*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 246280 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #182 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 05:29:53 μμ »
Αν μου απέδιδαν ένα άλλο όνομα εγώ ξέρω ότι θα τρελαινόμουνα και θα τους έλεγα κατευθείαν ποιος είμαι.
Πολύ καλά το έθεσες...Εσυ θε έπρατες ετσι...Αυτο σημαίνει ότι και εγω πρέπει να πράξω έτσι;;; Αν εσυ δηλαδή αυτοκτονησεις πρεπει να το κανω και εγω;;; Μαλλον στο forum που θα φτιαξεις θα πρεπει να καταρηγσεις και το βασικο λεονεκτημα των forum: την ΑΝΩΝΥΜΙΑ. Μπορεις να ζητας επικυρωμενο αντιγραφο αστυνομικης ταυτοτητας για την εγγραφη των μελών...

Απ ότι κατάλαβα είσαι μεγάλο βίσμα και δούλεψες στη Σιβιτανίδειο χωρίς να έχεις πάει στρατό και κάθεσαι αυτή τη στιγμή και κατηγορείς άλλους. Για να κατηγορείς την παρούσα κυβέρνηση μάλλον θα ήσουν καλύτερα με την προηγούμενη και μας αραδιάζεις τώρα φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες. Αυτά...
Αντε και να ειμαι βισμα...Αυτο μου στερει το δικαιωμα να "κατηγορώ" (οπως λες) τους άλλους;;; Αναιρει, δηλαδη τη βρωμια της Σχολής;;;;
Ασε που εχω πει ότι η Υπουργικη Αποφαση δημοσιευθηκε το 1996 (επι ΠΑΣΟΚ) και για' αυτο και το ΠΑΣΟΚ δε μιλάει για τη Σιβιτανιδειο...
Παντως αν το θεμα εδω ειναι το τι κανω εγω τοτε μπορω να σου πω ότι και στρατο έχω πάει (χρησιμοποιωντας βισμα για τη μεταθεση μου) και φέτος δουλεύω στη Σιβιτανιδειο (χωρις βίσμα).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:40 »

Αποσυνδεδεμένος toysuv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #183 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 08:03:09 μμ »
Δεν μας λές λοιπόν ποια είναι η ειδικότητά σου που δεν έχει ανάγκη από βίσμα για την Σιβιτανίδειο???

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #184 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 08:18:24 μμ »
Δεν μας λές λοιπόν ποια είναι η ειδικότητά σου που δεν έχει ανάγκη από βίσμα για την Σιβιτανίδειο???
Υπάρχουν ατομα απο τεχνικες ειδικότητες απο πολλους κλάδους που δε θελουν να διοριστουν μονιμοι. Δες πχ. των κλαδο ΠΕ12 των Φυσικων ΡΗ ποσοι θα μπορουσαν να ειχαν διοριστει, αλλα προτιμουν το να ειναι αναπληρωτες (για να μην πανε πχ εκτος Αθηνων).
Μπορεις να μαθεις με μία απλη αιτηση στη Σιβιτανιδειο σε ποιους εχουν ανατεθει μαθηματα πληροφορικης...
Θα ηταν καλοδεχουμενο το να σταματησουν οι προσωπικες ερωτησεις, γιατι αδυνατω να αντιληφθω το νοημα τους....Γιατι αντε και πες οτι ειμαι το μεγαλυτερο βισμα που υπάρχει...Αλλάζει κατι;;; Παυει να ειναι παρακρατος η Σιβιτανιδειος επειδη γραφει ενα βισμα στο φορουμ???

