*

Αποστολέας Θέμα: Δήλωση δυσπρόσιτων  (Αναγνώστηκε 4732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Π20
    • Προφίλ
Δήλωση δυσπρόσιτων
« στις: Ιούνιος 15, 2006, 09:26:17 μμ »
Καλησπέρα,
έχω μπερδευτεί σχετικά με το πως δηλώνει κανείς προτίμηση για δυσπρόσιτα σχολεία στην αίτηση.
Στην εγκύκλιο υπάρχει η σχετική εξήγηση...

     "ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΙV: Η πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων εκπαιδευτικών στα δυσπρόσιτα σχολεία, γίνεται σύμφωνα με τις δηλούμενες προτιμήσεις των περιοχών πρόσληψης κατά τη σειρά κατάταξης στους οικείους πίνακες (αριθ. 79630/Δ2/28.7.2003 (ΦΕΚ 1084/5.8.2003 τ.Β΄) Υπουργική Απόφαση, τροποποίηση της αριθ. 35557/Δ2/9.4.2003 (ΦΕΚ 465/17.4.2003 τ.Β΄) ομοίας)."

Αυτό όμως σημαίνει τι ακριβώς? Δηλώνω τις περιοχές που με ενδιαφέρουν ως αναπληρωτής/ωρομίσθιος και αυτόματα δηλώνει αυτό και την προτίμηση μου για τα δυσπρόσιτα αυτών των περιοχών? Ξέρει κάποιος να εξηγήσει πως έχουν τα πράγματα?
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:14:56 »

Αποσυνδεδεμένος suzanitta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 16, 2006, 07:37:37 πμ »
Όταν θα πας να κάνεις τη δήλωση, θα δηλώσεις αν ενδιαφέρεσαι για ωρομίσθιος ή αναπληρωτής και τις περιοχές προτίμησης. Στην ίδια αίτηση έχει ξεχωριστά πεδία που συμπληρώνεις αν θέλεις να πας σε δυσπρόσιτα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε πάρουν σε δυσπρόσιτο αν δεν το δηλώσεις.
Με όποιον δάσκαλο καθίσεις...

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 16, 2006, 10:35:45 πμ »
Δέν υπάρχει πεδίο για να δηλώσεις δυσπρόσιτα στην αίτηση για αναπληρωτές -ωρομίσθιους.

Αποσυνδεδεμένος victoire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 16, 2006, 11:17:12 πμ »
Σωστό! Δεν υπάρχει πεδίο, απλά εγώ πιστεύω ότι αν δηλώσεις Δ Περιοχές Δευτεροβάθμιας, έχεις περισσότερες πιθανότητες να πέσεις και σε δυσπρόσιτο.
Volentem fata ducunt, nolentem trahunt!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:14:56 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 16, 2006, 02:34:00 μμ »
Γεια σας!
Έχω πολύ καιρό να σας επισκευθώ και μου λείψατε! Ομολογουμένως συνεχίζετε την πολύ καλή δουλειά και μας βοηθάτε αρκετά θα έλεγα. Είμαι ΠΕ 02 με μηδενική προϋπηρεσία και απεγνωσμένη για ένα έστω μοριάκι! Στο πεδίο για τους αναπληρωτές δήλωσα κάποιες περιοχές, μεταξύ αυτών και τη δική μου, η οποία έχει και κάποια 11άρια δυσπρόσιτα. Το θέμα είναι ότι είμαι λίγο άσχετη με τη φάση των αιτήσεων και δεν γνωρίζω πόσες πιθανότητες έχω να με πάνε φέτος κάπου ως αναπληρώτρια, με δεδομένο τον κακό χαμό που γίνεται στον κλάδο μας. Σας αναφέρω, λοιπόν, τις περιοχές και περιμένω την άποψή σας. 1.Γ Λέσβου 2.Α Λέσβου 3. Α Χίου 4.Β Λέσβου 5.Δ Λέσβου 6. Β Χίου 7.Γ Χίου 8. Δ Χίου 9. Α Σάμου 10. Β Σάμου 11. Γ Σάμου 12. Δ Σάμου 13. Α Δωδεκανήσου 14. Α Χανίων 15. Α Κυκλάδων 16. Α Μαγνησίας 17. Α Ρεθύμνου 18. Α Ηρακλείου 19. Α Λασιθίου 20. Β Δωδ/νήσου 21. Β Κυκλάδων 22. Β Χανίων 23. Β Ηρακλείου 24. Β Ρεθύμνου 25. Β Μαγνησίας 26. Β Λασιθίου 27. Γ Δωδ/νήσου 28. Γ Κυκλάδων 29. Γ Χανίων 30. Δ Μαγνησίας

