*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 247510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 03:53:56 μμ »
Η προκήρυξη της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. είναι από τις πιο γενικόλογες που έχω διαβάσει.
Έχει 2-3 ΦΕΚ όλα κιόλα.
1. Δεν αναφέρει πουθενά πώς γίνεται η μοριοδότηση.
2. Δεν αναφέρει πουθενά εάν υπάρχει η δυνατότητα ένστασης. Μέλος του pde.gr έγραψε προηγουμένως  για περίπτωση κατόχου διδακτορικού που έγινε δεκτή ένστασή του.
3. Στη σελ. 8 της προκήρυξης και στη σημείωση 2. (όπως σημειώνει και ο porcupinetree) αναφέρει ότι όσοι εμπίπτουν στην διάταξη του Ν. 2909/2001 προσλαμβάνονται υποχρεωτικά.
Παράθεση
“… 2. Πληροφορούμε τους ενδιαφερόμενους ότι, θα γίνει υποχρεωτική πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών εκπαιδευτικών για το σχολικό έτος 2007-2008, όσων αναπληρωτών εκπαιδευτικών υπηρετούσαν στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων κατά το προηγούμενο σχολικό έτος και εμπίπτουν στις σχετικές διατάξεις του Ν. 2909/2001. Τούτο σημαίνει και αντίστοιχη μείωση του αριθμού των προσωρινών αναπληρωτών εκπαιδευτικών που θα προσληφθούν με την παρούσα διαδικασία. …”.

Επειδή ξέρω ότι πέρσι ήμουν Νο5 στον πίνακα της ειδικότητάς μου.
Επειδή ξέρω ότι πτυχίο του 2003 ήταν πέρσι Νο1!!! Στον πίνακα και τώρα έχει ήδη 3 χρόνια προϋπηρεσία εκεί. Χωρίς master, παιδαγωγικό, προϋπηρεσία, κλπ
Επειδή ξέρω ότι διορίστηκαν από τον πίνακα  το Νο 2 και Νο3.
Και επειδή ξέρω ότι το Νο4 δεν έκανε αίτηση φέτος γιατί έχει αηδιάσει με το κωμικό της υπόθεσης,
έχω λογικά αρκετές πιθανότητες να είμαι μέσα στην τριάδα (όσους πήραν και πέρσι).

σημ.: Στην συνέντευξη όταν έχεις μεγάλη εκπαιδευτική προϋπηρεσία, μεταπτυχιακό, μεγάλη επαγγελματική πείρα, παιδαγωγικό, κλπ σου λένε “…μα καλά τόσο πετυχημένος επαγγελματικά με μάστερ κλπ γιατί θέλεις να ανακατευτείς με την εκπαίδευση;” (στα λένε όλα αυτά ενώ ξέρουν τι γίνεται…)
Όταν πριν πολλά χρόνια (7-8) δεν είχα όλα αυτά μου έλεγαν “…τι κρίμα αν είχατε παιδαγωγικό κάτι θα γινόταν…”.

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα πάρω τις απαντήσεις και θα ενημερώσω το pde.gr για τον τρόπο μοριοδότησης, ενστάσεων, κλπ.

Παρακαλώ όπως, όποιος γνωρίζει, να κοινοποιήσει της απαντήσεις στα ανωτέρω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:16 »

Αποσυνδεδεμένος irida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
    • Μαζί για την εκπαίδευση
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 05:05:24 μμ »
Τα μόρια τα είδες???

