*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 765583 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PAPEN_13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ΠΕ 04.02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #784 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 10:01:49 μμ »
Αν κάποιος νεοδιόριστος υπηρέτησε 2 χρονιές (2010, 2011) στην περιοχή που τοποθετήθηκε και φέτος είναι αποσπασμένος σε φορέα, δικαιούται διπλασιασμό μορίων; Γιατί κάτι τέτοιο προκύπτει από την εγκύκλιο. Κι αν δικαιούται, πόσα θα διπλασιάσει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:14:58 »

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #785 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 10:05:59 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,έχει ακούσει κανείς τι σκοπεύει να κάνει το υπουργείο μας με τους υπεράριθμους στις κατα τόπους διευθύνσεις;Και το ρωτάω αυτό γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση μετάθεσης για την "πατρίδα" μου αλλά έμαθα ότι τα οργανικά κενά είναι τα μισά σε σχέση με τους υπεράριθμους.Εντωμεταξύ εδώ που είμαι τώρα έχω οργανική και φοβάμαι να πάρω μετάθεση σ'ένα νόμο όπου θα είμαι υπεράριθμος.
Ευχαριστώ. :)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #786 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 10:33:30 μμ »

Συνάδελφοι, δεν ξέρω αν όσοι ρωτάτε για τη συμπλήρωση της αίτησης κάνετε για πρώτη φορά αίτηση, διευκρινίζεται πάντως στις οδηγίες ότι οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση μετάθεσης το προηγούμενο έτος (2011-2012) θα συμπληρώσουν τη σελίδα μόνο ως προς την υπηρέτηση του παρόντος έτους καθώς τα στοιχεία των προηγούμενων υπηρετήσεων έχουν ήδη καταχωριστεί στο σύστημα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2013, 10:38:53 μμ από jak_13 »
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος boukitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #787 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:02:51 πμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι σχετικά με τις ειδικές κατηγορίες; Μήπως προστέθηκαν κι άλλες ασθένειες κτλ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:14:58 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #788 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:04:48 πμ »
Απορίες, μιας και θα κάνω για 1η φορά αίτηση μετάθεσης. Νεοδιόριστη, ΦΕΚ διορισμού 6/9/2012 αλλά ανέλαβα υπηρεσία 7/9/2012, γράφω την ημερομηνία κατά την οποία ανέλαβα υπηρεσία στη ΔΔΕ; Και κατι άλλο, πώς καταγράφουμε την προυπηρεσία μας ως αναπληρωτή, με βάση την ημερομηνία ανάληψης στη ΔΔΕ ή στο πρακτικό του σχολείου;Διευκρίνηση, δεν ταυτίζονται οι ημερομηνίες σε πολλές περιπτώσεις, καθώς μας καλούσαν και υπογράφαμε πρώτα στη ΔΔΕ και ύστερα από μέρες μας τοποθετούσαν σε σχολείο.
Όσον αφορά τα μόρια, θα μας τα βγάλουν στη ΔΔΕ;Έχω μια εικόνα, αλλά για σιγουριά;
Δώστε λοιπόν τα φώτα σας σε μας τους πρωτάρηδες και συνάμα γεμάτοι με αδημονία και νόστο.
1. Την ημερομηνία του ΦΕΚ διορισμού γράφεις.
2. Την ημερομηνία ανάληψης στη ΔΔΕ
3. Τα μόρια θα τα βγάλουν από τη ΔΔΕ
Καλή Τύχη  ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #789 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:07:58 πμ »
Αν η αίτηση μετάθεσης πέρυσι υποβλήθηκε σε διαφορετική ΔΔΕ και προέκυψε το 2012 μετάθεση σε νέα ΔΔΕ θα πρέπει να αναγραφεί στη φετινή αίτηση μετάθεσης το σύνολο των υπηρετήσεων ή μόνο το τελευταίο έτος υπηρέτησης;

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #790 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:33:31 πμ »

αν έχετε λάβει άδεια άνευ αποδοχών ή εκπαιδευτική άδεια επισης το αναφέρετε στις παρατηρήσεις.





Πού ακριβώς είναι οι παρατηρήσεις bitch;
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #791 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 01:23:02 πμ »
Αν η αίτηση μετάθεσης πέρυσι υποβλήθηκε σε διαφορετική ΔΔΕ και προέκυψε το 2012 μετάθεση σε νέα ΔΔΕ θα πρέπει να αναγραφεί στη φετινή αίτηση μετάθεσης το σύνολο των υπηρετήσεων ή μόνο το τελευταίο έτος υπηρέτησης;

Μόνο για το τελευταίο έτος. Οι προηγούμενες υπηρετήσεις είναι καταχωρισμένες στο σύστημα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #792 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 09:20:27 πμ »
νεοδιοριστη ουσα εχω απορίες
εφοσον όλος ο νομός μου εγινε μια περιοχή μετάθεσης
τι σοϊ μεταθεση ειναι αυτή ; εφόσον θα μείνω στο νομό και δεν θα συμπληρώσω σχολεία ;

επίσης άλλη ημερομηνία υπέγραψα στη ΔΔΕ και άλλη στο σχολείο πολύυυυυυ αργότερα καθοτι  παρακολουθησα τα ΠΕΚ και μετά πηγα σχολείο και υπέγραψα τα πρακτικό. χανω ημερες προυπηρεσίας;

