*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 859473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς αν την αίτηση Χορήγησης Βεβαίωσης Επάρκειας πρέπει να την στείλουμε ταχυδρομικά ή αν γίνεται να την στείλουμε με fax ή email;
Πήρα τηλ. στο πρωτόκολλο του ΕΟΠΠΕΠ (2102709090-1) και μου είπαν ότι μπορούμε να τη στείλουμε με φαξ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Πήρα τηλ. στο πρωτόκολλο του ΕΟΠΠΕΠ (2102709090-1) και μου είπαν ότι μπορούμε να τη στείλουμε με φαξ.
Μιλάμε για τη βεβαίωση εκπαιδευτών ενηλίκων έτσι; Έχεις το φαξ γιατί δεν τους πιάνω;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Αν μπεις στη σελίδα του ΕΟΠΠΕΠ στον τηλεφωνικό κατάλογο έχει τα τηλέφωνα και το φαξ του πρωτοκόλλου

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Αν μπεις στη σελίδα του ΕΟΠΠΕΠ στον τηλεφωνικό κατάλογο έχει τα τηλέφωνα και το φαξ του πρωτοκόλλου
οκ μερσί!
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εχω  γραφτει  απο  το  Μαιο στο  μητρωο (πληρωνοντας  120 ευρω) . Ποτε  μπορω  να  παρακολουθησω  σεμιναρια (ποτε ΄κ που γινονται) ; Ποτε μπορω  να δωσω  κ που  εξετασεις  για  να παρω τη πιστοποιηση?

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Εχω  γραφτει  απο  το  Μαιο στο  μητρωο (πληρωνοντας  120 ευρω) . Ποτε  μπορω  να  παρακολουθησω  σεμιναρια (ποτε ΄κ που γινονται) ; Ποτε μπορω  να δωσω  κ που  εξετασεις  για  να παρω τη πιστοποιηση?
Έστειλες την απόδειξη μαζί με ό,τι δικαιολογητικά (πχ ηλεκτρονική αίτηση κι ό,τι άλλο έλεγε το κάλεσμα); Αν ναι, θα σε καλέσουν οι ίδιοι. Ενδεικτικά εγώ πλήρωσα καλοκαίρι 2013 κι εξετάστηκα Οκτώβριο 2014. Κι ήμουν στο υπομητρώο 7 ολόκληρα χρόνια περιμένοντας τα σεμινάρια και τις τελικές εξετάσεις. Και βέβαια οι περιπτώσεις σαν τη δική μου είναι πολλές. Συνεπώς μην ανησυχείς για κάτι, αν σου φαίνεται ότι αργεί η διαδικασία.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
να ρωτησω ...απο δω και περα  δλδ απο την νεα χρονια, θα καλουν μονο οσους εχουν δωσει πιστοποιηση? ή θα ξεκινησει αυτο μολις δωσουν ολοι οι αιτουντες?

Αποσυνδεδεμένος cindy79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
αυτά τα 120€ εάν υποβάλεις αίτηση για πρώτη φορά πρέπει να τα πληρώσεις από την αρχή και να στείλεις την απόδειξη μαζί με τα δικαιολογητικά;

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αυτά τα 120€ εάν υποβάλεις αίτηση για πρώτη φορά πρέπει να τα πληρώσεις από την αρχή και να στείλεις την απόδειξη μαζί με τα δικαιολογητικά;

ναι

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι
να  ρωτησω...εχω   402   ωρες  στην  εκπαιδευση  ενηλικων.....χρειαζεται  να κανω πιστοποιηση;   δεν εχω  ιδεα πως  γινεται;..  τι πρεπει  να κανω για  να ειμαι  καλυμενη;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
να ρωτησω ...απο δω και περα  δλδ απο την νεα χρονια, θα καλουν μονο οσους εχουν δωσει πιστοποιηση? ή θα ξεκινησει αυτο μολις δωσουν ολοι οι αιτουντες?

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
catwoman σύμφωνα με το άρθρο 8 του ΦΕΚ Β 2708/24-10-2013 με τίτλο "Κανονισμός Λειτουργίας Ινστιτούτων Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ) που υπάγονται στη Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης (Γ.Γ.Δ.Β.Μ.) "

"Ως Εκπαιδευτής Ενηλίκων ορίζεται ο επαγγελματίας, ο οποίος διαθέτει τα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα για την άσκηση του επαγγέλματός του και την απαιτούμενη πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια, για τη γενική εκπαίδευση και την επαγγελματική κατάρτιση στο πλαίσιο της Δια Βίου Μάθησης, όπως προσδιορίζεται σχετικά στο εκάστοτε ισχύον πιστοποιημένο Επαγγελματικό Περίγραμμα Εκπαιδευτή."

Είχα ακούσει ότι έπρεπε να ισχύσει από το σχολικό έτος 2014-15 αλλά επειδή δεν είχαν διεξαχθεί εξετάσεις πιστοποίησης πήρε παράταση για το φετινή χρονιά και θα ισχύσει από το επόμενο έτος (δεν ξέρω αν αληθεύει)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έχει κανείς κανένα τηλ να μάθουμε τι γίνεται με τις αιτήσεις μας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 590

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.