*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 247155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bagia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #168 στις: Δεκέμβριος 03, 2007, 10:47:04 πμ »
αν εισαι τυχερος θα σε παρουνε με πληρες ωραριο! τοτε και βεβαια αξιζει τον κοπο
οχι τοσο για τα λεφτα οσο για τα μορια.....θα παρεις τα μορια ενος αναπληρωτη

γιατι νομιζεις γινονται τοσος χαμος????  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:51 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #169 στις: Δεκέμβριος 03, 2007, 03:29:14 μμ »
δεν ειναι πρεπον να βγαινεις και να κατηγορεις αυτους που μπηκαν!

Το συμπέρασμα αυτό έβγαλες απ'όλη την ενασχόλησή σου με το θέμα vagia?

αν καποιος καταφερει να μπει στη Σιβιτανιδειο με οποιονδηποτε τροπο τοτε μπραβο του! καλα κανει!


Προφανώς ομοίως να αφήσουμε τους εκάστοτε ταγούς να κάνουνε και με τους πίνακες του ΥΠΕΠΘ φίλη νηπιαγωγέ vagia (όποιος "μπορεί", μαγκιά του να προηγηθεί)...
...ή τότε παίρνει και το σπίτι μας φωτιά οπότε αλλάζει το πράγμα???
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #170 στις: Δεκέμβριος 03, 2007, 03:58:18 μμ »
ολοι θα θελανε να μπουνε αν μπορουσαν
Εννοεις φαντάζομαι επειδη ειναι στη Δ Αθηνας και όχι επειδη παρακάμπτεις πολλους που περιμενουν να προσληφθουν απο τον Ενιαίο Πίνακα...
Αλλά και πάλι το όλοι θε θελανε δεν ειναι λίγο αφοριστικο; Εγω απο οτι εχω καταλάβει ούτε με διπλό μισθο δε θα πηγαινανε στη σφηκοφωλιά...
Αντε αυριο όλοι στη 13¨00 να αποχαιρετησουμε το μαυρο φίδι της Σιβιτανιδειου που φευγει και κάνει γλέντι (ή τελετη αποχωρησης καλυτερα). Και πόσοι άλλοι θα γλεντανε (και απο μεσα και απο έξω) που φευγει επιτέλους ΤΕΛΟΣ...

Αποσυνδεδεμένος toysuv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #171 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 02:55:44 μμ »
Προσπαθώ να καταλάβω γιατι ειμαι καινουργιος στο forum...

Εσυ Inspector ησουνα στη Σιβιτανίδειο με βίσμα χωρίς να έχεις πάει φαντάρος και κατηγορείς τον άλλο για τους ίδιους λόγους? Και εξηγήστε μας επιτέλους πως τα ξέρετε όλα αυτά χωρίς να είστε στη Σιβιτανίδειο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:51 »

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #172 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 03:08:51 μμ »
Προσπαθώ να καταλάβω γιατι ειμαι καινουργιος στο forum...

Εσυ Inspector ησουνα στη Σιβιτανίδειο με βίσμα χωρίς να έχεις πάει φαντάρος και κατηγορείς τον άλλο για τους ίδιους λόγους? Και εξηγήστε μας επιτέλους πως τα ξέρετε όλα αυτά χωρίς να είστε στη Σιβιτανίδειο?
Ακόμη και εγω απορώ αν ειναι ετσι τα πραγματα...Το καλο των forum ειναι οτι ο καθένας μπορει να ισχυριζεται ο,τι θελει για τον άλλο... Το θέμα με τη Σιβιτανιδειο δεν ειναι καινουριο.Ειναι απο το 1996 που εκδοθηκε η Υπουργικη Αποφαση για τον τροπο προσλήψεων εκει. Απο τοτε οποιος φευγει απο εκει μιλάει... Ασε που υπαρχουν και ενοχλημενοι απο την κατασταση στη Σχολη και μονιμοι και αναπληρωτες που και αυτοι με τη σειρα τους λένε τα της Σχολης... Αλλα εχει γινει τουλαχιστον ενα πρωτο βημα να φυγει η σαπιλα απο τη Σχολή και παρολα αυτα ο συλλογος των μονίμων της Σιβιτανιδειου διαμαρτυρεται διοτι οπως λέει πρωτη φορά δε μετεχει στο Διοικητικο Συμβουλιο καποιος απο τη Σχολή...Ποιον θέλουν; Το Βουρλουμη πάλι για να ξαναπροσλάβει τον υιο του;