επίσης οι νεοδιοριστοι που θα κανουν αίτηση οριστικής τοποθετησης θα υποβάλλουν την " αίτηση από περιοχή σε περιοχή "

σας ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2013, 09:38:19 πμ από why »

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #793 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 10:09:42 πμ »
αγαπητοί  συνάδελφοι  καλησπέρα. θα  κάνω  αίτηση  μετάθεσης  σε  μουσικα  κ  διαπολιτισμικά, αλλά  με  ενδιαφέρουν  πρωτίστως  τα  μουσικά. Δεδομένου  ότι  η  αίτηση  για  κάθε  τύπο  σχολείου  δεν   γίνεται  σε  ενιαίο, αλλά  σε  ξεχωριστό  έντυπο, με  τι  σειρά  θα  εξετασθεί  η  αίτησή  μου? Μπορώ  με  κάποιο  τρόπο  να  δείξω  πως  πρώτα  θέλω  να  εξετασθεί  η  αίτησή  μου  για  τα  μουσικά  κ  μετα  για  τα  διαπολιτισμικά? (Μπιτς, χελπ!). Ευχαριστώ  εκ  των  προτέρων  για  τις  απαντήσεις  σας!

Επανέρχομαι  στο  ερώτημα  που  έθεσα. Έχετε  καμμιά  απάντηση/ ιδέα  αγαπητοί  συνάδελφοι?

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #794 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 10:27:28 πμ »
Αν κάποιος νεοδιόριστος υπηρέτησε 2 χρονιές (2010, 2011) στην περιοχή που τοποθετήθηκε και φέτος είναι αποσπασμένος σε φορέα, δικαιούται διπλασιασμό μορίων; Γιατί κάτι τέτοιο προκύπτει από την εγκύκλιο. Κι αν δικαιούται, πόσα θα διπλασιάσει;

όχι δεν δικαιούται αν η απόσπαση έχει γίνει με δική του αίτηση.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #795 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 10:32:57 πμ »
νεοδιοριστη ουσα εχω απορίες
εφοσον όλος ο νομός μου εγινε μια περιοχή μετάθεσης
τι σοϊ μεταθεση ειναι αυτή ; εφόσον θα μείνω στο νομό και δεν θα συμπληρώσω σχολεία ;

επίσης άλλη ημερομηνία υπέγραψα στη ΔΔΕ και άλλη στο σχολείο πολύυυυυυ αργότερα καθοτι  παρακολουθησα τα ΠΕΚ και μετά πηγα σχολείο και υπέγραψα τα πρακτικό. χανω ημερες προυπηρεσίας;

επίσης οι νεοδιοριστοι που θα κανουν αίτηση οριστικής τοποθετησης θα υποβάλλουν την " αίτηση από περιοχή σε περιοχή "

σας ευχαριστώ

Όσοι ανήκουν ήδη στο νομό, μετά την ενοποίηση των περιοχών μετάθεσης του νομού και δεν επιθυμούν μετάθεση σε άλλο νομό, πολύ απλά δεν ... μετατίθενται. Υποβάλλουν την ίδια έντυπη αίτηση αλλά μόνο για οριστική τοποθέτηση ή βελτίωση θέσης, αν φυσικά το επιθυμούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2013, 10:35:45 πμ από Commando »
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #796 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 10:33:17 πμ »

Συνάδελφοι, δεν ξέρω αν όσοι ρωτάτε για τη συμπλήρωση της αίτησης κάνετε για πρώτη φορά αίτηση, διευκρινίζεται πάντως στις οδηγίες ότι οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση μετάθεσης το προηγούμενο έτος (2011-2012) θα συμπληρώσουν τη σελίδα μόνο ως προς την υπηρέτηση του παρόντος έτους καθώς τα στοιχεία των προηγούμενων υπηρετήσεων έχουν ήδη καταχωριστεί στο σύστημα.

Δυστυχώς δεν ισχύει το ίδιο και για τα μουσικά...:-(

Πρώτη χρονιά φέτος που λένε ότι όλοι οι εκπαιδευτικοί πρέπει εκ νέου να στείλουν όλα τα δικαιολογητικά. Μάλλον τα χάσανε οι άχρηστοι!!!!!!!!!!!

Ένα σωρό χαρτιά έχουν αυτά, αν το ξέραμε θα τα ετοιμάζαμε από πιο πριν!!

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #797 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 11:05:45 πμ »
Καλησπέρα παιδιά,έχει ακούσει κανείς τι σκοπεύει να κάνει το υπουργείο μας με τους υπεράριθμους στις κατα τόπους διευθύνσεις;Και το ρωτάω αυτό γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση μετάθεσης για την "πατρίδα" μου αλλά έμαθα ότι τα οργανικά κενά είναι τα μισά σε σχέση με τους υπεράριθμους.Εντωμεταξύ εδώ που είμαι τώρα έχω οργανική και φοβάμαι να πάρω μετάθεση σ'ένα νόμο όπου θα είμαι υπεράριθμος.
Ευχαριστώ. :)

Κι εγώ την έχω αυτή την απορία. Αλλά θα κάνουν πάλι μεταθέσεις εάν δεν υπάρχουν οργανικές θέσεις;
( Αν και έχω αποφασίσει να το πάρω το ρίσκο όπως και να έχει...)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 200
Σύνολο: 212

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.