*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2012  (Αναγνώστηκε 49599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mkoum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:23:14 πμ »
Εχουν βγει τα κενά όχι όμως ονομαστικά. Έχουμε διορία έως Τρίτη. Τα κένά είναι 2 και οι από μετάθεση που δεν πήραμε οργανική 4. Είμαι 2η στα μόρια. Αλλά υπάρχουν και κάποιοι στην διάθεση που δεν πήραν οργανική. Ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:06:58 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:27:42 πμ »
λογικά θα βγουν και τα ονόματα μάλλον το πρωί! Απο εκεί θα δεις τι παίζει !! Πόσοι έχετε δικαίωμα να δηλώσετε κενά και τι μόρια έχετε μεταξύ σας.

Χαιρετώ προς το παρόν. Έχει το πρωί νωρίς ξύπνημα - και έχασε και η ομάδα μου μόλις...κλαψ!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:39:29 πμ »
Oι διοριστέοι του 2010 που είναι στη διάθεση προηγούνται στην τοποθέτηση από τους νεοδιόριστους του 2011 που είναι στη διάθεση; Ή βγαίνει μια ενιαία λίστα βάση μορίων;

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 01, 2012, 10:34:02 πμ »
συναδελφοι μια ερωτηση .Πηρα στις τοποθετησεις του ιουνιου οργανικο κενο,αλλα με ενδιαφερει το λειτουργικο κενο του σεπτεμβριου.Απο οτι εχω καταλαβει μπορω να κανω αιτηση για το λειτουργικο κενο,(εσωτερικη αποσπαση)αλλα προηγουνται οι διαθεσιτες στις τοποθετησεις των λειτουργικων κενων η ολοι μαζι με τα μορια;(μιλαμε για την ιδια περιοχη)ξερω οτι το εχουμε ξανασυζητησει,αλλα εχω ακουσει πολλες αποψεις,μπορειτε να μου δωσετε μια οριστικη απαντηση;bitch τι λες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:06:58 »

Αποσυνδεδεμένος parala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 03, 2012, 06:28:22 μμ »
Για την υπαγωγή σε ειδική κατηγορία απαιτείται κάποιο ποσοστό (π.χ. 67% ) ή απλώς η βεβαίωση από το ΚΕΠΑ για την ασθένεια, ανεξαρτήτως ποσοστού αναπηρίας ;

Αποσυνδεδεμένος parala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 04, 2012, 11:11:54 μμ »
Και άλλη μια ερώτηση :
Εάν κάποιος πήρε μετάθεση από άλλο νομό , τα μόρια με τα οποία θα γίνει η τοποθέτησή του είναι τα μόρια που είχε μέχρι τέλη ΝΟεμβρίου (οπότε είχε κάνει τη αίτηση μετάθεσης ) ή τα μόρια που είχε μέχρι να κάνει τη δήλωση τοποθέτησης στο νέο ΠΥΣΠΕ ;;;
Δηλαδή , αν κάποιος απέκτησε παιδί το Μάρτιο θα χάσει αυτά τα μόρια ;; Ή αν κάποιος πέρασε από ΚΕΠΑ τον Απρίλιο θα χάσει το πλεονέκτημα της ειδικής κατηγορίας ;

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 08, 2012, 07:40:31 μμ »
συναδελφοι μια ερωτηση .Πηρα στις τοποθετησεις του ιουνιου οργανικο κενο,αλλα με ενδιαφερει το λειτουργικο κενο του σεπτεμβριου.Απο οτι εχω καταλαβει μπορω να κανω αιτηση για το λειτουργικο κενο,(εσωτερικη αποσπαση)αλλα προηγουνται οι διαθεσιτες στις τοποθετησεις των λειτουργικων κενων η ολοι μαζι με τα μορια;(μιλαμε για την ιδια περιοχη)ξερω οτι το εχουμε ξανασυζητησει,αλλα εχω ακουσει πολλες αποψεις,μπορειτε να μου δωσετε μια οριστικη απαντηση;bitch τι λες;

και τον σεπτέμβρη να γινουν οι τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά και πάλι προηγούνται οι οντες στην διάθεση. Αυτό το έψαξα σήμερα - και με το υπουργείο για επαλήθευση -  και προκύπτουν τα εξής;
αυτοί που ανήκουν σε ένα συγκεκριμένο πυσδε αλλά δεν έχουν οργανική  βγαίνουν υπεράριθμοι στο πυσδε αυτό. Εφόσον λοιπόν θεωρουνται υπεράριθμοι τότε τους διαχειριζόμαστε και με τον αυτό τρόπο - δηλαδή τοποθετούνται πρώτα από όλους τους άλλους.
 αυτό προκυπει απο τα πδ50/96 και πδ100/97 και πιο συγκεκριμένα από αυτή την διάταξη του πδ50/96
12. Οι εκπαιδευτικοί που δεν τοποθετήθηκαν σε σχολεία της προτίμησής τους τοποθετούνται προς το συμφέρον της υπηρεσίας στις υπόλοιπες κενές θέσεις. Σε περίπτωση που οι εκπαιδευτικοί αυτοί είναι περισσότεροι από τις οργανικές θέσεις, παραμένουν ως υπεράριθμοι στη διάθεση των περιφερειακών υπηρεσιακών συμβουλίων και τοποθετούνται προσωρινά ή διατίθενται για τη συμπλήρωση ωραρίου σύμφωνα με τη διαδικασία του εδαφίου β' της παρ. 7 του άρθρου 14 σε σχολεία της συγκεκριμένης περιοχής.    

