*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)  (Αναγνώστηκε 35552 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annampoy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 16, 2012, 09:14:05 μμ »
καλησπερα σας! εχει δψσει κανεις σας εξετασεις για νηπιαγωγων Αθηνας? περιπου τι θεματα εχουνε βαλει? η υλη ειναι πολυ μεγαλη.... υπαρχουν ισως καποια sos?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:38:18 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 20, 2015, 06:17:04 μμ »
καλησπέρα! ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στους νηπιαγωγούς, και η φετινή ύλη έχει βγει. είναι εδώ μαζί με τη βιβλιογραφία.

http://www.ecd.uoa.gr/wp-content/uploads/2015/04/%CE%A5%CE%9B%CE%97-%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%9A%CE%A4%CE%97%CE%A1%CE%99%CE%A9%CE%9D-%CE%95%CE%9E%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%94.%CE%95%CE%A4%CE%9F%CE%A5%CE%A3-2015-16.pdf

Υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει κάποιος που έχει τα βιβλία και θα μπορούσε να τα δανείσει. ρωτώ γιατί δεν γράφει η ύλη σελίδες συγκεκριμένες και επειδή δεν έχω τα βιβλία μπροστά μου δεν ξέρω αν μιλάμε για όλο το βιβλίο κάθε φορά ή για σελίδες του. αρα η φωτοτυπηση θεωρώ ότι είναι λύση που δεν βοηθάει, και είναι πολύ δαπανηρή έτσι κι αλλιώς. Αν κάποιος ή κάποια που έχει περάσει απο τους νηπιαγωγούς έχει τα βιβλία και δύναται να τα δανείσει, θα ήμουν ευγνώμων, ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 21, 2015, 09:12:38 πμ »
(...) δεν γράφει η ύλη σελίδες συγκεκριμένες και επειδή δεν έχω τα βιβλία μπροστά μου δεν ξέρω αν μιλάμε για όλο το βιβλίο κάθε φορά ή για σελίδες του.

Tην ίδια απορία είχα και γω για τις κατατακτήριες στη σχολή Θεατρικών Σπουδών Αθήνας. Ουτε εκεί έδινε συγκεκριμένες σελίδες. Ηταν όλο το βιβλίο και μιλάμε για πάνω απο 10 συγγράμματα!(αφήνω τα έργα αρχαιας, μεσαιωνικης,κρητικης και παγκόσμιας δραματουργίας)
Αναγκαστικά και ανάλογα με το χρόνο που έχει κάποιος κάνει επιλογή κεφαλαίων, ωστε να έχει καλύψει όλο το γνωστικό/θεματολογία της ύλης. Μην προσπαθείς να απομνημονεύσεις παρά μόνο να κατανοήσεις (είναι και μερικές πληροφορίες (π.χ. ονόματα, έργα κλπ) που αναγκαστικά θα απομνημονευθουν, δεν γίνεται αλλιως)

Οσο αφορά τα βιβλία, προσωπικά πήγα, τα αγόρασα- ησύχασα. Ομως, ηταν αρκετα μεγάλο το ποσό.Αν μπορεις απο συναδέλφους να βοηθηθείς θα είναι πολύ ανθρώπινο, όχι μόνο στο να δωσουν καποιο βιβλιο αλλα και στο να σε συμβουλέψουν πάνω στην ύλη.
Καλή Επιτυχία σου εύχομαι  :)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 24, 2015, 08:58:17 πμ »
μαρκο μου, ευχαριστω για την απαντηση!!! αν δεν καταφερω να βρω πρωτα τα βιβλια, δεν παιζει να αρχισω διαβασμα, γιατι δεν εχει νοημα. να παω να τα αγορασω, δεν υπαρχει.. ειναι παρα πολλα λεφτα... αρα δεν ξερω τι θα γινει...  :-\ :-\ :-\
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:38:18 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 24, 2015, 11:42:02 πμ »
Όπως και να χει, σου εύχομαι καλή δύναμη, κουράγιο και υπομονή. Όλα φαίνονται δύσκολα στην αρχή, αλλά είναι μια πρόκληση που βάζεις στοίχημα με τον εαυτό σου πως θα τα καταφέρεις.

