*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965389 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ASTERAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Kάρτα  ανεργίας:Αρκεί   η  ηλεκτρονική  εκτύπωση βεβαίωσης   και   ΥΔ  ή θέλει επικύρωση  από  τον ΟΑΕΔ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ουσιαστικά οι ειδικότητες φιλολόγων, μαθηματικών, αγγλικών, πληροφορικής καλύπτονται σχεδόν 100 % από μόνιμους. Οι κοινωνικής αγωγής κατά 90 % από μόνιμους. Θα υπάρξουν κάποιες ώρες για τους φυσικών επιστημών αλλά λιγότερες από πέρισυ. Οι θέσεις για την αισθητική αγωγή και τον περιβαλλοντικό γραμματισμό θα καλυφθούν 100% από ωρομίσθιους, καθώς δεν θα στείλουν μονίμους. Οπότε αν ανήκετε στους Φυσικών Επιστημών,  και ειδικά στους Περιβαλλοντολόγους και τους Αισθητικής Αγωγής, δεν θα έχετε πρόβλημα. Στις άλλες ειδικότητες θα υπάρχουν ελάχιστα ή και καθόλου κενά.

Και τί κάνουν οι ωρομίσθιοι για όλα αυτά; Τρέχουν για επιμορφώσεις, μεταπτυχιακά, πιστοποιήσεις για να γεμίσουν με μόρια τα κουτάκια της μοριοδότησης;
Είδατε τα κουτάκια με τη μοριοδότηση όλων αυτών των μονίμων;
Ελάχιστοι είναι αυτοί που έχουν περισσότερα προσόντα από αυτά των ωρομίσθιων.
Κάντε μία σύγκριση με τους πίνακες μοριοδότησης των αποσπασμένων μονίμων και των υποψήφιων ωρομισθίων.
Και μη μου πείτε ότι έχω άδικο.
Τα μόνα μόρια που έχουν στην πλειοψηφία τους οι αποσπασμένοι  (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων) είναι η εμπειρία στη τυπική  εκπαίδευση άντε και σ3ε κανένα σεμινάριο λόγω ΕΟΠΠΕΠ. Κατά τά άλλα με βαση το πλαίσιο λειτουργίας των ΣΔΕ οι εκπαιδευτικοί που θα διδάσκουν θα πρέπει να είναι επιστήμονες με σφαιρική γνώση σε πολλά πεδία....μπλα μπλα .....και πάει ένα μόνιμος και νομίζει ότι κάνει μάθημα σε πρωινή τάξη.
Λοιπόν αυτό πρέπει να σταματήσει ηλίου φαεινότερο ποιοι είναι αυτοί με βάση τα κριτήρια μοριοδότησης έχουν τα περισσότερα προσόντα (μεταξύ πινάκων ωρομισθίων και αποσπασμένων μονίμων).
Και αυτό θα πολεμηθεί μόνο με προσβολή της διοικητικής αυτής πράξης  κατά των πινάκων μοριοδότησης των μονίμων, με βάση τη νομοθεσία για τα ΣΔΕ και για τον εκπαιδευτή ενηλίκων και προσφυγή.
Δεν υπάρχει άλλος χρόνος για λόγια ούτε για να συνεχίζουν οι ωρομίσθιοι να μαζεύουν μόρια....

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην προκήρυξη λέει ότι οι πιστοποιημενοι εκπαιδευτές προηγούνται παντός άλλου , και μάλιστα το έχει με σκουρα μαύρα γράμματα. Αυτό δε σημαίνει κανονικά ότι ένας πιστοποημένος υποψήφιος πρέπει να προηγείται ενός μη πιστοποιημένου μόνιμου? Λεω εγώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην προκήρυξη λέει ότι οι πιστοποιημενοι εκπαιδευτές προηγούνται παντός άλλου , και μάλιστα το έχει με σκουρα μαύρα γράμματα. Αυτό δε σημαίνει κανονικά ότι ένας πιστοποημένος υποψήφιος πρέπει να προηγείται ενός μη πιστοποιημένου μόνιμου? Λεω εγώ τώρα...

