*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων  (Αναγνώστηκε 47000 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος penny30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 01:23:16 μμ »
Στην Αθήνα λειτουργεί πολυ η εφημερίδα και η σύσταση φυσικά. Το ιντερνετ τους μαθητές που εμένα προσωπικά μου απέφερε ήταν για μαθήματα με εξειδικευμένες γνώσεις - ορολογία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:52:35 »

Αποσυνδεδεμένος ramianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 12:38:38 πμ »
θεωρείτε καλό/βάζετε τιμή πάνω στις αγγελίες; ???
And in the end, the love you take is equal to the love you make...

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 08:17:55 πμ »
θεωρείτε καλό/βάζετε τιμή πάνω στις αγγελίες; ???

Η τιμή δεν είναι ενιαία, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες: από την τάξη στην οποία πηγαίνει το παιδί, τον συνολικό αριθμό ωρών που θα κάνει μάθημα την εβδομάδα, την απόσταση που θα πρέπει να διανύσει ο καθηγητής για να φτάσει στο σπίτι, αν θα κοπεί απόδειξη, το αν υπάρχει δεύτερο παιδί στην οικογένεια που θα χρειαστεί μάθημα κλπ. νομίζω δεν είναι εύκολο να μπει μια τιμή στην αγγελία ακόμη και ένα ενδεικτικό  πχ από δέκα ευρώ την ώρα μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα γιατί μπορεί ο γονιός να το θεωρήσει δεσμευτικό. Προτεινω κάτι πιο γενικό, όπως τιμές λογικές ή συζητησιμες.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 11:06:57 πμ »
εγω εχω βαλει για να αποφυγω αυτους που τηλεφωνουν και περμενουν το πολυ 5ε./ωρα. οποτε να μην μπαινουν καν στον κοπο. εχω βαλει την ελαχιστη που μπορω να χρεωσω και λεω απο ....ε./ωρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:52:35 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 12:23:36 μμ »
εγω εχω βαλει για να αποφυγω αυτους που τηλεφωνουν και περμενουν το πολυ 5ε./ωρα. οποτε να μην μπαινουν καν στον κοπο. εχω βαλει την ελαχιστη που μπορω να χρεωσω και λεω απο ....ε./ωρα.

++++++++++++ Same here.

Αποφεύγεις τους περισσότερους που θέλουν με κάτω από 10, αλλά κάποιοι είναι επίμονοι! Με πήρε γονιός τις προάλλες και μου είπε: Για τον γιο μου, Β1/B2 επίπεδο, θα συνεχίσετε τα βιβλία που έκανε η άλλη καθηγήτρια, όχι homework (εκείνη του έβαζε 5 λεπτο h/w) γιατί είναι τεμπέλης και δε διαβάζει, δίνω 60 ευρώ τον μήνα για 2 φορές μάθημα την εβδομάδα από καμιά ωρίτσα. Η προηγούμενη καθηγήτρια είχε πει κάτι του στυλ ότι θα μπορεί να δώσει Lower τον Μάιο αλλά δε με νοιάζει και να μη δώσει τότε.

Άκου 60 ευρώ τον μήνα.. και μου είπε στο τέλος ότι "αυτά τα λεφτά άμα το σκεφτείτε είναι περισσότερα! δεν είναι 60 ακριβώς.. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ είναι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ γιατί θα είναι μαύρα, εγώ δε θέλω, δε ζητάω αποδείξεις". Μου' ρχόταν να του πω.. ναι αυτό έλειπε να κόβε κανείς απόδειξη για αυτήν την περίπτωση, να βαζε και από την τσέπη του στο τέλος. Πριν αναφέρει αυτό για τις αποδείξεις, ήθελα να του πω "είναι θεωρητικά περισσότερα; γιατί; μου κολλάτε ένσημα και δεν το ξέρω; επιδόματα κτλ; να σας ενημερώσω πως για Lower και τα μαθήματα είναι θεωρητικά ακριβότερα!" αλλά συγκρατήθηκα και δε μίλησα. Άμα καίγεται ο γονιός να συνεχίσει το παιδί του αγγλικά χωρίς να διαβάζει και μόνο με 60 ευρώ ας το γράψει σε φροντιστήριο στην B junior να κάνει επανάληψη κιόλας.

