*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 641787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 677
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1582 στις: Αύγουστος 08, 2012, 10:11:59 πμ »
Καλημέρα, μεχρι ποσες  μερες απο την ανακοινωση των αποσπασεων, μπορει να κανει καποιος ανακληση αποσπασης;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:49:04 »

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1583 στις: Αύγουστος 08, 2012, 10:28:54 πμ »
Καλημέρα, μεχρι ποσες  μερες απο την ανακοινωση των αποσπασεων, μπορει να κανει καποιος ανακληση αποσπασης;

Δεν υπάρχει κάποιο όριο, αλλά καλό είναι να την κάνεις την αίτηση πριν βγει η β φάση, γιατί μετά δεν ξέρεις πότε θα ξανασυνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 677
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1584 στις: Αύγουστος 08, 2012, 10:42:54 πμ »
Ευχαριστω πολυ :)

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1585 στις: Αύγουστος 08, 2012, 11:07:49 πμ »
Οι ανάκλησης εξετάζονται με τη β φάση δηλαδη την επανεξέταση της αίτησης. Υποτίθεται πρέπει να ειναι αιτιολογημένη η ανάκληση αν και δε ζητούνται αποδεικτικά των λόγων της ανάκλησης. Περσυ ειχε ερθει οδηγία στις ββαθμιες να δέχονται αρχικα τεκμηριωμενους σοβαρούς λόγους και κατόπιν άνοιξε το συστημα για να αποσταλούν όλες οι αιτήσεις. Μπορείς να πας και σημερα σε οποιαδήποτε ββαθμιαία να ζητήσεις ανάκληση και η αίτηση θα διαβιβαστει μολις ανοίξει το συστημα
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:49:04 »

Αποσυνδεδεμένος Nikolas78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1586 στις: Αύγουστος 08, 2012, 11:39:56 πμ »
Καλημερα! Εχει κανεις καποιο νεο για τα ΙΕΚ?

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1587 στις: Αύγουστος 08, 2012, 11:55:38 πμ »
Καλημέρα. Επειδή βλέπω ότι είμαστε αρκετοί που περιμένουμε ακόμα τις αποσπάσεις σε ΙΕΚ και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε με τις αιτήσεις επανεξέτασης, η Δευτεροβάθμια στην οποία ανήκω μου πρότεινε να στείλω αίτηση επανεξέτασης άμεσα για καλό και για κακό, ακόμα κι αν περιμένω ανακοίνωση για ΙΕΚ (στη δική μου περίπτωση βέβαια μάλλον έχει και την έννοια της ένστασης, αφού στις αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ  πήραν 20 άτομα με λιγότερα ανακοινωθέντα μόρια απόσπασης από εμένα). Φαντάζομαι ότι αν στο μεταξύ βγουν για ΙΕΚ (που δεν το βλέπω - προσωπική εκτίμηση ) μπορούμε να αποσύρουμε την αίτηση επανεξέτασης....Στη δική μου Δευτεροβάθμια αρκούσε μια αίτηση χειρόγραφη, δεν είναι και μεγάλη διαδικασία..... :)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1588 στις: Αύγουστος 08, 2012, 11:59:12 πμ »
Καλημέρα. Επειδή βλέπω ότι είμαστε αρκετοί που περιμένουμε ακόμα τις αποσπάσεις σε ΙΕΚ και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε με τις αιτήσεις επανεξέτασης, η Δευτεροβάθμια στην οποία ανήκω μου πρότεινε να στείλω αίτηση επανεξέτασης άμεσα για καλό και για κακό, ακόμα κι αν περιμένω ανακοίνωση για ΙΕΚ (στη δική μου περίπτωση βέβαια μάλλον έχει και την έννοια της ένστασης, αφού στις αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ  πήραν 20 άτομα με λιγότερα ανακοινωθέντα μόρια απόσπασης από εμένα). Φαντάζομαι ότι αν στο μεταξύ βγουν για ΙΕΚ (που δεν το βλέπω - προσωπική εκτίμηση ) μπορούμε να αποσύρουμε την αίτηση επανεξέτασης....Στη δική μου Δευτεροβάθμια αρκούσε μια αίτηση χειρόγραφη, δεν είναι και μεγάλη διαδικασία..... :)