Και ποιος σου είπε ότι οι μόνιμοι δεν είναι τουλάχιστον πιστοποιημένοι, ευτυχώς έχουν λεφτά για αυτό.
Αλλά μόνο αυτό δε φτάνει μπροστά σε όλα που έχουν μαζέψει οι περισσότεροι άνεργοι ωρομίσθιοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο εαρινο εξαμηνο των ΔΙΕΚ διατεθηκαν γιαχ συμπληρωση ωραριου κατα προτεραιοτητα μονιμοι εστω και χωρις πιστοποιηση.Προηγηθηκαν των πιστοπιημενων ωρομισθιων δλδ απλα κ μονο επειδη ηταν μονιμοι

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και τί κάνουν οι ωρομίσθιοι για όλα αυτά; Τρέχουν για επιμορφώσεις, μεταπτυχιακά, πιστοποιήσεις για να γεμίσουν με μόρια τα κουτάκια της μοριοδότησης;
Είδατε τα κουτάκια με τη μοριοδότηση όλων αυτών των μονίμων;
Ελάχιστοι είναι αυτοί που έχουν περισσότερα προσόντα από αυτά των ωρομίσθιων.
Κάντε μία σύγκριση με τους πίνακες μοριοδότησης των αποσπασμένων μονίμων και των υποψήφιων ωρομισθίων.
Και μη μου πείτε ότι έχω άδικο.
Τα μόνα μόρια που έχουν στην πλειοψηφία τους οι αποσπασμένοι  (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων) είναι η εμπειρία στη τυπική  εκπαίδευση άντε και σ3ε κανένα σεμινάριο λόγω ΕΟΠΠΕΠ. Κατά τά άλλα με βαση το πλαίσιο λειτουργίας των ΣΔΕ οι εκπαιδευτικοί που θα διδάσκουν θα πρέπει να είναι επιστήμονες με σφαιρική γνώση σε πολλά πεδία....μπλα μπλα .....και πάει ένα μόνιμος και νομίζει ότι κάνει μάθημα σε πρωινή τάξη.
Λοιπόν αυτό πρέπει να σταματήσει ηλίου φαεινότερο ποιοι είναι αυτοί με βάση τα κριτήρια μοριοδότησης έχουν τα περισσότερα προσόντα (μεταξύ πινάκων ωρομισθίων και αποσπασμένων μονίμων).
Και αυτό θα πολεμηθεί μόνο με προσβολή της διοικητικής αυτής πράξης  κατά των πινάκων μοριοδότησης των μονίμων, με βάση τη νομοθεσία για τα ΣΔΕ και για τον εκπαιδευτή ενηλίκων και προσφυγή.
Δεν υπάρχει άλλος χρόνος για λόγια ούτε για να συνεχίζουν οι ωρομίσθιοι να μαζεύουν μόρια....

Οι μόνιμοι προηγούνται. Όπως άλλωστε και για τις θέσεις διευθυντών και υποδιευθυντών μπαίνουν μόνιμοι. Κάποια στιγμή θα ενταχθούν τα σχολεία αυτά στην τυπική εκπαίδευση και θα δοθούν οργανικές θέσεις σε μόνιμους.

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πάντως και οι ωρομίσθιοι δεν είναι απαραίτητα φτωχοί. Πέρσι σε ΣΔΕ η ωρομίσθια των αγγλικών είχε δικό της φροντιστήριο (;). Ήταν πολύ πιο πλούσια από τους μόνιμους και τους ωρομίσθιους. Άλλοι ωρομίσθιοι είχαν ένα σωρό ώρες σε ΙΕΚ και μάλιστα έλεγαν μεταξύ τους ότι συνολικά βγάζουν περισσότερα από τους μόνιμους. Αυτός ο πόλεμος μονίμων και ωρομισθίων είναι λίγο χαζός. Όλοι είναι ικανοί στη δουλειά τους κι έχουν προσόντα. Εγώ στη λίστα των μονίμων είδα κι επιμορφώσεις και μεταπτυχιακά και διδακτορικά και δεύτερα πτυχία, κι επιπλέον οι περισσότεροι έχουν πλέον και πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όλοι είναι ικανοί στη δουλειά τους κι έχουν προσόντα. Εγώ στη λίστα των μονίμων είδα κι επιμορφώσεις και μεταπτυχιακά και διδακτορικά και δεύτερα πτυχία, κι επιπλέον οι περισσότεροι έχουν πλέον και πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ.
[/quote]

