*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12  (Αναγνώστηκε 10236 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 09:55:16 πμ »
Δεν εννοεί τα μόρια που θα πάρει στον ΑΣΕΠ αλλά τα μόρια που θα έχει του χρόνου στον πίνακα αναπληρωτών (στην ειδική αγωγή ακόμα προσμετρώνται μόρια για τον πίνακα). Εγώ νομίζω ότι θα πάρεις λίγο λιγότερο από 1 μόριο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 11:38:20 μμ »
Αν όμως μελλοντικα δε μου χρησιμεύσει σε τίποτα αυτή η κίνηση, αξίζει να χάσω όλα μου τα ιδιαίτερα; Βέβαια δεν έχω κάποια άλλη υποχρέωση....οικογένεια, παιδιά, σκυλιά.....

Ξέρεις πόσα μόρια είναι οι 4 ώρες τη βδομάδα από δω και πέρα μάλιστα...;; Βαριά 0,5 μόρια...
Αν είχες ξεινήσει Οκτώβριο περίπου με 4 ώρες τη βδομάδα θα παιρνες 1 μόριο όλη τη χρονιά...από δω και πέρα θα είναι 0,5...το ξέρω γιατί το κάνα παλιά...παλιά όμως είχαμε και μια προοπτική...τώρα...;;
Εγώ στη θέση σου δεν θα πήγαινα και μάλιστα να αφήσω ιδιαίτερα...αυτή τη στιγμή υπάρχουν άτομα με μεταπτυχιακό που δεν τους έχουν καλέσει ούτε σε μειωμένο ωράριο...τι ευελπιστείς δηλαδή να γίνει με το 0,5...;; Εκτός αν σου δίνει διπλά μόρια (δεν ξέρω αν αυτό ισχύει ακόμη) αλλά και διπλά να είναι θα είναι 1 μόριο. Του χρόνου επίσης εαν δεν έχεις μεταπτυχιακό (δεν ξέρω αν έχεις) θα βρεθείς στάνταρ πιο πίσω στον πίνακα γιατί θα προστεθούν κι άλλοι μπροστά σου με μεταπτυχιακό....επίσης οι θέσεις του χρόνου θα είναι ακόμη λιγότερες καθώς υπάρχει τάση να καλύπτονται από  μόνιμους που πλεονάζουν στην οργανική τους και τους στέλνουν όπου βρούνε,ακόμη και στην ειδική και του χρόνου αυτό θα ενταθεί...
Τα γεγονότα έτσι έχουν και η γνώμη μου είναι αυτή...συνεπώς θα σου έλεγα να πας μόνο αν έχεις μεταπτυχιακό γιατί τότε αξίζει να φύγεις απ'την μηδενική προϋπηρεσία...αλλιώς δεν έχει νόημα να χάσεις τα λεφτά που βγάζεις για τη δημόσια εκπαίδευση που κάθε χρόνο θα κλείνει την πόρτα της σε όλο και περισσότερους από μας και τα ιδιαίτερα θα γίνουν όνειρο για πολλούς...αφού τα έχεις κράτα τα...πιο σίγουρα είναι πλέον απ'αυτό το κ@λοχανείο που λέγεται Κράτος και Υπουργείο Παιδείας...
Αυτή είναι η γνώμη μου,φιλικά...και μετά από εμπειρία.... ???

πως με 4 ώρες θα πάρει 0,5 μόρια; αφού σύμφωνα με την νέα μοριοδότηση ισχύει:

Η προϋπηρεσία από 0 έως και 8 μήνες: 0,10 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 8 έως και 16 μήνες: 0,15 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 16 έως και 24 μήνες: 0,20 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 24 έως και 32 μήνες: 0,30 μονάδες για κάθε μήνα προϋπηρεσία από 32 έως και 40 μήνες: 0,35 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 40 έως και 60 μήνες: 0,40 μονάδες για κάθε μήνα. (Το ανώτατο συνολικό όριο μονάδων από προϋπηρεσία είναι 16,80 μονάδες).

Και όταν λέμε για κάθε μήνα εννοούμε το πλήρες ωράριο (21 ώρες την βδομάδα για δευτεροβάθμια).
Ρε παιδιά....τους νόμους όπψως θέλετε τους διαβάζετε...;; Αυτά ισχύουν για την προσαύξηση που θα δίνει η προϋπηρεσία μετά από ΑΣΕΠ....!!! Στον πίνακα της ειδικής (που δεν κλείδωσε) η προϋπηρεσία μπαίνει όπως έμπαινε ως τώρα με τον κλασικό τρόπο...δηλαδή ένας μήνας=ένα μόριο,άρα εφόσον ούτε ένα μήνα δεν θα συμπληρώσει ως το τέλος της χρονιάς (με την αναγωγή του 4ώρου στις 21 ώρες) δεν θα πάρει ούτε ένα μόριο,αλλά θα πέρει το μισό. Αυτά που αναφέρεις είναι εντελώς άλλο παπαευαγγέλιο και καμία σ΄χεση δεν έχουν με τους πίνακες της ειδικής.
Ξεμπλέξτε τα λίγο στο μυαλό σας γιατί πλέον παίζονται πολλά πράγματα...είναι δύσκολες οι αποφάσεις αυτές με τις συνθήκες που επικρατούν.
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος pioupiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 11:53:06 μμ »
Όντως ΛΩΡΑ, πολύ δύσκολες οι αποφάσεις σ' αυτές τις εποχές που διανύουμε......ελπίζω πάντως στους πίνακες του 2012-13 να το δω έστω και αυτό το μισό μόριο.....

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 05, 2012, 12:21:58 μμ »
Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους!!! Γνωρίζει κάποιος πόσο είναι το ωρομίσθιο μας;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.