*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965839 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2550
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Δεν μπορω να καταλάβω γιατι επιτίθεστε ?

Μυρτώ ξερεις προσωπικά τον συνάδελφο κ του υποδεικνύεις αν έχει προετοιμαστεί για το μάθημα?

Επίσης τι σας πειράζει έαν είναι μόνιμος! Πληροφορίες μας δίνει στη τελική και γενικά συμμετέχει στο φόρουμ όπως τόσοι άλλοι μόνιμοι κακό είναι;

Κι εγώ στο παρελθόν είχα διαπλυκτιστεί με τον niteulf για πολύ συγκεκριμένο λόγο αλλά έληξε!
Σε αντίθεση με άλλο μέλος που όχι απλά συκοφαντεί αλλά βγάζει σενάρια επιστημονικής φαντασίας για όλους
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπθέτω ότι είσαι στο φορουμ των ωρομισθιων-ανέργων όοοοολη μέρα μέχρι τις πεντε η ώρα γιατί το μάθημα που έχεις στις 5:30 το έχεις ήδη ετοιμάσει?!
ή  το κάνει ο  εθελοντής κι αυτό!?!!?  ;D   ;D    ;D

Μπορεί να έχει και ρεπό σήμερα. Να έριξε και κανέναν απογευματινό υπνάκο και να απαντήσει πιο αργά.


Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι σε κάνει να νομίζεις ότι αυτό που παρέθεσες είναι θέμα που χρήζει τόσο σημαντικής ανάλυσης και κρεμονται όλοι από τα χείλη κάποιου να μας το αναλύσει κιόλας.
Εκτός αν είσαι φίλος προσκείμενος του υπουργού, οπότε πάω πάσο. Μπορείς να το αναλύσεις με 1000 διαφορετικούς τρόπους στους υπολοίπους ομοιδεάτες σας και να μιλάτε για μία εβδομάδα για το τίποτα.
Δεν με αφορά η άποψή σου. Δεν απευθύνθηκα σε εσένα. Δεν σου έδωσα τον λόγο. Δεν με ενδιαφέρεις κοινώς.
Παρακαλώ τον υπεύθυνο Συντονιστή -αφού διαβάσει τα μηνύματα- να παρέμβει ανάλογα και άμεσα.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπθέτω ότι είσαι στο φορουμ των ωρομισθιων-ανέργων όοοοολη μέρα μέχρι τις πεντε η ώρα γιατί το μάθημα που έχεις στις 5:30 το έχεις ήδη ετοιμάσει?!
ή  το κάνει ο  εθελοντής κι αυτό!?!!?  ;D   ;D    ;D

Ναι το κάνει ο εθελοντής. Το βρήκες και αυτό όπως και όλα τα υπόλοιπα. Είσαι πολύ έξυπνη.

Δεν έχω πάντως μάθημα στις 5:30. Το να βγάζει κάποιος γρήγορα συμπεράσματα και να παριστάνει τον έξυπνο για πράγματα που δεν γνωρίζει, αποτελεί ένδειξη ανοησίας.
Στα 30 σου πρέπει να τα ξεπεράσεις αυτά. Μην καταντήσεις και σαν τον jimpapas... ;)

Άσε με εμένα. Ας πούμε ότι είμαι όσο χάλια θέλεις να είμαι και ακόμη χειρότερος.
Κάτι ουσιαστικό έχεις να πεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2016, 01:07:50 πμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν μπορω να καταλάβω γιατι επιτίθεστε ?

Μυρτώ ξερεις προσωπικά τον συνάδελφο κ του υποδεικνύεις αν έχει προετοιμαστεί για το μάθημα?

Επίσης τι σας πειράζει έαν είναι μόνιμος! Πληροφορίες μας δίνει στη τελική και γενικά συμμετέχει στο φόρουμ όπως τόσοι άλλοι μόνιμοι κακό είναι;

Κι εγώ στο παρελθόν είχα διαπλυκτιστεί με τον niteulf για πολύ συγκεκριμένο λόγο αλλά έληξε!
Σε αντίθεση με άλλο μέλος που όχι απλά συκοφαντεί αλλά βγάζει σενάρια επιστημονικής φαντασίας για όλους

Έχεις δίκιο Anneta. Ένα από τα καλά των forums είναι η αντιπαράθεση διαφορετικών απόψεων και οι διαφωνίες :)
Δεν κρατάω ούτε εγώ "κακίες" και "μανιάτικα". Ειδικά σε άτομα που αποδεικνύονται αξιόλογα.

Ας λένε ότι θέλουν πάντως. Δεν χαμπαριάζω από προσωπικές επιθέσεις. Να έλεγαν και κάτι έξυπνο...