Συγγνώμη, αλλά το έχω άχτι με αυτά που ακούω..

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 12:33:00 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ωραια περιπτωση eng_teacher

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 08:33:55 μμ »
Δεν πάει καλά ο κόσμος.. A junior 2 μονόωρα την εβδομάδα, θα του τα έκανα όλα, και τραγούδια και υπολογιστή, κτλ, θα πήγαινα εγώ στο χώρο του (σίγουρα θα χρειαζόταν να πάρω και λεωφορείο) και - ενώ μουτζωνόμουνα παράλληλα γιατί κι αυτό για μονόωρο που το σπίτι δεν είναι και στη γειτονιά μου είναι λίγο - ζήτησα 10 ευρώ την ώρα η μητέρα είπε "οοοου.. 10 ευρώ ε;" και δε δέχτηκε. Της είπα ότι αν είναι θέμα το οικονομικό είναι προτιμότερο να γράψει το παιδί σε ένα καλό φροντιστήριο από το να βρει ένα ιδιαίτερο κάτω των 10 ευρώ γιατί μαζί με την τιμή πέφτει και η ποιότητα του μαθήματος. Και κάτι είπε για τελειόφοιτους άπειρους που πιθανότατα κάνουν με κάτω από 10.. με ευχαρήστησε κι έκλεισε.

Λίγα δεν ήταν αυτά που ζήτησα; Δεν καταλαβαίνω, όλοι στο τηλ με λένε ακριβή και ενώ η λογική μου μου λέει ότι δεν είμαι, ότι είναι πολύ λογικές τιμές αυτές (που συμφέρουν και τις δύο μεριές).. και πάλι επηρρεάζομαι! Στεναχωριέμαι κυρίως, γιατί ακόμα και στις περιπτώσεις που σε ρωτάνε σπουδές, εμπειρία και διδακτικές μεθόδους και τους κάνεις.. άμα δεν τους αρέσει η τιμή, στραβώνουνε, σου πετάνε ένα του στυλ "ποια νομίζεις ότι είσαι που ζητάς και τόσα ενώ άλλοι κάνουν με πολύ λιγότερα και μπορώ να πάω σε αυτούς".

Η πλάκα είναι πως δεν είναι καθόλου συζητήσιμοι να βρεθεί μία μέση λύση.
-Δε θέλουν να έρθουν εκείνοι στο χώρο σου.
-Δε θέλουν να βρουν άλλο έναν μαθητή να γίνει έστω γκρουπακι των 2 ατόμων και κάπως να μοιράζεται το κόστος.
-Δε θέλουν να κάνουν λιγότερες ώρες. Ρισκάρουν την ποιότητα για την ποσότητα.

Κι εγώ θέλω να μάθω κι άλλη ξένη γλώσσα και βρήκα καθηγήτρια για μαθήματα μέσω skype, μου είπε 15 ευρώ την ώρα, απολύτως σεβαστό. Δεν άρχισα ιδιαίτερα τελικά, προσπαθώ με αυτο-διδασκαλία και άλλους τρόπους ΜΕΧΡΙ να έχω την οικονομική δυνατότητα για ποιοτικά ατομικά μαθήματα (σημείωση: δεν λέω πως μόνο τα μαθήματα των 10+ ευρώ είναι ποιοτικά, απλά άμα τέτοια εποχή δίνω 15 ευρώ την ώρα θα περιμένω και ανάλογη ποιότητα μαθήματος, αλλιώς σταματάω και θα πω 'όχι ευχαριστώ'). Δεν κλάφτηκα στην καθηγήτρια, δεν την είπα παράλογα ακριβή, δεν την ειρωνεύτηκα, δεν της το κλεισα στα μούτρα, δεν της έκανα ψυχολογικό πόλεμο λέγοντάς της ότι είμαι άνεργη εγώ και ο σύζυγός μου αυτή την περίοδο. Τίποτα. Τόσο δύσκολο είναι πια;