Νομίζω ότι είσαι ... σιγουράκι για τα ΙΕΚ! Εκτός τραγικού απροόπτου!
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1589 στις: Αύγουστος 08, 2012, 12:08:27 μμ »
Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν πως το Υπουργείο καθυστερεί τις αποσπάσεις για ΙΕΚ/ΤΕΙ λόγω του ανάδρομου Ερμή στο Λέοντα ως τις 8 Αυγούστου, καθώς η περίοδος αυτή δεν ευνοεί ζητήματα που αφορούν επικοινωνία, έγγραφα, υπογραφές, συμβόλαια κ.τ.λ.... :)
Να με συμπαθάτε για το χιουμοράκι, αλλά έχει καταντήσει αηδία το θέμα...

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1590 στις: Αύγουστος 08, 2012, 12:14:56 μμ »
Καλημέρα. Επειδή βλέπω ότι είμαστε αρκετοί που περιμένουμε ακόμα τις αποσπάσεις σε ΙΕΚ και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε με τις αιτήσεις επανεξέτασης, η Δευτεροβάθμια στην οποία ανήκω μου πρότεινε να στείλω αίτηση επανεξέτασης άμεσα για καλό και για κακό, ακόμα κι αν περιμένω ανακοίνωση για ΙΕΚ (στη δική μου περίπτωση βέβαια μάλλον έχει και την έννοια της ένστασης, αφού στις αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ  πήραν 20 άτομα με λιγότερα ανακοινωθέντα μόρια απόσπασης από εμένα). Φαντάζομαι ότι αν στο μεταξύ βγουν για ΙΕΚ (που δεν το βλέπω - προσωπική εκτίμηση ) μπορούμε να αποσύρουμε την αίτηση επανεξέτασης....Στη δική μου Δευτεροβάθμια αρκούσε μια αίτηση χειρόγραφη, δεν είναι και μεγάλη διαδικασία..... :)

Νομίζω ότι είσαι ... σιγουράκι για τα ΙΕΚ! Εκτός τραγικού απροόπτου!

Ξέρω κι εγώ; Εκτός κι αν αυτό το τραγικό απρόοπτο είναι κανένα πολιτικό μέσο (λόγος για τον οποίο, κατά τη γνώμη μου, καθυστερείται η υπογραφή....) - κάτι το οποίο δυστυχώς δε διαθέτω.... Χίλιες φορές προσωπικά να μην είχα κάνει αίτηση έτσι που κατάντησε το θέμα...

Αποσυνδεδεμένος rounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1591 στις: Αύγουστος 08, 2012, 12:22:47 μμ »
μα γιατί απορείτε κάποιοι εδώ μέσα για την καθυστέρηση των ανακοινώσεων των ιεκ? δεν είναι προφανές ότι έβγαλαν πρώτα τα πυσπε και πυσδε κτλ (που αφορούν τη μεγαλύτερη μερίδα των εκαπιδευτικών) για να τους ηρεμήσουν και να μη διαμαρτύρονται μέσω ίντερνετ? Σίγουρα γίνεται ακόμα ένα ψιλομαγείρεμα για όσους δεν πήραν έως τώρα απόσπαση. Έχω τη βεβαιότητα πως ο αριθμός των αποσπασμένων στα ιεκ φέτος θα είναι μεγαλύτερος από πέρυσι.