Αποσυνδεδεμένος toysuv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #173 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:02:22 μμ »
Πιστεύω πως η ερώτησή μου ήταν απλή...

Παράθεση
Ακόμη και εγω απορώ αν ειναι ετσι τα πραγματα...
Παράθεση

Απορείς αν προσλήφθηκες χωρίς φανταρικό και με βίσμα ή απορείς που κατηγορείς τον άλλον?
Εγώ προσωπικά απορώ και για τα δύο...

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #174 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:06:56 μμ »
Προσπαθώ να καταλάβω γιατι ειμαι καινουργιος στο forum...

Εσυ Inspector ησουνα στη Σιβιτανίδειο με βίσμα χωρίς να έχεις πάει φαντάρος και κατηγορείς τον άλλο για τους ίδιους λόγους? Και εξηγήστε μας επιτέλους πως τα ξέρετε όλα αυτά χωρίς να είστε στη Σιβιτανίδειο?

Και γω σαν καινούργιος στη συζήτηση κάτι τέτοιο κατάλαβα.Εσείς όλοι οι "πληροφοριοδότες", κατηγορείτε ο ένας τον άλλο ότι έκανε κάτι που δεν κάνατε εσείς, ωστόσο αν μπορούσατε θα το κάνατε και σεις. Και απέναντι σε όλους τους άλλους εκπαιδευτικούς που δεν ξέρουν καν τι είναι η Σιβιτανίδειος και παλεύουν δίνοντας και ξαναδίνοντας ΑΣΕΠ για να μπουν στα 30, 35 και 40 στην εκπαίδευση δεν ντρέπεστε;; Αντί να τουμπεκιαστείτε βγαίνετε και μαλώνετε ποιος έχει το μεγαλύτερο βίσμα και ποιος όχι. Αίσχος ρε!!!

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #175 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:12:28 μμ »
Απορείς αν προσλήφθηκες χωρίς φανταρικό και με βίσμα ή απορείς που κατηγορείς τον άλλον?
Εγώ προσωπικά απορώ και για τα δύο...
Αν ρωτάς για εμένα προσωπικα εγω ουδέποτε προσληφθηκα στη Σιβιτανιδειο με βισμα και στρατο έχω πάει. Ειναι δυνατον να εθετα σα θεμα την εκπληρωση των στρατιωιτκων υποχρεώσεων χωρις να εχω εκπληρώσει;;;
Απο εκει και πέρα ξαναλέω οτι ο καθένας εδω μπορει να λέει ο,τι θελει για τον καθενα και για το ποιος ειναι ο άλλος...
Αλλά και να ηταν έτσι (και να ειχα βαλει βισμα και να μην ειχα παει στρατο) παυει να ισχυει το προβλημα της Σιβιτανιδειου; Ξαναλέω οτι κατα την αποψη μου την ευθυνη δεν μπορει να την εχουν οι υποψηφιοι (ας εχουν βάλει και βισμα), αλλά η Διοικηση της Σιβιτανιδειου που κανει τις προσληψεις αυτές...