Εγώ προσωπικά έχω αηδιάσει όταν πριν 3 χρόνια έκανα 2 αιτήσεις την δική μου με 5 χρόνια προϋπηρεσίας σε δευτεροβάθμια αλλά και τριτοβάθμια εκπαίδευση και της αδελφής μου που μόλις πήρε πτυχίο και είχε προϋπηρεσία μηδέν. Τα μόρια λοιπόν της μικρής ήταν σχεδόν τριπλάσια από τα δικά μου. Η δικαιολογία τους ήταν πως πήγα χάλια στη συνέντευξη (με ρώτησαν τι μαθήματα έκανα στο ΤΕΙ) ενώ εκείνη που της ζήτησαν να κάνει πλάνο μαθήματος και άσχετη με αυτά πήγε υπέροχα... Ακόμη γελάμε με αυτό. Η κατάντια τους!!! Μα πόσο  μυαλό μπορεί να τους λείπει για να δουν τη διάκριση που έκαναν ανάμεσα σε 2 αδέλφια. Αλλά βαθμολόγησαν στην τύχη αφού μοίρασαν τα πολλά μόρια στα βύσματα. Σαφώς και υπάρχουν κάποιοι μετρημένοι στα δάχτυλα που έχουν προσόντα και δε μπορεί κάποιος να τους παρακάμψει. Όλους τους άλλους τους παρακάμπτουν.

Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 05:20:14 μμ »
Γ’ αυτόν τον λόγο ακριβώς πρέπει να γνωστοποιηθεί ο τρόπος μοριοδότησης.
Να μάθουμε τι βαρύτητα έχει η συνέντευξη.
Αν παίρνουν ωρομίσθιους κατά την διάρκεια του έτους.
Πως γίνονται οι ενστάσεις.
Πόσες μέρες μετά την ανακοίνωση των πινάκων έχουμε περιθώριο για ενστάσεις.
Πόσο μετράει το μεταπτυχιακό/βαθμός πτυχίου/προϋπηρεσία/κλπ
Λέω να επισκεφτώ τα γραφεία τους, να πληροφορηθώ από πρώτο χέρι τι γίνεται.
Όσοι πιστοί προσέλθετε…

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 06:25:21 μμ »
Γειά σου BlackAdder (πήρα το πμ)
Αν σου πω τη μοριοδότηση θα βάλεις τα γέλια...
Προυπηρεσία (πενταετής) 3
μεταπτυχιακό 5
ξενες γλώσσες 2
παιδαγωγικό (αυτό εννοείται!!!!!!)
Συνέντευξη από 0 ως 30!!!

Έχω μαρκάρει και έχω πληροφορηθεί όλους όσους πέρυσι μας "πήραν" τη θέση (στην ειδικότητά μου αναφέρομαι). Μερικούς τους ξέρω προσωπικά και έμαθα τι σχέση έχουν αυτοί ή... οι πατεράδες τους (αν κάποιος από δαυτούς διαβάζει το forum) με τη Σιβiτ και απλά αναμένω... θα γίνει της π..... αυτή τη φορά. Θα βγουν στον τάκο κανονικότητα τόσο αυτοί, όσο κι αυτοί που τους προωθούν αναξιοκρατικά...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:16 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 06:46:30 μμ »
Ακόμη ξέχασα... Ενστάσεις κάνεις αμέσως μετά την ανάρτηση των αποτελεσμάτων... και βέβαια την εξετάζουν οι ίδιοι που σε έκοψαν (!?!).
Ωρομίσθιοι στη Σιβιτ??? Καλά πρωτάρης είσαι? Ούτε υπήρχε, ούτε υπάρχει τέτοιο πράγμα στο όλο κόλπο... Σιγά μην κάνανε 5 ολόκληρα χρόνια να διορισθούν τα καημενάκια τα παιδάκια...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος dplastour

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 07:01:21 μμ »
Δηλαδή, αν κάποιος πάει απλά κ κάνει την αίτησή του, χωρίς "δόντι", ούτε καν να ονειρεύεται, έτσι;
 :-\ :'( :'(


Κ τι είδους ένσταση μπορεί να γίνει δεκτή, όταν την εξετάζουν αυτοί που κόβουν;; ???


Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 03:30:44 μμ »
Η προκήρυξη της Σιβ. αναφέρει ένα ΦΕΚ. Πήγα στο εθνικό τυπογραφείο και πήρα το ΦΕΚ που αναφέρει τα εξής σχετικά με τον τρόπο μοριοδότησης.
Νομίζω ότι τώρα λύνονται αρκετές απορίες.

