*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2966049 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9100 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 04:01:10 μμ »
Kανείς με πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτησης, από πανεπιστήμιο ή ΑΣΠΑΙΤΕ, ξέρει αν μπαίνει κάπου ή αντιστοιχεί σε μόρια; Οι ώρες τυπικά ήταν 440. Την προηγούμενη αίτηση πάνε 3-4 χρόνια πια, δεν το είχα.
 


Όχι, δεν μπαίνει. Αναφέρεται στην προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Mathteacher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9101 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 09:54:43 μμ »
Συνάδελφοι, με μόνο πτυχίο μαθηματικου, μεταπτυχιακό (μη συναφες) και 19 μηνες ανεργιας έχω ελπιδες να προσληφθω στα ΣΔΕ? (Χωρις προυπηρεσια και χωρις να ειμαι εκπαιδευτης ενηλικων)
Να ξερω μηπως ριξω τσαμπα λεφτα στην μεταφραση του πτυχιου αγγλικων....  ;D

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9102 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 10:04:03 μμ »
Τελικά τι γίνεται με την προϋπηρεσια αυτών που πληρώθηκαν με ΑΕΔ; Εγώ το 2013 από τον Ιούλιο ως το Νοέμβριο που έκανα έναρξη, ήμουν ανασφάλιστη στο πρόγραμμα Οδυσσέας, γιατί δεν είχα ξεπεράσει τα 5000 το προηγούμενο έτος και ούτε θα τα ξεπερνούσα μέχρι το τέλος του χρόνου. Δε θα μπορούσα να είχα ΤΕΒΕ εκείνο το διάστημα, γιατί αναγκάστηκα να νοικιάσω σπίτι για να εργαστώ στο πρόγραμμα 300 ευρω, συν τα έξοδα διαβίωσης. Ας μας έβαζε στο κάτω κάτω της γραφής ΙΚΑ το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αλλιώς κι επειδή αργεί να πληρώσει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα εργάζονται στα προγράμματα με μπλοκάκι και θα μοριοδοτούνται στα ΣΔΕ κι αν επιλεγούν κι εργαστούν, θα παίρνουν μόρια στον πίνακα γενικής οι έχοντες. Άσε που με καλέσανε σε ΣΔΕ νησιού, αλλά λόγω του ότι μου χρώσταγε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ χρήματα κι έπρεπε να πληρώσω ΤΕΒΕ, ενοίκια, κτλ δεν πήγα. Και την επόμενη χρονιά με καλέσανε στο ίδιο νησί μέσω Facebook, που είναι παράτυπο, χωρίς να ξέρουν αν ο λογαριασμός ανήκει σε εμένα, δίνοντας περιθώριο μιας ημέρας να απαντήσω, κι επειδή δεν έμπαινα τότε στο Facebook, έχασα τη θέση. Το είδα ένα μήνα αργοτερα. Άρα χάνω αυτά τα μόρια και από τις προκηρύξεις της Δια Βίου Μάθησης και από τον πίνακα γενικής. Η δε κοπέλα που πήγε και τις 2 χρονιές στη θέση μου, με περνά κάπου 300 θέσεις στον πίνακα γενικής, ενώ θα έπρεπε να είναι 300 θέσεις κάτω, έστω με τα μόρια που πήρε δικαίως τη χρονιά που αρνήθηκα.

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να διεκδικήσω αναδρομικά τα μόρια της δεύτερης χρονιάς με το facebook?