 
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 24, 2015, 07:04:58 μμ »
τι να σου πω βρε μαρκο μου, σημερα ειδα οτι για να μαζεψω ολη τη βιβλιογραφια θα χρειαστω γυρω στα 300 ευρω... ουτε καν ομως... τεσπα! ευχαριστω για την υποστηριξη παντως, να εισαι καλα!!! σε χασαμε βρε!!!! :-* :-* :-*
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 25, 2015, 06:52:15 μμ »
300 μόνο? Λίγα λες. Εγω είχα δώσει περίπου τα διπλάσια για την Σχολή Θεατρικών Σπουδων Αθήνας.
Η Σχολή Νηπιαγωγών θεωρώ πως έχει να σου "δώσει" πολλά και ενδιαφέροντα.
Κοίτα, αν κάτι σε ενδιαφέρει πολύ, μη το αφήσεις. Ακόμα και για την πάρτυ σου να το κάνεις (όπως εγω) αξίζει.

Υ.Γ. "με χάσατε"? Εγιναν πολλά προς το καλύτερο. θα τα πούμε.... :-*
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2015, 06:55:20 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 26, 2015, 02:29:00 πμ »
 :) Καλό βράδυ σε όλους !! Σχετικά με τα βιβλία που ζητάς , δεν είμαι νηπιαγωγός, αλλά φιλόλογος και κάνω δεύτερο πτυχίο στην εργοθεραπεία, θυμάμαι ότι πήρα κάποιο βιβλίο ψυχολογίας επειδή πέρασα 2 μαθήματα εξελικτικής ψυχολογίας στη φιλολογία, ενώ και τώρα που είμαι στην εργοθεραπεία, στο β εξάμηνο έχω το μάθημα εργοθεραπεία και ανάπτυξη και η καθηγήτρια μας έδωσε ένα φυλλάδιο με 150 σελιδες ύλη, από αυτό το φυλλάδιο οι 50 περίπου σελίδες αφορούν όλες τις θεωρίες της ανάπτυξης του παιδιού ( Freud, Erikson, Piaget, Kohlberg, Bandura, Skinner κοκ ) είναι πολύ περιεκτικό, ενώ μετά το πέρας των θεωριών υπάρχει ειδικό ένθετο για τις δεξιότητες που έχουν κατακτήσει τα παιδιά από 1-2 μηνών μέχρι και στην εφηβεία ( επίσης στην αρχή υπάρχει αφιέρωμα για την κληρονομικότητα και το περιβάλλον, τη προγεννητική ανάπτυξη  :P - κανονικά το μάθημα θα έπρεπε να λεγόταν αναπτυξιακή ψυχολογία και εργοθεραπεία ). Η εργοθεραπεία σαν επιστήμη πάντως στηρίζεται πολύ στη ψυχολογία αυτό είδα ως τώρα, ενώ έχει και στοιχεία από παιδαγωγικά με κατασκευές, παιχνίδια  :D για όποιον ενδιαφέρεται. Εάν μπορώ να σε βοηθήσω πάντως πες μου  :) , αν μένεις Αθήνα να κανονίσουμε να περάσεις από το τμήμα μου ( εάν θες να βγάλεις κάποιες σελίδες από το φυλλάδιο που έχω - δεν είναι όλο για ψυχολογία, έχει και για την εργοθεραπεία ). Απλά στο αναφέρω γιατί είναι διαχωρισμένο ανά ενότητα, περιεκτικό, κατανοητό και καλύπτει την αναπτυξιακή ψυχολογία  :) σε μεγάλο βαθμό μπορώ να πω. Και κάτι τελευταίο, δε ξέρω ποιο ήταν το πρώτο σου πτυχίο αλλά δες αν έχεις βιβλία που ασχολούνται με τις θεματικές ενότητες που γράφει η ύλη - ενδεχομένως η βιβλιογραφία να είναι ενδεικτική - και να μπορείς να διαβάσεις από όπου θες  :D !!
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 26, 2015, 02:35:37 πμ »