Παράθεση
ΕΦΗΜΕΡΙΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ
ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Αρ. Φύλλου 445
13 Ιουνιόυ 1996


Αριθ. Δ2/10383   
Τρόπος πρόσληψης αναπληρωτών καθηγητών στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων.
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
Έχοντας υπόψη:
1. Τις διατάξεις των άρθρων 14 παρ. 17 και 18 και 61παρ. 12 του Ν. 1566/1985 (ΦΕΚ 167 Α).
2. Τις διατάξεις του από 22.6.1927 ιδρυτικού της Σιβιτανιδείου Σχολής Διατάγματος «περί κυρώσεως του από 2.7.1926 Ν.Δ. περί ιδρύσεως Σιβιτανιδείου Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων» (ΦΕΚ 137Λ.Α/9.7.27).
3. Τις διατάξεις των από 4.11.1927 και 5.11.1927 Διαταγμάτων «περί οργανισμού του Διοικητικού Συμβουλίου της Σιβιτανιδείου Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων» και «περί οργανισμού της Εκτελεστικής Επιτροπής της Σιβιτανιδείου Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων» αντίστοιχα (ΦΕΚ 906/τ.Α/30.11.1927).
4. Τη γνώμη του Δ.Σ. της Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων (απόφαση 63 – συνεδρίση Η της 19.4.1995).
5. Το γεγονός ότι με την απόφαση αυτή δεν προκαλείται δαπάνη σε βάρος του προϋπολογισμού της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.
6. Την αρ. ΣΤ5/9/96 κοινή απόφαση του Πρωθυπουργού και του Υπουργού Εθν. Παιδείας και θρησκευμάτων για την ανάθεση αρμοδιοτήτων, αποφασίζουμε:
Για την κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. είναι δυνατή η κατά τους όρους και προϋποθέ¬σεις του άρθρου 1 7 του Ν. 1566/1985 πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών. Η πρόσληψη αυτή γίνεται με απόφαση του Δ.Σ. της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε., σύμφωνα με την παρακάτω διαδικασία, ύστερα από αίτηση του ενδιαφερομένου.

1. Το Δ.Σ. της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. με απόφασή του προβαίνει στην προκήρυξη των προς πλήρωση θέσεων κατά κλάδο και ειδικότητα, ορίζει τα απαιτούμενα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα και τα δικαιολογητικά συμμετοχής των υποψηφίων στην επιλογή καθώς και τον τόπο και χρόνο υποβολής αυτών. Περίληψη της προκήρυξης αυτής δημοσιεύεται σε δύο ημερήσιες εφημερίδες. Κάθε υποψήφιος δικαιούται να υποβάλει αίτηση μόνο για μια θέση του ιδίου κλάδου και ειδικότητας. Ανώτατο όριο ηλικίας των προσλαμβανομένων είναι το προβλεπόμενο από τις διατάξεις της παρ. 5 του άρθρου 15 του Ν. 1566/1985.

2. Η αξιολόγηση των υποψηφίων γίνεται από την Εκτελεστική Επιτροπή της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. η οποία προβαίνει στη σύνταξη σχετικών πινάκων με βάση τα παρακάτω κριτήρια:
2.1. Κριτήρια αξιολόγησης
2.1.1. Επιστημονική και παιδαγωγική συγκρότηση (ανώτατο όριο μονάδων 35)
Βασικό πτυχίο ειδικότητας
Βαθμός πτυχίου:   
Άριστα      15 μονάδες
Λίαν καλώς      12 μονάδες
Καλώς      8 μονάδες
Σχεδόν καλώς   7 μονάδες
Δεύτερο πτυχίο συναφούς ειδικότητας ή Απολυτήριο Γενικού Λυκείου για τους κλάδους ΤΕ1 και ΔΕ1: 5 μονάδες
Διδακτορικό δίπλωμα:   10 μονάδες
Master:      6 μονάδες
Γνώση ξένης γλώσσας:   3 μονάδες
Παιδαγωγικές σπουδές:   5 μονάδες.