Άλλο ένα παράδειγμα για να πω τον πόνο μου  :P  φοιτήτρια ζήτησε Proficiency, στο σπίτι της (όχι και δίπλα, πάλι μετρό και λεωφορεία) ΚΑΙ ορολογία οικονομικών γιατί αυτό είναι το αντικείμενο σπουδών της. Λίγες ώρες, proficiency, και θα έπρεπε να αγοράσω βιβλία για ορολογία οικονομικών και να τη μάθω, να ετοιμάζω υλικό, κτλ. Ζήτησα 15 ευρώ την ώρα για να μην κατηγορηθώ ότι είμαι παράλογη τη στιγμή που η λογική μου μου έλεγε 20 ευρώ ακατέβατα. Δε δέχτηκε.

 :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #147 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 08:39:35 μμ »
Εγώ πάλι εδώ και 1 μήνα τίποτα. Φιλόλογος. Τι αγγελίες, τι κάρτες...Δε βρίσκω τίποτα. Είχα κύκλο μαθητών, αλλά ήμουν εκτός για 2 χρόνια, οπότε ξεκινάω από το 0. Όσοι μου τηλ, μου λένε για κάτι τιμές...Και έχουν και απαιτήσεις. Άσε οι ερωτήσεις του τύπου τι μεταπτυχιακό έχετε κάνει, πότε το τελειώσατε...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #148 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 08:44:09 μμ »
και όλα αυτά για να σου πουν στο τελος πως δινουν 5 Ευρω την ωρα  ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #149 στις: Οκτώβριος 02, 2014, 09:28:37 μμ »
Εγώ πάλι εδώ και 1 μήνα τίποτα. Φιλόλογος. Τι αγγελίες, τι κάρτες...Δε βρίσκω τίποτα. Είχα κύκλο μαθητών, αλλά ήμουν εκτός για 2 χρόνια, οπότε ξεκινάω από το 0. Όσοι μου τηλ, μου λένε για κάτι τιμές...Και έχουν και απαιτήσεις. Άσε οι ερωτήσεις του τύπου τι μεταπτυχιακό έχετε κάνει, πότε το τελειώσατε...

evangelia Κι εγώ από το μηδέν φέτος, γιατί πέρυσι ήμουν σε φροντιστήριο στα βόρεια προάστια συν 2 παλιά ιδιαίτερα που κράτησα, και Σεπτέμβρη δυστυχώς μετακομίσαμε στην άλλη άκρη της Αττικής οπότε φτου κι απ΄την αρχή. Δεν έχω καθόλου κύκλο εδώ, οπότε βασίζομαι κι εγώ μόνο στις αγγελίες.

Εν τω μεταξύ, ακόμα κι αν προσπαθήσεις να τους εξηγήσεις ήρεμα και λογικά γιατί η τιμή είναι αυτή που είναι (πχ να πεις για τον χρόνο που αφιερώνεται πέρα της διδακτικής ώρας και τα έξοδα από τη μεριά του καθηγητή), μπορεί και να σε ειρωνευτούνε.

