*

Αποστολέας Θέμα: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ  (Αναγνώστηκε 23044 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 23, 2012, 08:15:56 μμ »
Συνήθως περισσεύουν 2-3 ώρες και ίσως κάποιο πανελλαδικώς εξεταζόμενο (βιολογία) και έτσι στέλνουν έναν αναπληρωτή για να συμπληρώσει το ωράριό του (συνήθως 3ο σχολείο γι αυτόν). Με μένα κάπως έτσι συνέβη , και συνέβη 3 χρονιές (2 σε εσπερινό ΕΠΑΛ και μία σε εσπερινό ΓΕΛ). Έτσι τα...καταφέρνουμε να πηγαίνουμε σε εσπερινό, συνήθως μία μέρα την εβδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 23, 2012, 08:20:05 μμ »
δηλαδη εχεις και το πρωινο ξυπνημα αλλα και το εσπερινο στο οποιο απλα συμπληρωνεις λιγες ωρες αν καταλαβα καλα! αυτα ειναι τα ωραια!!  :o

ο δικος μου ο εγκεφαλος μαλλον ειχε μπλοκαρει εκεινη τη στιγμη planety μου και δεν καταλαβα. να'ναι καλα ο αρτεμης...ε...ο φυσικος ηθελα να πω που βοηθησε!  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 23, 2012, 08:27:55 μμ »
δεν πειράζει καλέ, μεταξύ μας τώρα, σιγά! 8) 8)

πάντως εγώ όταν πηγα στο εσπερινό μόνο αγγλικά έκανα, δεν ξέρω γιατί είχαν κάτσει έτσι τα κενά, πάντως παντού αγγλικά έκανα. επίσης η δυσκολότερη μέρα ηταν η τετάρτη, γιατί τρίτη βραδυ είχα εσπερινό μέχρι τις 11 παρά και το πρωί πρώτη ώρα στο γυμνάσιο, αλλά από ότι θυμάμαι είχα μια καλούτσικη τάξη και πέρναγε η ώρα πιο εύκολα!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 23, 2012, 09:14:10 μμ »
δεν πειράζει καλέ, μεταξύ μας τώρα, σιγά! 8) 8)

πάντως εγώ όταν πηγα στο εσπερινό μόνο αγγλικά έκανα, δεν ξέρω γιατί είχαν κάτσει έτσι τα κενά, πάντως παντού αγγλικά έκανα. επίσης η δυσκολότερη μέρα ηταν η τετάρτη, γιατί τρίτη βραδυ είχα εσπερινό μέχρι τις 11 παρά και το πρωί πρώτη ώρα στο γυμνάσιο, αλλά από ότι θυμάμαι είχα μια καλούτσικη τάξη και πέρναγε η ώρα πιο εύκολα!

Ομοιοπαθούσα...11 παρά νυχτερινό...6 παρά εγερτήριο για ετοιμασία για πρωινό...Μια ώρα δρόμος από το σπιτάκι μου...3 παρά κοιμόμουν από υπερένταση και βραδινό καφεδάκι για να αντέξω τους εσπερινούς ψυχοβγάλτες τύπους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 23, 2012, 11:35:02 μμ »
Την σχολικη χρονια που μας περασε..........Δευτερα , Τεταρτη και Παρασκευη στο Εσπερινο ΕΠΑΛ  και Τριτη , Πεμπτη στο πρωινο ΕΠΑΛ.Τελειωνα στις 22.30 το βραδυ απο το Εσπερινο και την αλλη μερα ειχα 1η ωρα μαθημα στο Πρωινο ΕΠΑΛ.Σας πληροφορω οτι στα 11 χρονια που δουλευω ηταν η καλυτερη χρονια που ειχα και το καλυτερο σχολειο που βρηκα.Δεν κουραστηκα ουτε βαρεθηκα.Ηταν πολυ ενδιαφερουσα και παραγωγικη χρονια.Και οπως σας ειπα εχει τεραστια σημασια η διευθυνση του σχολειου.Αν λειτουργει η κεφαλη σωστα ολα πηγαινουν τελεια.Μακαρι να με ξαναπαρουν εκει.


