*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 247473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #644 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 07:23:51 μμ »
ολα κααλ τα παραπανω......εγω 1 δεν καταλαβαινω απο ολους μας......ωραια η Σιβιτανιδειος μπηκε πινακες μακραν το καλυτερο....τα εκκλησιαστικα ομως συνεχιζουν οπως θελουν..αφου με την τροπολογια τους εδωσε το δικαιωμα να απορριπτουν οποιον θελουν απο τον πινακα
κανενας δεν μιλησε για τα εκκλησιαστικα και πιστεψτε με τα εκκλησιαστικα σε γενικες ειδικοτητες παιρνουν πολλα ατομα..παρα πολλα ατομα...

όχι και πάρα πολλά άτομα!

http://www.ypepth.gr/docs/24_09_2009__anaplhrwtes_se_ekklhsiastika_sxoleia__onomata_090925.doc

καλα μιλας σοβαρα......δλδ αυτοι δεν ειναι αρκετοι?????? σε ειδικοτητες γενικων μαθηματων με το ιδιο σκεπτικο και η σιβιτανιδειος δεν επαιρνε παρα πολλους.....αντε 20 -25 ...σε γιλολογ...σε φυσικους 10....

ΑΥΤΟ δεν ειναι ΛΟΓΙΚΗ...το θεμα ειναι να μην παιρνουν κανεναν με βυσμα πουθενα...

Για τα εκκλησιαστικα δοθηκε αυτη η ευχερεια απο την στιγμη που δινουν βιογραφικο και συστατικες....

Ειναι για γελια ολοι τους...μακαρι οτι εγινε στην σιβιτανιδειο να γινοταν και στα εκκλησιαστικα αλλα που τετοια τυχη και αντιμετωπιση απο τους ιθυνοντες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:58:39 »

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #645 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 09:06:50 μμ »
Πάντως αυτούς που πήραν στα εκκλησιαστικά είχαν από 23.7- 43.9 μόρια.
Ένα όνομα δε βρήκα μόνο στον πίνακα αναπληρωτών αυτή που πήγε στο εκκλ.της Αθήνας

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #646 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 09:52:35 μμ »
Το ότι θα πάρουν φέτος λιγότερους αναπληρωτές στη Σιβιτανίδειο είναι εκτίμηση ή πληροφορία μέσα από τη Σχολή;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2012, 09:31:00 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #647 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 10:06:23 πμ »
εγω παρουσιαστηκα προχθες στη δ αθηνας και μας εδωσαν μια λιστα με σχολεια να επιλεξουμε (χωρις να διευκρινιζεται αν υπαρχει κενο η οχι).αναμεσα σ αυτα τα σχολεια ηταν και η σιβιτανιδειος σχολη λογω του οτι ανηκει στην ιδια γεωγραφικη περιφερεια.Εγω τη δηλωσα αλλα με παραξενεψε γιατι η σιβιτανιδειος συμπληρωνοταν στις αιτησεις ξεχωριστα.εντουτοις και οι οι ιδιοι στη δευτεροβαθμια δε μας εστειλαν εκει ουτε καν προσωρινα γιατι δεν ηξεραν αν μπορουν να μας στειλουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:58:39 »

Αποσυνδεδεμένος pantofla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #648 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 11:13:38 πμ »
Σύμφωνα με πληροφορίες, τα όποια κενά της Σιβιτανιδείου, θα καλυφθούν με αποσπασμένους. Ζήτημα αν θα πάρουν 2-3 αναπληρωτές φιλολόγους.....Δυστυχώς

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #649 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 11:46:35 πμ »
Πάντως αυτούς που πήραν στα εκκλησιαστικά είχαν από 23.7- 43.9 μόρια.
Ένα όνομα δε βρήκα μόνο στον πίνακα αναπληρωτών αυτή που πήγε στο εκκλ.της Αθήνας

και ολα αυτα τα μορια απο που τα ειχαν παρει οι πιο πολλοι...τεσπα....

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #650 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 08:57:54 μμ »
Πήρα τηλ. στη Σιβιτανίδειο και μου είπαν ότι πέρυσι είχαν πάρει 30 φιλολόγους.Φέτος μόνο τόσους λίγους? Κρίμα...Ας ελπίσουμε ότι η β φάση θα είναι αρκετά μεγάλη με κενά σε άλλα σχολεία, οπουδήποτε...

