*

Αποστολέας Θέμα: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 80787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« στις: Ιούνιος 16, 2006, 05:45:49 μμ »
Μήπως κάποιος συνάδελφος γνωρίζει τι χρειάζεται για να εγγραφεί κανείς στην επετηρίδα των ιδιωτικών εκπαιδευτικών?Και αν είσαι εγγεγραμμένος σ'αυτή,"βοηθά" στο να βρεις πιο εύκολα δουλειά στην ιδιωτική εκπαίδευση?
Ρωτάω γιατί είναι η εποχή που τα βιογραφικά φεύγουν πακέτα,κι αναρωτιέμαι αν θα έπρεπε να έχω κάνει καμία κίνηση προς τα εκεί... :(
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:03:55 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 16, 2006, 06:49:12 μμ »
Εγώ αυτή την επετηρίδα πρώτη φορά την ακούω. Με ενδιαφέρει, όμως. Αν ξέρει κάποιος ας μας διαφωτίσει.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 16, 2006, 08:01:42 μμ »
Thanks!!! ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:03:55 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 17, 2006, 02:14:39 πμ »
Για να καταλάβω, επειδή για πρώτη φορά ασχολούμαι με το θέμα. Απο την στιγμή που θα γραφτεί κάποιος σ'αυτη την επετηρίδα, μπαίνει, ας πούμε, στη σειρά για να τον καλέσουν σε κάποιο ιδιωτικό σχολείο; Πως λειτουργεί το σύστημα αυτό; Εγώ μέχρι στιγμής πίστευα ότι τα ιδιωτικά σχολεία για τις προσλήψεις καθηγητών λειτουργούν όπως τα φροντιστήρια, δηλ. πας, αφήνεις βιογραφικό, κλπ... Η διαχείριση δηλ. των αιτήσεων γίνεται από το υπουργείο και όχι από τους ιδιώτες;;;;  ???  ???  ???  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2006, 01:49:56 πμ από eleftheria »

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 26, 2006, 12:10:12 μμ »
Για να καταλάβω, επειδή για πρώτη φορά ασχολούμαι με το θέμα. Απο την στιγμή που θα γραφτεί κάποιος σ'αυτη την επετηρίδα, μπαίνει, ας πούμε, στη σειρά για να τον καλέσουν σε κάποιο ιδιωτικό σχολείο; Πως λειτουργεί το σύστημα αυτό; Εγώ μέχρι στιγμής πίστευα ότι τα ιδιωτικά σχολεία για τις προσλήψεις καθηγητών λειτουργούν όπως τα φροντιστήρια, δηλ. πας, αφήνεις βιογραφικό, κλπ... Η διαχείριση δηλ. των αιτήσεων γίνεται από το υπουργείο και όχι από τους ιδιώτες;;;;  ???  ???  ???  ???
Δεν υπάρχει σειρά ή κάτι τέτοιο απλά για να σε προσλάβει κάποιο σχολείο πρέπει να ε'ισαι γραμμένη στην επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών.Κανονικά λειτουργεί το σύστημα με βιογραφικά κλπ.Όταν είναι να σε πάρει θα σου ζητήσει να του φέρεις αυτή τη βεβαίωση(Φωτοτυπία εννοείται του πας!Επικυρωμένη βέβαια!) και that's all όσον αφορά την επετηρίδα!  8)
Δάσκαλε που δίδασκες...