Εθελοτυφλούνε κάποιοι. Ένας πατέρας (50 χρονών άνθρωπος!) ενδιαφερόταν για τα 3 παιδιά του, τα 2 μικρά τώρα θα άρχιζαν αγγλικά, αλλά η μεγάλη του κόρη έκανε χρόνια ιδιαίτερο με μία καθηγήτρια και έδωσε για Lower και δεν το πήρε. Ήθελε εμένα για να ξαναδώσει σε 3 μήνες η μεγάλη και να αναλάβω και τα 2 μικρότερα. Του είπα μία άλφα τιμή ανά ώρα και μου είπε ότι "α γιατί είσαστε τόσο ακριβή εσείς; η καθηγήτρια που είχαμε έπαιρνε 8 ευρώ και ήταν και μεγάλη 45-50 χρονών!". Δεν του πέρασε καν από το μυαλό ότι ίσως αυτό να αποτελούσε εν μερει αιτία για την αποτυχία της κόρης στις εξετάσεις! Ήθελε να ξαναδοκιμάσει το ίδιο σύστημα, χαμηλές τιμές ρισκάροντας ποιότητα, "εγώ ως γονιός θα κοιμάμαι ήσυχος ότι εξασφάλισα ιδιαίτερο για τα παιδιά μου που είναι 'καλύτερο' για την εκπαίδευση και το μέλλον τους".

evangelia77 και MARKOS εύχομαι να βρείτε μαθητές, λογικούς και καλοπληρωτές!  :)

Δυστυχώς κυριαρχεί η λογική "το μάθημα των 5 ή 6 ευρώ είναι καλύτερο από το τίποτα/ από το να μην κάνεις καθόλου ιδιαίτερο μάθημα ή φροντιστήριο". Δεν καταλαβαίνουν ότι περισσότερο κακό κάνει το εξευτελιστικά φτηνό ιδιαίτερο ή φροντιστήριο, οι προσφορές, και όλο αυτό το marketing.

Παιδί που ανέλαβα φέτος, έκανα 4 χρόνια φροντιστήριο, τα 3 πρώτα σε μεγάλη αλυσίδα και την τελευταία χρονιά σε μικρό συνοικιακό. Το παιδί θεωρητικά θα πήγαινε C senior φέτος, αλλά οι γονείς είπαν ότι έχει κάποια κενά και του άρχισαν ιδιαίτερο, στα 2 πρώτα μαθήματα με λύπη μου διαπίστωσα ότι έχει κενά από A Junior! Δεν ξέρει σχεδόν τίποτα (υπόψιν δεν έχει μαθησιακά), και ακόμα χειρότερα θυμάται 5-6 πράγματα ανακατωμένα κουβάρι. Αυτά κάνουν τα χαμηλά δίδακτρα.. ακόμα και καλός να είσαι, άμα ρίχνεις επικίνδυνα τις τιμές σου δεν έχεις τα λεφτά για resources, για καθηγητές με γνώσεις και μεράκι, κι εσύ ο ίδιος σκέφτεσαι "why bother? ό,τι πληρώνουν, παίρνουν" και 'αδειάζεις'. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2014, 09:31:09 μμ από eng_teacher »

Αποσυνδεδεμένος Isla

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #150 στις: Οκτώβριος 03, 2014, 12:10:53 πμ »
Εθελοτυφλούνε κάποιοι. Ένας πατέρας (50 χρονών άνθρωπος!) ενδιαφερόταν για τα 3 παιδιά του, τα 2 μικρά τώρα θα άρχιζαν αγγλικά, αλλά η μεγάλη του κόρη έκανε χρόνια ιδιαίτερο με μία καθηγήτρια και έδωσε για Lower και δεν το πήρε. Ήθελε εμένα για να ξαναδώσει σε 3 μήνες η μεγάλη και να αναλάβω και τα 2 μικρότερα. Του είπα μία άλφα τιμή ανά ώρα και μου είπε ότι "α γιατί είσαστε τόσο ακριβή εσείς; η καθηγήτρια που είχαμε έπαιρνε 8 ευρώ και ήταν και μεγάλη 45-50 χρονών!". Δεν του πέρασε καν από το μυαλό ότι ίσως αυτό να αποτελούσε εν μερει αιτία για την αποτυχία της κόρης στις εξετάσεις! Ήθελε να ξαναδοκιμάσει το ίδιο σύστημα, χαμηλές τιμές ρισκάροντας ποιότητα, "εγώ ως γονιός θα κοιμάμαι ήσυχος ότι εξασφάλισα ιδιαίτερο για τα παιδιά μου που είναι 'καλύτερο' για την εκπαίδευση και το μέλλον τους".
Και φαγητό από τα Goody's κάθε Σάββατο. Μιας και ψάχνει για το καλύτερο...  ::)