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #651 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 12:51:49 πμ »
Το ότι θα πάρουν φέτος λιγότερους αναπληρωτές στη Σιβιτανίδειο είναι εκτίμηση ή πληροφορία μέσα από τη Σχολή;
Ναι το ξερω οτι θα παρουν λιγοτερους απο μεσα..........
εγω παρουσιαστηκα προχθες στη δ αθηνας και μας εδωσαν μια λιστα με σχολεια να επιλεξουμε (χωρις να διευκρινιζεται αν υπαρχει κενο η οχι).αναμεσα σ αυτα τα σχολεια ηταν και η σιβιτανιδειος σχολη λογω του οτι ανηκει στην ιδια γεωγραφικη περιφερεια.Εγω τη δηλωσα αλλα με παραξενεψε γιατι η σιβιτανιδειος συμπληρωνοταν στις αιτησεις ξεχωριστα.εντουτοις και οι οι ιδιοι στη δευτεροβαθμια δε μας εστειλαν εκει ουτε καν προσωρινα γιατι δεν ηξεραν αν μπορουν να μας στειλουν..
ναι δεν μπορουν να στειλουν κανεναν εκει και ας ανηκει γεωγραφικα...απλα γεωγραφικα ανηκει........δηλωνοταν και παιρνει ξεχωριστα απλα στο συστημα φαινεται ετσι
Πήρα τηλ. στη Σιβιτανίδειο και μου είπαν ότι πέρυσι είχαν πάρει 30 φιλολόγους.Φέτος μόνο τόσους λίγους? Κρίμα...Ας ελπίσουμε ότι η β φάση θα είναι αρκετά μεγάλη με κενά σε άλλα σχολεία, οπουδήποτε...
Ναι περυσι ειχαν παρει πολλους φιλολοφους.....ας μην σχολιασουμε το γιατι.....Τα παλιοτερα χρονια κατα μεσο ορο παιρνανε καμαι 20αρα..........Φέτος γυρω στους 15 μεγιστο
Σύμφωνα με πληροφορίες, τα όποια κενά της Σιβιτανιδείου, θα καλυφθούν με αποσπασμένους. Ζήτημα αν θα πάρουν 2-3 αναπληρωτές φιλολόγους.....Δυστυχώς
Δεν ξερω απο που το εμαθες .....αλλα δεν ειναι ετσι...οι αποσπασεις για σιβιτανιδειο ακομα δεν ειναι τελειωμενες.....και δεν δωσανε επιλογη σε μονιμους για αποσπαση σε θεσεις που καλυπταν τοσο καιρο οι αναπληρωτες.....οποτε δεν θα  γινει ετσι....

παντως μην υπολογιζετε να παρει πολλους σε ολες τις ειδικοτητες .....ιδιαιτερως σε ειδικοτητες γενικων μαθηματων θα μειωθουν πολυ οι προσληψεις εκει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2012, 09:34:38 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #652 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 10:26:32 πμ »
Καλημέρα,
μόλις τηλεφώνησα στο υπουργείο. Δυσάρεστα τα νέα. Το κουτάκι "Ναι σε όλα" δεν περιλαμβάνει τη Σιβιτανίδειο. Αν και οι πίνακες θα ανανεωθούν πολύ σύντομα και ίσως μας συμπεριλάβουν. Επίσης οι προσλήψεις της Σιβιτανιδείου γίνονται με εσωτερικές διαδικασίες. Άρα θα ανακοινωθούν ξεχωριστά.
Τον ρώτησα αν οι πιστώσεις είναι κοινές ή αν η Σιβ χρηματοδοτείται μόνη της αλλά δεν ήξερε να μου απαντήσει.
Αφού απογοητεύτηκα με αυτά που άκουσα, πανικοβλήθηκα και ξέχασα να ρωτήσω πότε θα πάρουν αναπληρωτές ΠΕ17.
Αν μπορεί κάποιος, ας πάρει τηλ να ρωτήσει! 2103443425

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #653 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 10:58:21 πμ »

απέσυραν τους πίνακες για τη Σιβιτανίδειο από το e-aitisi

μόλις μπήκα και δεν υπάρχουν...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #654 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 11:00:56 πμ »
Επομένως αληθεύει ότι θα τους τροποποιήσουν...
Τώρα δεν ξέρω αν θέλω να μπω στους πίνακες τελικά! Freak!!!!