:) Καλό βράδυ σε όλους !! Σχετικά με τα βιβλία που ζητάς , δεν είμαι νηπιαγωγός, αλλά φιλόλογος και κάνω δεύτερο πτυχίο στην εργοθεραπεία, θυμάμαι ότι πήρα κάποιο βιβλίο ψυχολογίας επειδή πέρασα 2 μαθήματα εξελικτικής ψυχολογίας στη φιλολογία, ενώ και τώρα που είμαι στην εργοθεραπεία, στο β εξάμηνο έχω το μάθημα εργοθεραπεία και ανάπτυξη και η καθηγήτρια μας έδωσε ένα φυλλάδιο με 150 σελιδες ύλη, από αυτό το φυλλάδιο οι 50 περίπου σελίδες αφορούν όλες τις θεωρίες της ανάπτυξης του παιδιού ( Freud, Erikson, Piaget, Kohlberg, Bandura, Skinner κοκ ) είναι πολύ περιεκτικό, ενώ μετά το πέρας των θεωριών υπάρχει ειδικό ένθετο για τις δεξιότητες που έχουν κατακτήσει τα παιδιά από 1-2 μηνών μέχρι και στην εφηβεία ( επίσης στην αρχή υπάρχει αφιέρωμα για την κληρονομικότητα και το περιβάλλον, τη προγεννητική ανάπτυξη  :P - κανονικά το μάθημα θα έπρεπε να λεγόταν αναπτυξιακή ψυχολογία και εργοθεραπεία ). Η εργοθεραπεία σαν επιστήμη πάντως στηρίζεται πολύ στη ψυχολογία αυτό είδα ως τώρα, ενώ έχει και στοιχεία από παιδαγωγικά με κατασκευές, παιχνίδια  :D για όποιον ενδιαφέρεται. Εάν μπορώ να σε βοηθήσω πάντως πες μου  :) , αν μένεις Αθήνα να κανονίσουμε να περάσεις από το τμήμα μου ( εάν θες να βγάλεις κάποιες σελίδες από το φυλλάδιο που έχω - δεν είναι όλο για ψυχολογία, έχει και για την εργοθεραπεία ). Απλά στο αναφέρω γιατί είναι διαχωρισμένο ανά ενότητα, περιεκτικό, κατανοητό και καλύπτει την αναπτυξιακή ψυχολογία  :) σε μεγάλο βαθμό μπορώ να πω. Και κάτι τελευταίο, δε ξέρω ποιο ήταν το πρώτο σου πτυχίο αλλά δες αν έχεις βιβλία που ασχολούνται με τις θεματικές ενότητες που γράφει η ύλη - ενδεχομένως η βιβλιογραφία να είναι ενδεικτική - και να μπορείς να διαβάσεις από όπου θες  :D !! 'Ηθελα και εγώ κάποτε να γίνω νηπιαγωγός, αλλά με κέρδισε η φιλολογία και μετέπειτα η εργοθεραπεία, καλή τύχη σου εύχομαι  8)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 28, 2015, 07:17:44 μμ »
σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου, και τις πληροφορίες, ωστόσο αυτο που θέλω είναι να δω οπωσδηποτε τα βιβλια τα συγκεκριμενα που ζητανε, γιατι οκ, η υλη μπορει να ειναι ιδια, αλλα δεν ξερεις πώς αναφερει τι το καθε βιβλιο, κι αυτο ειναι ενα προβλημα. για να ζητανε κατι συγκεκριμενο πιστευω θα εχουν λογο. απο τα δικα μου δυστυχως δεν κανει τιποτα, αγγλικη φιλολογια ημουν και ακομα και τα ελληνικα βιβλια που εχω ειναι διαφορετικα και σαν υλη ειναι παραπλησια, αλλα οχι ιδια. αν ειναι να ασχοληθω πρεπει να το δω σοβαρα, οχι στο περιπου. σε ευχαριστω παρα παρα πολυ ομως για την προταση σου και τη διαθεση σου να με βοηθησεις! να εισαι καλα!!!! :) :) :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 28, 2015, 08:54:47 μμ »
σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου, και τις πληροφορίες, ωστόσο αυτο που θέλω είναι να δω οπωσδηποτε τα βιβλια τα συγκεκριμενα που ζητανε, γιατι οκ, η υλη μπορει να ειναι ιδια, αλλα δεν ξερεις πώς αναφερει τι το καθε βιβλιο, κι αυτο ειναι ενα προβλημα. για να ζητανε κατι συγκεκριμενο πιστευω θα εχουν λογο. απο τα δικα μου δυστυχως δεν κανει τιποτα, αγγλικη φιλολογια ημουν και ακομα και τα ελληνικα βιβλια που εχω ειναι διαφορετικα και σαν υλη ειναι παραπλησια, αλλα οχι ιδια. αν ειναι να ασχοληθω πρεπει να το δω σοβαρα, οχι στο περιπου. σε ευχαριστω παρα παρα πολυ ομως για την προταση σου και τη διαθεση σου να με βοηθησεις! να εισαι καλα!!!! :) :) :)

