*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 115472 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #532 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 06:38:03 μμ »
όχι, μιλάμε για πολλά διαφορετικά ΠΥΣΔΕ, αλλά βλέπεις δεν ήξερα ούτε νόμο, ούτε τίποτα....διαφωτιστικά τα όσα μας είπες, αν έχεις κάτι επιπλέον που μπορεί να βοηθήσει(ποιος νόμος, με ποιο τίτλο να τον αναζητήσουμε) ανάφερέ το σε παρακαλώ πιο αναλυτικά, ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:09:38 »

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #533 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 07:09:26 μμ »
Το περιστατικό με εμένα είχε συμβεί το 2010-2011 που ήμουν στα Χανιά. Εκεί είχα επικοινωνήσει με έναν αιρετό μέσω γνωστού και με είχε βοηθήσει πολύ. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω και πάλι μαζίτου και θα στείλω σε π.μ το τηλέφωνο. Δώστε μου μόνο 2-3 μέρες καιρό να τον βρω , να συνεννοηθώ.Μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #534 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 07:19:49 μμ »
φωτεινη καλη επιτυχια!το θεμα μας αφορα ολους.ελπιζω να σου βγει σε καλο.συγχαρητηρια και στους συναδελφους της γ φασης!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #535 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 07:51:29 μμ »
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τη συμπαράσταση! Από το πρωί είμαι πολύ άσχημα ψυχολογικά. Στεναχωρήθηκα που αφήνω τα συγκεκριμένα παιδιά, μου είχαν δώσει όλη την Γ και το πιο ζωηρό και πιο αδύναμο τμήμα της Α αλλά καταφέραμε να έχουμε μια καλή επικοινωνία και γίνουμε μια καλή ομάδα. Τέλος πάντων! Τώρα φτου κι απ'την αρχή!!! Το χειρότερο απ'όλα είναι η αβεβαιότητα για του χρόνου... ή μάλλον η ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ και ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι θα είμαι στα αζήτητα, άνεργη, ύστερα από 6 χρόνια στο δημόσιο σχολείο και 3 ασεπ (εδώ μουντζώνομαι!!!) Λυπάμαι ακόμη περισσότερο, επειδή αυτό είναι κάτι που δεν αφορά μόνο εμένα αλλά χιλιάδες ταλαίπωρους! Ας μη σας ζαλίζω με τα δικά μου άλλο! Απόψε μάλλον δεν είμαι καλή παρέα...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:09:38 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #536 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 09:31:59 μμ »
Καλά μη στεναχωριέσαι !Και εμείς όλοι θα είμαστε άνεργοι του χρόνου ! Εσύ είσαι και ψηλά στον πίνακα ...έχεις κάποιες πιθανότητες ! Σκέψου και εμείς που είμαστε πίσω ...τι πρέπει να σκεφτούμε ;;Για αυτό ,πάλεψέ το όσο μπορείς και έχε ανοιχτά τα μάτια σου !

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #537 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 09:53:45 μμ »
Όσον αφορά το θέμα της Φωτεινής18, έχει ξαναγίνει, με γνωστή μου βιολόγο, πέρσι. Την πήραν αναπληρώτρια στη Δράμα και επειδή εκεί υπήρχε υπεραριθμία στους μονίμους, την έστειλαν, παρακαλώ στον Έβρο, γιατί ανήκει στην ίδια περιφέρεια της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης. Όλα γίνονται στο #@$#κράτος που ζούμε. Και να είναι παράνομο, θα το καλύψουν με την αιτιολογία "για τις ανάγκες της υπηρεσίας".

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #538 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 05:24:27 μμ »
Φωτεινή περιμένουμε νέα σου :)

Αποσυνδεδεμένος eugenia2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #539 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 05:34:38 μμ »
Θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου συνέβη σήμερα, γιατί είναι ενδεικτικό τι μας περιμένει εμάς, τους αναπληρωτές όχι απαραίτητα από του χρόνου αλλά και από φέτος! Είμαι αναπληρώτρια Α φάσης. Τοποθετήθηκα σε 2 σχολεία της περιοχής μου. Σήμερα, 2 μήνες μετά την πρόσληψή μου, με φώναξε η Δ/ντρια στο γραφείο μαζί με όλους τους φιλολόγους και μου είπε πως -δυστυχώς-πρέπει να φύγω από το σχολείο, επειδή την πιέζουν από τη ΔΙΔΕ να ενώσει τα 2 τμήματα της  Γ΄θεωρητικής. Το τμήμα θα είναι τώρα 30άρι, οπότε εγώ περισσεύω και ...να ζήσουνε να με θυμούνται!!! Τη ρώτησα αν υπάρχουν κενά στην περιοχή, που με προσέλαβαν ή αν θα χρειαστεί να κάνω για άλλη μια χρονιά...ταξίδια μακρινά! Μου είπε πως υπάρχουν 2 κενά στην περιοχή μου, το 1 μάλιστα είναι σε διαπολιτισμικό λύκειο! Επίσης, είπε πως δε σκοπεύουν να καλύψουν τα πραγματικά κενά αλλά με τέτοιες αλχημείες συγχωνεύοντας τμήματα θα καλύψουν ό,τι μπορούν προκειμένου να μην προσλάβουν άλλους αναπληρωτές!!! Έχω απίστευτο θυμό, οργή και μίσος που κατάντησαν έτσι κι εμάς και την Παιδεία!!! Δε θα σας πω πως αντέδρασαν τα παιδιά, ίσως με περάσετε υπερβολική! Σας τα γράφω όχι επειδή θέλω παρηγοριά αλλά για να δείτε, φίλοι μου αναπληρωτές-νομάδες και ομοιοπαθείς, πόσο αβέβαιο είναι όχι μόνο το μέλλον μας με τις συγχωνεύσεις και την αύξηση ωραρίου αλλά και το παρόν μας!!!
παιδιά το ξαναλέω ότι πρέπει να είμαστε κοντά με την ΟΛΜΕ και να αναφέρουμε τέτοια θέματα αμέσως.
υπάρχουν δυστυχώς κατάπτυστοι άνθρωποι οι οποίοι  κομματικά διορίστηκαν ως διευθυντές >:( >:( και  δεν είναι παρά εξουσιαστικά θρασύδειλα όντα καλυπτόμενα πίσω απ' την προσήλωσή τους στην γραφειοκρατία.
νομίζουν ότι θωρακίζονται θεσμικά (οι μ@λ@κ€ς ) και  μπορούν να απολαμβάνουν την εξουσίας τους απέναντι στους αδύνατους  :P :P :P
αποτελούν ρεπροντιξιόν των νομιμοφρόνων  στην κατοχική μπότα που έκαναν τελικά καριέρα ως δοσίλογοι και μαυραγορίτες. >:(
με τρελαίνει ρε γαμώτο να σκέφτομαι ότι ενώ υπήρξαν εκπαιδευτικοί τόσα χρόνια και ξέρουν τα βάσανα του κλάδου, μόλις πήραν λίγη εξουσία ηδονίζονται να την ασκούν  και μερικές φορές σαδιστικά >:(
Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας
(ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΤΣΑΣ)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.