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #655 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 11:22:25 πμ »
Επομένως αληθεύει ότι θα τους τροποποιήσουν...
Τώρα δεν ξέρω αν θέλω να μπω στους πίνακες τελικά! Freak!!!!

Καλημέρα!!!!!
Δεν πήρα κάπου τηλέφωνο οπότε περιμένω νεότερα κυρίως μέσα από το ίντερνετ...Επίσης περιμένω να δω τι είδους τροποποίηση θα κάνουν στους πίνακες της Σιβιτανιδείου. Εικάζω πως θα συμπεριληφθεί στο ΚΟΥΤΑΚΙ. Τώρα αν γίνει αυτό και αν με πάρουν εκεί θα είναι για μένα όπως αν με πάρουν στιν Α Αθήνας ή στη Β ή σε οποιαδήποτε άλλη περιοχή που δεν έχω δηλώσει ονομαστικά...Ελπίζω όμως να με πάρουν στις πρώτες μου επιλογές και αφού ξέρω πως υπάρχουν σίγουρα κενά εκεί είμαι αισιόδοξη  :)
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #656 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 11:31:56 πμ »
Επομένως αληθεύει ότι θα τους τροποποιήσουν...
Τώρα δεν ξέρω αν θέλω να μπω στους πίνακες τελικά! Freak!!!!

Καλημέρα!!!!!
Δεν πήρα κάπου τηλέφωνο οπότε περιμένω νεότερα κυρίως μέσα από το ίντερνετ...Επίσης περιμένω να δω τι είδους τροποποίηση θα κάνουν στους πίνακες της Σιβιτανιδείου. Εικάζω πως θα συμπεριληφθεί στο ΚΟΥΤΑΚΙ. Τώρα αν γίνει αυτό και αν με πάρουν εκεί θα είναι για μένα όπως αν με πάρουν στιν Α Αθήνας ή στη Β ή σε οποιαδήποτε άλλη περιοχή που δεν έχω δηλώσει ονομαστικά...Ελπίζω όμως να με πάρουν στις πρώτες μου επιλογές και αφού ξέρω πως υπάρχουν σίγουρα κενά εκεί είμαι αισιόδοξη  :)

Δεν συμπεριλαμβανεται στο κουτακι.....απλα θα τους τροποποιησουν και θα διωξουν αυτους πιθανοτατα που πηραν με την Α' φαση

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #657 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 11:36:06 πμ »
Επομένως αληθεύει ότι θα τους τροποποιήσουν...
Τώρα δεν ξέρω αν θέλω να μπω στους πίνακες τελικά! Freak!!!!

Καλημέρα!!!!!
Δεν πήρα κάπου τηλέφωνο οπότε περιμένω νεότερα κυρίως μέσα από το ίντερνετ...Επίσης περιμένω να δω τι είδους τροποποίηση θα κάνουν στους πίνακες της Σιβιτανιδείου. Εικάζω πως θα συμπεριληφθεί στο ΚΟΥΤΑΚΙ. Τώρα αν γίνει αυτό και αν με πάρουν εκεί θα είναι για μένα όπως αν με πάρουν στιν Α Αθήνας ή στη Β ή σε οποιαδήποτε άλλη περιοχή που δεν έχω δηλώσει ονομαστικά...Ελπίζω όμως να με πάρουν στις πρώτες μου επιλογές και αφού ξέρω πως υπάρχουν σίγουρα κενά εκεί είμαι αισιόδοξη  :)

Δεν συμπεριλαμβανεται στο κουτακι.....απλα θα τους τροποποιησουν και θα διωξουν αυτους πιθανοτατα που πηραν με την Α' φαση
Όσοι προσλαμβάνονται αναπληρωτές ποτέ δεν αφαιρούνται από τους πίνακες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.