Καμία αντίρρηση, ας μπουν όλοι σε μία κοινή λίστα μοριοδότησης και να γίνεται η επιλογή από την αυτή την κοινή λίστα.
Γιατί εγώ βλέπω ότι πχ στην Κεντρική Μακεδονία σε όοοοολες τις ειδικότητες ο πρώτος στη λίστα μορίων μόλις κατά τι να υπερβαίνει τα 22 μόρια, ενώ στων ωρομισθίων ο πρώτος αγγίζει τα 35....
Και διαφωνώ, δεν είναι όλοι καλοί στη δουλειά τους, αλλά αυτό δεν εξαρτάται από το αν είσαι μόνιμος ή ωρομίσθιος, αλλά από το αν πας στα ΣΔΕ για να λουφάρεις/αποσπαστείς/ανανεωθείς, όπως θέλεις πες το, ή από το αν πας για να δουλέψεις :)


Αποσυνδεδεμένος naoh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Καμία αντίρρηση, ας μπουν όλοι σε μία κοινή λίστα μοριοδότησης και να γίνεται η επιλογή από την αυτή την κοινή λίστα.
Γιατί εγώ βλέπω ότι πχ στην Κεντρική Μακεδονία σε όοοοολες τις ειδικότητες ο πρώτος στη λίστα μορίων μόλις κατά τι να υπερβαίνει τα 22 μόρια, ενώ στων ωρομισθίων ο πρώτος αγγίζει τα 35....
Και διαφωνώ, δεν είναι όλοι καλοί στη δουλειά τους, αλλά αυτό δεν εξαρτάται από το αν είσαι μόνιμος ή ωρομίσθιος, αλλά από το αν πας στα ΣΔΕ για να λουφάρεις/αποσπαστείς/ανανεωθείς, όπως θέλεις πες το, ή από το αν πας για να δουλέψεις :)

Ξεχνάς ότι με διαφορετικό τρόπο γίνεται ο υπολογισμός των μορίων στις 2 περιπτώσεις. Άρα μη συγκρίνεις το 22 με το 35.
Εννοείται ότι κοινή λίστα δεν μπορεί να υπάρξει ούτε θα μπορούσε να γίνει ποτέ κάτι τέτοιο.
Το καλύτερο θα ήταν να γίνουν οργανικές και να διοριστούν κάποιοι νέοι συνάδελφοι εκεί.

Και σε αυτό που λέει το Κοράκι, ότι πολλοί ωρομίσθιοι ΣΔΕ δουλεύουν σε πολλές άλλες δουλειές ταυτόχρονα έχει δίκιο.




Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως και οι ωρομίσθιοι δεν είναι απαραίτητα φτωχοί. Πέρσι σε ΣΔΕ η ωρομίσθια των αγγλικών είχε δικό της φροντιστήριο (;). Ήταν πολύ πιο πλούσια από τους μόνιμους και τους ωρομίσθιους. Άλλοι ωρομίσθιοι είχαν ένα σωρό ώρες σε ΙΕΚ και μάλιστα έλεγαν μεταξύ τους ότι συνολικά βγάζουν περισσότερα από τους μόνιμους. Αυτός ο πόλεμος μονίμων και ωρομισθίων είναι λίγο χαζός. Όλοι είναι ικανοί στη δουλειά τους κι έχουν προσόντα. Εγώ στη λίστα των μονίμων είδα κι επιμορφώσεις και μεταπτυχιακά και διδακτορικά και δεύτερα πτυχία, κι επιπλέον οι περισσότεροι έχουν πλέον και πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ.