2.1.2. Προϋπηρεσία (ανώτατο όριο μονάδων 20)
Αξιολογείται η διδακτική προϋπηρεσία στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών Και Επαγγελμάτων (Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.) ή σε σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης και η επαγγελματική πείρα μετά την απόκτηση του βασικού τίτλου σπουδών για την ειδικότητα της οποίας υποβάλλεται η αίτηση πρόσληψης.
Τα υπολογιζόμενα έτη προϋπηρεσίας, διδακτικής και επαγγελματικής, δεν μπορεί να είναι περισσότερα από πέντε (5) αθροιστικά και για τις τρεις (3) περιπτώσεις.
Οι μονάδες για κάθε περίπτωση κατανέμονται ως ακολούθως:
Διδακτική προϋπηρεσία στην Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. 4 μονάδες κατ' έτος
Διδακτική προϋπηρεσία σε σχολεία της Δ/θμιας Εκπ/σης 3 μονάδες κατ' έτος
Επαγγελματική πείρα 2 μονάδες κατ' έτος Η προϋπηρεσία (διδακτική και επαγγελματική) λαμβάνεται υπόψη και αξιολογείται κατά τα ανωτέρω μόνο εφόσον είναι αντίστοιχη με την ειδικότητα της θέσης για την οποία έχει υποβάλει αίτηση πρόσληψης ο υποψήφιος.
2.1.3. Προφορική συνέντευξη (ανώτατο όριο μονάδων 30).
Όλοι οι υποψήφιοι καλούνται σε προφορική συνέντευξη ενώπιον επιτροπών που ορίζονται με απόφαση του Δ.Σ. της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. και υποβάλλονται σε ερωτήσεις που αφορούν γενικά θέματα παιδείας και παιδαγωγικής και ιδιαίτερα σε αντίστοιχα θέματα που αφορούν την Τεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση.
Υποψήφιοι που δεν προσέρχονται στην προφορική συνέντευξη αποκλείονται από την τελική επιλογή.
2.2. Κοινωνικά κριτήρια (ανώτατο όριο μονάδων 15).
2.2.1. Πολύτεκνοι: μονάδες 3
2.2.2. Τέκνα πολυτέκνων: μονάδες 2.
2.2.3. Τέκνα συνταξιοδοτουμένων αναπήρων πολέμου ή θυμάτων πολέμου συνταξιοδοτουμένων ή μη: μονάδες 2.
2.2.4. Τέκνα Αγωνιστών Εθνικής Αντίστασης: μονάδες 2.
2.2.5. Τέκνα αγωνιστών και θυμάτων του εμφυλίου πο¬λέμου που αποκαταστάθηκαν με το Ν. 1863/89: μονάδες 2.
2.2.6. Σύζυγος ή τέκνο ή αδελφός ή αδελφή υπαλλήλου του Δημοσίου Ν.Π.Δ.Δ., Ο.Τ.Α. ή νομικού προσώπου της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/94 ο οποίος απεβίωσε κατά την εκτέλεση της διατεταγμένης υπηρεσίας και εξαι¬τίας αυτής: μονάδες 2.
2.2.7. Άγαμη μητέρα εφόσον έχει την επιμέλεια του ανήλικου τέκνου: μονάδες 2.

