*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2976907 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marwosfp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7238 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:44:02 πμ »
Καλησπέρα, με έχουν ειδοποιήσει να δεχθώ θέση σύμβουλου σταδιοδρομίας στα ΣΔΕ Χανίων, υπάρχει κάποιος που να έχει πάει στο παρελθόν σε αυτή τη θέση ή σε ανάλογη για να μας πει την εμπειρία του; Από οικονομικής άποψης συμφέρει;αποκομίζει κάποιος μόρια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vk87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7239 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:53:00 πμ »
Τι πτυχίο κ προυπηρεσία χρειάζεται συναδελφε για μια τετοια θέση??

Αποσυνδεδεμένος marwosfp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7240 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:55:24 πμ »
δεν έχω προϋπηρεσία αλλά αρνήθηκαν όσοι προηγούνταν στον πίνακα πριν από εμένα. Απαιτεί κάποια συγκεκριμένα πτυχία όπως κοινωνιολογίας και κάποιων φιλοσοφικών σχολών. Το δικό μου πτυχίο είναι του τμήματος Φιλοσοφικών και Κοινωνικών Σπουδών Φιλοσοφικής Κρήτης.

Αποσυνδεδεμένος vk87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7241 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:58:36 πμ »
Καλώς , ευχαριστώ. Καλή επιτυχία συνάδελφε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7242 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 11:06:28 μμ »
Καλησπέρα!Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν μπορούν να δικαιολογηθούν επιπλέον ώρες, εφόσον δεν συμπληρώνεις 15ωρο, για κατασκευή ιστοσελίδας του σχολείου;Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7243 στις: Φεβρουάριος 20, 2015, 09:02:50 πμ »
Καλησπέρα!Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν μπορούν να δικαιολογηθούν επιπλέον ώρες, εφόσον δεν συμπληρώνεις 15ωρο, για κατασκευή ιστοσελίδας του σχολείου;Ευχαριστώ!

Ναι πεστους να σε ορίσουν υπεύθυνο εργαστηρίου. Νομίζω είναι 2 ή 3 ώρες. Αλλά συνήθως τις καβατζώνουν οι μόνιμοι αυτές τις ώρες.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7244 στις: Φεβρουάριος 20, 2015, 09:14:22 πμ »
Καλησπέρα, με έχουν ειδοποιήσει να δεχθώ θέση σύμβουλου σταδιοδρομίας στα ΣΔΕ Χανίων, υπάρχει κάποιος που να έχει πάει στο παρελθόν σε αυτή τη θέση ή σε ανάλογη για να μας πει την εμπειρία του; Από οικονομικής άποψης συμφέρει;αποκομίζει κάποιος μόρια;

Συγχαρητήρια ! Και καλό κουράγιο! Πληρώνεσαι 40€/ημέρα. Ανάλογα των αριθμών των τμημάτων πάει και πόσες μέρες πηγαίνεις. Σίγουρα πηγαίνεις 2 ημέρες/ εβδομάδα. Πληρώνεσαι με απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης (υπάρχει όριο 1500€) . Προϋπηρεσία παίρνεις μόνο για την ίδια θέση σε μελλοντική προκήρυξη. Στους πίνακες της τυπικής εκπαίδευσης δεν παίρνεις μόρια. Επίσης, μπαίνεις στο κάθε τμήμα μία ώρα την εβδομάδα για μάθημα, ουσιαστικά ομαδική συμβουλευτική. Τις υπόλοιπες ώρες βρίσκεσαι στο σχολείο και κάνεις ατομική συμβουλευτική. Προσπαθείς να δικτυώσεις τους εκπαιδευομένους στην αγορά εργασίας και να τους βοηθήσεις να καλλιεργήσουν σχετικές δεξιότητες. Πέρυσι μας έδωσαν και κάποιο υλικό από το ινεδιβιμ, ζήτησέ το από τη διεύθυνση του σχολείου. Κάνε τα βασικά πράγματα, όπως να μάθουν να κάνουν βιογραφικό, να βρίσκουν αγγελίες εργασίας, να τους τονώσεις την αυτοπεποίθηση, κάνε και μια μέρα καριέρας, κάνουν κάποια χρήσιμα προγράμματα και οι βιβλιοθήκες (αναζήτηση εργασίας με αρωγό τη βιβλιοθήκη). Κάνε για την αρχή και ένα ερωτηματολόγιο να δεις τι θέλουν και οι ίδιοι και σε τι κατάσταση βρίσκονται

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7245 στις: Φεβρουάριος 20, 2015, 12:09:46 μμ »
δημουργηθηκε ομάδα στο φβ με τίτλο "πανελλήνιος σύλλογος ωρομισθιων σδε" με σκοπό να συνεννοούμαστε μεταξύ μας

