*

Αποστολέας Θέμα: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ  (Αναγνώστηκε 22907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:02:48 πμ »
σε επαλ είναι το μόνο που δεν έχει τύχει να κανω μάθημα, αν και θα το ήθελα, έστω για λίγους μήνες σαν εμπειρία. έχω ακούσει κι εγώ δύσκολα πράγματα βέβαια, αλλά και πάλι νομίζω έχει σημασία αυτό που είπαν και συνάδελφοι ότι ειναι πως θα πλησιάσεις τα παιδιά.. διάβασα που είπε ο Lasid, ότι είχε πάει πενταήμερη με επαλ. να ρωτήσω, έχουμε δικαίωμα ως αναπληρωτές να πάμε σε εκδομές πολυήμερες; γιατί η φετινή μου διευθύντρια μου είχε πει ότι τυπικά δεν μπορούσε ούτε στην ημερήσια να με πάρει, αλλά επειδή είχε λείψει καθηγητής και προσφέρθηκα, το έκανε..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:13:17 πμ »
σε επαλ είναι το μόνο που δεν έχει τύχει να κανω μάθημα, αν και θα το ήθελα, έστω για λίγους μήνες σαν εμπειρία. έχω ακούσει κι εγώ δύσκολα πράγματα βέβαια, αλλά και πάλι νομίζω έχει σημασία αυτό που είπαν και συνάδελφοι ότι ειναι πως θα πλησιάσεις τα παιδιά.. διάβασα που είπε ο Lasid, ότι είχε πάει πενταήμερη με επαλ. να ρωτήσω, έχουμε δικαίωμα ως αναπληρωτές να πάμε σε εκδομές πολυήμερες; γιατί η φετινή μου διευθύντρια μου είχε πει ότι τυπικά δεν μπορούσε ούτε στην ημερήσια να με πάρει, αλλά επειδή είχε λείψει καθηγητής και προσφέρθηκα, το έκανε..
Εγώ θεωρώ ότι είναι και θέμα διευθυντή!! Αν τους έχει λάσκα όση καλή διάθεση και να έχεις, θα σε φάνε...!!!

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:19:32 πμ »
ωωω, καλά είσαι! φυσικά είναι θέμα διευθυντή! θεωρώ ότι ο διευθυντής σε ένα σχολείο είναι το παν! αν ο διευθυντής μπορεί να σταθεί, κανένα παιδί δεν κουνιέται ιδιαίτερα όσο ζόρικο και να είναι, γιατί υπάρχει τροπος να αντιμετωπιστεί. Οπότε ο διευθυντής είναι για μένα το σημαντικότερο!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:28:48 πμ »
ωωω, καλά είσαι! φυσικά είναι θέμα διευθυντή! θεωρώ ότι ο διευθυντής σε ένα σχολείο είναι το παν! αν ο διευθυντής μπορεί να σταθεί, κανένα παιδί δεν κουνιέται ιδιαίτερα όσο ζόρικο και να είναι, γιατί υπάρχει τροπος να αντιμετωπιστεί. Οπότε ο διευθυντής είναι για μένα το σημαντικότερο!
Ακριβώς!! Πέρσι ήμουν σε ένα γυμνάσιο με παιδιά προβληματικών οικογενειών!! Η διευθύντρια ήταν τόσο ελαστική που την έβριζαν και δεν έκανε τίποτα!! Όταν πήγα εκεί με ενημέρωσαν οι συνάδελφοι για το τι συμβαίνει στο σχολείο και δεν το πίστευα μέχρι να το βιώσω ο ίδιος!! Το σχολείο είχε μετατραπεί σε ένα σωφρονιστικό ίδρυμα!! Δε λειτουργούσε τίποτα και η διευθύντρια ήταν στο δικό της κόσμο!! Δεν τιμωρούσε κανέναν και συνεχώς έλεγε "παιδιά είναι"..!!!! Είχε βάλει και τους ηθικούς αυτουργούς ως υπεύθυνους για διαμεσολάβηση αλλά όχι μόνο δεν έκαναν κάτι σωστό, δημιουργούσαν συνεχώς προβλήματα!!! Όλοι οι συνάδελφοι ήταν εναντίον της για την εντελώς λανθασμένη άσκηση των καθηκόντων της!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:37:35 πμ »
έχεις δίκιο, ξέρω πως είναι αυτο που λες, το έζησα πρόπερσι, μπάτε σκύλοι αλέστε! σε ένα αρκετά δύσκολο σχολείο! με αρκετά περισταστικά, ούτε εντατική να είμασταν!  ;D ;D 
τεσπα, είμαστε εκτος θέματος, αλλά έχεις δίκιο! αν κάποιος ξέρει για  τις εκδρομές που ρώτησα και μπορεί να μου πει, ας στείλει πμ για να μην είμαστε εκτός θέματος! ευχαριστώ πολύ!!!  :) :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος delete