Ο ωρομίσθιος ο οποίος δεν ειναι ΚΑΝ αναπληρωτής, δηλαδή ΕΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 40 ΠΥΡΕΤΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΕΙ,  ΔΕΝ πληρώνεται την ώρα, ο ωρομίσθιος που έχει κάνει επιμορφώσεις με ΤΟ ΚΙΛΟ , μεταπτυχιακά, διδακτορικά (αλλιώς δεν θα είχε πάρει τη θέση), ο ωριμίσθιος που έχει ΕΟΠΠΕΠ τώρα 100 χρόνια, ο ωρομίσθιος οπο οποίος ΔΕΝ υπέγραψε σύμβαση μέχρι τέλη Ιουλίου !!!!, ο ωρομίσθιος ο οποίος ΔΕΝ παίρνει ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ είτε γιατί δεν του φΤάνουν τα ένσημα είτε γιατί ΤΟ ΙΝΕΔΙΒΙΜ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΛΟ ΟΚΤΩΒΡΗ  ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΙΜΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ 1000+ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΥΝΤΑΞΗ!!!!

Δεν ξέρω ΠΟΙΟΥΣ πίνακες κοιτούσες εσύ, εγω στους πίνακες που είδα στη καλύτερη είχαν ενα μεταπτυχιακό και προυπηρεσία στη τυπική εκπαίδευση, πολλοί απο αυτούς δεν είχαν ούτε μεταπτυχιακό!!!

Οι αποσπάσεις στα ΣΔΕ είναι μία ξεφτίλα και μισή και χρεώνουν το δημόσιο ΠΑΡΑΠΑΝΩ καθώς από το σχολείο που θα φύγει ο μόνιμος στο χωριό ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ , θα πάρει αναπληρωτή ο οποιίο κοστίζει ΠΟΛΥ παραπάνω από το χαλβά/δούλο/θύμα ωρομίσθιο του ΣΔΕ.

Έναν έναν κοιτάξετε τους μόνιμους στα ΣΔΕ είναι όλοι αποσπασμένοι από χωριά -νησιά στα οποία δεν έχουν πατήσει ΠΟΤΕ και ακόμα όταν δεν ήταν στα ΣΔΕ πάλι στην απόσπαση ήταν έιτε στα γραφεία/βιβλιοθήκες κλπ. Οι άνθρωποι δεν θέλουν να κάνουν μάθημα και αν δεν βρουν καλύτερη πρωινή καβάντζα σε γραφείο πάνε στα ΣΔΕ.

Για τους μόνιμους τα ΣΔΕ είναι μία καβάντζα για να βρίσκονται στον τόπο συμεφρόντων τους και να ΜΗΝ κάνουν μάθημα στο πρωινό σχολείο το οποίο σαφώς σε σχέση με τα ΣΔΕ είναι εξοντωτικό και εκτός απο 25 8χρονα έχεις και ένα κάρο γονείς στο κεφάλι σου.

Ειδικά το διάστημα που ΔΕΝ έχουν ωρομίσθιους άααααραγμα, φέτττα, ξεχασμένοι από το θεο είναι, μετά έρχονται οι ωρομισθιοιι και τους ξεβολευουν λίγο , απο κει που είχε ο καθένας πατούσε 2 φορες  εβδομάδα  πρέπει να αλλάξει το πρόγραμμα, το σχολείο να ανοιγει και να κλείνει κανονικά για να μην ξεφτιλίζονται και φτάσει και τίποτα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ κλπ..

Η αντίδραση τους φέτος δε, όταν απλά υποψιάστηκαν ότι υπήρχε περίπτωση να "δουλέψουν" τον Ιούλιο ήταν πραγματικά αποθέωση!!! ΧΑΜΟΣ

Εάν βρείτε εσείς άλλη χώρα στην ΕΕ, να σε έχει διορίσει το κράτος στο χωριό  για να κάνεις μάθημα στα παιδάκια και εσύ να εχείς καταλήξεις να μην έχεις πατήσει ΠΟΤΕ σε αυτό το σχολείο και να σου δίνουν αποσπάσεις , σε γραφεία, ΣΔΕ, βιβιλιοθηκες κλπ ΚΑΘΕ χρόνο για 10-15 χρόνια εγώ θα σας δώσω βραβείο.