Παιδί που ανέλαβα φέτος, έκανα 4 χρόνια φροντιστήριο, τα 3 πρώτα σε μεγάλη αλυσίδα και την τελευταία χρονιά σε μικρό συνοικιακό. Το παιδί θεωρητικά θα πήγαινε C senior φέτος, αλλά οι γονείς είπαν ότι έχει κάποια κενά και του άρχισαν ιδιαίτερο, στα 2 πρώτα μαθήματα με λύπη μου διαπίστωσα ότι έχει κενά από A Junior! Δεν ξέρει σχεδόν τίποτα (υπόψιν δεν έχει μαθησιακά), και ακόμα χειρότερα θυμάται 5-6 πράγματα ανακατωμένα κουβάρι. Αυτά κάνουν τα χαμηλά δίδακτρα.. ακόμα και καλός να είσαι, άμα ρίχνεις επικίνδυνα τις τιμές σου δεν έχεις τα λεφτά για resources, για καθηγητές με γνώσεις και μεράκι, κι εσύ ο ίδιος σκέφτεσαι "why bother? ό,τι πληρώνουν, παίρνουν" και 'αδειάζεις'. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον..
Από την άλλη, άμα είσαι γονιός που ενδιαφέρεται μόνο για τη φτηνή τιμή... δεν είναι και περίεργο το αποτέλεσμα στο οποίο οδηγείσαι.

Αποσυνδεδεμένος maraki1853

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #151 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 06:47:13 μμ »
Σόρι που αναδημοσιεύω την ερώτηση αλλά επειδή είμαι καινούργια σ αυτό το site έψαχνα τη δημοσίευση μου και δεν τη βρήκα. Εγώ είχα βάλει μια αγγελία για ιδιαίτερα στο ίντερνετ και με πήρε η μαμά ενός παιδιού να του κάνω ελληνικά. Η οικογένεια μένει στα Τουρκοβούνια. Δεν είναι Έλληνες πράγμα το οποίο κατάλαβα και από την προφορά. Εγώ μένω Νίκαια αλλά δε ξέρω αν είναι μακριά ή όχι

Αποσυνδεδεμένος argyroΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #152 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 11:12:38 μμ »
Σόρι που αναδημοσιεύω την ερώτηση αλλά επειδή είμαι καινούργια σ αυτό το site έψαχνα τη δημοσίευση μου και δεν τη βρήκα. Εγώ είχα βάλει μια αγγελία για ιδιαίτερα στο ίντερνετ και με πήρε η μαμά ενός παιδιού να του κάνω ελληνικά. Η οικογένεια μένει στα Τουρκοβούνια. Δεν είναι Έλληνες πράγμα το οποίο κατάλαβα και από την προφορά. Εγώ μένω Νίκαια αλλά δε ξέρω αν είναι μακριά ή όχι
το ερώτημά σου είναι στο ¨τιμές για ιδιαίτερα¨ σελ.219.Σου έχουν απαντήσει και με πληροφορίες σε χάρτη σχετικές με την περιοχή.Κοίταξέ το.

Αποσυνδεδεμένος celtic77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ70 (Δασκάλων) & ΠΕ11 (Φυσικής Αγωγής).
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #153 στις: Νοέμβριος 30, 2014, 12:50:21 πμ »
όλοι κοιτάνε πως θα τους κάνεις τη δουλειά τους και αν γινεται τζαμπα, από την εκπαίδευση δύσκολο να βγαλεις λεφτα ειδικά από τον ιδιωτικό τομέα όταν ο μισθός είναι στα 500 ευρω..άρα 10 ευρω τους φαίνονται πολλά..
η λύση είναι να μη δεχτεί κανείς..ας μάθουν μόνα τους τα παιδιά...από το να ταλαιπωρουν άλλους

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.