*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 859360 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητοί μου συνάδελφοι,ο μόνος λόγος που μπαίνω σ αυτό το φόρουμ,είναι για να ενημερωθώ για κάποιο νέο σχετικά με το πότε θα γίνουν οι εξετάσεις πιστοποίησης.Αντί αυτού,βλέπω αντιπαράθεση προσωπικών απόψεων,που λίγο ενδιαφέρουν τον υπόλοιπο κόσμο.Κι εγώ προσπαθώ να πιστοποιηθώ 1 χρόνο τώρα,αλλά δεν μου δίνουν την δυνατότητα,αλλά ούτε κλαίγομαι,ούτε κατηγορώ άλλους.Θα παρακαλούσα αν μπορούμε να γράφουμε πιο ουσιαστικά πράγματα.Σας ευχαριστώ πολύ.

Νομίζω δεν έχεις δίκιο. Αν είναι εντός θέματος, μπορεί ο καθένας να γράφει ότι θέλει. Αν κάτι δεν το θεωρούμε ουσιαστικό, απλά δεν το διαβάζουμε :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ

Για αυτους που δεν εχουν τιποτα κ πρεπει να περασουν απο μαθηματα κ μετα να δωσουν εξετασεις,υπαρχουν αναγνωρισμενοι φορεις απο τον εοππεπ για παρακολουθηση τετοιων μαθηματων;

Συγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση αλλα για πολλες σελιδες βλεπω μια συζητηση κ δεν ξερω αν εχει απαντηθει κατι πιο πριν.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Σε γραπτή κ προφορικη επικοινωνια με τον εοπεπ η απαντηση ηταν οχι.

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Σε γραπτή κ προφορικη επικοινωνια με τον εοπεπ η απαντηση ηταν οχι.

 Ευχαριστω tzhna. Ξερετε μηπως τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Προβλεπεται καποια εξεταση πιστοποιησηςγια το 17;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 Ευχαριστω tzhna. Ξερετε μηπως τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Προβλεπεται καποια εξεταση πιστοποιησηςγια το 17;

Νομίζω ότι μόνο να περιμένεις μπορείς. Κανένας δεν ξέρει σίγουρα.
Αν μπορέσεις να κάνεις και κάποιες ώρες σε εκπαίδευση ενηλίκων στο ενδιάμεσο θα ήταν το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Νομίζω ότι μόνο να περιμένεις μπορείς. Κανένας δεν ξέρει σίγουρα.
Αν μπορέσεις να κάνεις και κάποιες ώρες σε εκπαίδευση ενηλίκων στο ενδιάμεσο θα ήταν το καλύτερο.

Σωστο....σας ευχαριστω! Εν αναμονη...

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 Ευχαριστω tzhna. Ξερετε μηπως τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Προβλεπεται καποια εξεταση πιστοποιησηςγια το 17;

Ναι μεςα στο 2017 θα γίνουν εξετάσεις σιγουρα. Η ενημέρωση απο το ΔΣ του Μαΐου ηταν οτι δεν θα γίνουν εξετάσεις μεςα στο 2016 αλλα απο το 2017 θα ξεκινήσουν.

Αποσυνδεδεμένος CMA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δε ξέρω για ποιο ΔΣ μιλάμε αλλά τον περασμένο Ιούνιο, υπήρχαν καθηγητές που είχαν καταφέρει το ακατόρθωτο - να επικοινωνήσουν με ΕΟΠΠΕΠ - και δήλωναν ότι εξετάσεις θα γίνοταν το Σεπτέβρη του 2016. Έχω κάνει αίτηση από τον Μάιο του 2015 και δεν πρόλαβα να δώσω τον Ιούλιο του 2015. 2 χρόνια μετά εξετάσεις είναι τελείως απαράδεκτο.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Δε ξέρω για ποιο ΔΣ μιλάμε αλλά τον περασμένο Ιούνιο, υπήρχαν καθηγητές που είχαν καταφέρει το ακατόρθωτο - να επικοινωνήσουν με ΕΟΠΠΕΠ - και δήλωναν ότι εξετάσεις θα γίνοταν το Σεπτέβρη του 2016. Έχω κάνει αίτηση από τον Μάιο του 2015 και δεν πρόλαβα να δώσω τον Ιούλιο του 2015. 2 χρόνια μετά εξετάσεις είναι τελείως απαράδεκτο.
Απαράδεκτο ήταν και πριν δύο χρόνια και τώρα ελπίζω να είχες την ίδια άποψη και τότε !