3. Η εκτελεστική επιτροπή μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας αξιολόγησης των υποψηφίων και σύνταξης των σχετικών πινάκων κατά κλάδο και ειδικότητα υποβάλλει τους πίνακες αυτούς προς έγκριση  στο Δ.Σ.  της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. και εισηγείται τον αριθμό των προς πλήρωση θέσεων. Το Διοικητικό Συμβούλιο κατά την έγκριση των σχετικών πινάκων μπορεί με αιτιολογημένη απόφασή του να διαγράψει από τον οικείο πίνακα αξιολόγησης, υποψήφιο ο οποίος κατά την προηγούμενη θητεία του στη Σχολή έχει δημιουργήσει προβλήματα στην εύρυθμη και ομαλή λειτουργία της, ή αν η απόδοσή του έχει κριθεί ανεπαρκής. Τα στοιχεία αυτά πρέπει να αποδεικνύονται από αιτιολογημένη έκθεση του Διευθυντή της σχολικής μονάδας που υπηρετούσε ο εκπαιδευτικός, για τον οποίο γίνεται λόγος. Οι εγκεκριμένοι από το Δ.Σ. πίνακες αναρτώνται στον πίνακα ανακοινώσεων της σχολής και ισχύουν με την επιφύλαξη της παρ. 4, για το διδακτικό έτος που προβλέπει η προκήρυξη.

4. Η πρόσληψη των υποψηφίων γίνεται με απόφαση του Δ.Σ. της Σ.Δ.Σ.T.Ε. βάση τη σειρά εγγραφής τους στον αξιολογικό πίνακα. Για την ορθολογικότερη ικανοποίηση των εκπαιδευτικών αναγκών της Σχολής, το Δ.Σ. μπορεί να προβαίνει στην πλήρωση των θέσεων τμηματικά, τηρούμενης όμως πάντοτε της σειράς εγγραφής των υποψηφίων. Δύναται επίσης το Δ.Σ. να προσλαμβάνει τους προσωρινούς αναπληρωτές εκπαιδευτικούς, που είναι απαραίτητοι για τη διεξαγωγή των επαναληπτικών εξετάσεων των μαθητών της περιόδου Σεπτεμβρίου, από τους αξιολογικούς πίνακες του προηγούμενου διδακτικού έτους με τη σειρά εγγραφής τους σε αυτούς, εφόσον δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία σύνταξης των πινάκων αξιολόγησης για το νέο διδακτικό έτος.

5. Εφόσον προκύπτουν ώρες διδασκαλίας που δεν μπορούν να καλυφθούν από τους μόνιμους ή τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς το Δ.Σ. του ιδρύματος προβαίνει στην πρόσληψη ωρομισθίων εκπαιδευτικών, αφού συνεκτιμήσει τα ουσιαστικά και τυπικά προσόντα τους καθώς και την εμπειρία τους.

Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.
Αθήνα, 4 Ιουνίου 1996
Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ
Γ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 11:07:34 μμ »
πήγα σήμερα Σιβιτανίδειο, μου είπαν στη γραμματεία, τα αποτελέσματα μετά τις εκλογές γιατί είναι εκλογικό κέντρο.αυτά

Αποσυνδεδεμένος ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 06:58:01 μμ »
Yπαρχει κανενα νεο για την ημερομηνια που θα ανακοιμωθουν τα ονοματα των αναπληρωτων;

Αποσυνδεδεμένος ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 06:59:45 μμ »
ανακοινωθουν εννοω

Αποσυνδεδεμένος ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 21, 2007, 01:00:04 μμ »
τηλεφωνησε μηπως καποιος στη σχολη για να μαθουμε τι γινεται με την ανακοινωση των ονοματων;

Αποσυνδεδεμένος zoitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 21, 2007, 11:28:48 μμ »
τηλεφωνησε μηπως καποιος στη σχολη για να μαθουμε τι γινεται με την ανακοινωση των ονοματων;
Εγώ πέρασα από εκεί και μου είπαν πως δεν ξέρουν πότε θα ανακοινωθούν...

Αποσυνδεδεμένος ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 03:20:38 μμ »
ευχαριστω πολυ. Αν μαθει καποιος κατι ας το ανακοινωσει

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 01:00:10 μμ »
Ρε παιδιά... Ήμαρτον...
Από τις αρχές Μαίου έγιναν οι αιτήσεις...
Έχουν περάσει από τότε πέντε (!!!) μήνες...
Μα τόσο μαγείρεμα "πέφτει" τέλος πάντων...
'Ημαρτον...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.