*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862126 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Empire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
την επαγγελματική θα την βάλλεις στο αντίστοιχο πεδίο είτε από δημόσιο είτε από ιδιωτικό τομέα με τα ανάλογα παραστατικά

κλάδο επιλέγεις αρχικά από τον κατάλογο

Μάλιστα....άρα οι συγκεκριμένοι κωδικοί συνδέονται με το πτυχίο που κατέχουμε και άρα επιλέγουμε κλάδο απο την λίστα βάσει αυτού!!!

Ευχαριστώ! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2014, 09:10:16 μμ από Empire »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι ειναι φυσιολογικο. αν διαβασεις παραπάνω κάποιος συναδελφος εκανε 3 μηνες να παρει αριθμο πρωτοκολλου

λογω απουσίας, ήθελα να απαντήσω νωριτερα, μερικές διορθώσεις
δεν κάνει 3 μήνες για να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου , τον αριθμό τον πάρνεις μόλις παραλάβει το φάκελο ο ΕΟΠΠΕΠ ,
Αλλα πρεπει να παρεις τηλεφωνο, οταν βγαλεις γραμμή, και να σου δώσουν τον αριθμό πρωτ. τηλεφωνικά
Ηλεκτρονικά όμως μπορεί να κάνει 3 μήνες γιατι το συστημα δεν ενημερώνεται αυτόματα
Ο φακελος μου παραδώθηκε την 1η εβδομάδα του Ιούνη , την ίδια μέρα πήρα αριθμό πρωτ. στο συστημα όμως ο αριθμος πρωτοκόλλου του φακέλου μου εμφανίστηκε μετα απο 2 μήνες.
οπότε καλή υπομονή....

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
λογω απουσίας, ήθελα να απαντήσω νωριτερα, μερικές διορθώσεις
δεν κάνει 3 μήνες για να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου , τον αριθμό τον πάρνεις μόλις παραλάβει το φάκελο ο ΕΟΠΠΕΠ ,
Αλλα πρεπει να παρεις τηλεφωνο, οταν βγαλεις γραμμή, και να σου δώσουν τον αριθμό πρωτ. τηλεφωνικά
Ηλεκτρονικά όμως μπορεί να κάνει 3 μήνες γιατι το συστημα δεν ενημερώνεται αυτόματα
Ο φακελος μου παραδώθηκε την 1η εβδομάδα του Ιούνη , την ίδια μέρα πήρα αριθμό πρωτ. στο συστημα όμως ο αριθμος πρωτοκόλλου του φακέλου μου εμφανίστηκε μετα απο 2 μήνες.
οπότε καλή υπομονή....

Μπορείς να γράψεις το τηλ που πήρες για να επικοινωνήσεις μαζί τους;

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
χθες άλλαξε η ενημέρωση για την αίτηση μου και αναφέρει Αρ. Πρω πλέον ημερομηνία που την έκανα 30/7

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Parsifal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά μπορεί κάποιος να παραθέσει το λινκ απ' όπου κάνουμε ηλεκτρονική αίτηση για να μπούμε στο μητρώο του ΕΟΠΕΠ;


Αποσυνδεδεμένος Parsifal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Fiore σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος marwosfp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι για να λαβει καποιος πιστοποιηση εκπαιδευτή ενηλίκων πρέπει να έει παρακολουθήσει κάποιο σεμινάριο ή να έχει συμπληρώσει καποιες ώρες εκπαίδευσης; ή απλά κάνει αίτηση στο εοππεπ;

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Είναι πολλές οι περτπτώσεις που υπάρχουν και ο καθένας ανήκει σε διαφορετική. όλα αυτά που λες σωστά είναι υπο προυποθέσεις.

Η πιο γενική κατηγορία είναι αυτή που πρέπει να κάνεις άιτηση, να παρακολουθήσεις σχετικά σεμινάρια, να δώσεις εξετάσεις πιστοποίησης και μετά να πάρεις το χαρτί. Αν ανήκεις σε άλλες κατηγορίες κάποια απο τα παραπάνω μπορεί να μην χρειάζεται να τα κάνεις.

Θα πρότεινα να διαβάσεις τη σχετική εγκύκλιο για να δεις σε ποια κατηγορία μπορεί να ανήκεις. Και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε..!!!

Αποσυνδεδεμένος marwosfp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος edge

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να τροποποιήσουμε τα στοιχεια διδακτικής εμπειρίας που έχουμε ήδη καταχωρήσει ?

Δηλαδή εχω δηλώσει ώρες σε ιεκ ,( παλια απο εκεπις ) αλλα τώρα θέλω να προσθέσω ώρες στο ιδιο ιεκ και δεν υπάρχει πουθενα διορθωση στοιχείων ?

Πρέπει να κάνω προσθηκη εγγραφής και ας ειναι το ιδιο ιεκ ?

Αποσυνδεδεμένος edge

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ

Η εστω αν γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε διαγραφή μιας καταγεγραμμένης προυπηρεσίας ?

Τα τηλέφωνα 2102709054-5-6-7-8-9 φυσικά και μιλάνε συνέχεια

κατεβασμένα θα είναι

Αθάνατο ελληνικό δημόσιο  >:( ???

Αποσυνδεδεμένος farfalina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν μπορούμε να προβούμε σε αλλαγή στοιχείων όσο η κατάσταση της αίτησης μας είναι υπό έλεγχο. Μίλησα τηλεφωνικά μαζί τους και μου είπαν ότι δεν μπορώ να αλλάξω-προσθέσω ακόμα στοιχεία εάν δεν οριστικοποιηθεί η αίτηση μου. Απλά να περιμένω...

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Kαλησπέρα! Τα δικαιολογητικά τα στείλατε σε απλή φωτοτυπία; Kάνατε κάποια επικύρωση/ γνήσιο υπογραφής σε ΚΕΠ;; Νομίζω ότι δεν αναφέρεται κάτι ως προς αυτό στα σχετικά έγγραφα του ΕΟΠΠΕΠ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.