*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 209963 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #714 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:31:14 μμ »
Φωτεινούλα, στους δουλοπάροικους αναφερόταν, όχι σε εμάς. Ο καθένας από μας συνεχίζει, όπως θέλει.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #715 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:35:15 μμ »
Νομίζω ότι καλύτερα να επικεντρωθούμε στο θέμα του παρόντος τόπικ.Αν θέλουμε να ανταλλάξουμε μηνύματα με τα συναισθήματά μας κλπ, ας ανοίξουμε ένα άλλο, στο οποίο θα μιλάμε ελεύθερα για την αγανάκτησή μας και ,τι άλλο. Θα πάρουμε κίτρινη κάρτα και δεν θα έχουν και άδικο... Στην τελική ας ανταλλάσσουμε μηνύματα.

Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #716 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:36:55 μμ »
Φωτεινούλα, στους δουλοπάροικους αναφερόταν, όχι σε εμάς. Ο καθένας από μας συνεχίζει, όπως θέλει.
Εμας χαρακτηρισε ετσι ..Ο καθενας μας κανει οτι καταλαβαινει..Δε μπορει κανεις να μας μιλαει με τετοια λογια επειδη ονειρευομαστε..Εγω ανηκω σε αυτους που ειχα 3000 μορια πανω απτη βαση, μπορουσα να παω σε οποιαδηποτε σχολη με επαγγελματικη αποκατασταση οπως οι ανωτατες του στρατου και της αστυνομιας κι ομως πηγα παιδαγωγικο γτ λατρευω το επαγγελμα και ηταν ονειρο ζωης..Για μενα ειναι λειτουργημα και θα το κανα με οποιαδηποτε χρηματα..Δε μπορει κανενας να μου λεει οτι ειμαι στον κοσμο μου και εχω ονειρωξεις γτ περιμενω να κανω αυτο που αγαπω..

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #717 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:44:32 μμ »
Φωτεινούλα, στους δουλοπάροικους αναφερόταν, όχι σε εμάς. Ο καθένας από μας συνεχίζει, όπως θέλει.
Εμας χαρακτηρισε ετσι ..Ο καθενας μας κανει οτι καταλαβαινει..Δε μπορει κανεις να μας μιλαει με τετοια λογια επειδη ονειρευομαστε..Εγω ανηκω σε αυτους που ειχα 3000 μορια πανω απτη βαση, μπορουσα να παω σε οποιαδηποτε σχολη με επαγγελματικη αποκατασταση οπως οι ανωτατες του στρατου και της αστυνομιας κι ομως πηγα παιδαγωγικο γτ λατρευω το επαγγελμα και ηταν ονειρο ζωης..Για μενα ειναι λειτουργημα και θα το κανα με οποιαδηποτε χρηματα..Δε μπορει κανενας να μου λεει οτι ειμαι στον κοσμο μου και εχω ονειρωξεις γτ περιμενω να κανω αυτο που αγαπω..

Ξαναγράφω:Αναφερόταν στους δουλοπάροικους, ΟΧΙ σε εμάς. Δεν χρειάζεται να αναλώνεσαι.Ο καθένας γνωρίζει τι τράβηξε για να τελειώσει την οποιαδήποτε σχολή και τι θέλει να κάνει μετά από αυτήν. Καλύτερα να λήξει εδώ.Σου εύχομαι σύντομα να βρίσκεσαι σε αυτό που θες περισσότερο, σε μια τάξη!!!!  :)
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #718 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:48:05 μμ »
Να επισημάνω λοιπόν ότι παρ' όλο που στα 17 μου αναγκάστηκα να επιλέξω κάτι βάσει αλλότριων κριτηρίων στα τέσσερα χρόνια που ήμουν στη σχολή αγάπησα το επάγγελμα. Είμαι μια δασκάλα που πέρυσι αναγκάστηκε να προσαρμοστεί σε εξαιρετικά δυσχερείς συνθήκες και κατόρθωσα και το λέω με υπερηφάνεια, όχι μόνο να επιβιώσω σε αυτές αλλά και να επιτύχω. Γιατί άραγε; Γιατί απλά έχω τη νοοτροπία του δημοσίου υπαλλήλου και καμία διάθεση για προσφορά και αγάπη για το επάγγελμα.. για αυτό.

