*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 246262 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sv4eaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 12:21:14 μμ »
kate1, το θέτεις πολύ σωστά. Το βασικό προσόν για την κατάταξη στους πίνακες αυτούς δεν είναι ούτε η παιδαγωγική κατάρτιση, ούτε η διδακτική εμπειρία, ούτε η οικογενειακή κατάσταση...τι να πω πια....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:47:05 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 02:47:46 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει για το αν οι πίνακες της Σιβιτανιδείου βγαίνουν στο internet και πού...

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 03:47:02 μμ »
Οι πίνακες της Σιβιτανιδείου ΔΕΝ ανακοινώνονται στο διαδίκτυο. Το ίδιο γίνεται και στα ΕΠΑΣ/ΙΕΚ του ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 03:48:55 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:47:05 »

Αποσυνδεδεμένος alexand

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 04:30:29 μμ »
freedom δεν ήταν και πολύ αισιόδοξα όσα μου είπες, αλλά νομίζω ότι καταλαβαίνω. απλά οι περιπτώσεις που μου λες είναι για τους μόνιμους που μάλλον με κάποιου είδους απόσπαση παίρνουν θέση στη Σιβιτανίδειο. ωστόσο, ξέρω ότι δουλεύουν κ αναπληρωτές. αυτοί προτιμούν να δουλεύουν ως αναπληρωτές από το να διορισθούν κ να πληρώνονται και το καλοκαίρι; αποκλείεται φαντάζομαι. άλλωστε ποιο το νόημα να γίνονται συνεντεύξεις και διαδικασίες, αν πρόκειται να δουλεύουν πάντα οι ίδιοι;

Το θέμα των γνωριμιών το καταλαβαίνω, απλά ήλπιζα ότι όλες οι περιπτώσεις δε θα είναι έτσι και θα υπάρχουν και κάποιοι με αρκετά προσόντα που κατάλαβαν ότι πήγαν καλά στη συνέντευξη (φαίνεται και από τους εξεταστές αυτό) οι οποίοι θα έχουν ελπίδες. μάλλον κοροιδεύω όμως τον ευατό μου. ακόμη δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω ότι όλα αυτά δεν παίζουν ρόλο. σε ευχαριστώ πάντως πολύ. μάλλον θα πρέπει να σταματήσω να περιμένω...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2012, 08:05:27 μμ από Lasid »
Mπορούν να μου πάρουν τα λεφτά μου, την οικογένεια μου, την δουλειά μου, την υγεία μου, το σπίτι μου. Την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μου όμως ΔΕΝ μπορούν να μου την πάρουν μόνο εγώ μπορώ να την ξεπουλήσω και ΔΕΝ θα το κάνω!

Αποσυνδεδεμένος freedom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 05:45:37 μμ »
alexand σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να απογοητεύεσαι!!αυτά που είπα ήταν για ενημέρωση και μόνο...ποτέ δεν ξέρεις και κ δεν πρέπει να σταματάμε να κάνουμε αιτήσεις και να προσπαθούμε για το καλύτερο..όσο για τους αναπληρωτές, το μπέρδεψες λιγάκι. όσο είναι αναπληρωτές, φυσικά τους συμφέρει να παραμείνουν εκεί. μόνο όταν συμπληρώσουν αρκετά μόρια για να μονιμοποιηθούν φέυγουν. μια κοπέλα χημικός που γνωρίζω, διορίσθηκε φέτος και η προυπηρεσία της προέρχεται αποκλειστικά από τη σιβιτανίδειο. φυσικά διορίστηκε στην αθήνα, στη γειτονιά της.συμφέρει λοιπόν να καθυστερείς το μόνιμο διορισμό γιατί αποφέυγεις την επαρχία, εφόσον επαναλαμβάνω έχεις σίγουρη την πρόσληψη στη σιβιτανίδειο.