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 28, 2006, 11:40:32 πμ »
Ρε παιδιά, πήρα σήμερα τηλ. στη Β'βάθμια και μου είπανε ότι η συγκεκριμένη επετηρίδα δεν υπάρχει πλέον.  ??? ??? ??? Τί γίνεται; Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Υπάρχει κάποιος που έκανε τώρα πρόσφατα αίτηση; Μου φαίνεται ότι για άλλη μία φορά δεν ξέρουν τί τους γίνεται >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 28, 2006, 05:42:19 μμ »
Εγώ έκανα πριν ένα μήνα και μάλιστα επειδή έλειπε ένα στοιχείο στην αίτηση με πήραν τηλέφωνο στο σπίτι, τους έστειλα με φαξ μια συμπληρωματική και μετά από 10 μέρες που ήταν έτοιμη μου την έστειλαν σπίτι.
Μια βεβαίωση είναι που λέει πως είμαι "γραμμένη στην επετηρίδα των εκπαιδευτικών λειτουργών της Ιδιωτικής Α/θμιας Εκπαίδευσης".
Δε ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τη Β/θμια.
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 28, 2006, 07:34:39 μμ »
 :(Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω.Μέσα στο site του υπουργείου,στα σημεία που είναι σχετικά με την επετηρίδα των ιδιωτικών εκπαιδευτικών,δεν αναφέρει πουθενά τις λέξεις πρωτοβάθμια εκπαίδευση.Φαίνεται σα να υπάρχει τέτοια επετηρίδα μόνο για τους εκπαιδευτικούς της δευτεροβάθμιας...Γι'αυτό και δεν ενδιαφέρθηκα παραπάνω.Αν το ψάξει κάποιος και εντοπίσει κάτι διαφορετικό,διορθώστε με αν κάνω λάθος.Επίσης,αν θυμάμαι καλά,κάπου λέει οτι πρέπει να έχεις ήδη δουλέψει σε ιδιωτικό σχολείο και, για να κάνεις την εγγραφή στην επετηρίδα,πρέπει να τους προσκομίσεις την απόλυση... ???
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 15, 2007, 01:27:30 μμ »
Η Ιδιωτική επετηρίδα ισχύει ακόμα για καθαρά ........τυπικούς λογους γιατι δεν ισχύει καμία σειρά. Απλά συγκεντρώνεις κάποια χαρτιά τα πας και σου δίνουν  ένα χαρτί (κάτι σαν επάρκεια οτι μπορείς να διδάξεις.........)Η επαγγελματική σου αποκατάσταση στον ιδιωτικό τομέα εξαρτάται κατά 90% από ....γνωριμίες. Πολλοί γράφτηκαν ...αφού είχαν προσληφθεί.......
Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 06, 2007, 12:39:26 μμ »
Καλημέρα σε όλους.Γνωρίζετε την επετηρίδα για την ιδιωτική εκπαίδευση?Σήμερα έκανα τα χαρτία μου στην πρωτοβάθμια,γιατί  εκεί τα καταθέτεις, και μου είπαν ότι θα μου σταλεί η  βεβαίωση σπίτι.Μου είπαν επίσης ότι δεν επιλέγουν με βάση κάποια σειρά στον πίνακα και άγνωστο πότε θα καλέσουν.Θεωρώ ότι για τους νηπιαγωγούς είναι μια ακόμα λύση ,πέρα από τον ΑΣΕΠ,ο οποίος αργεί πολύ παιδιά και έχουν σφίξει τα στομάχια.Ευχαριστώ!!!!!!!!! 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2007, 02:18:46 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 06, 2007, 12:44:08 μμ »
Ποιοι μπορούν να κάνουν τα χαρτιά τους;;; Και τι ακριβώς είναι αυτό;;; Εγώ που δουλεύω σε παιδικό σταθμό εδώ και 2 χρόνια μπορώ να μπω σε αυτήν την επετηρίδα;;;;

Ενημέωσέ με please και σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 06, 2007, 12:56:22 μμ »
Όλοι οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας,στο γραφείο που θα τους υποδείξει η διεύθυνση 1βάθμιας,στην περίπτωσή μας ,ή 2βάθμιας.Χρειάζεται επικυρωμένο πτυχίο,ταυτότητα και ένα παράβολο από ΔΟΥ ,όχι ΚΕΠ.Έπειτα πας και συμπληρώνεις μια αίτηση και μια δήλωση ν.105,σου δίνουν αριθμό πρωτοκόλλου και περιμένεις από ΥΠΕΠΘ να σου έρθει η βεβαίωση.Μου έιπαν ότι κάνει 2 με 45 μέρες .Αν είσαι θεσ/νίκη θα πας στο έκτο γραφείο πρωτοβάθμιας Ανατολικής.ΑΑΑΑ, πρέπει να πάρεις τηλ στην πρωτοβάθμια ούτως ή άλλως για να σου δώσουν τον αριθμό  λογαριασμού  κατάθεσης των 15ευρώ.Καλή τύχη!!!!!!!!!!Κάνε το και αυτό ,χαμένο δε θα πάει,λέω εγώ τώρα!

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 06, 2007, 01:04:13 μμ »
Και παίρνεις σίγουρα μόρια για προυπηρεσία;;;  Μήπως εάν μπεις σε αυτήν την επετηρίδα έχεις άλλα προβλήματα με το δημόσιο;;;;
Εμένα κάτι τέτοιο μου είχανε πει αι γι΄αυτό το άφησα.
Και άλλη μία ερώτηση ... Εάν συνεχίσεις στον ιδωτικό τομέα και έχεις κάθε χρόνο και περισσότερα ένσημα, αυτά προστήθενται μόνα τους ή πρέπει κάθε φορά να κάνεις τα χαρτιά σου;;; Ρωτάω πολλά αλλά δεν ξέρω κάτι. Και η σελίδα του ΥΠΕΠΘ είναι τόσο παλιά που λέει για 400δρχ παράβολο!! Σκεφτείτε...
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.