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 16, 2006, 03:27:12 μμ »
Γεια σας!
 Είμαι ΠΕ 02 με μηδενική προϋπηρεσία και απεγνωσμένη για ένα έστω μοριάκι! Στο πεδίο για τους αναπληρωτές δήλωσα κάποιες περιοχές, μεταξύ αυτών και τη δική μου, η οποία έχει και κάποια 11άρια δυσπρόσιτα. Το θέμα είναι ότι είμαι λίγο άσχετη με τη φάση των αιτήσεων και δεν γνωρίζω πόσες πιθανότητες έχω να με πάνε φέτος κάπου ως αναπληρώτρια, με δεδομένο τον κακό χαμό που γίνεται στον κλάδο μας....
Δε νομιζω οτι εχουμε πολλες πιθανοτητες να μας παρουν ως αναπληρωτες καπου, εστω και σε δυσπροσιτα μερη.. Οπως σωστα λες ,γινεται τετοιος χαμος, περιμενουν τοσοι και τοσοι επιτυχοντες απο ΑΣΕΠ και με μορια, οποτε....
Φετος πηρα καποια ελαχιστα μορια απο ΠΔΣ, και μαλλον και για την επομενη χρονια, το μονο σταθερο "χαρτι", αυτη θα ναι..

Τις περιοχες που δηλωσες τις εβαλα και γω σχεδον, αλλα και παλι δε πιστευω-ελπιζω σε κατι :-[
<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 16, 2006, 06:33:20 μμ »
_ _ _ _ το κέρατό μου, συνάδελφε! Ούτε μια Αστυπάλαια, έναν Άγιο Ευστράτιο, μια Αλλόνησο;;; Για όνομα! Δηλαδή τί ζήτηση μπορεί να έχουν αυτές οι περοχές από κάποιον με πολλά μόρια; Λογικά αυτός θα πρέπει να έχει άλλες αξιώσεις! Έτσι δεν είναι; Δεν ξέρω, μπορεί να έχω κι άδικο... >:(

Αποσυνδεδεμένος mplr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 14, 2017, 08:53:43 μμ »
Υπάρχει κάπου ανανεωμένο αρχείο με δυσπρόσιτα;

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δήλωση δυσπρόσιτων
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 14, 2017, 10:26:24 μμ »
Δε νομιζω οτι εχουμε πολλες πιθανοτητες να μας παρουν ως αναπληρωτες καπου, εστω και σε δυσπροσιτα μερη.. Οπως σωστα λες ,γινεται τετοιος χαμος, περιμενουν τοσοι και τοσοι επιτυχοντες απο ΑΣΕΠ και με μορια, οποτε....
Φετος πηρα καποια ελαχιστα μορια απο ΠΔΣ, και μαλλον και για την επομενη χρονια, το μονο σταθερο "χαρτι", αυτη θα ναι..

Τις περιοχες που δηλωσες τις εβαλα και γω σχεδον, αλλα και παλι δε πιστευω-ελπιζω σε κατι :-[

Το μόνο σταθερό χαρτί είναι το παπαδοχάρτι (Άγιο Όρος και Ριζάρειο) και καθάρισες αλά Kill Bill !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.