Έχω πάψει να ελπίζω προ καιρού για εμένα. ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ αλλά όσο βλέπω τέτοιες νοοτροπίες από συναδέλφους δεν είμαι εξαναγκασμένη να τις ανεχτώ. Δεν είμαι διατεθειμένη να προσφερώ το τομάρι μου θυσία στο βωμό των τραπεζών. Στα 22 μου είχα άλλα όνειρα για το μέλλον μου. Αλλά τελικά είχαν δίκαιο κάποιοι όταν μου έλεγαν ότι ο νεοέλληνας είναι χείριστη φάρα.. κάποια αίσθηση αλληλεγγύης.. καμιά διάθεση αγωνιστικότητας.. ηττοπαθείς, παθητικοί δέκτες, ζητιάνοι..   ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ.
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #719 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:56:44 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΕΑΕ - Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης   στα νεα τ φορουμ
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #720 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:57:50 μμ »
Όλοι  θέλουμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε. Και εγώ αυτό θέλω αλλά υπό τις παρούσες συνθήκες καλύτερο θα ήταν να γινόμασταν εθελοντές. Γιατί όχι; Με 600ε το μήνα μπαίνω μέσα..Τα λεφτά δε μου φτάνουν ούτε για τα βασικά, οι γονείς μου πιο πολλά μου δίνουν οπότε προς τι τέτοια επιμονή;
Από τον καναπέ, μπροστά στο pc όλα δείχνουν πιο όμορφα.

Συγνώμη που μπήκα σαν σφήνα στα όνειρα σας. Αλλά τα όνειρα δεν κρατούν πολύ. Έρχεται η ώρα που ξυπνάμε και αντικρύζουμε την πραγματικότητα, είτε το θέλουμε είτε όχι. Και τότε τα γουργουρίσματα των στομαχιών μας ακούγονται πιο δυνατά από τις ανακοινώσεις του υπουργείου. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ. 8)
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #721 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:00:45 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΕΑΕ - Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης   στα νεα τ φορουμ

Οι αναπληρωτές δευτεροβάθμιας δεν μπορούν να βγουν;;;;ΕΛΕΟΣ! Τέλος πάντων είναι και αυτό μια αρχή...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #722 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:02:15 μμ »
Όλοι  θέλουμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε. Και εγώ αυτό θέλω αλλά υπό τις παρούσες συνθήκες καλύτερο θα ήταν να γινόμασταν εθελοντές. Γιατί όχι; Με 600ε το μήνα μπαίνω μέσα..Τα λεφτά δε μου φτάνουν ούτε για τα βασικά, οι γονείς μου πιο πολλά μου δίνουν οπότε προς τι τέτοια επιμονή;
Από τον καναπέ, μπροστά στο pc όλα δείχνουν πιο όμορφα.

Συγνώμη που μπήκα σαν σφήνα στα όνειρα σας. Αλλά τα όνειρα δεν κρατούν πολύ. Έρχεται η ώρα που ξυπνάμε και αντικρύζουμε την πραγματικότητα, είτε το θέλουμε είτε όχι. Και τότε τα γουργουρίσματα των στομαχιών μας ακούγονται πιο δυνατά από τις ανακοινώσεις του υπουργείου. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ. 8)

Και με τις απεργίες τι έχει γίνει μέχρι τώρα;Σε πληροφορώ ότι εκτός από την πολύωρη παρακολούθηση στο ιντερνετ κατέβηκα χθες στην πορεία...Και τι έγινε;;;Λύθηκε τπτ;;

