*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 641828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2618 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 02:07:57 πμ »
Συγχαρητήρια και από μένα Tess, λιγο καθυστερημένα λογω της αναμενόμενης ψυχρολουσίας μου. Μην ξεχάσετε οι υπόλοιποι που δεν πήρατε απόσπαση, να κάνετε ένσταση. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....
Καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:47:05 »

Αποσυνδεδεμένος Tess5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2619 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 07:56:42 πμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους, με συγκινήσατε πολύ με τα μηνύματά σας, υπομονή και κουράγιο και όπως λέει η tina προσπαθείστε  όσο μπορείτε για το καλύτερο, στους δύσκολους καιρούς που κανείς δεν μας δίνει σημασία μόνο να προσπαθούμε δυστυχώς μπορούμε και καμιά φορά μας έρχεται και το καλό... 

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2620 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 09:52:22 πμ »
Τα καλά δεν είναι για μας εμείς κάναμε ότι μας έλεγε το σύστημα. Διαβάσαμε για να μπούμε στο Πανεπιστήμιο, διαβάσαμε για να πάρουμε άριστα "υποτροφία" ξαναδιαβάσαμε πολλά χρόνια να διοριστούμε, υπηρετήσαμε την οργανική μας, για να μπορούμε να πάρουμε μετάθεση και απόσπαση, αλλά για αρκετά χρόνια δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε από το Τυμπάκι Κρήτης. Τι να πω φταίει η ειδικότητα; φταίει που υπακούμε στο σύστημα χωρίς να είμαστε μέρός του. Δεν ξέρω. Ένα ξέρω πια μετά από 7 χρόνια υπηρεσία (τον ένα άδεια άνευ αποδοχών) τέλος τα καλά παιδιά. Οικογενειακός κουκούλα και απέναντι τους. Απέναντι σ' όλους και όταν λέω όλους το εννοώ, και σ' αυτούς που δεν φταίνε, γιατί όλοι φταίνε. Όλοι μας και εμείς οι ίδιοι. Άρα απέναντι και στους εαυτούς μας
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος merci05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2621 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 10:56:04 πμ »
Συγχαρητηρια σε ολους τουσ συναδελφους που πηραν αποσπαση με την γ φαση και καλη τοποθετησει!

Καλο κουραγιο στους υπολοιπους.

για τους γαλλικών :

http://www.live-pro.gr/arthra/%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B3%CE%BB%CF%8E%CF%83%CF%83%CE%B1%CF%82

Ας προσπαθησουμε για το καλυτερο. περισσευουμε παντου και συμπληρωνουμε ωραιο παντου με μαθηματα οπως ιστοριες, Σεπ, Κοιν. κ πολιτικη Αγωγη, Οικιακη οικ. προγραμματα κλπ.

Μονο που αυτα δεν δινονται ουτε σαν οργανικα ουτε σαν λειτουργικα κενα!!!!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:47:05 »

Αποσυνδεδεμένος Pliroforikarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2622 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 01:41:13 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2013, 06:04:38 μμ από Pliroforikarios »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2623 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 01:42:22 μμ »
Συμπληρωματικές αποσπάσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης στα Γενικά Αρχεία του Κράτους (Κεντρική Υπηρεσία και Περιφερειακές Υπηρεσίες) για το σχολικό έτος 2012-2013

http://www.pde.gr/index.php?page=5445

Συμπληρωματικές αποσπάσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης στην Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδας και στις Δημόσιες Βιβλιοθήκες για το σχολικό έτος 2012-2013