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:40:51 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 04:59:27 μμ από kmos »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:58:59 πμ »
σε επαλ είναι το μόνο που δεν έχει τύχει να κανω μάθημα, αν και θα το ήθελα, έστω για λίγους μήνες σαν εμπειρία. έχω ακούσει κι εγώ δύσκολα πράγματα βέβαια, αλλά και πάλι νομίζω έχει σημασία αυτό που είπαν και συνάδελφοι ότι ειναι πως θα πλησιάσεις τα παιδιά.. διάβασα που είπε ο Lasid, ότι είχε πάει πενταήμερη με επαλ. να ρωτήσω, έχουμε δικαίωμα ως αναπληρωτές να πάμε σε εκδομές πολυήμερες; γιατί η φετινή μου διευθύντρια μου είχε πει ότι τυπικά δεν μπορούσε ούτε στην ημερήσια να με πάρει, αλλά επειδή είχε λείψει καθηγητής και προσφέρθηκα, το έκανε..
Σίγουρα έχουμε δικαίωμα να πηγαίνουμε σε πολυήμερες εκδρομές και στο λέω εγώ που ήδη έχω συνοδεύσει τα παιδιά σε 3 εκδρομές, από τις οποίες οι 2 ήταν στο εξωτερικό. Τι παράξενο είναι αυτό που σου είπε για την ημερήσια; Εντελώς άκυρο! Να ξέρεις ότι οι αναπληρωτές έχουμε τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις με τους μόνιμους για όσο καιρό δουλεύουμε. Εφημερίες, επιτηρήσεις, εκδρομές, γραφειοκρατικές δουλειές του σχολείου κλπ. Έτσι μου είχαν πει.
Όσο για το επαλ, φέτος είχα την εμπειρία και επιβεβαιώνω τους συναδέλφους! Τον κυριότερο ρόλο τον παίζει ο διευθυντής. Αν είναι χαλαρός, χάθηκε το παιχνίδι! Κατά τ' άλλα, τα παιδιά είναι πάνω-κάτω τα ίδια παντού: θα βρεθουν και διαβολάκια και αγγελούδια! Παιδιά είναι σαν τα δικά μας και ξέρεις τι λένε: Τα παιδιά είναι σαν τον αέρα, παίρνουν όσο χώρο τους δίνεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2012, 10:04:34 πμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 23, 2012, 10:41:33 πμ »
Αν έχεις παιδιά ναι, αν έχεις 15-20 σαν τον πασαρη στην ηλικία 22-23 έλα πες μου,άλλο οι αταξίες και άλλο
αδικήματα που πρέπει να επέμβει εισαγγελέας, καλά δε διαβάσατε το μήνυμα;
Σας φάνηκαν για αταξίες; Ποιο,η απόπειρα βιασμού, το κάψιμο αυτοκινήτου;
Μάλλον έξω από το χορό πολλά τραγούδια ακούγονται
Ο διευθυντής να κάνει τι ;
Θέλαμε άδεια εισαγγελέα να μπει να τους ψάξει, και το τι θα έβρισκε...
Η αστυνομία που είχε έρθει πολλές φορές μας είπε ότι μόνο με άδεια
εισαγγελέα γίνεται, έγινε φέτος στη Χίο αν θυμάμαι και....
Μη νομίζετε ότι όλα τα ΕΠΑΛ είναι έτσι, αλλά και μη νόμιζε όσοι
κάνατε σε ΕΠΑΛ ότι μπορείτε να καταλάβετε, η ότι είναι θέμα
του πως τους προσεγγίζεις
και σας μιλάει κάποιος που πιάστηκε γιακά με γιακά, που απειλήθηκε
και απείλησε και στο τέλος έβγαζε αναμνηστικές φωτο με αυτούς
μέχρι καιmail έχουμε ανταλλάξει, αλλά το στομάχι μου έγινε κουβάρι
για 8 μήνες, μέχρι που μου είπαν δάσκαλε άστο,δεν πρόκειται να
γίνουμε άνθρωποι εμείς,μην κουράζεσαι
Εννοείται ότι δεν πάσχιζα να τους μάθω φυσική,δεν είχε νόημα,
αλλά προσπαθούσα να περασω

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 23, 2012, 10:50:01 πμ »
Εδώ είμαστε :)

Φυσικέ αυτά που είχα υπόψη μου μέχρι φέτος ήταν όσα ανέφερε η tinakipe και η bitch.Ωστόσο,κάποια μέρα του Ιουνίου που φύγαμε μαζί με ένα συνάδελφο από την εθνική οδό, μου έδειξε ένα ΕΠΑΛ και μου είπε αυτά ακριβώς που λες τώρα....