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #723 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:03:12 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΕΑΕ - Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης   στα νεα τ φορουμ

Εύη, γράψτο και στον Μπράτη, γιατί δεν βλέπω να το έχει κάνει κάποιος και ρωτούσαν για τους φιλολόγους! ;)

Να δούμε αν θα έχει και τπτ άλλο σήμερα..
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #724 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:07:41 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΕΑΕ - Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης   στα νεα τ φορουμ

Εύη, γράψτο και στον Μπράτη, γιατί δεν βλέπω να το έχει κάνει κάποιος και ρωτούσαν για τους φιλολόγους! ;)

Να δούμε αν θα έχει και τπτ άλλο σήμερα..

το εγραψα αντε να μπαινουμε σε μια σειρα, η χρονια πως θα βγει δεν ξερω...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #725 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:09:37 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΕΑΕ - Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης   στα νεα τ φορουμ

Εύη, γράψτο και στον Μπράτη, γιατί δεν βλέπω να το έχει κάνει κάποιος και ρωτούσαν για τους φιλολόγους! ;)

Να δούμε αν θα έχει και τπτ άλλο σήμερα..

το εγραψα αντε να μπαινουμε σε μια σειρα, η χρονια πως θα βγει δεν ξερω...

Θα βγει δύσκολα και το ξέρουμε!Και η επόμενη ακόμη πιο δύσκολα, απλά θα προσπαθήσουμε από νωρίς να βρούμε κάτι και ελπίζω να τα καταφέρουμε!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος RevolutionNow!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την δημιουργική και κριτική σκέψη!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #726 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:15:00 μμ »
Όλοι  θέλουμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε. Και εγώ αυτό θέλω αλλά υπό τις παρούσες συνθήκες καλύτερο θα ήταν να γινόμασταν εθελοντές. Γιατί όχι; Με 600ε το μήνα μπαίνω μέσα..Τα λεφτά δε μου φτάνουν ούτε για τα βασικά, οι γονείς μου πιο πολλά μου δίνουν οπότε προς τι τέτοια επιμονή;
Από τον καναπέ, μπροστά στο pc όλα δείχνουν πιο όμορφα.

Συγνώμη που μπήκα σαν σφήνα στα όνειρα σας. Αλλά τα όνειρα δεν κρατούν πολύ. Έρχεται η ώρα που ξυπνάμε και αντικρύζουμε την πραγματικότητα, είτε το θέλουμε είτε όχι. Και τότε τα γουργουρίσματα των στομαχιών μας ακούγονται πιο δυνατά από τις ανακοινώσεις του υπουργείου. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ. 8)

Και με τις απεργίες τι έχει γίνει μέχρι τώρα;Σε πληροφορώ ότι εκτός από την πολύωρη παρακολούθηση στο ιντερνετ κατέβηκα χθες στην πορεία...Και τι έγινε;;;Λύθηκε τπτ;;

Αγαπητέ-η μου δεν έχει νόημα να γράφω εδώ, τα αυτιά μας έχουν τοίχους και δεν ακούνε. Αλλά γιατί θα ήταν έλλειψη ευγένειας να μη σου απαντήσω δεν είμαι της άποψης ότι μια απεργία στο τόσο έχει να μας προσφέρει κάτι. Όταν μιλάμε για απεργία μιλάμε για απεργία διαρκείας. Οι εργάτες κινούν τα νήματα, από εμάς εξαρτάται η "εύρυθμη" λειτουργία του κράτους... και πολύ θα ήθελα να δω τι θα συμβεί όταν μια από τις πρωτογενείς λειτουργίες του κράτους, η εκπαίδευση βρεθεί σε μια τέτοια αναταραχή.
your life is your life
don't let it be clubbed into dank submission.
be on the watch.
there are ways out.

there is a light somewhere....

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #727 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:15:17 μμ »
48 ατομα αν ειδα καλα πηρε..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.