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #176 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:20:44 μμ »
...ωστόσο αν μπορούσατε θα το κάνατε και σεις...
Σε έχει εξουσιοδοτησει καποιος να μιλάς εκ μέρους όλων ή ξέρεις την αποψη όλων. Μαλλον θα ηταν λογικοτερο να μιλαει ο καθενας για τον εαυτό του...Μόνο δηλαδη "εμεις" θα το κάναμε, ενω "εσεις" όχι; Πως ειναι δυνατο να ξερεις για εμενα ας πουμε προσωπικα αν χρησιμοποιησα το βισμα που μπορει να ειχα;;;

Αντί να τουμπεκιαστείτε βγαίνετε και μαλώνετε ποιος έχει το μεγαλύτερο βίσμα και ποιος όχι. Αίσχος ρε!!!
Απο τις 11 σελιδες του θεματος αυτο το συμπερασμα εβγαλες; Να μη μιλάμε, να γινουμε φιλησυχοι πολιτες , να αφηνουμε την εκαστε κυβερνηση να κανει ανενόχλητη τις δουλιτσες της...Αυτό θέλεις;;;Αυτο σου σου έχουν πει να λες;;;Μπορεις να φτιαξεις δικο σου forum και να βαλεις εκει τους δημοκρατικους σου κανόνες: Μη μιλάτε...

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #177 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:29:22 μμ »
Aφού σε έχουν βγάλει πιο πάνω στη φόρα τι κάθεσαι και μας λες τώρα;; Δεν έχεις μόρια από Σιβιτανίδειο;; Γιατί κάποιος έχει δημοσιεύσει το βιογραφικό σου πιο πάνω.. Το "μη μιλάτε" δεν αναφέρεται σε όποιον θέλει δημοκρατικά να εκφράσει τις απόψεις του αλλά σε  κάποιους που δούλεψαν στη Σιβιτανίδειο και διαμαρτύρονται επειδή δεν ξαναδούλεψαν και επειδή υπήρχαν μέσα μεγαλύτερα βίσματα απ' αυτούς. Ένας απ' αυτούς απ' ότι κατάλαβα είσαι και συ inspector. Και όσο για τη Σιβιτανίδειο αυτή καθ' αυτή σαν καθεστώς σίγουρα όλοι διαφωνούνε, αυτό είναι σίγουρο, εκτός βέβαια απ' αυτούς που βολεύτηκαν μέσω αυτής.

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #178 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:52:16 μμ »
Και εγω λέω ότι εισαι ο Στυλιανιδης! Εισαι ομως ή θα καθησεις να αποδείξεις ότι δεν εισαι ελεφαντας;

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #179 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 04:54:57 μμ »
Tώρα θα μας πεις αν είσαι ο προαναφερθείς ή όχι; Για να καταλάβουμέ όσοι παρακολουθούμε τη συζήτηση τι γίνεται..

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #180 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 05:02:07 μμ »
Πλάκα μου κάνεις;;;
Ειναι δυνατο να απαντησω σε μια μπαρούφα που ειπε καποιος την πρώτη και μοναδικη φορά που μπηκε στο forum;;;
Με το επιχειρημα μου βεβαια μπορει καποιος να πει ότι και εγω λέω μπαρουφες που βγάζω απο το μυαλό μου και λέω ονοματα που πιθανον και να μην υπάρχουν...Αν δεις ομως τα ονοματα που λέω επιβεβαιώνεται και απο άλλους...

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #181 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 05:15:13 μμ »
Μr inspector ή αλλίως  καταδότη (και πάλι είναι light η έκφραση) αν δεν ήσουν αυτός που λένε τότε θα το διέψευδες κατηγορηματικά και θα άφηνες τις περιστροφές και τα υποννοούμενα. Αν μου απέδιδαν ένα άλλο όνομα εγώ ξέρω ότι θα τρελαινόμουνα και θα τους έλεγα κατευθείαν ποιος είμαι. Απ ότι κατάλαβα είσαι μεγάλο βίσμα και δούλεψες στη Σιβιτανίδειο χωρίς να έχεις πάει στρατό και κάθεσαι αυτή τη στιγμή και κατηγορείς άλλους. Για να κατηγορείς την παρούσα κυβέρνηση μάλλον θα ήσουν καλύτερα με την προηγούμενη και μας αραδιάζεις τώρα φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες. Αυτά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 359

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.