http://www.pde.gr/index.php?page=5446
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2012, 02:59:26 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2624 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 02:36:36 μμ »
Θα θελα κάποιος, κάποιος λέμε τώρα, σοβαρός και έντιμος άνθρωπος να μου απαντήσει στο εξής: Πως είναι δυνατόν να προκαλούν αναστάτωση στη λειτουργία των σχολείων μόνο οι αποσπάσεις των εκπαιδευτικών από πυσδε σε πυσδε/πυσπε και δεν προκαλούν κώλυμα στην "εύρυθμη" κατά τα άλλα λειτουργιά των σχολείων μας οι κάθε λογής συμπληρωματικές αποσπάσεις σε διάφορους φορείς, κάθε τρεις και λίγο? Όταν μάλιστα τα κενά της πρώτης κατηγορίας θα καλυφθούν ούτως ή αλλιώς από αναπληρωτές.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος bettyvav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2625 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 02:52:00 μμ »
Συναδελφοι των γαλλικων, καλησπερα, ειμαι νεο μελος του forum και δεν ικανοποιηθηκε η αιτηση αποσπασης μου, οπως και πολλων αλλων αλλωστε. Ουτε περυσι ειχε ικανοποιηθει και με 2 παιδια πηγα στην Παργα και δυσκολευτηκα τοσο οικονομικα οσο και ψυχολογικα. Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την αγωνια μου για το μελλον του κλαδου, ομως νομιζω οτι τωρα προεχουν οι ενεργειες που θα ακολουθησουμε για να ανατρεψουμε αυτο το θεατρο του παραλογου με τις αποσπασεις που παιζεται εις βαρος ολων των εκπ/κων και των οικογενειων τους!
Καλω οσους εκπ/κους ΠΕ05, γαλλικων, καθως  και αλλων κλαδων, οι οποιοι πλεοναζουν ή ειναι υπεραριθμοι, να μοιραστουμε μεσω του forum τις αποψεις μας και τις ενεργειες στις οποιες προβηκαμε ή θα προβουμε. Εγω π.χ. ετοιμασα την αιτηση θεραπειας μου στην οποια γραφω με bold οτι πλεοναζω κι επισης ζητω να μου κοινοποιηθουν τα κριτηρια αποσπασης για σοβαρους οικογενειακους κ λογους υγειας οσων πηραν αποσπαση χθες.
Μηπως να μαζευομασταν να καναμε ενα δελτιο τυπου ή κατι παρομοιο, να το κοινοποιησουμε παντου, σε ολα τα μεσα? να επικοινωνησουμε και με το συλλογο μας?
Μηπως επισης εχει καποιος κανενα γνωστο βουλευτη να μεσολαβησει κ να το θεσει ως ερωτημα στη βουλη?
Λεω τις ιδεες μου.. εχετε εσεις τις δικες σας? ας τις μοιραστουμε!

Αποσυνδεδεμένος lelac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2626 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 03:32:40 μμ »
'Eχει ήδη σταλεί Δελτίο Τύπου από το  Σύλλογο, αλλά δυστυχώς δεν έγινε κάτι αξιόλογο! Έχω αρχίσει να απελπίζομαι. Μπορούμε να επικοινωνήσουμε και με Προσωπικό Μήνυμα απ'όσο είδα στο φόρουμ και να τα πούμε αναλυτικότερα. Να απαντήσω στο συνάδελφο για τις 34 αποσπάσεις ΠΕ 05!!! Στην α' φάση, ελπίζω να σημείωσες τον αριθμο!!! Δύο σε όλη την Ελλάδα!!!!Οπότε μιλάμε και για αποκατάσταση αδικίας σε αυτούς που είχαν οικογενειακούς λόγους και λόγους υγείας!!! Όποια συνάδελφος θέλει, μπορεί να στείλει Π.Μ και να τα πούμε αναλυτικά!!!Καλή τύχη σε όλους παιδιά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος afrodite78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • cherchez la femme...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2627 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 03:35:21 μμ »
Συναδελφοι των γαλλικων, καλησπερα, ειμαι νεο μελος του forum και δεν ικανοποιηθηκε η αιτηση αποσπασης μου, οπως και πολλων αλλων αλλωστε. Ουτε περυσι ειχε ικανοποιηθει και με 2 παιδια πηγα στην Παργα και δυσκολευτηκα τοσο οικονομικα οσο και ψυχολογικα. Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την αγωνια μου για το μελλον του κλαδου, ομως νομιζω οτι τωρα προεχουν οι ενεργειες που θα ακολουθησουμε για να ανατρεψουμε αυτο το θεατρο του παραλογου με τις αποσπασεις που παιζεται εις βαρος ολων των εκπ/κων και των οικογενειων τους!
Καλω οσους εκπ/κους ΠΕ05, γαλλικων, καθως  και αλλων κλαδων, οι οποιοι πλεοναζουν ή ειναι υπεραριθμοι, να μοιραστουμε μεσω του forum τις αποψεις μας και τις ενεργειες στις οποιες προβηκαμε ή θα προβουμε. Εγω π.χ. ετοιμασα την αιτηση θεραπειας μου στην οποια γραφω με bold οτι πλεοναζω κι επισης ζητω να μου κοινοποιηθουν τα κριτηρια αποσπασης για σοβαρους οικογενειακους κ λογους υγειας οσων πηραν αποσπαση χθες.
Μηπως να μαζευομασταν να καναμε ενα δελτιο τυπου ή κατι παρομοιο, να το κοινοποιησουμε παντου, σε ολα τα μεσα? να επικοινωνησουμε και με το συλλογο μας?
Μηπως επισης εχει καποιος κανενα γνωστο βουλευτη να μεσολαβησει κ να το θεσει ως ερωτημα στη βουλη?
Λεω τις ιδεες μου.. εχετε εσεις τις δικες σας? ας τις μοιραστουμε!

