*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 246242 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #392 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 12:48:25 πμ »
Διαβασε καλυτερα το μηνυμα του που πετιεσαι σαν την π. και μετα μιλα,ο ιδιος λεει οτι δεν ενδιαφερεται να μπει στην εκπαιδευση ,συγγνωμη θα ειμαι στελεχος με οτι συνεπαγεται μισθολογικα αυτο και θα πηγαινα για 1000 ευρω στην εκπάιδευση?Αν δεν κανω λαθος 4 μισθοι μονιμων 4χ1000=4000 ευρω,ξερεις πολλους στην Ελλαδα να παιρνουν αυτον τον μισθο???

Επειδή τα έχω διαβάσει, θα σε ενημερώσω ότι πέρισυ τον ενδιέφερε να μπει αλλά δεν του έκατσε. Φέτος οι υποχρεώσεις του και οι συγκυρίες δεν του το επιτρέπουν, όπως είπε.

Επίσης για πολλούς το οικομομικό μπορεί να μην είναι το πρωτεύον αλλά η ποιότητα ζωής. Πιστεύω πως γνωρίζεις τι σημαίνει ποιότητα ζωής και ποιες είναι οι συνθήκες στον ιδιωτικό τομέα. Είσαι εσύ ικανή να κρίνεις κάποιον για τις επιλογές του? Κοίταξε καλύτερα το δοκάρι στο μάτι σου και άσε την ακίδα στο μάτι των άλλων.

 Η μιζέρια είναι τόσο έντονη σε κάποιους που τους κάνει να εκδηλώνουν την κακία και τη ζήλεια τους σε υπέρμετρο βαθμό.

Επίσης το επίπεδο σου είναι χαμηλότατο, εγώ δεν σε έβρισα ούτε σε χαρακτήρισα κοπέλα μου. Την άποψη μου εξέφρασα. Συγνώμη αν ήταν διαφορετική από τη δική σου
μάλιστα, όταν σε βρίζουν σε ενοχλεί  ενώ όταν ειρωνεύεσαι εσύ τους άλλους τότε είναι δίκαιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:31:35 »

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #393 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 03:12:04 πμ »
Γιαννη thanks για την παρεμβαση ,η σιωπη μου προς απαντηση του ηταν οτι καλυτερο προς αυτον ,εσυ καταλαβαινεις ,το οτι κοπτεται τοσο για την υποστηριξη διευθυνταδων λεει πολλα ,το forum δεν ειναι ηλιθιο!!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #394 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 11:18:04 πμ »
Γιαννη thanks για την παρεμβαση ,η σιωπη μου προς απαντηση του ηταν οτι καλυτερο προς αυτον ,εσυ καταλαβαινεις ,το οτι κοπτεται τοσο για την υποστηριξη διευθυνταδων λεει πολλα ,το forum δεν ειναι ηλιθιο!!!

Μπράβο ρε κοπέλα μου!!! Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις!!! Το άλλο για τον Τοτό, το ξέρεις?  ;D Άσε ρε κοπέλα μου. Ακριβώς το φόρουμ δεν είναι ηλίθιο και κρίνει τον καθένα μας γι'αυτά που γράφει και λέει.Έπειδή θεωρώ ότι κι εγώ δεν είμαι ηλίθιος, πιστεύω ότι μπορώ να κρίνω και να πω τη γνώμη μου για καποιους και για κάποια πράγματα. 

μάλιστα, όταν σε βρίζουν σε ενοχλεί  ενώ όταν ειρωνεύεσαι εσύ τους άλλους τότε είναι δίκαιο


Γιαννάκη, εγώ δεν έβρισα κανένα και ούτε διεκδικώ το αλαθητο. Επίσης είμαι από τους λίγους που δεν κρύβει τα στοιχεία του σε αυτό το φορουμ. Όσον αφορά τους χαρακτηρισμούς μου σε σένα, δεν σε χαρακτηρίζω εγώ αλλά αυτά που συνήθως γράφεις. Αν μη τι άλλο θεωρείται ότι είμαστε εκπαιδευτικοί και πρέπει να έχουμε μια αντίληψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2008, 02:25:44 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #395 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:38:58 μμ »
Μην τσακωνεστε.........


Πάντως ο Ντινιεράκης και ο Κρικώνης ξαναβάλανε τα παιδια τους....Α ρε Ελλαδιτσα..................Σαν τους βασιλιάδες και αυτοι απο πατέρα σε παιδί το Στέμα
τι ξέρεις για το Ντινιεράκη?

Πολλα ξερω.........ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.............δείτε απλα τις βαθμολογίες και θα καταλάβετε......και πως μπηκε ξερω...και πως θα συνεχισει να μπαινει ξερω..........................

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:31:35 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #396 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 06:39:06 μμ »
για τον ντινιερακη ακουστηκαν παρα πολλά ..........ας κοιτάξουν και κάποιοι την ηλικία ίσως βγάλουνε λαβράκι όπως τότε με τον γιο του βουρλούμη.....................καταλαβαίνετε ποιανού λέω.....

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #397 στις: Οκτώβριος 20, 2008, 10:23:32 πμ »
Το χειροτερο απο ολα ξερετε ποιο ειναι τελικα?     Οτι εμεις οι ιδιοι δεν κανουμε τιποτα για ολα τα παραπανω(και εννοειται οτι βαζω μεσα τον εαυτο μου). Μια καταγγελια σε υπουργειο δεν εχει γίνει....και όσες μηνυσεις εχουν γινει έχουν γίνει για προσωπικο όφελος(κατοχύρωση μορίων -μισθού) Κανένας μας δεν έχει κάνει καταγγελια για άτομα......ακομα και να ξέρουμε........Με αποτελεσμα όλα αυτα να γινονται καθε χρόνο και να συνεχισουν να γίνονται......

