*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2012  (Αναγνώστηκε 49470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 01, 2012, 11:52:01 μμ »
Μια χαρά και στη Δευτεροβάθμια κάθεσαι, όταν δεν έχουν κενά και δεν ξέρουν τι να σε κάνουν....
Και απ' ό,τι βλέπω, θα έχουμε παρόμοια σκηνικά στις μεγάλες πόλεις(είπα κι εγώ, δυο φεγγάρια σ' ένα μήνα κάτι θα πάει ανάποδα...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:39:33 »

Αποσυνδεδεμένος Helenaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 12:26:02 πμ »
 Ρε παιδια συγνωμη ...ειμαι νεοδιοριστη στην Αρτα αλλα ειπαν οτι με νεοτερο δελτιο τυπου
θα πουν πότε θα παρουσιαστουμε...Μεχρι τοτε περιμενουμε??
Ή μήπως πρεπει να ξεκινησω να παω χωρις να περιμενω τιποτα??
Εν τω μεταξυ δικαιουμαι 9μηνο ανατροφης τεκνου οποτε εγω δε χρειαζεται-θεωρητικα-
να περιμενω να με βαλουν σε σχολειο... Μηπως πρεπει να παω??
Τι λετε? Και ποτε περιπου θα βγαλουν δελτιο για τους νεοδιοριστους??
Τι καθυστερηση ειναι αυτη? Συνηθως καθε χρονο μαζι με τα ονοματα
ελεγαν κ την προθεσμια απο ποτε μεχρι ποτε παρουσιαζομαστε.

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 12:48:35 πμ »
Δεν έχουν ετοιμάσει ακόμα το ΦΕΚ λέει...κι εγώ επικοινώνησα με την Διεύθυνση στην οποία πρεπει να παρουσιαστώ και μου είπαν να περιμένω...τετοια εντολή εχουν από το Υπουργείο.  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2012, 12:50:39 πμ από Theoanagn »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 06:26:54 μμ »
Ελπίζω να μην ισχύει όπως στους αναπληρωτές, να βγει δηλαδή τη Δευτέρα και να σου λέει την Τρίτη παρουσιάσου ε; Και κάτι άλλο, αν ξέρει κάποιος. Έχει σημασία αν παρουσιαστείς πχ την πρώτη ή την τελευταία μέρα της προθεσμίας, όπως ίσχυε σε κάποιες ΔΔΕ στους αναπληρωτές και έχανες μέρες προϋπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:39:33 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 06:36:58 μμ »
Ελπίζω να μην ισχύει όπως στους αναπληρωτές, να βγει δηλαδή τη Δευτέρα και να σου λέει την Τρίτη παρουσιάσου ε; Και κάτι άλλο, αν ξέρει κάποιος. Έχει σημασία αν παρουσιαστείς πχ την πρώτη ή την τελευταία μέρα της προθεσμίας, όπως ίσχυε σε κάποιες ΔΔΕ στους αναπληρωτές και έχανες μέρες προϋπηρεσίας;
ναι, έχει σημασία, να πάτε από την πρώτη μέρα αν γίνεται, από τη μέρα που θα παρουσιαστείτε αρχίζει και η μισθοδοσία.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 06:43:18 μμ »
Ξέρεις, γιατί ρωτάω; Επειδή στη δική μου ΔΔΕ για τους αναπληρωτές, τουλάχιστον, που γνωρίζω, φτιάχνουν 1 πρακτικό και απλώς υπογράφεις. Οπότε, είτε πας την 1η είτε την τελευταία μέρα της προθεσμίας είναι το ίδιο. Σε άλλες ξέρω ότι δεν γίνεται. Αλλά δεν ξέρω καθόλου για τους μόνιμους.

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 06:47:17 μμ »
Μια χαρά και στη Δευτεροβάθμια κάθεσαι, όταν δεν έχουν κενά και δεν ξέρουν τι να σε κάνουν....
Και απ' ό,τι βλέπω, θα έχουμε παρόμοια σκηνικά στις μεγάλες πόλεις(είπα κι εγώ, δυο φεγγάρια σ' ένα μήνα κάτι θα πάει ανάποδα...)

Δε καθεσαι στο ΣΠΙΤΙ σου, καθεσαι στο σχολειο σου....