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9103 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 10:28:35 μμ »
Τελικά τι γίνεται με την προϋπηρεσια αυτών που πληρώθηκαν με ΑΕΔ; Εγώ το 2013 από τον Ιούλιο ως το Νοέμβριο που έκανα έναρξη, ήμουν ανασφάλιστη στο πρόγραμμα Οδυσσέας, γιατί δεν είχα ξεπεράσει τα 5000 το προηγούμενο έτος και ούτε θα τα ξεπερνούσα μέχρι το τέλος του χρόνου. Δε θα μπορούσα να είχα ΤΕΒΕ εκείνο το διάστημα, γιατί αναγκάστηκα να νοικιάσω σπίτι για να εργαστώ στο πρόγραμμα 300 ευρω, συν τα έξοδα διαβίωσης. Ας μας έβαζε στο κάτω κάτω της γραφής ΙΚΑ το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αλλιώς κι επειδή αργεί να πληρώσει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα εργάζονται στα προγράμματα με μπλοκάκι και θα μοριοδοτούνται στα ΣΔΕ κι αν επιλεγούν κι εργαστούν, θα παίρνουν μόρια στον πίνακα γενικής οι έχοντες. Άσε που με καλέσανε σε ΣΔΕ νησιού, αλλά λόγω του ότι μου χρώσταγε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ χρήματα κι έπρεπε να πληρώσω ΤΕΒΕ, ενοίκια, κτλ δεν πήγα. Και την επόμενη χρονιά με καλέσανε στο ίδιο νησί μέσω Facebook, που είναι παράτυπο, χωρίς να ξέρουν αν ο λογαριασμός ανήκει σε εμένα, δίνοντας περιθώριο μιας ημέρας να απαντήσω, κι επειδή δεν έμπαινα τότε στο Facebook, έχασα τη θέση. Το είδα ένα μήνα αργοτερα. Άρα χάνω αυτά τα μόρια και από τις προκηρύξεις της Δια Βίου Μάθησης και από τον πίνακα γενικής. Η δε κοπέλα που πήγε και τις 2 χρονιές στη θέση μου, με περνά κάπου 300 θέσεις στον πίνακα γενικής, ενώ θα έπρεπε να είναι 300 θέσεις κάτω, έστω με τα μόρια που πήρε δικαίως τη χρονιά που αρνήθηκα.

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να διεκδικήσω αναδρομικά τα μόρια της δεύτερης χρονιάς με το facebook?
Μα καλά σε ειδοποίησαν μέσω Facebook ? ! Και γιατί όταν το έμαθες έστω και καθυστερημένα δεν το κατήγγειλες ΄;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9104 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 10:34:57 μμ »
Ξέχασα να αναφέρω ότι τελικά πληρώθηκα για αυτό το διάστημα με ΤΠΥ, γιατί όταν το ΙΝΕΔΙΒΙΜ τελικά μας πλήρωσε, είχα κάνει έναρξη και έκοψα ΤΠΥ. Θυμάμαι όμως ότι κάποτε νωρίτερα, μας είχε έρθει e-mail και ζητούσαν υπέυθυνη δήλωση ότι δεν είχαμε ξεπεράσει τα 5000 το προηγουμενο έτος κι ότι δε θα τα ξεπερνούσαμε στο τρέχον κι ότι τους την είχα στείλει. Αλλο αν αργότερα άλλαξαν οι συνθήκες και έκοψα ΤΠΥ, αφού το ΙΝΕΔΙΒΙΜ αργεί να πληρώσει.

Δεν έχω καταλάβει αν θα προσμετρηθούν οι ώρες αυτές εκτός ΟΑΕΕ κι αν είναι νόμιμο να μην προσμετρηθούν, τη στιγμή που στις προκηρύξεις πχ του ΑΣΕΠ δε ζητάνε βεβαιώσεις ασφαλιστικών φορέων, όταν πρόκειται για προϋπηρεσία από Δημόσιο φορέα, και το ΙΝΕΔΙΒΙΜ είναι τέτοιος. Δηλ. το ΙΝΕΔΙΒΙΜ δε θα προσμετρήσει τις προϋπηρεσίες που αυτό εξέδωσε; Ή θέλανε να "πιάσουν στη φάκα" άτομα που εμφανίζουν ώρες από ιδιωτικά ΚΔΒΜ, χωρίς να τις έχουν κάνει;, όπως έγραψε συνάδελφος σε προηγούμενο ποστ;