μην απογοητεύεσαι και μη χανεις την ελπίδα σου. καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 07:33:31 μμ »
βγήκαν τα αποτελέσματα Σιβιτανίδειο

Αποσυνδεδεμένος alexand

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #105 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 08:14:39 μμ »
αυτό λογικά σημαίνει ότι όσους δεν κάλεσαν φυσικά και δεν είναι. συγχαρητήρια πάντως σε όσους τα κατάφεραν. ΄φαντάζομαι ότι δεν μπορεί κανείς να δει τα μόρια του; έτσι από περιέργια και μόνο. μπορούμε να μάθουμε;
Mπορούν να μου πάρουν τα λεφτά μου, την οικογένεια μου, την δουλειά μου, την υγεία μου, το σπίτι μου. Την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μου όμως ΔΕΝ μπορούν να μου την πάρουν μόνο εγώ μπορώ να την ξεπουλήσω και ΔΕΝ θα το κάνω!

Αποσυνδεδεμένος dplastour

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #106 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 10:46:44 μμ »
Οι πίνακες αναρτήθηκαν στη Σιβιτανίδειο. Όποιος θέλει μπορεί να πάει να δει τη σειρά που έχει.

Συγχαρητήρια σε όσους τα κατάφεραν!!  ;)  Για εμάς τους υπόλοιπους, δεν πειράζει.. Έχει ο Θεός..!! :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος freedom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #107 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 08:37:45 μμ »
alexand, σημερα βγηκαν τα αποτελέσματα για το ιεκ της σιβιτανιδείου για το οποίο είχα κάνει πρωτη φορά αίτηση.   ...φυσικά και δεν με πήραν!!βέβαια δεν αμφισβητώ το ότι πιθανόν άλλοι υποψήφιοι είχαν περισσότερα προσόντα από εμένα.το ωραίο είναι ότι δεν έχει καταστάσεις μορίων. ρώτησα στη γραμματεία και ήταν κατηγορηματικοί.τουλάχιστον στα ιεκ του οαεδ βγαίνουν καταστάσεις με τα όλα τους..


και μια απορία για τον giannispolo: αυτή τη λίστα γιατί μας τη δείχνεις ρε γιάννη???έχω χάσει κάποιο επεισόδιο??

Αποσυνδεδεμένος alexand

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #108 στις: Οκτώβριος 05, 2007, 07:36:30 μμ »
ευχαριστώ παιδιά. πήρα τηλ. , έφαγα μεγάλη απογοήτευση, όχι γιατί περίμενα να είμαι μέσα σε αυτούς που θα πάρουν, αλλά είμαι πολύ πίσω,θέση 28 ενώ πηραν μόνο 15. δε βαριέσαι, ίσως τα πήγα χάλια στη ''συνέντευξη''........πάντως ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε...΄καλή δύναμη σε όσους είναι σε παρόμοια θέση και συγχαρητήρια σε όσους τα κατάφεραν
Mπορούν να μου πάρουν τα λεφτά μου, την οικογένεια μου, την δουλειά μου, την υγεία μου, το σπίτι μου. Την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μου όμως ΔΕΝ μπορούν να μου την πάρουν μόνο εγώ μπορώ να την ξεπουλήσω και ΔΕΝ θα το κάνω!

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #109 στις: Οκτώβριος 05, 2007, 08:08:51 μμ »
θέση 58 :-\

Αποσυνδεδεμένος zoitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #110 στις: Οκτώβριος 05, 2007, 08:10:17 μμ »
Ζήτησα διευκρινήσεις στη Σιβιτανίδειο για ένα άτομο που ξέρω ότι έχει ελάχιστα προσόντα και όμως είναι από τα πρώτα στη λίστα. Και μου είπαν πως δεν μπορούν να μου δώσουν περαιτέρω στοιχεία για τα πτυχία του παρά μόνο μονο με τη συγκατάθεσή του(!) ... με άλλα λόγια δε γίνεται τίποτα!
Είναι όμως νόμιμο αυτό;

Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #111 στις: Οκτώβριος 05, 2007, 10:35:54 μμ »
την απάντηση θα την βρείς εδώ:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=3180.0

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.