Υ.Γ    Στις εξετασεις που ημουν επιτηρηση και εγραφαν τα παιδια νεα ελληνικα ή φυσικη και χημεια, σας πληροφορω οτι εγγραφαν και πολυ καλα.Δεν ξερω σε ποιες περιοχες τυχατε , παντως τα παιδια που συναντησα εγω ηταν πολυ μελετηρα( και δεν μπηκα σε λιγα τμηματα για επιτηρηση........εβλεπα).
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:12:20 πμ »
δεν πειράζει καλέ, μεταξύ μας τώρα, σιγά! 8) 8)

πάντως εγώ όταν πηγα στο εσπερινό μόνο αγγλικά έκανα, δεν ξέρω γιατί είχαν κάτσει έτσι τα κενά, πάντως παντού αγγλικά έκανα. επίσης η δυσκολότερη μέρα ηταν η τετάρτη, γιατί τρίτη βραδυ είχα εσπερινό μέχρι τις 11 παρά και το πρωί πρώτη ώρα στο γυμνάσιο, αλλά από ότι θυμάμαι είχα μια καλούτσικη τάξη και πέρναγε η ώρα πιο εύκολα!

Ομοιοπαθούσα...11 παρά νυχτερινό...6 παρά εγερτήριο για ετοιμασία για πρωινό...Μια ώρα δρόμος από το σπιτάκι μου...3 παρά κοιμόμουν από υπερένταση και βραδινό καφεδάκι για να αντέξω τους εσπερινούς ψυχοβγάλτες τύπους...

Είπα να μην ξαναγράψω αλλά δεν αντεξα..εχω και εγώ κανει σε εσπερινο -καμια σχέση ομως-.Οχι που να τους πάρει και να τους σηκωσει τους επαίοντες αυτό ειναι κάτεργο.Χίλιες φορες να ειμαστε στην πρώην ΕΣΣΔ..εμ θα πάω στο webwar να τους σιχτιρισω...δεν αντέχω άλλο πια!
Αφού ρε ανθρωποι δεν επιτρέπεται την ιδια μέρα πρωί απογευμα μάθημα..τι ειμαστε δλδ σουπερμάρκετ να τρεχουμε ολημερις;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2012, 01:15:51 πμ από Demo »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 25, 2012, 11:35:37 πμ »
Demo, συγγνώμη, αλλά μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος ή εγώ δεν κατάλαβα αυτό που λες.. και οι δυο που γράψαμε εννοούσαμε ότι δουλεύαμε μια μέρα το βράδυ στο εσπερινό και την ακριβώς επόμενη στο πρωινό.. νομίζω και η εύα αυτό εννοούσε και αναφέραμε ότι ήταν δυσκολο γιατί κοιμόμασταν αργά και το πρωί είχαμε πρώτη ώρα.. δεν γινόταν ίδια μέρα, αν και έμενα στην αρχή ο διευθυντής του πρωινού το ήθελε.. αλλά μπήκε μπροστά ο υποδιευθυντής του εσπερινού και μου τα έχωσε να μην το δεχτώ αυτό, κι είχε δίκιο, άλλαξε το δικό τους πρόγραμμα κι έτσι δούλευα μόνο βράδυ την μέρα που πήγαινα στο εσπερινό και στο πρωινό δεν είχα..  :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 25, 2012, 12:16:32 μμ »
Παρολαυτά, έχει συμβεί σε συνάδελφό μου, να δουλεύει το πρωί σε γυμνάσιο και την ίδια μέρα να έρχεται το βράδυ στο εσπερινό, γιατί δε βόλευε....