Είναι τόσο άμεμπτοι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ που τους πείραξε το καθεστός της ασφάλειας των απλών εκπ/τών, λες και είναι πράκτορας του ΤΕΒΕ, τη στιγμή που προσμέτρησε προϋπηρεσία στην προηγούμενη προκήρυξη ΣΔΕ δήθεν ωρών από τυπική εκπ/ση εκπ/τριας (μιλάμε για πολλές ώρες, ενώ έχει λιγότερες και το ξέρω) σε εκπ/τρια, που έκανε και υπέυθυνη Οδυσσέα, λόγω του ότι έβγαλαν εκτός διαγωνισμού φίλο μου, που αλλιώς θα ήταν δεύτερος και εκείνη τρίτη. Κι όλα αυτά γιατί πρώην πρωθυπουργός έχει βαφτίσει τον αδερφό της και θέλανε αυτήν από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Κι ο λόγος που δεν πεταξαν εκτός την πρώτη, είναι γιατί κι εκέινη έχει χοντρό βύσμα αφού ο πατέρας της ήταν πάντα υποψήφιος βουλευτης του νομού τους. Αλλά δεν ξέρω τι έγινε ή τι της έταξαν σε αντάλλαγμα και παραιτήθηκε και πήγε αυτή που κανονικά θα έπρεπε να είναι τρίτη, ανέλαβε υπεύθυνη.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9105 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 10:42:15 μμ »
Μα καλά σε ειδοποίησαν μέσω Facebook ? ! Και γιατί όταν το έμαθες έστω και καθυστερημένα δεν το κατήγγειλες ΄;
Δεν το έκανα πέρυσι γιατί φοβήθηκα μήπως με στοχοποιήσει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και με βγάζει εκτός σε προκηρύξεις κι ο διευθυντής, δεδομένου ότι όταν μιλήσαμε μου είπε ότι οι πίνακες μάλλον θα ισχύσουν και φέτος και περίμενα να με πάρουν. Για να πω την αληθεια δεν είχα και χρήματα κι αυτές οι υποθέσεις αργούν. Αυτό 'εγινε πέρυσι. Εγώ με καθυστέρηση μήνα είδ το μνμ στο facebook στα αιτήματα μνματων, αφού δεν ήμουν φίλη στο facebook με τον διευθυντή.

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9106 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 10:48:53 μμ »
Για να καταλάβω, έστω ότι κάποιος άργησε να πάει να κάνει έναρξη ΤΕΒΕ, τελικά έκανε μόνο για να πληρωθεί από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ αυτές οι ώρες ΠΡΙΝ την έναξη ΔΕΝ θα μετρήσουν??

Αλλα οι ΑΕΔ που δεν πλήρωσαν φραγκο με την υπευθ δήλωση μια χαρά?!! :o
Τι χάνω??

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9107 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 11:00:25 μμ »
Αναφορικά σε όσους πληρώθηκαν με ΑΕΔ: παραθέτω σχετικό απόσπασμα από την προκήρυξη 2013-2014:
"Η έκδοση ΤΠΥ μπορεί, με εξαίρεση αυτούς που ασκούν ελευθέριο επάγγελμα και υπό την
προϋπόθεση ότι ασκούν ευκαιριακή άσκηση παρεπόμενης δραστηριότητας παροχής υπηρεσιών και
δεν είναι υπόχρεοι εφαρμογής του Κώδικα Φορολογικής Απεικόνισης Συναλλαγών (Κ.Φ.Α.Σ.) από
άλλη αιτία, να υποκατασταθεί από Απόδειξη Πληρωμής Επαγγελματικής Δαπάνης (ΑΕΔ) του φορέα
(Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ.), για τα φυσικά πρόσωπα τα οποία κατά την προηγούμενη διαχειριστική περίοδο
πραγματοποίησαν συνολικά ακαθάριστα έσοδα από την πώληση αγαθών και την παροχή
υπηρεσιών, αθροιστικά ή διαζευκτικά, μέχρι 5.000,00 € (πέντε χιλιάδες ευρώ). ". Επομένως, εφόσον είχατε υπογράψει υπεύθυνη δήλωση ότι ασκείτε ευκαιριακή άσκηση παρεπόμενης δραστηριότητας κλπ, δεν ήσασταν υπόχρεοι να έχετε ασφάλιση για να πληρωθείτε, σωστά; Διορθώστε με αν έχω καταλάβει λάθος...

Αυτό μου είπε κι εμένα ο υπάλληλος χθες στο τηλέφωνο, όπως το έγραψα και σε σχόλιό μου πιο πάνω... Βέβαια κανείς δε μας το βεβαιώνει και γραπτώς, ούτε υπάρχουν συχνές ερωτήσεις ή οδηγίες, όπως έκαναν άλλες φορές σε ανάλογες προκηρύξεις... Οπότε ενδέχεται οι υπάλληλοι για διάφορους λόγους (ελλιπής ενημέρωση, έλλειψη διάθεσης κλπ) να λένε διαφορετικά πράγματα στον καθένα. Είναι βέβαια μια λεπτομέρεια που θα'πρεπε να σταθούμε, αλλά οι περισσότεροι την προσπερνάνε, όπως φαίνεται και από τα σχόλια εδώ...

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9108 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 11:17:16 μμ »
Παιδιά ο φορέας ειναι για κλωτσιές.
Κάθε μέρα και χειρότερα στη κοροϊδία.
Σκεφτείτε σοβαρά τη νομική διεκδίκηση.
Δεν υπάρχει άλλη λύση!!!
Όσο περισσότεροι τοςο καλύτερο.
Εχουν ηδη γίνει κινήσεις.
Πληροφορίες π.μ.

