*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 861536 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mch26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!
Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με τον εοππεπ, και όσες φορές και να καλέσω δεν σηκώνει κανείς το τηλέφωνο(αφότου πρώτα με παρέπεμψαν σε 3 διαφορετικά τηλέφωνα γραφείων για να πάρω έστω κάποια πληροφορία!!).Σας παρακαλώ πολύ αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με το άλυτο αυτό θεμα:
Τον Σεπτέμβριο του 2014 είχα κάνει ηλεκτρονική αίτηση για να γίνω πιστοποιημένη εκπαιδεύτρια ενηλίκων, χωρίς ακόμη τότε να έχω διδάξει ούτε μία ώρα σε ΙΕΚ και τελικά δεν συνέχισα την πορεία της αίτησης(δεν έστειλα παράβολο ή κάτι άλλο,το άφησα απλά έτσι γιατί προέκυψαν κάποιες άλλες προτεραιότητες). Δεν έστειλα λοιπόν τον φάκελο μου στον ΕΟΠΠΕΠ. Τώρα, κι ενώ έχω διδακτική εμπειρία άνω των 150 ωρών σε Δημόσιο ΙΕΚ, θέλησα να κάνω την ηλεκτρονική μου αίτηση ξανά, αλλά το σύστημα δεν μου επιτρέπει να διορθώσω κανένα πεδίο της παλιάς μου αίτησης, ούτε να δημιουργήσω καινούρια(ώστε να καταχωρήσω διδακτική κι εργασιακή εμπειρία,καθώς έχουν περάσει 2 χρόνια από την παλιά αίτηση!)!!Στον ΕΟΠΠΕΠ κανείς δεν σηκώνει τηλέφωνο, κι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι στις 10 Οκτωβρίου!!Σας παρακαλώ αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο ή έχει κάποια γνώση επί του θέματος,βοηθείστε με!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ATHINAO

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημέρα

είχα το ίδιο πρόβλημα, στείλε αίτημα να ακυρώσουν την προηγούμενη αίτηση στο  infr@eoppep.gr, την ακυρώνουν άμεσα και κάνεις υποβολή νέας  ;)

Αποσυνδεδεμένος mch26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα το προσπαθήσω αμέσως!!!Σ ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ για την τόσο έγκαιρη βοήθεια!!!Να σαι καλά!!!!!!!Θα επανέλθω με νεότερα!!

Αποσυνδεδεμένος mch26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω μία ακόμη ερώτηση μόνο!! :)Το αίτημα στο οποίο αναφέρεσαι, το έστειλες σε απλή μορφή κειμένου στο mail τους(απλό μήνυμα) ή υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο αιτήματος ακύρωσης αίτησης στη σελίδα τους που θα πρέπει να συμπληρώσω και να αποστείλλω ηλεκτρονικά??Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ATHINAO

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
απλά στο κείμενο του email << θα μπορούσατε να ακυρώσετε την αίτηση χχ/χχ/χχχχ και ώρα που έχει υποβληθεί εκ παραδρομής , για να μπορέσω να κάνω εκ νέου υποβολή αίτησης για την πιστοποίηση μου ως εκπαιδευτής ενηλίκων; >>

Αποσυνδεδεμένος mch26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!Έστειλα το mail και τώρα ελπίζω σε επίλυση του προβλήματος!!Μακάρι να μπορέσω να βρω άκρη, γιατί καλώ ασταμάτητα από τις 10.05 το πρωί έως τώρα στον ΕΟΠΠΕΠ και δεν απαντά κανείς!!Είναι ανεκδιήγητοι!!Ευτυχώς υπάρχει η καλοσύνη και αλληλεγγύη των συναδέλφων εκπαιδευτών!!Και πάλι,ευχαριστώ πάρα πολύ!! :)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Έως 10 Οκτωβρίου είναι οι αιτήσεις για εξετάσεις πότε ακριβώς; Δίνεται κάποια προτεραιότητα ως προς την επιλογή η όλοι όσοι έχουν κάνει εμπρόθεσμα αίτηση πάνε για εξετάσεις; 

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μουσικοπαρμενη..
    • Προφίλ
μπαινετε κανονικα στο site του ΕΟΠΠΕΠ?
προσπαθω τοση ωρα,αλλα φαίνεται να εχει πεσει..

Αποσυνδεδεμένος mch26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα και πάλι,
ευτυχώς μπόρεσα να λύσω το θέμα, τόσο μέσω του Mail, όσο και κατόπιν της -πολύ δύσκολης- τηλεφωνικής επικοινωνίας με το αρμόδιο τμήμα του ΕΟΠΠΕΠ. Ευχαριστώ και πάλι τον συνάδελφο για ητ βοήθεια. Ως προς τα υπόλοιπα, η κυρία που με εξυπηρέτησε μου είπε πως οι αιτήσεις είναι εκατοντάδες και πιθανόν να μην προλάβουν να ελέγξουν τον φάκελο μου, ακόμη κι αν τον στείλω εμπρόθεσμα..!!Η αλήθεια είναι πως ήταν ευγενέστατη και πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος!!Όσο για το site του ΕΟΠΠΕΠ εγώ έμπαινα κανονικά από το πρωί ως τώρα..δεν ξέρω αν υπερφορτώθηκε και δεν μπορείς να μπεις, αλλά λογικά θα ναι παροδικό το πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας
« Απάντηση #2025 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 06:41:06 μμ »
ξέρει κανείς πόσες ερωτήσεις μπαίνουν στην πιστοποίηση;

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας
« Απάντηση #2026 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 07:02:30 μμ »
ξέρει κανείς πόσες ερωτήσεις μπαίνουν στην πιστοποίηση;
Τρεις, μία απο κάθε κατηγορία..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:42:22 μμ από dlqr »

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα Πιστοποίησης
« Απάντηση #2027 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 07:19:53 μμ »
δηλαδή 3 επί 3 =9

Άρα στα 60 λεπτά ,αντιστοιχεί σε κάθε μια περίπου 6-7 λεπτά να απαντηθεί γραπτώς.
ευχαριστώ φίλε.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα, συνάδελφοι! Η πιστοποίηση για την εκπαίδευση ενηλίκων γίνεται μονο μεσω εξετάσεων, σωστά; πόσο είναι το παράβολο για την εξέταση; επίσης, προσμετράται πουθενά η οποια μοριοσδοτούμενη επιμόρφωση μπορεί να έχει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής
« Απάντηση #2029 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 08:02:28 μμ »
Καλησπέρα, συνάδελφοι! Η πιστοποίηση για την εκπαίδευση ενηλίκων γίνεται μονο μεσω εξετάσεων, σωστά; πόσο είναι το παράβολο για την εξέταση; επίσης, προσμετράται πουθενά η οποια μοριοσδοτούμενη επιμόρφωση μπορεί να έχει κάποιος;
Α)ναι ,μόνο με εξετάσεις
β)120 ευρώπουλα
γ)όχι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 277
Σύνολο: 289

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.