*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2976859 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimmos1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Περαστικά μας....βγήκαν οι πρωτες αποσπασεις μονιμων στα ΣΔΕ.....

http://www.gsae.edu.gr/attachments/article/1248/7%CE%966%CE%A5465%CE%A6%CE%983-0%CE%92%CE%A5.pdf

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Περαστικά μας....βγήκαν οι πρωτες αποσπασεις μονιμων στα ΣΔΕ.....

http://www.gsae.edu.gr/attachments/article/1248/7%CE%966%CE%A5465%CE%A6%CE%983-0%CE%92%CE%A5.pdf
άστα θα κλάψει κόσμο και κοσμάκης. απορώ με τόσες ελλείψεις στα γενικά πως δίνουν αποσπάσεις στα σδε ???και μάλιστα κατά βάση σε βασικές ειδικότητες

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Συνάδελφοι. Σε όλα τα σχολεία 1 και σε μερικά και 2 παραπάνω αποσπάσεις από πέρυσι.
Σκούρα τα πράγματα.
Εγώ σας τα έλεγα και μου λέγατε οι ωρομίσθιοι συμφέρουν θα πάρουν ωρομίσθιους και φέτος.
Εγώ βλέπω απλά να συμπληρώνουμε το παζλ κατά τον Μάρτιο-Απρίλιο όπως πριν 4 χρόνια.
Καλό χειμώνα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ

Ίσως να μην γίνουν όλες δεκτές.
Σε αυτό ελπίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Συνάδελφοι. Σε όλα τα σχολεία 1 και σε μερικά και 2 παραπάνω αποσπάσεις από πέρυσι (Στο δικό μου 2 και μάλιστα σε ειδικότητα που δεν είχε ξαναγίνει ποτέ!).
Σκούρα τα πράγματα.
Εγώ σας τα έλεγα και μου λέγατε οι ωρομίσθιοι συμφέρουν θα πάρουν ωρομίσθιους και φέτος.
Εγώ βλέπω απλά να συμπληρώνουμε το παζλ κατά τον Μάρτιο-Απρίλιο όπως πριν 4 χρόνια.
Καλό χειμώνα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Ίσως να μην γίνουν όλες δεκτές.
Σε αυτό ελπίζουμε.
δεκτές από τους εκπαιδευτικούς εννοείς γιατι το υπουργείο τις έδωσε. θα δείξει. ακόμη προκήρυξη για ωρομίσθιους δεν φαίνεται και μάλλον όπως τα λέτε το παζλ θα συμπληρωθεί τον φεβρουάριο έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
άστα θα κλάψει κόσμο και κοσμάκης. απορώ με τόσες ελλείψεις στα γενικά πως δίνουν αποσπάσεις στα σδε ???και μάλιστα κατά βάση σε βασικές ειδικότητες
Ο λογος ειναι απλως. Προεκλογικη περιοδος! Η πλειοψηφια των μονιμων προτιμουν ενα σδε παρα το κανονικο σχολειο, οταν μαλιστα καποιες φορες αυτο σε στελνει και στην περιοχη συμφεροντων σου ειναι πολυ καλο! Μονο που ολα αυτα γενικα ικανοποιουνται συνηθως προεκλογικες περιοδους οπως τωρα.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
δεκτές από τους εκπαιδευτικούς εννοείς γιατι το υπουργείο τις έδωσε. θα δείξει. ακόμη προκήρυξη για ωρομίσθιους δεν φαίνεται και μάλλον όπως τα λέτε το παζλ θα συμπληρωθεί τον φεβρουάριο έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.

Δεκτές εννοώ, να μην εγκρίνει το ΠΥΣΔΕ την απόσπαση γιατί το σχολείο στο οποίο είναι ήδη αποσπασμένοι τους χρειάζεται.
Αυτό με τους αναπληρωτές που έγινε που θα αργήσουν να τους προσλάβουν ίσως μας βγει σε καλό γιατί μπορεί αρκετές αποσπάσεις να μην εγκριθούν.
Θα δούμε.
Εντωμεταξύ π.χ. στο σχολείο μας ο ένας μόνιμος που ήρθε έχει ήδη απόσπαση από άλλο νομο στα γραφεία δευτεροβάθμιας της πόλης μας και δεν του αρέσει εκεί λέει γιατί είναι ωράριο κανονικό 7 ώρες δουέύει λέει και πήρε και δεύτερη απόσπαση στο ΣΔΕ μας!
Ο  άλλος είναι ήδη απόσπασμένος από άλλο νομό σε σχολείο 5 λεπτά από ΣΔΕ και πήρε και δεύτερη απόσπαση στο ΣΔΕ μας γιατί εδώ κάνει λιγότερες ώρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2015, 07:29:50 πμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
-
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2015, 07:33:08 πμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Πάντως πρέπει να μπει ένα τέλος με αυτές τις αποσπάσεις ανευ προσόντων. Οι ωρομίσθιοι έχουν ένα κάρο προσόντα και οι μόνιμοι με σχεδόν τίποτα αποσπώνται σε ένα τόσο απαιτητικό σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ' ότι φαίνεται δυστυχώς για εμάς φέτος δεν μας χρειάζονται. Θα δουλέψουν με Μονίμους και σε κάποια σχολεία αντί για 5ωρο θα γίνονται 3ωρα και 4ωρα. Η χρονιά θα ολοκληρψθεί κανονικά και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Και κατά τον Μάρτιο θα μας καλέσουν και εμάς όταν θα έχουν βγει τα αποτελέσματα από τη νέα προκήρυξη να κάνουμε 3-4 μήνες για να φανούν και τα project να φανεί ότι έγινε δουλειά.
Δυστυχώς πρέπει να ψαχτούμε αλλού. Φέτος τα ΣΔΕ πάπαλα.

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7404 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 02:13:30 πμ »
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Πάντως πρέπει να μπει ένα τέλος με αυτές τις αποσπάσεις ανευ προσόντων. Οι ωρομίσθιοι έχουν ένα κάρο προσόντα και οι μόνιμοι με σχεδόν τίποτα αποσπώνται σε ένα τόσο απαιτητικό σχολείο.

Νομίζω ότι μπορείς να δεις τα προσόντα που έχουν οι μόνιμοι που πήραν αποσπάσεις στα ΣΔΕ.
Φαίνονται στους πίνακες.
Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι από αυτούς που πήραν απόσπαση έχουν αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7405 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 08:17:15 πμ »
Νομίζω ότι μπορείς να δεις τα προσόντα που έχουν οι μόνιμοι που πήραν αποσπάσεις στα ΣΔΕ.
Φαίνονται στους πίνακες.
Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι από αυτούς που πήραν απόσπαση έχουν αρκετά.

Τώρα πια έχουν.
Αφού δούλεψαν 3-4 χρόνια στα ΣΔΕ χωρίς να έχουν προσόντα και επιμορφώθηκαν.
Στο ΣΔΕ μας ο μόνιμος που έχει φουλ επιμόρφωση σε θέματα ΣΔΕ είναι ο ίδιος που διοργάνωνε εδώ και 5 χρόνια τα αντίστοιχα σεμινάρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 323

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.