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9109 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 01:02:29 πμ »
Στο ικα τί ακριβώς ζητάμε? βεβαίωση για ασφαλιστική κάλυψη τη συγκεκριμένη περίοδο που δουλέψαμε??/ π.χ. από Αρχές Οκτωβρίου 2014 μέχρι 31 Ιανουαρίου 2015?

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9110 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 01:03:28 πμ »
Συνάδελφοι, με μόνο πτυχίο μαθηματικου, μεταπτυχιακό (μη συναφες) και 19 μηνες ανεργιας έχω ελπιδες να προσληφθω στα ΣΔΕ? (Χωρις προυπηρεσια και χωρις να ειμαι εκπαιδευτης ενηλικων)
Να ξερω μηπως ριξω τσαμπα λεφτα στην μεταφραση του πτυχιου αγγλικων....  ;D
Σχεδόν απίθανο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ρώτησε το σχολείο που σε ενδιαφέρει αν έχει κενό αλλιώς δεν έχει νόημα..

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2363
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9111 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 11:07:48 πμ »
Οι αναπληρωτές πλήρους και μειωμένου ωραρίου συμπληρώνουν στο πεδίο: Δημόσιος Υπάλληλος_ΝΑΙ;
Τα ένσημα του ΙΚΑ πρέπει να είναι μέχρι 1/3;
Αν η διεύθυνση δε δίνει βεβαίωση προϋπηρεσίας μέχρι 1/3, τι γίνεται;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9112 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 03:30:40 μμ »
Για να καταλάβω, έστω ότι κάποιος άργησε να πάει να κάνει έναρξη ΤΕΒΕ, τελικά έκανε μόνο για να πληρωθεί από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ αυτές οι ώρες ΠΡΙΝ την έναξη ΔΕΝ θα μετρήσουν??


Την έναρξη επαγγέλματος την κάνεις για το διάστημα που εργαζόσουν στο σχολείο και είχες τη σύμβαση.
Μπορείς να την κάνεις και αργότερα με παλαιότερη ημερομηνία για να πιάσεις το διάστημα της σύμβασης. Έχεις δικαίωμα νομίζω μέχρι και 3 μήνες καθυστέρηση ή πληρώνεις ένα μικρό πρόστιμο για καθυστέρηση της έναρξης το οποίο τις περισσότερες φορές στο χαρίζουν.
Τώρα αν τους πας π.χ. βεβαίωση ασφάλισης 1/4/2016-30/6/2016 και η σύμβασή σου ήταν 15/10/2015-30/6/2016 σημαίνει ότι δούλευες ανασφάλιστη κάποιους μήνες και που σημαίνει ότι δούλεψες και μαύρα αφού δεν πλήρωσες εισφορες 6 μηνών στον ΟΑΕΕ. Πάντως προτιμότερο είναι να μη μετρήσουν την προϋπηρεσία παρά να σε βάλουν να πληρώσεις τις εισφορές που είναι βαρβάτες για τόσους μήνες.
Το τι θα κάνουν δεν το γνωρίζω.
Αυτό θέλουν άλλωστε να ελέγξουν και γιαυτό για πρώτη φορά ζητάνε βεβαιώσεις ασφάλισης για να δουν τα διαστήματα που δούλεψαν κάποιοι ανασφάλιστοι. Είναι εντολή και από τον ΑΣΕΠ. Για να μετρήσει οποιαδήποτε προϋπηρεσία χρειάζεται να είσαι εκείνο το διάστημα ασφαλισμένος.
Το τι θα κάνουν δεν το γνωρίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2017, 03:51:11 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #9113 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 03:53:24 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,

αν ξέρει κάποιο ς ας μου απαντήσει το εξής: όταν είμαστε με ΑΕΔστα ΙΕΚ  και πληρη ασφάλιση ΙΚΑ αλλού , μας βάζουν ΙΚΑ και απο τα ΙΕΚ?Παρατήρησα το εξη¨: οταν παίρνω τα ένσημά μου απο το ΙΚΑ φαίνονται  ένσημα κ απ τα ΙΕΚ. Οταν παίρνω βεβαίωση απ το ΙΚΑ για χρήση στο ΑΣΕΠ δεν υπάρχουν τα ένσημα του ΙΕΚ. Τι στο καλό γίνεται?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.