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #185 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 09:37:00 μμ »
Δηλαδή ένα βίσμα κατηγορεί το θεσμό που το ανακήρυξε σαν βίσμα και το βοήθησε να αποκτήσει προυπηρεσία για να μπορέσει να διοριστεί. Και όλα αυτά επειδή αυτό το βίσμα δούλεψε 2 χρονιές μόνο στη Σιβιτανίδειο και μετά ξαφνικά ανακάλύψε ότι η Σιβιτανίδειος είναι παρακράτος και μη αξιοκρατικός θεσμός. Αυτό το ξέρουμε όλοι ρε μεγάλε.. Κάτι μας είπες. Πες μας τώρα ότι και η ΠΔΣ λειτουργεί ως μη αξιοκρατικός θεσμός και τα εκκλησιαστικά σχολεία και οι συνεντεύξεις κτλ. Εγώ ξέρω ότι η προυπηρεσία σου πρέπει να αρθεί και να ακυρωθεί και άμα ήμουν κάποιος που αδικούνταν από αυτή την κατάσταση θα έκανα προσφυγή εις βάρος σου. Και επειδή ξέρω και ποιος είσαι τώρα, άν αντιληφθώ ότι κάποιος γνωστός μου με την ίδια ειδικότητα με σένα αδικείται και δε διορίζεται επειδή τυχαίνει να έχεις προυπηρεσία εσύ παράνομα, θα τον συμβουλέψω για να κινήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες κατά αυτής της κατάστασης για να δικαιωθεί αν αυτό είναι δυνατόν. Γιατί το θράσος μερικών ξεπερνάει κάθε όριο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:40 »

Αποσυνδεδεμένος adult

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #186 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 10:04:14 μμ »
Είμαι στη Σιβιτανίδειο αναπληρωτής και δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα ποιος είναι τελικά αυτός ο inspector ... Τελικά είναι αυτός που λένε ή όχι;;;;

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #187 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 10:06:13 μμ »
Εδώ γίνεται του βύσματος...Πρώτη φορά βλέπω πάντως συνάδελφο με  βύσμα να βγαίνει καί να κράζει τη χρήση βύσματος........Τρέλα....Μόνο η φαλακρή τραγουδίστρια του Ιονέσκο λείπει...

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #188 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 10:17:25 μμ »
Είμαι στη Σιβιτανίδειο αναπληρωτής και δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα ποιος είναι τελικά αυτός ο inspector ... Τελικά είναι αυτός που λένε ή όχι;;;;

Όχι, φέτος δεν εργάζεται κατά πάσα πιθανότητα, γι' αυτό και βγάζει τόση χολή για τη Σιβιτανίδειο και όσους εργάζονται εκεί..

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #189 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 10:45:37 μμ »
Όχι, φέτος δεν εργάζεται κατά πάσα πιθανότητα, γι' αυτό και βγάζει τόση χολή για τη Σιβιτανίδειο και όσους εργάζονται εκεί..
Καινουριο αυτο πάλι...
Εγω παντως ξερω οτι δουλευω εκει...Αν όχι μηπως μπορείτε να με γραψετε στο ταμειο ανεργίας;;;

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #190 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 10:50:20 μμ »
...Πρώτη φορά βλέπω πάντως συνάδελφο με  βύσμα να βγαίνει καί να κράζει τη χρήση βύσματος........Τρέλα....
Αρα;;; Να μη μιλάμε; Να κλεισουμε τα στοματα μας; Να απογορεψουμε τη συνεστίαση σε πάνω απο 4 ατομα; Και ποιος τοτε δικαιουται να μιλάει;;;Κανεις;;; Να γινουμε φιλησυχοι πολίτες;;;

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #191 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 11:03:40 μμ »
...Πρώτη φορά βλέπω πάντως συνάδελφο με βύσμα να βγαίνει καί να κράζει τη χρήση βύσματος........Τρέλα....
Αρα;;; Να μη μιλάμε; Να κλεισουμε τα στοματα μας; Να απογορεψουμε τη συνεστίαση σε πάνω απο 4 ατομα; Και ποιος τοτε δικαιουται να μιλάει;;;Κανεις;;; Να γινουμε φιλησυχοι πολίτες;;;
Nα παλέψετε τη ζωή χωρίς τα βύσματά σας, όπως όλοι μας..Καί να μην είστε τόσο θρασείς..Στό σπίτι του κρεμασμένου, ξέρεις φυσικά για τί δε μιλάνε...

