*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ16 ή ΤΕ16  (Αναγνώστηκε 5043 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΠΕ16 ή ΤΕ16
« στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:51:13 πμ »
Καλημέρα!! Μήπως γνωρίζει κανείς τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιος είναι εγγεγραμένος τόσο στους πίνακες των ΠΕ16 για τα δημοτικά όσο και στους πίνακες των ΤΕ16 για τα μουσικά σχολεία???  Δηλαδή αν κάποιον τον καλέσανε σήμερα σε δημοτικό ως ΠΕ16 μπορούν να τον καλέσουν και ως ΤΕ16 σε μουσικό σχολείο?? Το λογικό είναι οτι πριν να γίνουν οι προσλήψεις στα μουσικά θα πρέπει να αναννεωθούν οι πίνακες, σωστά?????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ16 ή ΤΕ16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:45 »

Αποσυνδεδεμένος Pris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ16 ή ΤΕ16
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 09:49:13 πμ »
Δηλαδή αν κάποιον τον καλέσανε σήμερα σε δημοτικό ως ΠΕ16 μπορούν να τον καλέσουν και ως ΤΕ16 σε μουσικό σχολείο??
Όχι δεν μπορούν να τον καλέσουν ΚΑΙ στα μουσικά σχολεία. Στο ένα από τα δύο θα διοριστεί.

Στους ωρομίσθιους μουσικούς άνω των 11 ωρών (στα μουσικά υπάρχουν μέχρι και 21 ωρών ωρομίσθιοι) μπορούν να δουλεύουν σε 2 ή και παραπάνω σχολεία για να ολοκληρώσουν ωράριο. Εγώ παλαιότερα δούλευα σε μουσικό λύκειο και 5 δημοτικά για συμπληρώσω. (μη ρωτήσεις τι έκανα για να τα προλάβω όλα... :o)

Αλλά εσύ ρωτάς για αναπληρωτές, σωστά;
Το λογικό είναι οτι πριν να γίνουν οι προσλήψεις στα μουσικά θα πρέπει να ανανεωθούν οι πίνακες, σωστά;
Ακόμα κι αν δεν δημοσιευτούν ανανεωμένοι, θα γίνει εσωτερική ανανέωση. Σε περίπτωση που κάποιος νομίζει ότι κάτι δεν πάει καλά, υπάρχει δικαίωμα ένστασης.

Αποσυνδεδεμένος giota230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ16 ή ΤΕ16
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 10:45:16 πμ »
Ναι και εγώ αυτό νόμισα....αλλά έτσι την ''πάτησα'' πέρυσι!! Πήρανε αναπληρωτές στα δημοτικά και καλέσανε και κάποιον που βρισκόνταν πάνω από μένα στον πίνακα και μετά τον κάλεσαν και αναπληρωτή σε μουσικό... όταν πήρα τηλ το υπουργείο να ρωτήσω τι έχει γίνει μου είπαν ότι έχει το δικαίωμα να διαλέξει που θα πάει  :o και εγώ τους ρώτησα το προφανές : αν έχει κάνει πρόσληψη στο δημοτικό θα ξε-προσληφθεί για να κάνει νέα πρόσληψη στο μουσικό????  εκτός βέβαια αν δε δεχτεί να πάει στο δημοτικό και περιμένει σε ποιο μουσικό θα τον στείλουν, τελοσπάντων άκρη δεν έβγαλα και ενώ θα μπορούσα να είμαι πιο κοντά στο σπίτι μου βρέθηκα σε νησί

ελπίζω φέτος να μην γίνει το ίδιο αλλά επειδή δεν ξέρεις ποτέ, μπορώ να κάνω ένσταση και που??

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2011, 10:59:03 πμ από giota230 »

Αποσυνδεδεμένος adioristi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ16 ή ΤΕ16
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 12:25:46 μμ »
καποιοι συναδελφοι περυσι κληθηκαν αναπληρωτες πρωτοβαθμια στις 9 σεπτεμβρη και μετα τους καλεσαν και στα μουσικα.δεν ξερω,αλλα μηπως αυτο συμβαινει επειδη ειναι διαφορετικη η βαθμιδα?
οσον αφορα στην ανανεωση των πινακων,δε θυμαμαι να με καλεσαν και μετα να εφυγε το ονομα μου απο τον πινακα.μηπως γινεται οντως εσωτερικη ανανεωση και μονο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ16 ή ΤΕ16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:45 »

Αποσυνδεδεμένος kouts

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 258
Σύνολο: 273

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.