΥΠΕΠΘ έχει αφήσει παράθυρα για προσλήψεις με άλλους τρόπους εκτός πίνακα πάμπολλα!
Δεν πιστεύω λοιπόν ότι μπορεί να "σκεφτεί" να καταργήσει ένα από αυτά, όχι το μεγαλύτερο, αλλά σταθερό χρόνια, τη Σιβιτανίδειο.
Η τελευταία φουρνιά που μπήκε με επετηρίδα στη Σιβιτανίδειο ήταν το 1988-89, αν δεν απατώμαι. Οι τελευταίες μονιμοποιήσεις έγιναν το 2003.
Δεν πιστεύω ότι θα γίνουν ξανά μονιμοποιήσεις.
Το Δ.Σ. του συλλόγου των εκπαιδευτικών της σχολής καυχιέται ότι πάλεψαν και αυτοί για να γίνει η φετινή ρύθμιση του ΥΠΕΠΘ (24μηνο+ΑΣΕΠ, 40μηνο).
Όλοι έχουν στραμένα τα μάτια προς το ΥΠΕΠΘ.
Το αποτέλεσμα είναι νά μην υπάρχει οποιαδήποτε απαίτηση για μονιμοποίηση στη Σιβιτανίδειο, παρόλο το ότι θα βόλευε αρκετούς.

Φαίνεται όμως ότι τα πράγματα και στη Σιβιτανίδειο δεν ακούγονται καλά. Φέτος οι φήμες έλεγαν ότι δεν θα γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών αλλά μόνο ωρομισθίων. Η αντίδραση των μονίμων, επειδή δεν μπορούν να λειτουργήσουν τα σχολεία με ωρομίσθιους  μόνο, φαίνεται ότι απέτρεψε προσωρινά αυτό το μέτρο.
Έχει επίσης ακουστεί ότι η σχολή μπορεί να κλείσει με τη μορφή που έχει τώρα και να στραφεί προς την κατάρτιση καθαρά.

Το σίγουρο είναι ότι έχουμε να δούμε πολλές αλλαγές στην Τεχνική Επαγγελματική Εκπαίδευση στα χρόνια που έρχονται, με βασικότερη την ιδιωτικοποίησή της! Εκεί είναι όλο το ζουμί, όλα τα λεφτά!


Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 09:58:50 πμ »
Το Δ.Σ. του συλλόγου των εκπαιδευτικών της σχολής καυχιέται ότι πάλεψαν και αυτοί για να γίνει η φετινή ρύθμιση του ΥΠΕΠΘ (24μηνο+ΑΣΕΠ, 40μηνο).

Α ναι? Σ'αυτους χρωσταμε αυτην την απαραδεκτη ρυθμιση που μειωσε δραματικα τις θεσεις του 60-40?

Αποσυνδεδεμένος s-a-educ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 01:07:33 πμ »
Το Δ.Σ. του συλλόγου των εκπαιδευτικών της σχολής καυχιέται ότι πάλεψαν και αυτοί για να γίνει η φετινή ρύθμιση του ΥΠΕΠΘ (24μηνο+ΑΣΕΠ, 40μηνο).

Α ναι? Σ'αυτους χρωσταμε αυτην την απαραδεκτη ρυθμιση που μειωσε δραματικα τις θεσεις του 60-40?


Έγραψα "καυχιέται" γιατί νομίζω ότι είναι υπερβολές, για να μην πω φούμαρα!
Δυστυχώς το ΔΣ του συλλόγου ( και εννοώ το τελευταίο),δεν είναι καθόλου ενεργοποιημένο ανοιχτά, δρα μόνο στο παρασκήνιο και γι' αυτό δεν μπορεί να αποτρέψει ούτε να επιβάλλει τίποτε.
Δεν έχει διαμαρτυρηθεί ποτέ για αδικίες σε βάρος εκπαιδευτικών.
Μέσα στο πλαίσιο αυτό, αμφιβάλλω σοβαρά αν κατάφερε να επιδράσει στο ΥΠΕΠΘ έστω και στο ελάχιστο!

Το θέμα με τη Σιβιτανίδειο ( όπως και με όλα τα παράθυρα διορισμού τύπου ΠΔΣ, ΣΔΕ, εκκλησιαστικά κ.λ.π.) είναι ότι παραμένει για να εξυπηρετεί μικροκομματικές και άλλες σκοπιμότητες.
Όταν θα μπορούν να πετύχουν τα ίδια απο κάπου αλλού, θα την καταργήσουν ως δευτεροβάθμια σχολή και θα φτιάξουν κάτι άλλο.

Μέχρι τότε, θα έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν μια συνείδηση οπαδού υπάκουου και φοβισμένου σε πολύ κόσμο, στο όνομα της συγκέντρωσης των περίφημων 9 μορίων το χρόνο ( για τη Σιβιτανίδειο λίγα παραπάνω, καθώς τον Σεπτέμβριο γίνονται προσλήψεις για τις εξετάσεις).

