*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862092 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Ξέρετε κάτι γι αυτό; Πρέπει να γραφτούμε στο μητρώο και να πάρουμε την Πιστοποίηση όσοι θέλουμε να δουλέψουμε σε ΙΕΚ ή ΣΔΕ; Αν υπάρχουν ακόμη του χρόνου όλα αυτά...
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
εγω λιγο στα γρηγορα που το διαβασα δεν καταλαβα αν υπαρχουν ημερομηνιες υποβολης αιτησης και αν ναι που βρισκουμε αυτη την αιτηση και πόσο ειναι το ποσό που θα πληρωσουμε

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πράγματι, δεν λέει κάτι για ημερομηνίες...

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
10. Ο Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. θα δέχεται συνεχώς ηλεκτρονικές αιτήσεις και δικαιολογητικά για τη συμμετοχή στη
διαδικασία Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας. Οι αιτήσεις και τα συναφή δικαιολογητικά θα
ελέγχονται περιοδικά και σύμφωνα με τις ανάγκες, όπως αυτές θα καθορίζονται από τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. Η
αποστολή των φακέλων των δικαιολογητικών μπορεί να γίνεται μέσω ταχυδρομείου (απλοί ή συστημένοι)
ή μέσω εταιριών ταχυμεταφορών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα ανακοινωθεί από πότε θα ξεκινήσει η υποβολή των αιτήσεων. Άλλωστε ακόμα δεν έχει διευκρινιστεί και το θέμα του παράβολου. Αν θυμάμαι καλά στο ΕΚΕΠΙΣ ήταν γύρω στα 80 ευρώ το παράβολο. Θα είναι και εδώ κανένα τσουχτερό ποσό και θα το λέμε για ανέκδοτο...
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Σύμφωνα με το άρθρο 19, παρ. 2 του νόμου 3879/2010 "Από 1.1.2013 η εκπαιδευτική επάρκεια αποτελεί προϋπόθεση προκειμένου εκπαιδευτής να μετάσχει σε χρηματοδοτούμενο από δημόσιους πόρους πρόγραμμα της
μη τυπικής εκπαίδευσης." Επειδή, όμως, η διαδικασία πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας έχει καθυστερήσει,  προφανώς θα δοθεί παράταση, ίσως μέχρι την έναρξη της επόμενης ακαδημαικής χρονιάς (2013-2014). 

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό ισχύει και για όσους έχουν πιστοποίηση από το ΕΚΕΠΙΣ;
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόλις πήρα τηλέφωνο, όσοι είμαστε γραμμένοι στο ΕΚΕΠΙΣ δεν ξανακάνουμε αίτηση εκτός κ αν κοντεύει να λήξει, εγώ π.χ. είχα ανανεώσει πέρσι κ ισχύει ως το 2017 οι υπόλοιποι κατεβάζετε την αίτηση απο το ΕΚΕΠΙΣ κ ακολουθείτε τις οδηγίες, αυτά μου είπαν.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Αυτό ισχύει και για όσους έχουν πιστοποίηση από το ΕΚΕΠΙΣ;

Το αναφέρει στην Υπουργική Απόφαση: για όσους  είναι ενταγμένοι στο Υπομητρώο Β΄ (Πιστοποιημένων Εκπαιδευτών Ενηλίκων) του Ε.ΚΕ.ΠΙ.Σ. προβλέπεται η αυτομάτη μετάπτωσή τους στο Μητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων του ΕΟΠΠΕΠ (και επομένως αναγνωρίζεται η εκπαιδευτική τους επάρκεια) για το υπόλοιπο του χρόνου ισχύος της πιστοποίησής τους.

Αποσυνδεδεμένος Dina-PE18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ που είχα γραφτεί στο Μητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων του Υπ.Ε.Π.Θ. (Γ.Γ.Δ.Β.Μ.) από το 2009 επί Ο.Ε.Ε.Κ. εποχής, ανήκω κάπου;

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ που είχα γραφτεί στο Μητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων του Υπ.Ε.Π.Θ. (Γ.Γ.Δ.Β.Μ.) από το 2009 επί Ο.Ε.Ε.Κ. εποχής, ανήκω κάπου;
Νομίζω ότι αυτό δεν έτρεξε ποτέ, έγινε μια προσπάθεια η οποία δεν συνεχίστηκε, αυτό είναι του ΕΚΕΠΙΣ που έγινε ΕΟΠΠΕΠ αν είχες γραφτεί τότε μπορείς να βρεις το όνομά σου στα μητρώα θα σου είχε έρθει κ το χαρτί που θα έλεγε πότε πρέπει να ανανεώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Dina-PE18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ tamy!Δεν είχα γραφτεί στο ΕΚΕΠΙΣ. Οπότε τώρα περιμένουμε το έντυπο της αίτησης και το ποσό για το παράβολο για να ξεκινήσει ουσιαστικά η διαδικασία

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ tamy!Δεν είχα γραφτεί στο ΕΚΕΠΙΣ. Οπότε τώρα περιμένουμε το έντυπο της αίτησης και το ποσό για το παράβολο για να ξεκινήσει ουσιαστικά η διαδικασία
Δεν είμαι σίγουρη αλλά νομίζω ότι τα χρήματα είναι τα ίδια κ από ότι κατάλαβα πληρώνεις στην τράπεζα πια κ τους στέλνεις την απόδειξη κ όλα τα χαρτιά σου ταχυδρομικώς μαζί με την αίτηση που την κατεβάζεις από το ΕΚΕΠΙΣ, αλλά για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να πάρεις τηλ. εκεί που πήρα εγώ σήμερα 2102709054-5-7-8-9 κ να σου λύσουν τις απορείες σου

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα να πω σε όσους ενδιαφέρονται ότι δεν ξέρω τελικά αν όλο αυτό αξίζει τον κόπο τα λεφτά κ το χρόνο γιατί εγώ αν κ είμαι πάρα πολλά χρόνια γραμμένη μόνο δύο φορές με έχουν καλέσει κ μάλιστα την πρώτη έκανα 4 χρόνια να πάρω τα λεφτά, δεν ξέρω αν τώρα αλλάξει κατι.........

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.