Συγκεκριμένα μου είπε για ένα μαθητή που τον έψαχναν και τον βρήκαν αναίσθητο στις τουαλέτες με τη σύριγγα στο χέρι κι όταν τηλεφώνησαν στους γονείς του, απάντησαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, να καλέσουν ή το νοσοκομείο ή την αστυνομία...
Υπάρχουν σαφώς παραβατικές συμπεριφορές ίσως περισσότερο απ΄ό,τι στ' αλλα σχολεία.Πώς θα γίνει όμως σαν καθηγητές να ανεβάσουμε το επίπεδο σε ένα τέτοιο σχολείο και να το κάνουμε ανταγωνιστικό και θελκτικό στους μαθητές;Να είναι ένα σχολείο που θα επιδιώκει την επαγγελματική κατάρτιση των παιδιών αλλά και την ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων;

Πήρα φόρα, έχω προαίσθημα φαίνεται....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2012, 11:04:56 πμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 23, 2012, 11:06:21 πμ »
Eγώ ευτυχώς δεν είχα τέτοια εμπειρία με τόοοσο σοβαρά προβλήματα και παραβατική συμπεριφορά! Χαμηλό και κάκιστο επίπεδο και αδιαφορία σίγουρα! Ψευτομαγκιές και αρκετά αλλά όχι τέτοιας φύσης προβλήματα υπήρχαν  αλλά όχι αυτά που περιγράφει ο physikos! Σίγουρα όμως δε θέλω να ξαναβρεθώ σε επαλ! Μάλλον βαρετά ήταν!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 23, 2012, 11:07:01 πμ »
σε επαλ είναι το μόνο που δεν έχει τύχει να κανω μάθημα, αν και θα το ήθελα, έστω για λίγους μήνες σαν εμπειρία. έχω ακούσει κι εγώ δύσκολα πράγματα βέβαια, αλλά και πάλι νομίζω έχει σημασία αυτό που είπαν και συνάδελφοι ότι ειναι πως θα πλησιάσεις τα παιδιά.. διάβασα που είπε ο Lasid, ότι είχε πάει πενταήμερη με επαλ. να ρωτήσω, έχουμε δικαίωμα ως αναπληρωτές να πάμε σε εκδομές πολυήμερες; γιατί η φετινή μου διευθύντρια μου είχε πει ότι τυπικά δεν μπορούσε ούτε στην ημερήσια να με πάρει, αλλά επειδή είχε λείψει καθηγητής και προσφέρθηκα, το έκανε..
Σίγουρα έχουμε δικαίωμα να πηγαίνουμε σε πολυήμερες εκδρομές και στο λέω εγώ που ήδη έχω συνοδεύσει τα παιδιά σε 3 εκδρομές, από τις οποίες οι 2 ήταν στο εξωτερικό. Τι παράξενο είναι αυτό που σου είπε για την ημερήσια; Εντελώς άκυρο! Να ξέρεις ότι οι αναπληρωτές έχουμε τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις με τους μόνιμους για όσο καιρό δουλεύουμε. Εφημερίες, επιτηρήσεις, εκδρομές, γραφειοκρατικές δουλειές του σχολείου κλπ. Έτσι μου είχαν πει.
Όσο για το επαλ, φέτος είχα την εμπειρία και επιβεβαιώνω τους συναδέλφους! Τον κυριότερο ρόλο τον παίζει ο διευθυντής. Αν είναι χαλαρός, χάθηκε το παιχνίδι! Κατά τ' άλλα, τα παιδιά είναι πάνω-κάτω τα ίδια παντού: θα βρεθουν και διαβολάκια και αγγελούδια! Παιδιά είναι σαν τα δικά μας και ξέρεις τι λένε: Τα παιδιά είναι σαν τον αέρα, παίρνουν όσο χώρο τους δίνεις!

