*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2012  (Αναγνώστηκε 49477 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:15:37 μμ »
bitch, τι εννοείς εκεί που ανοίγει ένα κενό με απόσπαση; του καθηγητή που ζητά τοποθέτηση σε λειτουργικό, ή ενός άλλου που ζητά απόσπαση σε άλλο πυσδε;αν έχεις χρόνο εξήγησέ το σε  παρακαλώ...

όχι όχι - μιλαμε για αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ. Άρα, αν εγώ είμαι στην Α περιοχή και θέλω απόσπαση για τη Β τότε φεύγοντας για τη Β ανοίγει το δικό μου κενό στην Α - το οποίο μπορεί να το πάρει κάποιος που είναι στη διάθεση της Α περιοχής. Αυτό εννοώ.

Κανονικά βέβαια προηγούνται όλων οι ΄΄οντες στη διάθεση αλλά για διευκόλυνση του ΠΥΣΔΕ κάποιες φορές συνεξετάζουν και τις αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ.

@gili  ανάθεμα και αν κατάλαβα τι έγραψες!!!  ;) :) λίγο πιο απλά γιατί είναι και περασμένη η ώρα, ήμουν και στο γραφείο ως το απόγευμα , έχει και ΜΑΤΣΑΡΑ τώρα και δεν είμαι και απολύτως συγκεντρωμένη..χεχε.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:29:47 »

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:25:02 μμ »
εχεις δικιο,ειναι μπερδεμενα τα πραγματα, που να δεις για μενα.Λοιπον υπαρχει ενα οργανικο στη β περιοχη,το οποιο το δηλωνω υποχρεωτικα αφου ειμαι στη διαθεση και το παιρνω αφου εχω τα πιο πολλα μορια.Δε με ενδιαφερει ομως διοτι ειναι πολυ μακρια.Με ενδιαφερει το λειτουργικο στην ιδια περιοχη  που ξερω οτι θα βγαλει το σεπτεμβριο.Δε θα ειμαι ομως στη διαθεση πλεον και μπορω να το δηλωσω οπως μου ειπες ως εσωτερικη αποσπαση.Θα υπαρχουν ομως και αλλοι στη διαθεση,οχι ομως εγω πλεον,που θα το δηλωσουν με λιγοτερα μορια απο εμενα.Το θεμα ειναι μηπως προηγουνται οι διαθεσιτες ανεξαρτητα απο τα μορια.Μιλαμε παντα για την ιδια περιοχη.Βοηθησα;....περιμενω στο ημιχρονο η πιο σωστα στο ημιχρόνιο....

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:25:54 μμ »
gili, κ εγώ γι αυτό ρώτησα, διότι έχω 2 περιπτώσεις κατά νου...λογικά η bitch έχει δίκιο, εφόσον εσύ ζητάς να αποσπαστείς εντός πυσδε,δεν προηγείσαι κανενός, αλλά ξανά υπολογίζονται όσοι δεν έχουν τοποθετηθεί βάσει μορίων...όμως έτσι δεν αδικούνται οι της διάθεσης, αφού πάλι μπαίνει από πάνω τους ένας που μόλις έφυγε με οργανικό;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:37:05 μμ »
εχεις δικιο,ειναι μπερδεμενα τα πραγματα, που να δεις για μενα.Λοιπον υπαρχει ενα οργανικο στη β περιοχη,το οποιο το δηλωνω υποχρεωτικα αφου ειμαι στη διαθεση και το παιρνω αφου εχω τα πιο πολλα μορια.Δε με ενδιαφερει ομως διοτι ειναι πολυ μακρια.Με ενδιαφερει το λειτουργικο στην ιδια περιοχη  που ξερω οτι θα βγαλει το σεπτεμβριο.Δε θα ειμαι ομως στη διαθεση πλεον και μπορω να το δηλωσω οπως μου ειπες ως εσωτερικη αποσπαση.Θα υπαρχουν ομως και αλλοι στη διαθεση,οχι ομως εγω πλεον,που θα το δηλωσουν με λιγοτερα μορια απο εμενα.Το θεμα ειναι μηπως προηγουνται οι διαθεσιτες ανεξαρτητα απο τα μορια.Μιλαμε παντα για την ιδια περιοχη.Βοηθησα;....περιμενω στο ημιχρονο η πιο σωστα στο ημιχρόνιο....

ποιός σου είπε ότι είσαι υποχρεωμένη να το δηλώσεις καλέ; τι κι αν εισαι με τα περισσότερα μόρια; μπορείς να μην το δηλώσεις και να το πάρει ο επόμενος που θα το δηλώσει ή υποχρεωτικά ο τελευταίος στα μόρια...επομένως αυτό σου λύνει και όλο το πρόβλημα.