Σε ΟΛΕΣ τι χώρες της ΕΕ η θέση ανήκει ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ όποιος θέλει να φύγει ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΑΙ και χτυπάει θέση εάν θέλει σε άλλο σχολείο ώστε ακόμα και τα παιδάκια στα χωριά και στα γκράβαρα να έχουν σταθερό σχολικό κλίμα και όχι αλεξιπτωστιτές αναπληρωτές κάθες χρόνο διαφορετικούς και με κάνα 2μηνο καθυστεριση.

Οι ωρομίσθιοι και οι μόνιμοι στα ΣΔΕ ΔΕΝ έχουν κοινά συμφέροντα και ο "πολεμος" δεν είναι καθόλου χαζός.
Ο κάθε αποσπασμένος μόνιμος χωρίς προσόντα τρώει τη θέση του βλάκα που του έχει βγει η πίστη να μαζέψει μόρια για να τα κάνει κορνίζα.

Αλλά πλέον δεν υπάρχει πόλεμος. Δεν έχει μείνει τίποτα από θέσεις γιατί πολύ απλά τις έχουν πάρει όλες με ανανεώσεις αποσπάσεων, συνεχείς μάλιστα, δλδ ούτε καν τα χαρτιά τους χρειάζεται να κάνουν τώρα 2-3 χρόνια αυτποί που είναι ήδη μέσα και ΟΤΙ έμεινε από περυσι θα καλυφθεί με τις τωρινές.


Αποσυνδεδεμένος katerin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αποτελεσματα  περιπου ποτε θα βγουνε απο συμβουλους ΣΔΕ?

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
..........................

Οι ωρομίσθιοι και οι μόνιμοι στα ΣΔΕ ΔΕΝ έχουν κοινά συμφέροντα και ο "πολεμος" δεν είναι καθόλου χαζός.
Ο κάθε αποσπασμένος μόνιμος χωρίς προσόντα τρώει τη θέση του βλάκα που του έχει βγει η πίστη να μαζέψει μόρια για να τα κάνει κορνίζα.

Αλλά πλέον δεν υπάρχει πόλεμος. Δεν έχει μείνει τίποτα από θέσεις γιατί πολύ απλά τις έχουν πάρει όλες με ανανεώσεις αποσπάσεων, συνεχείς μάλιστα, δλδ ούτε καν τα χαρτιά τους χρειάζεται να κάνουν τώρα 2-3 χρόνια αυτποί που είναι ήδη μέσα και ΟΤΙ έμεινε από περυσι θα καλυφθεί με τις τωρινές.

Και τι κάνει αυτός ο βλάκας (όπως τον χαρακτήρισες) ωρομίσθιος αγαπητέ?
Εκτός από το να γράφει σεντόνια παραληρήματος, όπως εσύ, κάνει κάτι άλλο?

Τα πολλά τα λόγια είναι φτώχια. Πέσμας πώς αντέδρασες λοιπόν? Παρέδωσες αξιολόγηση? Τους είπες ευχαριστώ για τα ψίχουλα που σου έδωσαν? Ή μήπως δεν σε πολυκαίει, γιατί έχεις και άλλες ασχολίες?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2017, 01:25:30 μμ από sgdoup »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και τι κάνει αυτός ο βλάκας (όπως τον χαρακτήρισες) ωρομίσθιος αγαπητέ?
Εκτός από το να γράφει σεντόνια παραληρήματος, όπως εσύ, κάνει κάτι άλλο?

