*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965423 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10262 στις: Φεβρουάριος 14, 2018, 10:30:47 μμ »
Με μηδενική καμία απολύτως τύχη !!!
Ξεκίνα με πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ , σεμινάρια να είσαι κομπλέ , στην πορεία θα αποκτήσεις διδακτική εμπειρία και σε κανά μικρό μέρος έχεις πιθανότητες . Άρα μετά το 2021 στην καλύτερη ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10263 στις: Φεβρουάριος 14, 2018, 11:46:36 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα να με ενημερώσει λιγο όποιος μπορεί για τις προσλήψεις ωρομισθίων φιλολογων σε σδε και ιεκ.  Συγκεκριμένα θέλω να ρωτήσω αν φιλολογος με μηδενική προυπηρεσία έχει τύχη σε κάτι τέτοιο ή όχι . Διαβασα ότι τα σεμινάρια που δινουν μοριοδοτηση για δομές ενηλίκων βοηθούν αλλά δεν ξέρω κατα πόσο έχει κορεστεί η εκπαιδευση ενηλίκων για φιλολογους. Αξίζει να το προσπαθήσει κανείς?? Ευχαριστώ!
καταρχας πρεπει να πεις για ποια περιφερεια ενδιαφερεσαι. μπορει εκει που ενδιαφερεσαι να εχει μικρη λιστα

Αποσυνδεδεμένος pk02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10264 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 09:37:29 μμ »
Eνδιαφέρομαι για κεντρικη Μακεδονία αλλα όχι για Θεσσαλονικη. Δεν έχω καταλάβει ακριβως το συστημα  προσλήψεων . Καταθέτεις τα χαρτια σου , σε εντάσσουν σε πινακα πιστοποιημενων ή μη ανάλογα και μετά κάθε ιεκ της κεντρικης Μακεδονίας για παραδειγμα μπορει να σε καλέσει αν ερθει η σειρά σου? Δεν έχω πιστοποιηση ακόμα αλλά σκοπεύω να δώσω εξετάσεις. Άρα  με αυτο το δεδομένο δεν έχω ελπίδα για του χρόνου , ούτε με σεμινάρια? δεν μπορω να βρω τους πίνακες καταταξης πιστοποιημενων ή μη στην κεντ. Μακεδονία. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... Και κάτι άλλο . Η προυπηρεσία σε ιεκ δεν μετράει στους πίνακες αναπληρωτων της γενικής? Στα σδε? το ίδιο και εκεί??? Ευχαριστώ για κάθε απάντηση!!!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10265 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 10:15:20 μμ »
Eνδιαφέρομαι για κεντρικη Μακεδονία αλλα όχι για Θεσσαλονικη. Δεν έχω καταλάβει ακριβως το συστημα  προσλήψεων . Καταθέτεις τα χαρτια σου , σε εντάσσουν σε πινακα πιστοποιημενων ή μη ανάλογα και μετά κάθε ιεκ της κεντρικης Μακεδονίας για παραδειγμα μπορει να σε καλέσει αν ερθει η σειρά σου? Δεν έχω πιστοποιηση ακόμα αλλά σκοπεύω να δώσω εξετάσεις. Άρα  με αυτο το δεδομένο δεν έχω ελπίδα για του χρόνου , ούτε με σεμινάρια? δεν μπορω να βρω τους πίνακες καταταξης πιστοποιημενων ή μη στην κεντ. Μακεδονία. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... Και κάτι άλλο . Η προυπηρεσία σε ιεκ δεν μετράει στους πίνακες αναπληρωτων της γενικής? Στα σδε? το ίδιο και εκεί??? Ευχαριστώ για κάθε απάντηση!!!

οι ερωτησεις σου ειναι καταιγισμος! πρεπει να καταλαβεις πρωτα τι ειναι τα σδε. να επιμορφωθεις και να πιστοποιηθεις γιατι μισθολογικα δεν αξιζει να εργαστεις χωρις πιστοποιηση. χωρις πιστοποιηση ειναι 9.30 ευρω περιπου η ωρα με τον υπολογισμο δημοσιας προυπηρεσιας για το ενιαιο μισθολογιο. και οποτε τα παρεις. φυσικα και η προυπηρεσια απο τα ιεκ μετραει, ομως δεν μετραει μονο αυτη. υπαρχουν και αλλα πεδια. θα πρεπει να μελετησεις την προκηρυξη και αν εχεις τα ζητουμενα προσοντα, γιατι οχι, να κανεις αιτηση του χρονου. βεβαια του χρονου μπορει να μην βγει προκηρυξη και να συνεχιστει η φετινη. οι προσληψεις γινονται αναλογα με τις αναγκες των σχολειων. υπαρχουν μονιμοι, αποσπασμενοι και τα κενα τα συμπληρωνουν ωρομισθιοι. 1 ωρομισθιος παει μονο σε 1 σχολειο. μπορει και για 3 ωρες. κ.ά.πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10266 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 10:43:52 μμ »
Τι εννοείς οτι δεν θα ξαναβγεί προκυρηξη; θα έχουν δηλαδη τον πίνακα απο πέρυσι και θα μας ξανακαλέσουν ; και εγω αν παράδειγμα εχω κανει κάποια σεμινάρια εχω πάρει και αλλα μόρια ´η πχ δεν είχα πιστοποίηση και τωρα την εχω  αυτοί  δεν θα πρέπει να ενημερώσουν τον πίνακα ;


Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10267 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 11:07:42 μμ »
Τι εννοείς οτι δεν θα ξαναβγεί προκυρηξη; θα έχουν δηλαδη τον πίνακα απο πέρυσι και θα μας ξανακαλέσουν ; και εγω αν παράδειγμα εχω κανει κάποια σεμινάρια εχω πάρει και αλλα μόρια ´η πχ δεν είχα πιστοποίηση και τωρα την εχω  αυτοί  δεν θα πρέπει να ενημερώσουν τον πίνακα ;


σε αυτην την περιπτωση θα ενημερωθουν τα μορια του καθενος χωρις να βγει η προκηρυξη. εχει ξαναγινει στο παρελθον και το αναγραφει καπου και η παρουσα...

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10268 στις: Φεβρουάριος 15, 2018, 11:33:45 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απαντηση... Επίσης ήθελα να ενημερώσω το κοινό ότι απ ότι έμαθα δεν μπορείς να βγεις ταμείο ανεργίας γιατί το ινδιβιμ δεν δίνει την σύμβαση που θέλει ο οαεδ... δεν το ήξερα και την πατησα... συγνώμη που αυτό που έγραψα δεν είναι σχετικό με το θεμα...

Αποσυνδεδεμένος pk02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10269 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 09:10:54 πμ »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Για την προυπηρεσια εννοείς οτι μετραει για τους πινακες της γενικής εκπαιδευσης????

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10270 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 12:22:08 μμ »
σε αυτην την περιπτωση θα ενημερωθουν τα μορια του καθενος χωρις να βγει η προκηρυξη. εχει ξαναγινει στο παρελθον και το αναγραφει καπου και η παρουσα...

Ποτέ!
Αν δεν βγει νεα προκήρυξη τοτε θα ισχυουν τα παλια μορια ως ειχαν, ακομα και η ανεργια (πχ) που υπήρχε τοτε!!!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10271 στις: Φεβρουάριος 16, 2018, 03:27:13 μμ »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Για την προυπηρεσια εννοείς οτι μετραει για τους πινακες της γενικής εκπαιδευσης????
η προυπηρεσια μετραει στη γενικη εως 8 ωρες

Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10272 στις: Φεβρουάριος 17, 2018, 11:55:55 πμ »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Για την προυπηρεσια εννοείς οτι μετραει για τους πινακες της γενικής εκπαιδευσης????

Η προϋπηρεσία από ΙΕΚ μετράει μόνο στα ΣΔΕ. Η προϋπηρεσία από ΣΔΕ μετράει και στα ΙΕΚ και στη γενική εκπαίδευση. Χωρίς πιστοποίηση πολύ δύσκολο να σε πάρουν αλλά δε χάνεις τίποτα με το κάνεις τα χαρτιά σου για να μαθαίνεις κιόλας σιγά σιγά πως λειτουργεί το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος eem1kv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10273 στις: Φεβρουάριος 17, 2018, 11:33:56 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει ασυμβίβαστο μεταξυ διδασκαλίας στα ΙΕΚ και στα ΣΔΕ. Αν δηλαδή κάποιος που διδάσκει στα ΙΕΚ μπορεί παράλληλα να διδάσκει και στα σχολεία δεύτερης ευκαιρίας; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10274 στις: Φεβρουάριος 18, 2018, 04:26:19 μμ »
Μεχρι 20 ωρες.

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #10275 στις: Φεβρουάριος 21, 2018, 01:49:04 μμ »
Γειά σας.

Γνωρίζει κάποιος εάν αναρτήθηκε στη Διαύγεια η απόφαση της Δ΄ φάσης των ωρομισθίων για τα ΣΔΕ;
(όχι των συμβούλων).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158531
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.