Μέχρι τότε θα έχουν πετύχει με το διαίρει και βασίλευε να μας κάνουν να βλέπουμε ο ένας τον άλλο σαν εχθρό και να σκεφτόμαστε όπως οι νεκροθάφτες " ο θάνατός σου η ζωή μου".
Αυτό για μένα είναι το πιο επικίνδυνο που έχουν καταφέρει διατηρώντας μαγαζάκια, διαφορετικούς τρόπους πρόσληψης και πίνακες επί πινάκων.
Αυτό κατά τη γνώμη μου, και ανεξαρτήτως του που εργάζεται ο καθένας μας, πρέπει να το αντιπαλέψουμε.

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 10:10:54 πμ »



Παράθεση

 Ο μόνος τρόπος να μαζέψεις τοσα αντικειμενικα που λες ειναι εκτος του να έχεις και διδακτορικο και οπωσδηποτε 2ο πτυχιο  να έχεις υπηρετησει τουλάχιστον 5 χρόνια στην Σιβιτανίδειο... να έχεις απο 2 παιδια και πάνω και πάλι να μην γίνουν πολλές αιτήσεις στην ειδικότητα σου απο βύσματα.........

Τα μαθηματικά σου θα τα ζήλευε αναμφίβολα ο Πυθαγόρας. Το δε ειρμό της σκέψης σου ο Φρόιντ. Υπάρχουν άτομα μέσα στο forum που με γνωρίζουν χρόνια (και προσωπικά) και δεν θα ρίσκαρα να έλεγα ότι μου κατέβαινε. Μπορείτε να πιστεύετε ότι θέλετε (ή ότι σας βολεύει). Εγώ δεν είπα ότι όλες οι προσλήψεις είναι πέρα για πέρα αξιοκρατικές... είπα ότι τα βαριά χαρτιά δεν κόπηκαν (όπως πέρυσι).
Παίρνω παράδειγμα εμένα και κανα δυό φίλους "βαρβάτους" που πέρυσι μας είχαν αναίτια πετσοκόψει και φέτος όχι...
Αν η διαφορετικότητα της άποψής μου σας αναστατώνει και πρέπει να ριχθεί στην πυρά... χίλια συγνώμη βρε παιδιά...

class1993 φυσικά και δεν θα με ενδιέφερε ποτέ τι σχέση έχει ο γενικός με την εκπαίδευση... μπορείς όμως να μας πεις τι σχέση έχεις ΕΣΥ με την εκπαίδευση (αυτό θα έπρεπε να σε απασχολήσει πρωτίστως)
(Το αν ψεύδομαι ή όχι... δεν θα σου δώσω λογαριασμό...)

Nikolopol όντως διορίζομαι με καμιά 10αριά μόρια (αν τα πράγματα συνεχίσουν ως έχουν). Αυτό δεν σημαίνει ότι το θέλω κιόλας. Είμαι διευθυντικό στέλεχος και κερδίζω όσα 4 μόνιμοι μαζί. Καινούργια πολύ σοβαρά δεδομένα στη ζωή μου δεν μου επιτρέπουν ούτε μείωση του budget ούτε απομάκρυνση από την περιοχή μου (τουλάχιστον όχι ακόμη).

Καλή επιτυχία σε όλους του χρόνου αν ξαναδώσετε και υγεία πάνω απ' όλα.-   
 

 

Σοβαρα ,εισαι διευθυντικο στελεχος και μπαινεις σε εκπαιδευτικα forum για να ενημερωνεσαι?τι βιτσιο και τουτο ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 02:55:09 μμ »
Λουλου, προφανώς είναι διευθυντικό στέλεχος σε κάποια ιδιωτική εταιρεία και ενδιαφέρεται να πάει στην εκπαίδευση. Που βλέπεις το παράλογο?  ???
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #387 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 06:29:03 μμ »
Διαβασε καλυτερα το μηνυμα του που πετιεσαι σαν την π. και μετα μιλα,ο ιδιος λεει οτι δεν ενδιαφερεται να μπει στην εκπαιδευση ,συγγνωμη θα ειμαι στελεχος με οτι συνεπαγεται μισθολογικα αυτο και θα πηγαινα για 1000 ευρω στην εκπάιδευση?Αν δεν κανω λαθος 4 μισθοι μονιμων 4χ1000=4000 ευρω,ξερεις πολλους στην Ελλαδα να παιρνουν αυτον τον μισθο???
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2008, 06:32:25 μμ από Λουλου »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #388 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 07:30:34 μμ »
Διαβασε καλυτερα το μηνυμα του που πετιεσαι σαν την π. και μετα μιλα,ο ιδιος λεει οτι δεν ενδιαφερεται να μπει στην εκπαιδευση ,συγγνωμη θα ειμαι στελεχος με οτι συνεπαγεται μισθολογικα αυτο και θα πηγαινα για 1000 ευρω στην εκπάιδευση?Αν δεν κανω λαθος 4 μισθοι μονιμων 4χ1000=4000 ευρω,ξερεις πολλους στην Ελλαδα να παιρνουν αυτον τον μισθο???