Πώς αντέδρασες λοιπόν? Παρέδωσες αξιολόγηση? Τους είπες ευχαριστώ για τα ψίχουλα που σου έδωσαν?
Χίλια δίκια έχεις συνάδελφε!!
΄ΟΠΩΣ τα λες!!!!
Παρέδωσα αξιολόγηση και ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ευχαριστώ δεν τους έχω πει ακόμα για τα ψίχουλα γιατί είμαι ακόμα εργαζόμενος φάντασμα, χωρίς υπογεγραμένη σύμβαση από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και χωρίς ένσημα και τα λεφτά θα τα πάρω σε κάνα 9μηνο υπολογίζω...

Χίλια δίκια έχεις και δεν θα έγραφα τίποτα, απλά μου γύρισε λίγο το μάτι όταν διάβασα ότι οι ωρομίσθιοι, είναι καλύτερα από τους μόνιμους?!?!

Συγνώμη για το "σεντόνι" έιναι όντως κουραστικό..

Δεν το βλέπω πια ως εργασία το ΣΔΕ γιατί πολύ απλά κάθε χρόνο δουλεύω για καν 2-3μηνο και οι μόνιμοι δεν έχουν αφήσει τίποτα σε κενό εκτός από 2 ώρες δρόμο πάνω στα βουνά.

Από τη στογμή που γίνονται τόσες πολλές αποσπάσεις και χωρίς ουσιαστικά κανένα κριτηριο, ακόμα και 0 μόρια να έχεις πάλι θα τη παρεις τη θέση και αφού δεν αντιδράει κανείς δεν κάνω τίποτα.. απλά περιμένω τη χρονιά που δεν θα έχω ούτε τις 4 ώρες στο παράρτημα..τόσο απλά..αλλά δεν μπορώ να διαβάζω ότι οι ωρομίσθιοι είναι "καλύτερα" γιατί έχω δουλε΄ψει πολλάααα χρόνια σε πολλά ΣΔΕ και επιχειρηματία/φροντιστηριούχο ωρομισθιο δεν έχω δε και είναι και λογικό αφού ειναι απόγευμα...
Αυτά και συγνώμη αν σας κούρασα..

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χίλια δίκια έχεις συνάδελφε!!
΄ΟΠΩΣ τα λες!!!!
Παρέδωσα αξιολόγηση και ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ευχαριστώ δεν τους έχω πει ακόμα για τα ψίχουλα γιατί είμαι ακόμα εργαζόμενος φάντασμα, χωρίς υπογεγραμένη σύμβαση από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και χωρίς ένσημα και τα λεφτά θα τα πάρω σε κάνα 9μηνο υπολογίζω...

Χίλια δίκια έχεις και δεν θα έγραφα τίποτα, απλά μου γύρισε λίγο το μάτι όταν διάβασα ότι οι ωρομίσθιοι, είναι καλύτερα από τους μόνιμους?!?!

Συγνώμη για το "σεντόνι" έιναι όντως κουραστικό..

Δεν το βλέπω πια ως εργασία το ΣΔΕ γιατί πολύ απλά κάθε χρόνο δουλεύω για καν 2-3μηνο και οι μόνιμοι δεν έχουν αφήσει τίποτα σε κενό εκτός από 2 ώρες δρόμο πάνω στα βουνά.

Από τη στογμή που γίνονται τόσες πολλές αποσπάσεις και χωρίς ουσιαστικά κανένα κριτηριο, ακόμα και 0 μόρια να έχεις πάλι θα τη παρεις τη θέση και αφού δεν αντιδράει κανείς δεν κάνω τίποτα.. απλά περιμένω τη χρονιά που δεν θα έχω ούτε τις 4 ώρες στο παράρτημα..τόσο απλά..αλλά δεν μπορώ να διαβάζω ότι οι ωρομίσθιοι είναι "καλύτερα" γιατί έχω δουλε΄ψει πολλάααα χρόνια σε πολλά ΣΔΕ και επιχειρηματία/φροντιστηριούχο ωρομισθιο δεν έχω δε και είναι και λογικό αφού ειναι απόγευμα...
Αυτά και συγνώμη αν σας κούρασα..

Τώρα τα είπες όλα. Και μπράβο σου πουτο παραδέχεσαι σχετικά με την απραξία που χαρακτηρίζει τους πάντες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.