συναδελφισα, την πρωτη φορα που δεν πηρα αποσπαση, στη β'φαση, στεναχωρηθηκα παρα πολυ, τωρα ομως, εχω θυμωσει!!!!πραγματικα, σκεφτομαι οτι δεν πρεπει να μεινουμε με σταυρωμενα χερια!!ο διευθυντης στο γυμνασιο που ειμαι τοποθετημενη (4 ωρες γαλλικων και 4 ωρες ιστορια) μου "συστησε "να βρω ωρες, γιατι ειναι δυσκολα τα πραγματα ... δηλ. και απειλες!!! που θα φτασουν πια με την ανοχη μας, και την ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ πολλων, δυστυχως, συναδελφων που εξακολουθουν να βλεπουν το δεντρο και χανουν το δασος;;;!!!

θα ηθελα να ακουσω τι προτεινεις.... προσωπικα, σκεφτομουν τη δευτερα να παρω τηλ το συλλογο και την δευτεροβαθμια της περιοχης για να δω τι μπορω να κανω.....

Αποσυνδεδεμένος afrodite78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • cherchez la femme...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2628 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 03:37:04 μμ »
'Eχει ήδη σταλεί Δελτίο Τύπου από το  Σύλλογο, αλλά δυστυχώς δεν έγινε κάτι αξιόλογο! Έχω αρχίσει να απελπίζομαι. Μπορούμε να επικοινωνήσουμε και με Προσωπικό Μήνυμα απ'όσο είδα στο φόρουμ και να τα πούμε αναλυτικότερα. Να απαντήσω στο συνάδελφο για τις 34 αποσπάσεις ΠΕ 05!!! Στην α' φάση, ελπίζω να σημείωσες τον αριθμο!!! Δύο σε όλη την Ελλάδα!!!!Οπότε μιλάμε και για αποκατάσταση αδικίας σε αυτούς που είχαν οικογενειακούς λόγους και λόγους υγείας!!! Όποια συνάδελφος θέλει, μπορεί να στείλει Π.Μ και να τα πούμε αναλυτικά!!!Καλή τύχη σε όλους παιδιά!!!!!

μηπως θα ηταν καλυτερα να ανοιξουμε ενα νεο τοπικ και να μοιραζομαστε πληροφοριες;;;

Αποσυνδεδεμένος lelac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2629 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 03:50:47 μμ »
Φτιάξτε το θέμα με κατάλληλο τίτλο και σας μεταφέρω εγώ τα μηνύματά σας.
Eσύ καλά τα λες!Πώς γίνεται όμως? Όποιος κατέχει ας το κάνει, εγώ δεν την παλεύω με την τεχνολογία!!και ας μου στείλει και ένα εγχειρίδιο χρήσης του φόρουμ!!!! Ελα ρε, αισιοδοξία... και thanks για το παρεάκι αυτό το διάστημα!!!

Αποσυνδεδεμένος afrodite78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • cherchez la femme...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2630 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 03:52:49 μμ »
προτεινω : "Αποσπάσεις 2012 και ΠΕ 05"

τι λετε;;; τουλαχιστον να συντονιστουμε μεταξυ μας και να μοιραστουμε πληροφοριες  ;)

επειδη ειμαι πολυ νεο μελος, θα παρακαλουσα τον συντονιστη να μας βοηθησει  :)

και ευχαριστω για την αποδοχη και την φιλοξενια, αν και καθυστερημενα  ::)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2631 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 03:57:01 μμ »
Δίνω την ανακοίνωση που παρέθεσε ένας συνάδελφος στο θέμα των αποσπάσεων:

Σχετικά με τις αποσπάσεις καθηγητών γαλλικής γλώσσας, ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ Π.Ε. ΕΛΛΑΔΑΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.