Αν θυμάσαι πάντως υπήρξε και ένας διευθυντής ΣΔΕ που πόσταρε εδώ για ένα μικρό διάστημα με σκοπό την πληροφόρηση. Φυσικά γρήγορα εξαφανίστηκε μετά τις προσωπικές επιθέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2016, 12:55:39 πμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν με αφορά η άποψή σου. Δεν απευθύνθηκα σε εσένα. Δεν σου έδωσα τον λόγο. Δεν με ενδιαφέρεις κοινώς.
Παρακαλώ τον υπεύθυνο Συντονιστή -αφού διαβάσει τα μηνύματα- να παρέμβει ανάλογα και άμεσα.

Η συγκεκριμένη παράθεση σου ειναι μέσα στην ουσία, όπως και η προηγούμενη που ρωτάς αν διαβασα το link σου.
Ελπιζω ο συντονιστής να παρέμβει γιατι κάποιοι εδώ μπαινουν για να μάθουνε σοβαρά νέα που αφορά την πρόσληψη ωρομισθίων στα ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος Sofenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά, στα πλαίσια Μεταπτυχιακού, κάνω μια έρευνα που αφορά εκπαιδευτικούς που έχουν δουλέψει με μετανάστες- πρόσφυγες. Αν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να βοηθήσει συμπληρώνοντας σχετικό ερωτηματολόγιο (ανώνυμα πάντα) ας μου στείλει το μέιλ  του να του το στείλω ή ας μου στείλει κατευθείαν στο δικό μου sofenia@gmail.com. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, καλό απόγευμα.

Συνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Μπηκαν τα ενσημα για τους 3 πρωτους μηνες....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 01:30:36 πμ από pskouras »

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπηκαν τα ενσυμα για τους 3 πρωτους μηνες....

Να σας ρωτήσω, σχετικά με τα ένσημα, εχουν δικαίωμα να καθυστερούν τοςο πολυ ασφαλιστικές εισφορές;
Κανονικά θέλουν καταγγελία.
Γιατι Κανένας δεν έχει κανει έως τώρα;

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Μπηκαν τα ενσημα για τους 3 πρωτους μηνες....
σε μενα μπηκαν ολα. μεχρι και ιουνη

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπόμνημα θέσεων ΠΑΣΣΔΕ - 24/10/2016
Το έγγραφο/υπόμνημα του ΠΑΣΣΔΕ, που κοινοποιήθηκε προς τη ΓΓΔΒΜ και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ στις 24/10/2016.

http://passde.blogspot.gr/2016/11/24102016.html

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτημα ΠΑΣΣΔΕ στο Λογιστήριο του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. σχετικά με τις πληρωμές (1/11/2016)
Την Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2016, ο ΠΑΣΣΔΕ απέστειλε το παρακάτω έγγραφο/ερώτημα σχετικά με την αργοπορία καταβολής δεδουλευμένων και ασφαλιστικών εισφορών προς τους Συμβούλους και Ωρομίσθιους Καθηγητές για το εκπαιδευτικό έτος 2015-2016.

http://passde.blogspot.gr/2016/11/1112016.html


Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά γιατι με το αρχικο αντίγραφο της σύμβασης που υπογράψατε δεν έγινε καταγγελία στην επιθεώρηση εργασιας;
Και στο ΙΚΑ;

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά γιατι με το αρχικο αντίγραφο της σύμβασης που υπογράψατε δεν έγινε καταγγελία στην επιθεώρηση εργασιας;
Και στο ΙΚΑ;

Τη σύμβαση την πήραμε στα χέρια μας στο τέλος της σχολικής χρονιάς.
Τι καταγγελία να κάνεις. Να τους πεις δεν μου υπογράφουν τη σύμβαση ενώ δουλεύω; Θα σου πουν μη δουλεύεις μέχρι να στην υπογράψουν.
Το αρχικό αντίγραφο που λες αφου είναι υπογεγραμμένο μόνο από την μία πλευρά δεν ισχύει καν.
Αυτο που μπορεί κάποιος να κάνει είναι να πει εγώ δεν ξεκινάω να δουλεύω αν δεν πάρω την σύμβαση στα χέρια μου, υπογεγραμμένη.
Πιστεύω τότε θα ζοριστούν και θα του την υπογράψουν με καθυστέρηση σίγουρα 1 μήνα και θα κακοχαρακτηριστεί από τους μόνιμους και το διευθυντή σαν προβληματικός και ότι δεν μπαίνει να κάνει μάθημα και θα χάσει λεφτά από 1-2 μήνες, αφού δεν θα ξεκινήσει αμέσως.
Αυτή η τραγική κατάσταση πρέπει να αλλάξει. Αυτό θα προσπαθήσει ο σύλλογος. Μακάρι να υπάρχει συμμετοχή και κινητικότητα από όλους και να αλλάξει.
Αλλιώς βολευεστε με τη κατάσταση και όλα καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2016, 10:36:55 πμ από jimpapas1 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.