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #192 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 11:06:01 μμ »
Εγώ ξέρω ότι η προυπηρεσία σου πρέπει να αρθεί και να ακυρωθεί και άμα ήμουν κάποιος που αδικούνταν από αυτή την κατάσταση θα έκανα προσφυγή εις βάρος σου.
Πρώτα απο όλα η προυπηρεσία δεν αίρεται! Το μόνο που μπορει να γίνει ειναι η ανακληση της πράξης πρόσληψης.
Προσφυγή;;; Τι εννοείς προσφυγή;; Εγω την ιεραρχικη προσφυγη γνωρίζω που γίνεται ενώπιον της αρχής η οποια προισταται αυτης που εξεδωσε μία πραξη...
Μηπως θέλεις να πεις αναφορά;;;
Το διακιωμα στην αναφορά ειναι συνταγματικα κατοχυρωμενο και δεν απαιτει την υπαρξη συμφέροντος. Κατα συνέπεια δεν ειναι αναγκη να βρεις καποιον που να αδικείται...
Παντως εγω θα ειμαι ο πρωτος που θα συ συγχαρει αν καταφέρεις την ανακληση εστω και μίας παράνομης πραξης προσληψης ή διορισμου....

Γιατί το θράσος μερικών ξεπερνάει κάθε όριο..
Ποιο ειναι το θρασος; Το να μιλάμε κ. Παπαδοπουλε;;; Χωρις να ξερεις ποιος πραγματικα ειμαι καθεσαι και μιλάς για θράσος; Το δικό σου δηλαδη τι ειναι;



Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #193 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 11:11:15 μμ »
Ευχαριστώ για τη φιλοφρόνηση αγαπητέ...Το χιούμορ σου σπάει κόκκαλα...Για να δείς πόσο ...Παπαδόπουλος είμαι...Την Κυριακή συνεδριάζει στην Αθήνα η Πανελλήνια Ένωση Αδιορίστων...Σε προσκαλώ να έρθεις για να παραθεσεις τα στοιχεία που έχεις ώστε να δώσουμε τέλος σε αυτήν την κατάσταση...Είσαι ευπρόσδεκτος.

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #194 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 11:11:59 μμ »
Nα παλέψετε τη ζωή χωρίς τα βύσματά σας, όπως όλοι μας..Καί να μην είστε τόσο θρασείς..Στό σπίτι του κρεμασμένου, ξέρεις φυσικά για τί δε μιλάνε...
Ταχθηκε εδω κάποιος υπερ των βυσματων; Παλι ομως βλέπω αφορισμους;: "..όπως όλοι μας...". Ποιοι ειναι αυτοι οι "ολοι" θελω να μάθω, γιατι αυτοι οι "ολοι" πολλές φορές κανουν αντιφατικά πράγματα: "Nα παλέψετε τη ζωή χωρίς τα βύσματά σας, όπως όλοι μας..", "ολοι βάζουν βυσμα για τη Σιβιτανιδειο"

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #195 στις: Δεκέμβριος 04, 2007, 11:14:01 μμ »
Nα παλέψετε τη ζωή χωρίς τα βύσματά σας, όπως όλοι μας..Καί να μην είστε τόσο θρασείς..Στό σπίτι του κρεμασμένου, ξέρεις φυσικά για τί δε μιλάνε...
Ταχθηκε εδω κάποιος υπερ των βυσματων; Παλι ομως βλέπω αφορισμους;: "..όπως όλοι μας...". Ποιοι ειναι αυτοι οι "ολοι" θελω να μάθω, γιατι αυτοι οι "ολοι" πολλές φορές κανουν αντιφατικά πράγματα: "Nα παλέψετε τη ζωή χωρίς τα βύσματά σας, όπως όλοι μας..", "ολοι βάζουν βυσμα για τη Σιβιτανιδειο"
Δεν απάντησες στην πρόσκλησή μου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.