Αποσυνδεδεμένος Atetra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #398 στις: Οκτώβριος 30, 2008, 07:57:00 μμ »
συγγνωμη και παλι για την ασχρετοσυνη μου αλλα ειπαμε...ειμαι νεα :-\τι ακριβως ειναι η σιβιτανιδειος????που βρισκεται???εκει ως τι σε παιρνουν??απο τα λιγα που διαβασα απο τις συνεντευξεις,μου φανηκε οτι ειναι δυσκολο να μπεις εκει ???τι ειναι αυτο βρε συναδελφοι???ας διαφωτισει καποιος και μενα το μικρο απειρο :-[
Είναι Δημόσια Σχολή.(Συγκρότημα απο Σχολεία).Βρίσκεται στην Αθήνα,στην Καλλιθέα απέναντι απο τον σταθμό του ΗΣΑΠ.Σε παίρνουν ώς Αναπληρωτή.Για εμάς παραμένει όνειρο η εισαγωγή σε αυτή.Για αυτούς που έχουν βύσμα είναι πολύ έυκολο.Ελπίζω να σε κατατόπισα.


από όσο γνωρίζω, το βασικό μέσο για τη Σιβιτανίδειο είναι οι καλές άκρες στην Εκκλησία...τουλάχιστον εμένα αυτό μου είπε κάποιο άτομο που ξέρει κάποια περιστατικά.........καλή τύχη σε όλους τους ενδιαφερομένους!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2008, 07:59:53 μμ από Atetra »

Αποσυνδεδεμένος valiac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #399 στις: Νοέμβριος 03, 2008, 02:03:05 μμ »
Παιδια στη σιβιτανιδειο ως τι καλουν φετος? αναπληρωτες μόνο ή και ωρομισθιους?

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #400 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 03:38:44 μμ »
Παιδια στη σιβιτανιδειο ως τι καλουν φετος? αναπληρωτες μόνο ή και ωρομισθιους?

Αναπληρωτες..........και ωρομισθίους......αλλα ποιο πολλοι αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #401 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 12:53:46 πμ »
Μην τσακωνεστε.........
Πάντως ο Ντινιεράκης και ο Κρικώνης ξαναβάλανε τα παιδια τους....Α ρε Ελλαδιτσα..................Σαν τους βασιλιάδες και αυτοι απο πατέρα σε παιδί το Στέμα

όταν λες ότι έβαλε τους δικούς του , τι εννοείς, έβαλε άτομα που δεν άξιζαν να μπούνε?
εαν είχαν τα τυπικά προσόντα τότε καλώς μπήκανε, μεταπτυχιακό κλπ

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #402 στις: Νοέμβριος 15, 2008, 06:08:01 πμ »
Παιδιά, να υποθέσω ότι για φέτος τελείωσε το παραμύθι; Ή υπάρχει περίπτωση να πάρουν και άλλους αναπληρωτές;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #403 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:45:38 μμ »
Μην τσακωνεστε.........
Πάντως ο Ντινιεράκης και ο Κρικώνης ξαναβάλανε τα παιδια τους....Α ρε Ελλαδιτσα..................Σαν τους βασιλιάδες και αυτοι απο πατέρα σε παιδί το Στέμα

όταν λες ότι έβαλε τους δικούς του , τι εννοείς, έβαλε άτομα που δεν άξιζαν να μπούνε?
εαν είχαν τα τυπικά προσόντα τότε καλώς μπήκανε, μεταπτυχιακό κλπ

Τα παιδια τους εννοω.............ο μεν Ντινιεράκης την κόρη του και ο Κρικώνης τα παιδια του........όσο για τα προσόντα αστα καλύτερα........καποιοι καλό ειναι να κοιτάξουν μέχρι και ηλικίες

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #404 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 09:13:03 μμ »
Μην τσακωνεστε.........
Πάντως ο Ντινιεράκης και ο Κρικώνης ξαναβάλανε τα παιδια τους....Α ρε Ελλαδιτσα..................Σαν τους βασιλιάδες και αυτοι απο πατέρα σε παιδί το Στέμα

όταν λες ότι έβαλε τους δικούς του , τι εννοείς, έβαλε άτομα που δεν άξιζαν να μπούνε?
εαν είχαν τα τυπικά προσόντα τότε καλώς μπήκανε, μεταπτυχιακό κλπ

Τα παιδια τους εννοω.............ο μεν Ντινιεράκης την κόρη του και ο Κρικώνης τα παιδια του........όσο για τα προσόντα αστα καλύτερα........καποιοι καλό ειναι να κοιτάξουν μέχρι και ηλικίες

όλα όμως μαθαινονται....μην ανησυχεις.......
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2008, 09:14:48 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #405 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 10:43:31 μμ »
Στη Σιβιτανίδειο όσοι είναι να καλέσουν το ήξεραν πολύ καιρό πριν, καθώς οι θέσεις ήταν ΔΟΣΜΕΝΕΣ!!!!!!
Το ξέρω σίγουρα από εγκυρότατη πηγη!!!!
Μην ελπίζετε σε τίποτα αν δε δουλεύει συγγενής σας εκεί ή δεν ξέρετε κανέναν από την αρχιεπισκοπή.
Η προκύρηξη ήταν "φωτογραφική"!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.