planety σου εύχομαι ό,τι καλύτερο πραγματικά  :)  :D να καταφέρεις να πετύχεις το στόχο σου και να περάσεις στο τμήμα των νηπιαγωγών. Μακάρι να είχα κάποιο από τα βιβλία και να μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά δυστυχώς δεν έχω κάποιο. Καλή συνέχεια σου εύχομαι  :D !!
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 30, 2015, 05:51:28 μμ »
καλησπέρα! ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στους νηπιαγωγούς, και η φετινή ύλη έχει βγει. είναι εδώ μαζί με τη βιβλιογραφία.

http://www.ecd.uoa.gr/wp-content/uploads/2015/04/%CE%A5%CE%9B%CE%97-%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%9A%CE%A4%CE%97%CE%A1%CE%99%CE%A9%CE%9D-%CE%95%CE%9E%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%94.%CE%95%CE%A4%CE%9F%CE%A5%CE%A3-2015-16.pdf

Υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει κάποιος που έχει τα βιβλία και θα μπορούσε να τα δανείσει. ρωτώ γιατί δεν γράφει η ύλη σελίδες συγκεκριμένες και επειδή δεν έχω τα βιβλία μπροστά μου δεν ξέρω αν μιλάμε για όλο το βιβλίο κάθε φορά ή για σελίδες του. αρα η φωτοτυπηση θεωρώ ότι είναι λύση που δεν βοηθάει, και είναι πολύ δαπανηρή έτσι κι αλλιώς. Αν κάποιος ή κάποια που έχει περάσει απο τους νηπιαγωγούς έχει τα βιβλία και δύναται να τα δανείσει, θα ήμουν ευγνώμων, ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!
Καλησπέρα.
Υποθέτω οτι εισαι απο Αθηνα, σωστά;; Γιατι δεν πας μια βόλτα απο τη βιβλιοθηκη του ΕΚΠΑ, ωστε να βρεις τα βιβλια που ζητούνται και να δεις ποια ειναι τα κεφάλαια που πρεπει οπωσδήποτε να διαβάσεις;; Δεν πρόκειται να σου απαγορέψουν την είσοδο και ειναι μια δουλεια που δε θα σου φάει πανω απο μισή ωρα. Μόλις, λοιπον, ξεκαθαρισεις ποια κεφάλαια ειναι στην ύλη ζήτησε απο τους υπεύθυνους της βιβλιοθήκης να σου δανείσουν τα βιβλια, πήγαινε σε ενα κοντινό φωτοτυπαδικο (πλέον υπάρχουν αρκετα κατάστημα που χρεώνουν 3 λεπτά τη σελιδα) και καθάρισες;-). Αν παλι σου αρνηθούν το δανεισμό ακόμη κι αν τους αφήσεις κάποιο προσωπικό σου έγγραφο, βρες μια φοιτήτρια, δανεισου με την καρτα της τα βιβλια και πηγαίνετε μαζι στο φωτοτυπαδικο. Τελος μην ξεχνάς πως η ύλη ειναι ενδεικτική, το ζητούμενο ειναι να καλύψεις τα κεφάλαια που ζητούνται, εστω και απο άλλες πηγές!! Σου μιλάω απο προσωπική εμπειρία, μιας και έτυχε να δωσω κι εγω εξετάσεις σε ενα τμημα της επαρχίας και, ευτυχώς, περασα. Στο ενα απο τα 3 μαθηματα δε μπήκα καν στον κόπο να βρω τα βιβλια που ζητουσανε, διαβασα απο αυτα που ειχα διαθέσιμα στη βιβλιοθηκη μου. Αν πραγματικα θελεις να εισαχθείς στο τμημα, νομίζω οτι αξίζει να ταλαιπωρηθείς λιγάκι, μπαίνοντας στη διαδικασία που σου πρότεινα παραπάνω.