Επειδή τα έχω διαβάσει, θα σε ενημερώσω ότι πέρισυ τον ενδιέφερε να μπει αλλά δεν του έκατσε. Φέτος οι υποχρεώσεις του και οι συγκυρίες δεν του το επιτρέπουν, όπως είπε.

Επίσης για πολλούς το οικομομικό μπορεί να μην είναι το πρωτεύον αλλά η ποιότητα ζωής. Πιστεύω πως γνωρίζεις τι σημαίνει ποιότητα ζωής και ποιες είναι οι συνθήκες στον ιδιωτικό τομέα. Είσαι εσύ ικανή να κρίνεις κάποιον για τις επιλογές του? Κοίταξε καλύτερα το δοκάρι στο μάτι σου και άσε την ακίδα στο μάτι των άλλων.

 Η μιζέρια είναι τόσο έντονη σε κάποιους που τους κάνει να εκδηλώνουν την κακία και τη ζήλεια τους σε υπέρμετρο βαθμό.

Επίσης το επίπεδο σου είναι χαμηλότατο, εγώ δεν σε έβρισα ούτε σε χαρακτήρισα κοπέλα μου. Την άποψη μου εξέφρασα. Συγνώμη αν ήταν διαφορετική από τη δική σου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2008, 07:39:13 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3419
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #389 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 02:38:21 μμ »
Μην τσακωνεστε.........


Πάντως ο Ντινιεράκης και ο Κρικώνης ξαναβάλανε τα παιδια τους....Α ρε Ελλαδιτσα..................Σαν τους βασιλιάδες και αυτοι απο πατέρα σε παιδί το Στέμα

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #390 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 11:46:57 πμ »
Διαβασε καλυτερα το μηνυμα του που πετιεσαι σαν την π. και μετα μιλα,ο ιδιος λεει οτι δεν ενδιαφερεται να μπει στην εκπαιδευση ,συγγνωμη θα ειμαι στελεχος με οτι συνεπαγεται μισθολογικα αυτο και θα πηγαινα για 1000 ευρω στην εκπάιδευση?Αν δεν κανω λαθος 4 μισθοι μονιμων 4χ1000=4000 ευρω,ξερεις πολλους στην Ελλαδα να παιρνουν αυτον τον μισθο???

Λουλου είσαι πράγματι ανεκδιήγητος /η.
Αν μη τι άλλο εγώ που μπήκα στην διαδικασία επιλογής όπως και τα άλλα παιδιά nikolopol, s-a-educ κλπ) παλεύοντας για το διορισμό, δικαιούμαστε να έχουμε μια άποψη για το συγκεκριμένο θέμα. Εσύ που είσαι ήδη διορισμένη (εδώ και καιρό) τι ζόρι τραβάς? Δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις εκτός απ΄το να είσαι κριτής των πάντων και επί παντός επιστητού?
Θα σε στεναχωρήσω λίγο λέγοντας σου ότι οι μισθοί που ανέφερα υπάρχουν!
Αν φτιάξεις ένα e-mail μπορώ να σου στείλω σκαναρισμένη τη μισθοδοσία μου για να πεισθείς. Θα ζητήσεις έπειτα συγνώμη? Επιλογή σου ήταν να στραφείς απευθείας μετά τις σπουδές σου προς το δημόσιο εξασφαλίζοντας τα σίγουρα χιλιάρικα. Δεν σε κρίνω γι αυτό…
Για να τελειώνουμε μια για πάντα…
Δεν με ενδιαφέρει ούτε τι μέρος του λόγου είσαι, ούτε το πώς έχει καταντήσει η ζωή που περνάς. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι όταν με το καλό μεγαλώσει ο 50 ημερών γιός μου να μην τύχει ποτέ να πάρει μαθήματα στο σχολείο από εσένα ή όμοιούς σου… Το επίπεδό σου αρμόζει μάλλον περισσότερο σε οδηγούς νταλίκας παρά σε πνευματικούς ταγούς…

Πολύ καλό σου Σαββατοκύριακο…     

Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #391 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 10:00:42 μμ »
Μην τσακωνεστε.........


Πάντως ο Ντινιεράκης και ο Κρικώνης ξαναβάλανε τα παιδια τους....Α ρε Ελλαδιτσα..................Σαν τους βασιλιάδες και αυτοι απο πατέρα σε παιδί το Στέμα
τι ξέρεις για το Ντινιεράκη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157993
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.