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 25, 2012, 12:18:03 μμ »
Και εγώ δούλευα έτσι 2 φορές την εβδομάδα (πρωί - απόγευμα)

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 25, 2012, 12:39:48 μμ »
Demo, συγγνώμη, αλλά μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος ή εγώ δεν κατάλαβα αυτό που λες.. και οι δυο που γράψαμε εννοούσαμε ότι δουλεύαμε μια μέρα το βράδυ στο εσπερινό και την ακριβώς επόμενη στο πρωινό.. νομίζω και η εύα αυτό εννοούσε και αναφέραμε ότι ήταν δυσκολο γιατί κοιμόμασταν αργά και το πρωί είχαμε πρώτη ώρα.. δεν γινόταν ίδια μέρα, αν και έμενα στην αρχή ο διευθυντής του πρωινού το ήθελε.. αλλά μπήκε μπροστά ο υποδιευθυντής του εσπερινού και μου τα έχωσε να μην το δεχτώ αυτό, κι είχε δίκιο, άλλαξε το δικό τους πρόγραμμα κι έτσι δούλευα μόνο βράδυ την μέρα που πήγαινα στο εσπερινό και στο πρωινό δεν είχα..  :)
Έτσι ομως καταστρατηγειται το ανθρωπινο δικαιωμα να κοιμασαι το 8ωρο σου σαν ανθρωπος!τη στιγμη που οι παλαιουρες του εσπερινου πανε 18.00 και φευγουν  21.30 η τεσπα το αυτο διαστημα μια ωρα μπροστα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 25, 2012, 04:02:38 μμ »
ντάξει.. είσαι κομματάκι υπερβολικούλης-α.. πάντα οι παλαιότεροι σε όλα τα σχολεία έχουν τα περισσότερα προνόμια, δεν είναι καινούργιο και μέχρι ένα σημείο δεν είναι και κακό κατά τη γνώμη μου..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 26, 2012, 01:46:06 πμ »
ντάξει.. είσαι κομματάκι υπερβολικούλης-α.. πάντα οι παλαιότεροι σε όλα τα σχολεία έχουν τα περισσότερα προνόμια, δεν είναι καινούργιο και μέχρι ένα σημείο δεν είναι και κακό κατά τη γνώμη μου..
όπου εκπαιδευτικός και η μοίρα του...εμεις βλεπεις ειμαστε ανωτερη φυλή..πιο ανθεκτικη και πιο προικισμενη....πολυεργαλεια ..οχι σαν κάτι διοικητικους-χειριστες μπλανκο....τεσπα εως εδω...δεν περιγραφω αλλο διοτι αρχιζω να χανω την ψυχραιμια μου ,καλο χειμωνα

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 05:34:35 πμ »
Τελικά σε μένα έκατσε η μπίλια του ΕΠΑΛ :(. Δυσκολεύομαι να συνηθίσω είναι η αλήθεια... ΦΩΝΕΣ ΦΩΝΕΣ ΦΩΝΕΣ τα παιδιά, με έχουν κουφάνει....Προσπαθώ να μιλήσω και είναι αδύνατον... Τί να κάνω; Να πετάω έξω; Δε μου πάει... Είναι και σχολείο με πολύ δύσκολα παιδιά, ας μην επεκταθώ, κάθε πρωί γίνεται το στομάχι μου κόμπος για να πάω σχολείο (έχασα 3κιλα σε 1μιση εβδομάδα). Όσο για τα βιβλία απαράδεκτα!Είναι δυνατόν να περιμένει το υπουργείο να διδάξεις με τα βιβλία του Ενιαίου; Έλεος! Τα παιδιά του ΕΠΑΛ είναι πολύ πίσω, μα πάρα πολύ! Αν έχετε καμία συμβουλή ευπρόσδεκτη! Σκεφτόμουν μάλιστα ότι ίσως ήταν καλύτερα για την ψυχική μου υγεία να παραιτηθώ και όπου το είπα με πρόγκηξαν λέγοντας ότι άλλοι ψάχνουν απεγνωσμένα δουλειά και άλλοι παραιτούνται.... Είμαι απογοητευμένος :(

Αποσυνδεδεμένος kalista

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμπειρίες από ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ΕΣΠΕΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 09:11:45 πμ »
Υπομονή ,το πρόβλημα  θα το έχεις όταν έρθει η αξιολόγηση ?? Μια πρόχειρη λύση είναι η άδεια άνευ αποδοχών για φέτος και του χρόνου βλέπεις και κάνεις....         
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2012, 09:18:46 πμ από Stelios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 420
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.