Αποσυνδεδεμένος CMA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απαράδεκτο ήταν και πριν δύο χρόνια και τώρα ελπίζω να είχες την ίδια άποψη και τότε !

Φυσικά είχα και τότε την ίδια άποψη. Διαφωνώ ιδιαίτερα με τον τρόπο που διαρρέονται φήμες. Δε μιλάμε για ένα μήνα διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φυσικά είχα και τότε την ίδια άποψη. Διαφωνώ ιδιαίτερα με τον τρόπο που διαρρέονται φήμες. Δε μιλάμε για ένα μήνα διαφορά.

Από τον Φεβρουάριο του 2015 είπα ότι μέσα στο 2016 δεν προβλέπονται εξετάσεις. Δες προηγούμενά μου posts.
Πάντως μέσα στο 2017 θα γίνουν σίγουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2016, 11:23:40 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος CMA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από τον Φεβρουάριο του 2015 είπα ότι μέσα στο 2016 δεν προβλέπονται εξετάσεις. Δες προηγούμενά μου posts.
Πάντως μέσα στο 2017 θα γίνουν σίγουρα.

Συγγνώμη αλλά δεν σας γνωρίζω. Έχετε επίσημη ιδιότητα στον ΕΟΠΠΕΠ; Η' κάποια άλλη επίσημη θέση και το λέτε;
Γιατί διευθυντής και υποδιευθυντές και συνάδελφοι εκπαιδευτές είχαν μιλήσει με τον ΕΟΠΠΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Συγγνώμη αλλά δεν σας γνωρίζω. Έχετε επίσημη ιδιότητα στον ΕΟΠΠΕΠ; Η' κάποια άλλη επίσημη θέση και το λέτε;
Γιατί διευθυντής και υποδιευθυντές και συνάδελφοι εκπαιδευτές είχαν μιλήσει με τον ΕΟΠΠΕΠ.
Χωρίς να σας γνωρίζω ούτε εγώ , εχετε κάποια επίσημη ιδιότητα απο τον ΕΟΠΠΕΠ ή κάποια επίσημη θέση και αμφισβητείτε, αν ναί να εκφέρετε την άποψη σας μιάς και έχετε τα "μέσα" με τον ΕΟΠΠΕΠ, οι παρατηρήσεις ειναι θεωρώ περιττές σε "αγνώστους"
Δεν φτάνει που προσπαθεί να σας βοηθήσει θα φάει και ξύλο απο πάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2016, 01:42:29 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος CMA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χωρίς να σας γνωρίζω ούτε εγώ , εχετε κάποια επίσημη ιδιότητα απο τον ΕΟΠΠΕΠ ή κάποια επίσημη θέση και αμφισβητείτε, αν ναί να εκφέρετε την άποψη σας μιάς και έχετε τα "μέσα" με τον ΕΟΠΠΕΠ, οι παρατηρήσεις ειναι θεωρώ περιττές σε "αγνώστους"
Δεν φτάνει που προσπαθεί να σας βοηθήσει θα φάει και ξύλο απο πάνω.

Ποιό ξύλο; Είπα ότι δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο. Αν έχει καλύτερη πληροφόρηση καλώς. Μην αρπαζόμαστε άδικα.
Και το αντίθετο είπα. Δεν έχω εγώ τα μέσα απλά συνάδελφοι επικοινώνησαν με ΕΟΠΠΕΠ. Τίποτε άλλο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158530
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.