Πραγματικα εχω περιεργεια ποια πρωτοβαθμια κανει κατι τετοιο.... ΕΛΕΟΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 06:50:01 μμ »
Ξέρεις, γιατί ρωτάω; Επειδή στη δική μου ΔΔΕ για τους αναπληρωτές, τουλάχιστον, που γνωρίζω, φτιάχνουν 1 πρακτικό και απλώς υπογράφεις. Οπότε, είτε πας την 1η είτε την τελευταία μέρα της προθεσμίας είναι το ίδιο. Σε άλλες ξέρω ότι δεν γίνεται. Αλλά δεν ξέρω καθόλου για τους μόνιμους.
Εγώ έγραψα την εμπειρία μου από την εποχή που διορίστηκα ως μόνιμη πριν 8 χρόνια.

Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 06:57:53 μμ »
Ξέρεις, γιατί ρωτάω; Επειδή στη δική μου ΔΔΕ για τους αναπληρωτές, τουλάχιστον, που γνωρίζω, φτιάχνουν 1 πρακτικό και απλώς υπογράφεις. Οπότε, είτε πας την 1η είτε την τελευταία μέρα της προθεσμίας είναι το ίδιο. Σε άλλες ξέρω ότι δεν γίνεται. Αλλά δεν ξέρω καθόλου για τους μόνιμους.
Σε κάποιες Διευθύνσεις το κάνανε και στην Πρωτοβάθμια. Έχω τύχει σε διεύθνση να τους περιμένει όλους δείχνοντας κατανόηση για την καθυστέρηση στην εμφάνιση μερικών εκπαιδευτικών και σε άλλη που ήταν κάθετη στο ότι μετράει η μισθοδοσία και η πρϋπηρεσία από τη μέρα που θα εμφανιστείς.
Μην το διακινδυνεύεις θα έλεγα. Άκουσα πέρυσι ότι πιέζουν από το υπουργείο να μην είναι ελαστικοί στο θέμα αυτό.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 07:04:14 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ. Οπότε, απλώς ελπίζουμε να μην πουν Δευτέρα για Τρίτη...

Αποσυνδεδεμένος volcano

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 07:15:35 μμ »
Η ΔΔΕ Κυκλάδων έχει αναρτήσει στη σελίδα της οτι θα ανακοινώσει σημερα τις τοποθετησεις.Αλλά η ώρα έχει περάσει και κίνηση καμία!Ίδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 11:42:17 πμ »
Συγνώμη βρε παιδιά...ξέρει κανείς πότε θα βγει το Δελτίο τύπου, που θα αναφέρει τις ημερομηνίες στις οποίες πρέπει οι νεοδιόριστοι να εμφανιστούν στις Διευθύνσεις που διορίζονται;
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ να το μοιραστεί μαζί μας, γιατί μας έχει φάει η αγωνία τόσες μέρες πάνω από έναν υπολογιστή να περιμένουμε μια ανακοίνωση που δεν ξέρουμε πότε θα βγει και τι θα λέει...
Φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι συνάδελφοι έχουν οικογένεια και παιδιά όπως κι εγω...και θα ήθελαν να ξέρουν το συντομότερο δυνατόν πότε θα πρέπει να παρουσιαστούν, για να κάνουν τον προγραμματισμό τους.

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:37:28 μμ »
Ξέρεις, γιατί ρωτάω; Επειδή στη δική μου ΔΔΕ για τους αναπληρωτές, τουλάχιστον, που γνωρίζω, φτιάχνουν 1 πρακτικό και απλώς υπογράφεις. Οπότε, είτε πας την 1η είτε την τελευταία μέρα της προθεσμίας είναι το ίδιο. Σε άλλες ξέρω ότι δεν γίνεται. Αλλά δεν ξέρω καθόλου για τους μόνιμους.

Από όσο ξέρω μπορείς να παρουσιαστείς ακόμα και την τελευταία μέρα. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς αυτό. Τώρα σε ό,τι αφορά τη μισθοδοσία αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα.

Πάντως εγώ προσωπικά δεν έχω σκοπώ να διακτινιστώ. Θα παρουσιαστώ την τελευταία μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:56:11 μμ »
Εννοείται ότι έχεις το δικαίωμα αυτό, δεν είπε κανείς κατι διαφορετικό!!!
αυτό που είπαμε είναι ότι μετράει η μισθοδοσία και η προϋπηρεσία από τη μερα που εμφανίζεσαι...που σημαίνει ότι αν καποιος άλλος εμφανιστει πριν από σένα θα πάρει 0.01 ή δεν ξερω πόσα χιλιοστά του μορίου περισσότερα, τα οποία όμως μπορεί να σημαινουν ότι πας πολλές θεσεις πίσω στον πίνακα και σε έναν πιθανό διορισμό!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158550
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.