είναι κλειστή ομάδα και ως στόχο έχει με δίκαιο τρόπο να διεκδικήσουμε οργανωμένα κ συλλογικά τα αιτήματά μας.
όσοι ενδιαφέρεστε μπείτε κ καλέστε ΜΟΝΟ ωρομίσθους σδε (όχι διευθυντές, αποσπασμένους κτλ)


Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7246 στις: Φεβρουάριος 20, 2015, 07:56:29 μμ »
Ναι πεστους να σε ορίσουν υπεύθυνο εργαστηρίου. Νομίζω είναι 2 ή 3 ώρες. Αλλά συνήθως τις καβατζώνουν οι μόνιμοι αυτές τις ώρες.

Οκ ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος kounoupi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξέρετε αν θα βγει προκήρυξη και πότε για την επόμενη σχολική χρονιά;;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Ξέρετε αν θα βγει προκήρυξη και πότε για την επόμενη σχολική χρονιά;;

Η σωστή ερώτηση είναι ξέρετε αν θα υπάρχουν Σ.Δ.Ε. την επόμενη σχολική χρονιά; Και η απάντηση είναι δεν γνωρίζουμε ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Η σωστή ερώτηση είναι ξέρετε αν θα υπάρχουν Σ.Δ.Ε. την επόμενη σχολική χρονιά; Και η απάντηση είναι δεν γνωρίζουμε ακόμη.

Πολύ σωστή τοποθέτηση.
Γκρίνια για ένσημα, αργοπορημένες πληρωμές, ώρες, μοριοδότηση και για το βασικό που είναι "ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΣΤΑ ΣΔΕ" (και αν θα υπάρχουν ΣΔΕ και αν δεν φύγουν απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ) την επόμενη χρονιά ΚΑΝΕΙΣ.
Το πιο απλό για αυτούς είναι πάρτε τα λεφτά σας μαζεμένα (έτσι και αλλιώς θα τα πάρετε) πάρτε και ΙΚΑ (έτσι και αλλιώς ασφαλισμένοι είστε πλήρως με ΤΕΒΕ) και μη μας πρήζετε καθήστε σπίτι σας τώρα, αφού δε γουστάρετε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Μου θυμίζει EUROGROUP η ιστορία.
Και για να σας προλάβω μην πει κανένας ότι είμαι με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, απλά πιστεύω ότι χάνουμε την ουσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2015, 08:57:02 πμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Πολύ σωστή τοποθέτηση.
Γκρίνια για ένσημα, αργοπορημένες πληρωμές, ώρες, μοριοδότηση και για το βασικό που είναι "ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΣΤΑ ΣΔΕ" (και αν θα υπάρχουν ΣΔΕ και αν δεν φύγουν απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ) την επόμενη χρονιά ΚΑΝΕΙΣ.
Το πιο απλό για αυτούς είναι πάρτε τα λεφτά σας μαζεμένα (έτσι και αλλιώς θα τα πάρετε) πάρτε και ΙΚΑ (έτσι και αλλιώς ασφαλισμένοι είστε πλήρως με ΤΕΒΕ) και μη μας πρήζετε καθήστε σπίτι σας τώρα, αφού δε γουστάρετε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Μου θυμίζει EUROGROUP η ιστορία.
Και για να σας προλάβω μην πει κανένας ότι είμαι με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, απλά πιστεύω ότι χάνουμε την ουσία.


Eχθρός των ΣΔΕ και κάθε εκπαιδευτικής δομής είναι η κακή οργάνωση από την πλευρά της πολιτείας. Δυστυχώς, τόσο καιρό η εκπαίδευση ενηλίκων στην Ελλάδα είχε στόχο την πλασματική κάλυψη της ανεργίας. Το κράτος οφείλει να προστατέψει τα ΣΔΕ. Από κει και πέρα νομίζω όποιος θεωρεί ότι δεν πρέπει να μιλάμε και να διαμαρτυρόμαστε για να μη χάσουμε τα ψίχουλα δικαιωμά του; Θεωρώ ότι κάθε εργαζόμενος έχει δικαιώματα που στα ΣΔΕ και στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ καταστρατηγούνται.
Ας μη φοβόμαστε να διαμαρτυρηθούμε, από την απάθειά μας μας έφθασαν εδώ.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η σωστή ερώτηση είναι ξέρετε αν θα υπάρχουν Σ.Δ.Ε. την επόμενη σχολική χρονιά; Και η απάντηση είναι δεν γνωρίζουμε ακόμη.
Eνδέχεται να μην υπάρχουν ΣΔΕ του χρόνου?? Συνήθως όμως η προκύρηξη πότε έβγαινε??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 378
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.