πράγμα που σημαίνει ότι εφόσον είναι υπεράριθμοι λογω μη τοποθέτησής τους σε οργανικό κενό εννοείται ότι προτάσσονται έναντι όλων των υπολοιπων.

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 27, 2012, 10:13:32 πμ »
Kαλημέρα!Να σας ρωτήσω κάτι στις δικές σας πρωτοβάθμιες ..έχουν τοποθετηθεί οι υπεράριθμοι και οσοι βρίσκονται στην διάθεση..???
πήρα τηλ σημερα στην δικιά μας...και μου έιπανε ναπεριμένω μέχρι αρχές σεπτεμβρη...και οτι 3 του μήνα πρέπει να παρουσιαστώ στην διεύθυνση και βλέπουμε..τι να πω...!!!!
Ξερει κανεις για αλλη πρωτοβάθμια?
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος ericPaker

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 27, 2012, 12:16:45 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2012, 09:29:09 μμ από ericPaker »

Αποσυνδεδεμένος absentminded

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 70 κάθε εμπόδιο σε καλό
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 27, 2012, 12:21:55 μμ »
Kαλημέρα!Να σας ρωτήσω κάτι στις δικές σας πρωτοβάθμιες ..έχουν τοποθετηθεί οι υπεράριθμοι και οσοι βρίσκονται στην διάθεση..???
πήρα τηλ σημερα στην δικιά μας...και μου έιπανε ναπεριμένω μέχρι αρχές σεπτεμβρη...και οτι 3 του μήνα πρέπει να παρουσιαστώ στην διεύθυνση και βλέπουμε..τι να πω...!!!!
Ξερει κανεις για αλλη πρωτοβάθμια?


Στην δική μας πρωτοβάθμια δεν έχουν γίνει ακόμα τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά. Απ' ό,τι μου είπαν θα περιμένουν τις δεύτερες αποσπάσεις (ίσως και την πρώτη φάση αναπληρωτών) και θα γίνουν όλες οι τοποθετήσεις την ίδια μέρα. Μου είπαν ότι θα προηγηθούν όσοι είναι στην διάθεση, μετά θα τοποθετηθούν οι αποσπασμένοι και τελευταίοι οι αναπληρωτές (νεοδιόριστοι δεν υπάρχουν φέτος στο Νομό μας). Κατά πάσα πιθανότητα θα μάθουμε πού θα τοποθετηθούμε λίγες μέρες πριν τον αγιασμό. Για άλλες πρωτοβάθμιες δεν έχω ακούσει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Έλενα Μιχ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 27, 2012, 12:29:47 μμ »
Σε ποια πρωτοβαθμια ανηκετε;;; κι εγω περιμενω την ανακοινωση των λειτουργικων κενων ειμαι υπεραριθμη απο περυσι στη Γ Πειραια!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 27, 2012, 12:43:38 μμ »
Στην δική μας πρωτοβάθμια δεν έχουν γίνει ακόμα τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά. Απ' ό,τι μου είπαν θα περιμένουν τις δεύτερες αποσπάσεις (ίσως και την πρώτη φάση αναπληρωτών) και θα γίνουν όλες οι τοποθετήσεις την ίδια μέρα. Μου είπαν ότι θα προηγηθούν όσοι είναι στην διάθεση, μετά θα τοποθετηθούν οι αποσπασμένοι και τελευταίοι οι αναπληρωτές (νεοδιόριστοι δεν υπάρχουν φέτος στο Νομό μας). Κατά πάσα πιθανότητα θα μάθουμε πού θα τοποθετηθούμε λίγες μέρες πριν τον αγιασμό. Για άλλες πρωτοβάθμιες δεν έχω ακούσει κάτι.

Το ορθο παντως ειναι τα υπηρεσιακα συμβουλια να περιμενουν και τη β φαση των αποσπασεων και κατοπιν να προβουν στις τοποθετησεις για ευνοητους λογους.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος absentminded

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 70 κάθε εμπόδιο σε καλό
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 27, 2012, 01:03:26 μμ »
Σε ποια πρωτοβαθμια ανηκετε;;; κι εγω περιμενω την ανακοινωση των λειτουργικων κενων ειμαι υπεραριθμη απο περυσι στη Γ Πειραια!

Χίο.

Αποσυνδεδεμένος ericPaker

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 27, 2012, 01:10:11 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2012, 09:29:30 μμ από ericPaker »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159620
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.