*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2958464 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει δόλος, αφού με την (κατά λάθος) δήλωσή του ΔΕΝ προσκομίζει οφέλη - απεναντίας απεμπολεί δικαιώματά του.
Δεν είμαι νομικός, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να κάνει ένσταση με αιτιολογικό "κατά λάθος - εκ παραδρομής δήλωσή του, από την οποία αδικείται!"
Τα περί ποινικής δίωξης, δεν ισχύουν σε Δίκαιον Κράτος [για τους ανωτέρω λόγους]
Ξαναλέω: δεν είμαι νομικός, απλά εκφράζω προσωπική άποψη!

Αποδοχή ή όχι της ένστασης από την επιτροπή ενστάσεων (εννοούσα) . Συμφωνώ με ως άνω επιχείρημα . Έγινε ένσταση με το αιτιολογικό ότι εκ παραδρομής δηλώθηκε ότι είμαι Δ.Υ ενώ είμαι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου το οποίο έχει δηλωθεί ταυτόχρονα στην αίτηση και είναι το σωστό .Απέστειλα και τα δικαιολογητικά και ...ίδωμεν .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αποδοχή ή όχι της ένστασης από την επιτροπή ενστάσεων (εννοούσα) . Συμφωνώ με ως άνω επιχείρημα . Έγινε ένσταση με το αιτιολογικό ότι εκ παραδρομής δηλώθηκε ότι είμαι Δ.Υ ενώ είμαι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου το οποίο έχει δηλωθεί ταυτόχρονα στην αίτηση και είναι το σωστό .Απέστειλα και τα δικαιολογητικά και ...ίδωμεν .

Αν θες, ενημερεσέ μας για το αποτέλεσμα της ένστασης!

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έτσι και αλλιώς η αδυναμία αξιολόγησης δεν είναι κάτι μη ρεαλιστικό που πρέπει να υπάρξει συντονισμός.
Είναι μία πραγματικότητα.
Από τη στιγμή που κάποιος θα κλιθεί να διδάξει στο τέλος του σχολικού έτους ή του τετραμήνου πώς είναι δυνατόν να έχει άποψη/εικόνα για τους εκπαιδευόμενους; Αφού δεν θα έχει συμπληρώσει επαρκή παρουσία στη σχολική αίθουσα για την κατάθεση της βαθμολογίας. Γνωρίζει κανένας τί λέει ο νόμος; Πόσες παρουσίες πρέπει να έχει συμπληρώσει ο εκπαιδευτής στην αίθουσα προκειμένου να είναι σε θέση (ικανός) να καταθέσει βαθμολογία;;

Αποσυνδεδεμένος k-z

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
παιδια για του χρονου θα ισχυουν οι ιδιοι πινακες ή θα γινουν παλι αιτησεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια για του χρονου θα ισχυουν οι ιδιοι πινακες ή θα γινουν παλι αιτησεις;

Λογικά οι ίδιοι. Καναμε αμάν να βγουν αυτοι...

Αποσυνδεδεμένος babis_pe03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έτσι και αλλιώς η αδυναμία αξιολόγησης δεν είναι κάτι μη ρεαλιστικό που πρέπει να υπάρξει συντονισμός.
Είναι μία πραγματικότητα.
Από τη στιγμή που κάποιος θα κλιθεί να διδάξει στο τέλος του σχολικού έτους ή του τετραμήνου πώς είναι δυνατόν να έχει άποψη/εικόνα για τους εκπαιδευόμενους; Αφού δεν θα έχει συμπληρώσει επαρκή παρουσία στη σχολική αίθουσα για την κατάθεση της βαθμολογίας. Γνωρίζει κανένας τί λέει ο νόμος; Πόσες παρουσίες πρέπει να έχει συμπληρώσει ο εκπαιδευτής στην αίθουσα προκειμένου να είναι σε θέση (ικανός) να καταθέσει βαθμολογία;;

Η βαθμολογία στην Α τάξη είναι περιγραφική το ίδιο ισχύει και στην Β τάξη που είναι και η τελική (σε 2 χρόνια παίρνουν απολυτήριο).  Μόνο που στο απολυτήριο πρέπει να έχουν βαθμό για το λόγο αυτό έχουν μόνο τελική βαθμολογία.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λογικά οι ίδιοι. Καναμε αμάν να βγουν αυτοι...

Σε επίσημη ερώτηση του συλλόγου προς το ινεδιβιμ η απάντηση ήταν ότι θα βγει νέα προκήρυξη ξανά γιατί θα πρέπει να μετράει η πιστοποίηση υποχρεωτικά από Σεπτέμβριο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2017, 01:31:48 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε επίσημη ερώτηση του συλλόγου προς το ινεδιβιμ η απάντηση ήταν ότι θα βγει νέα προκήρυξη ξανά γιατί θα πρέπει να μετράει η πιστοποίηση υποχρεωτικά από Σεπτέμβριο.


Πάντως η προκήρυξη έγραφε πάνω ότι  η ισχύς των συγκεκριμένων πινάκων δύναται να παραταθεί κια για το επόμενο έτος. Οψόμεθα...

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Πάντως η προκήρυξη έγραφε πάνω ότι  η ισχύς των συγκεκριμένων πινάκων δύναται να παραταθεί κια για το επόμενο έτος. Οψόμεθα...

Έχουν νομικό πρόβλημα με το ότι δεν αναφέρουν πουθενά για την πιστοποίηση και θα χρειαστεί να την ξαναβγαλουν . Αυτό απάντησαν!!!!
Να μην πω καμία βαριά κουβέντα....!!!!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ

 ;D   ;D   ;D

Νομίζω έχουμε τερματισει!!!

Αυτός ο ιδιώτης που πηρε την προκυρηξη θα τρίβει τα χέρια του με αυτούς που έμπλεξε!!

Πάλι δουλίτσα του χρόνου !!


Αποσυνδεδεμένος demi1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Είμαστε .............
    • Προφίλ
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ

 ;D   ;D   ;D

Νομίζω έχουμε τερματισει!!!

Αυτός ο ιδιώτης που πηρε την προκυρηξη θα τρίβει τα χέρια του με αυτούς που έμπλεξε!!

Πάλι δουλίτσα του χρόνου !!

Σίγά μην έμπλεξε. Μια χαρούλα μου φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μετράει η Επιτροπή τις ώρες διδασκαλίας για αναπληρωτή πλήρους ωραρίου ?
Είχα υπόψη ότι θα αφαιρούσε τις επίσημες αργίες+διακοπές Χριστούγεννα-Πάσχα  σύμφωνα με τα ισχύοντα αλλά διαπιστώνω ότι διαφορετικός είναι ο τρόπος υπολογισμού για αυτούς .

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κανενα νέο για το πότε θα βγουν οι ενστασεις και οι οριστικοί πίνακες έχουμε?

Αποσυνδεδεμένος demi1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Είμαστε .............
    • Προφίλ
Κανενα νέο για το πότε θα βγουν οι ενστασεις και οι οριστικοί πίνακες έχουμε?

Σιγά σιγά είναι καλύτερα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157993
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.