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1592 στις: Αύγουστος 08, 2012, 12:25:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλες/όλους!
Διάβασα τα τελευταία μηνύματα όπως αυτό του Damien στη σελίδα 101 αλλά δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα κάτι:εγώ έκανα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ αλλά δεν πήρα την απόσπαση χθες στην Α φάση.Για να έχω ελπίδες για τη Β φάση αποσπάσεων,πρέπει να κάνω και κάτι άλλο,να καταθέσω κάποια νέα αίτηση απόσπασης ή αρκεί η εκείνη που είχαμε καταθέσει τον Ιούνιο;Η αίτηση ''θεραπείας'' έχει να κάνει με όσους στο μεταξύ έχουν αλλάξει προτιμήσεις σχετικά με τις περιοχές που θέλουν να αποσπαστούν ή αφορά και εμάς που απλά θέλουμε να είμαστε μέσα στη Β φάση;
Ρωτάω επειδή 1.κάνω διακοπές σε μέρος όπου η πλησιέστερη ΔΙΔΕ βρίσκεται αρκετά μακριά,2.εικάζω το προφανές,ότι δηλαδή το ΚΥΣΔΕ στη Β φάση(όποτε αυτή πραγματοποιηθεί)θα εξετάσει τις υπάρχουσες εναπομείνασες αιτήσεις,όσων δηλαδή δεν αποσπαστήκαμε στην Α φάση.
Μίλησα σήμερα στο τηλ με δύο διαφορετικές ΔΙΔΕ και στη μία η ευγενέστατη κυρία μου είπε να πάω από εκεί για να υποβάλλω αίτηση θεραπείας ενώ στο άλλο η εξίσου ευγενική συνάδελφος μου είπε ότι θα βγει νέα εγκύκλιος για τη β φάση αποσπάσεων κ θα χρειαστεί νέα αίτηση,χωρίς να μου αναφέρει κάτι για άμεση υποβολή αίτησης θεραπείας!Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; :-\

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1593 στις: Αύγουστος 08, 2012, 12:32:17 μμ »
Πολύ απλά κάποιοι που είχαν συνηθίσει στις αποσπάσεις με άλλο τρόπο και τώρα με τη μοριοδότηση δεν πήραν, προφανώς βρήκαν στα ΙΕΚ / ΤΕΙ το μόνο μέσο να πιέσουν για να πάρουν....κι αυτό καίει κι εμάς τους υπόλοιπους που περιμένουμε...Δεν νομίζω - κι ελπίζω - λοιπόν ότι είναι κανείς τόσο αφελής ώστε να απορεί...Γι' αυτό και μάλλον οι συγκεκριμένες αποσπάσεις θα καθυστερήσουν κι άλλο. 
Όσο για την αίτηση, κι εμένα απο τη ΔΙΔΕ μου είπαν ότι μάλλον θα βγει Παρασκευή νέα εγκύκλιος, αλλά δεν ήταν σίγουροι και γι' αυτό μου είπαν να κάνω αίτηση τώρα. Βέβαια το ξαναλέω, η δική μου έχει την έννοια της ένστασης στη συγκεκριμένη φάση αποσπάσεων, οποτε γι' αυτό ίσως έπρεπε να βιαστώ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1594 στις: Αύγουστος 08, 2012, 01:09:36 μμ »
Τα ΙΕΚ βγήκαν.
αρ. απόφασης 89303/Δ2/02-08-2012. Λογικά θα αναρτηθεί σε λίγο σε διάφορα sites.  Υπομονή και καλά αποτελέσματα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1595 στις: Αύγουστος 08, 2012, 01:14:29 μμ »
Από το facebook του Μπράτη:

''ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΤΗΣ ΒΘΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕ...ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΩ!"

Υπάρχει και αυτό από το deutsch.gr:

08.08.2012 Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες από το Υπουργείο Παιδείας η συμπληρωματική εγκύκλιος για τις αποσπάσεις των κλάδων ΠΕ07, ΠΕ05, ΠΕ08, ΠΕ 19-20 και ΠΕ32 από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ θα κυκλοφορήσει αφού ολοκληρωθεί η ανακοίνωση όλων των αποσπάσεων της α΄ φάσης (εκκρεμούν οι αποσπάσεις σε ΙΕΚ και  ΤΕΙ).

Άρα σήμερα θα πρέπει να βγουν οι αποσπάσεις ΙΕΚ/ΤΕΙ, η εγκύκλιος για απόσπαση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ και η εγκύκλιος για τις αιτήσεις επανεξέτασης...μάλιστα...οπότε το λογικό συμπέρασμα είναι πως έχει προσληφθεί ο Τσακ Νόρις ως εξωτερικός συνεργάτης στο υπουργείο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 440

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.