@Βίκη - πράγματι οι της διάθεσης αδικούνται επ αυτού . Γιαυτό και λέω ότι νομικά προηγούνται οι διαθεσίτες αλλά για διευκόλυνση των ΠΥΣΔΕ τους βάζουν όλους μαζί. Ωστόσο αν κάποιος νοιώθει πως αδικείται υποβάλει ένσταση και περιμένει. Ή υποβάλλει ερώτημα προς το υπουργείο - μέσω ΔΔΕ του - ώστε να είναι υποχρεωμένοι να το στέιλουν και να πάει ιεραρχικά - και να έρθει επιτέλους μια επίσημη απάντηση να ησυχάσουμε όλοι μας. :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:29:47 »

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:43:04 μμ »
η εγκυκλιος;το θεμα; (τοποθετησεις εκπαιδευτικων σε οργανικα κενα) που βγαλανε  λεει ξεκαθαρα οτι<<ειναι υποχρεωμενοι ολοι οι εκπ/κοι οι οποιοι δεν εχουν οργανικη θεση να καταθεσουν δηλωση προτιμησης σχολειων>> να γιατι υπαρχει ολο αυτο το μπερδεμα και η συζητηση.τι κανουμε τωρα;

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:46:01 μμ »
bitch, ευχαριστώ :)
gili, αν πήρες ήδη ένα οργανικό που δεν το θέλεις(αν κατάλαβα καλά), δοκίμασε την απόσπαση εντός και βλέπεις...μπορεί να προκύψουν αρκετά λειτουργικά...σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:46:39 μμ »
αίτηση φυσικά και είσαι υποχρεωμένη να καταθέσεις. Το τι κενό θα δηλωσεις όμως το ορίζεις εσύ και μόνο εσύ. Αυτό σου λέω, θα καταθέσεις την αίτηση κανονικά αλλά θα δηλώσεις το γυμνάσιο της Άνω Κωλοπετινίτσας και όχι το Γυμνάσιο της Κάτω Ποταμούλας που έχει κενό.  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:49:29 μμ »
συγνωμη bitch,αλλα μπορω να δηλωσω και σχολειο που δεν εχει κενο;τοτε γιατι βγαζουν τα σχολεια που εχουν κενα;
λιγο περιεργο μου φαινεται αυτο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:54:35 μμ »
μαζί με τα οργανικά κενά που ανακοινώνονται προκύπτουν και κενά απο βελτιώσεις. Εξηγώ:

έστω ότι έχει οργανικό κενό το Γυμνάσιο Τήλου. Εσύ που είσαι στη διάθεση έχεις πολλά μόρια και μπορείς να το πιάσεις. Όμως εγώ που ας πούμε έχω οργανική στο Λύκειο Τήλου και θέλω να κάνω βελτίωση ( αλλαγή οργανικής) μπορώ επίσης να το δηλωσω και αν΄εχω πιο πολλά μόρια να το πάρω. Παίρνοντάς το, αυτόματα ανοίγει το δικό μου κενό - το οποίο ως τώρα είναι "κρυφό". Ε λοιπόν, εσύ μπορείς να δηλώσεις κάποιο άλλο σχολείο που δεν έχει βγάλει οργανικό κενό λέγοντας πως πίστευες πως θα βγει ως κενό λόγω βελτίωσης.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 24, 2012, 11:13:17 μμ »
Οι συναδελφοι  που εχουν ζητησει βελτιωση φαινονται στο πινακα,αρα δεν υπαρχουν <κρυφα>  αλλα δεν με ενδιαφερουν ουτε οι βελτιωσεις ,ειναι σε πολεις που ειναι μακρια απο τον τοπο διαμονης .Αδιεξοδο παλι ,η τα θελω ολα δικα μου;οπως καταλαβες με ενδιαφερει μονο το λειτουργικο και οχι τα οργανικο και ο δρομος προς το οργανικο ειναι αναποφευκτος συμφωνα με τα παραπανω που εγραψα,εκτος και αν υπαρχει αλλη λυση που δε μπορω να τη σκεφτω...
Το θεμα ειναι οτι θα προηγουνται οι διαθεσιτες το σεπτεμβριο; η θα μπουμε παλι ολοι μαζι βασει μοριων;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 24, 2012, 11:50:49 μμ »
προφανώς και φαίνονται - όταν λέω κρυφά εννοώ δεν ανακοινώνονται επισήμως γιατί μπορεί να προκύψουν μπορεί και όχι. Αυτό που σου λεω είναι πως μπορείς να δηλώσεις ένα τέτοιο κενό - και μάλιστα κάποιο που μάλλον είναι απίθανο να το δηλώσει κάποιος άλλος -ώστε να αποφύγεις τον ύφαλο της οργανικής.

αν πάλι αυτο δε θα γίνει όπως λες τότε εξαρτάται απο την πολιτική του ΠΥΣΔΕ στο οποίο ανήκεις αν θα συνεξετάσεις αποσπάσεις εντός πυσδε και διαθεσίτες ή όχι. Εκεί, θα πρέπει να ρωτήσεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:00:22 πμ »
σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τις συμβουλες σου,τα ξαναλεμε συντομα καλο βραδυ..

Αποσυνδεδεμένος mkoum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:12:02 πμ »
Bitch εγώ είμαι από μετάθεση και στις τοποθετήσεις που έγιναν την Παρασκευή δεν πήρα οργανική. Μπορώ να μην δηλώσω κανένα από τα εναπομείναντα κενά; είναι χιλιόμετρα μακριά... να πω ότι υπάρχουν και άλλοι με λιγότερα μόρια από μένα. Ευχαριστώ και καλό βράδυ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:16:19 πμ »
για τα εναπομείναντα κενά θα βγουν ονομαστικά όσοι πρέπει να τα δηλώσουν.Αν δεν είσαι μέσα α΄αυτούς τότε τη γλύτωσες. Αν πάλι είσαι...από μόρια πώς πας; ( εκεί βλεπεις δεν παίζει το "κόλπο" με τα κρυφά κενά...
Λογικά αν το ΠΥΣΔΕ έγινε Παρασκευή πρέπει να τρέξει τοδιάστημα για ενστάσεις -πάλι λογικά ως την Τετάρτη και οι δηλώσεις για τα εναπομείναντα... 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2012, 12:19:04 πμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158564
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.