ευχαριστώ φωτεινή, θα το έχω υπόψη μου! γιατί για τις υποχρεώσεις το ήξερα, μου το είχαν πει άλλωστε από το σχολείο, όταν ήρθε η ώρα του δικαιώματος υπήρξε το θέμα.. :)
σορρυ για το οφ τοπικ, το κλεινω εδω!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 23, 2012, 11:14:34 πμ »
Και μια εμπειρία από το Εσπερινό(είχα πάρα πολλές και καλές, αλλά οι δύσκολες μένουν στη μνήμη πιο έντονες :))
Ήμουν σε μάθημα Γ Γυμνασίου και κάναμε Γλώσσα.Έβλεπα όμως μία συνομιλία μεταξύ δύο μαθητών από απέναντι σειρές θρανίων.Σε κάποια στιγμή τους παρακάλεσα να επανέλθουν στο μάθημα και τότε έγινε το κακό...-Κυρία να πείτε σε αυτόν το μ@@@@ να μη.....-Ποιος είσαι ρε που θα με πεις μ@@@@@@@@;;;Για πότε σηκώνονται οι δυο και πέφτουν ο ένας πάνω στον άλλο, δε λέγεται.Αναποδογύρισαν το θρανίο και άρχισαν τις μπουνιές.Πήγα να τους χωρίσω κι έφαγα μία αδέσποτη ξεγυρισμένη.Τότε μπλέχτηκαν κι άλλοι μαθητές στον καυγά και με πήραν δύο νταγλαράδες από ανάμεσα και αφού έριξαν δυο τρία μπινελίκια στους άλλους, ηρέμησαν τα πνεύματα....Το θέμα ήταν γκομενικό, δεν επαναλήφθηκε όμως ξανά τέτοιο σκηνικό.....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 23, 2012, 11:18:56 πμ »
Είναι σα να έχεις παει κόμματος στο στρατό όταν περάσεις από αυτό το ΕΠΑΛ
Είπαμε δεν είναι δα όλα έτσι,Α και δε θα είχα πρόβλημα
να ξαναπάω
Ο μόνος κίνδυνος αν μείνεις 2-3 χρόνια
είναι να ξεχάσεις και αυτά που ξέρεις ;D

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 23, 2012, 11:45:47 πμ »
Εμπειρια απο ΤΕΕ σε καποιο νησι των Κυκλαδων που φημιζεται για τις πολλες παραλιες του!!!

- Τα παιδια μια χαρα ηταν. Σιγουρα δεν ειχαν ορεξη και πολυ, μιας και το πρωι δουλευανε (το σχολειο τοτε λειτουργουσε απο το μεσημερι και μετα ).
- Το γνωστικο τους επιπεδο πολυ χαμηλο, οποτε προσαρμοζα τη διδασκαλια στο επιπεδο τους. (μαθημα γενικης παιδειας διδασκω). Αν εντοπιζα 1-2 μαθητες με δυνατοτητες, τους εκανα εξτρα μαθημα (αμισθι παντα) και τους ξετιναζα!
- Μεγαλα προβληματα ως προς τη διοικηση ( διευθυντης ντοπιος )
  α)Στη προσευχη ποτε δεν παταγε (ψαρευε η εκανε αλλες δουλειες τετοια ωρα),
  β)Σβηναμε απουσιες (πολλες ομως , μα παρα πολλες ομως)
  γ) Για να υπαρχουν τμηματα ειδικοτητων (για να εχουν ωρες οι ντοπιοι η για να ειναι μαζι στο ιδιο σχολειο ζευγαρι καθηγητων) δημιουργουνταν εικονικα τμηματα. Αποτελεσμα υπηρχαν καθηγητες ειδικοτητων με 5-6 ωρες μονο (βεβαια η ΔΙΔΕ Κυκλαδων δε γνωριζε τιποτα η και αν ηξερε απλα κωφευε)....
  δ) εφημερια δε ξεραμε τι σημαινει εκει... βγαιναμε στην αρχη της χρονιας 2-3 και καναμε εφημερια, αλλα επειδη οι αλλοι δεν κανανε εφημερια, το κοψαμε και εμεις το σπορ νωρις...
  ε) Η πορτα της εισοδου του σχολειου σχεδον παντα ανοικτη, οποτε τα παιδια φευγανε οποτε ηθελαν και ερχονταν οποτε ηθελαν....

Απο τα παιδια δεν εχω κανενα παραπονο... τους συμπεριφερθηκα αψογα, τα βοηθησα οσο μπορουσα και αυτο το εισπραττω μεχρι και τωρα. Απο τη διοικηση ομως ειχα πολλα παραπονα. Αυτος θα ηταν και ο λογος που δε θα υπηρετουσα παλι στο σχολειο αυτο....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 550
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.