Όπως και να 'χει, καλη σου τύχη ο,τι κι αν κανεις τελικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2015, 02:17:05 μμ από Daskalos! »

Αποσυνδεδεμένος mariliak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 01, 2015, 11:22:40 πμ »
Κι εγώ αυτό που περιγράφει ο Daskalos είχα κάνει. Πήγαινε δες τα βιβλία και βγάζεις φωτοτυπία τα κομμάτια που καλύπτουν την ύλη που θες. Αν τους αφήσεις ταυτότητα σε αφήνουν να τα δανειστείς για λίγες ώρες- άνετα προλαβαίνεις να τα φωτοτυπήσεις και να τα επιστρέψεις.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Νηπιαγωγών (varia)
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 03, 2015, 02:57:01 μμ »
ευχαριστω για την προταση παιδια, το εχω σκεφτει κι εγω, μαλιστα εψαξα ηλεκτρονικα στο συστημα του εκπα για το που υπαρχουν τα βιβλια, αλλα υπάρχει αλλο προβλημα... το καθε τμημα εχει διαφορετικες ωρες τη βιβλιοθηκη του ανοιχτη και αν σου επιτρεψουν να δανειστεις (που δεν το κανουν ολοι), υποχρεουσαι να το επιστρεψεις αυθημερον. το κακο ειναι οτι εγω δουλευω 8:30-2 καθε μερα, και δεν γινεται να λειψω, γιατι αδεια παιρνουμε υποχρεωτικα ολο τον αυγουστο, αρα δεν δικαιουμαστε αλλες μερες. δεν προλαβαινω να φυγω απο εδω που μενω, να παω ζωγραφου, να ψαξω τα κεφαλαια, να τα φωτοτυπησω και να τα γυρισω πισω, το αργοτερο που βρηκα να κλεινουν οι βιβλιοηθηκες ειναι εξι.. επισης, σχεδον κανενα φωτοτυπαδικο δεν θα δεχτει να μου βγαλει επιτοπου τοσα κεφαλαια, απο τοσα βιβλια. το αλλο προβλημα ειναι οτι ορισμενα βιβλια τα βρισκω απο διαφορετικες βιβλιοθηκες ή ακομα και διαφορετικα πανεπιστημια, στα οποια δεν γινεται να παω λογω δουλειας. η μονη μου ελπιδα ειναι το πρωτο δεκαπενθημερο του αυγουστου, αλλα δεν νομιζω οτι θα ειναι ανοιχτες ολες, και ειναι και λιγο αργα να ξεκινησω διαβασμα... εχω βρει ηδη δυο τρια βιβλια, δυστυχως τα υπολοιπα τα βρισκω σε βιβλιοπωλεια, με συνολικο κοστος 250-300 ευρω... δεν υπαρχει πιθανοτητα να δωσω τοσα λεφτα... δεν αξιζει..

σας ευχαριστω πολυ για την διαθεση σας παντως, να ειστε καλα!!! :-* :-* :-*
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 416

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.