*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 859381 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stardust 15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Today is the first day of the rest of your life.
    • Προφίλ
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι επιτυχούσα στις προηγούμενες εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ και παρέχω περιληπτικές σημειώσεις της τράπεζας θεμάτων που διευκολύνουν πολύ το διάβασμα. Έγραψα 18,αποδελτιώνοντας αυτά που έπρεπε από την -χωρίς λόγο- τεράστια και κακογραμμένη τράπεζα με αποτέλεσμα το διάβασμα να γίνει πολύ πιο εύκολο και παραγωγικό, γλυτώνοντας χρόνο και κόπο. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να στείλει ΠΜ.
Καλή επιτυχία σε όλους :)
Kαλημερα! Οι σημειωσεις που παρεχεις ειναι σε ηλεκτρονικη μορφη? Αν ναι, θα μπορουσα να τις εχω με καποιον τροπο? Ετοιμαζομαι να δωσω εξετασεις τον Ιουνιο. Τι ειδικοτητα εισαι? Πως σου φανηκε η ολη διαδικασια και πιο συγκεκριμενα το κομματι της μικροδιδασκαλιας? Ηταν αυστηροι οι εξεταστες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!
Μπορώ να ρωτήσω;
Λοιπόν, μου στείλανε γνωστοποίηση και μου ζητάνε το παρακάτω:
"Βεβαίωση ένταξης σε άλλο Μητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων δημόσιου ή ευρύτερου δημόσιου τομέα (σύμφωνα με το σημείο 3.17.β.δδ της Υ.Α.)
Τι είναι αυτό και που το βρίσκω είναι η ερώτησή μου, δεν μπορώ να καταλάβω, έχω 30 μέρες μέχρι να το διευθετήσω.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο ΕΟΠΠΕΠ έβγαλε την παρακάτω ανακοίνωση:
"Ενημερώνουμε τους επιτυχόντες στις Εξετάσεις Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής Εκπαίδευσης 1ης περιόδου 2016, οι οποίοι στην αίτησή τους δήλωσαν ότι επιθυμούν να παραλάβουν αυτοπροσώπως τη «Βεβαίωση Εκπαιδευτικής Επάρκειας», όπως προσέλθουν στον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. στη διεύθυνση: Λεωφόρος Εθνικής Αντιστάσεως 41 – Νέα Ιωνία, τις κάτωθι ημέρες και ώρες εξυπηρέτησης κοινού:

Δευτέρα – Τετάρτη – Πέμπτη από 13.00 έως 15.00

Για τους επιτυχόντες οι οποίοι δήλωσαν να τους αποσταλεί η «Βεβαίωση Εκπαιδευτικής Επάρκειας» στη διεύθυνση κατοικίας τους - μέσω εταιρείας ταχυμεταφορών (Courier) με δική τους χρέωση - ενημερώνουμε ότι οι αποστολές θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 08.05.2017 και θα ολοκληρωθούν στο επόμενο διάστημα."

Και ρωτάω: Σε ποια ακριβώς αίτηση δηλώσαμε με ποιον τρόπο θέλουμε να παραλάβουμε τη βεβαίωση;;;

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο ΕΟΠΠΕΠ έβγαλε την παρακάτω ανακοίνωση:
"Ενημερώνουμε τους επιτυχόντες στις Εξετάσεις Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής Εκπαίδευσης 1ης περιόδου 2016, οι οποίοι στην αίτησή τους δήλωσαν ότι επιθυμούν να παραλάβουν αυτοπροσώπως τη «Βεβαίωση Εκπαιδευτικής Επάρκειας», όπως προσέλθουν στον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. στη διεύθυνση: Λεωφόρος Εθνικής Αντιστάσεως 41 – Νέα Ιωνία, τις κάτωθι ημέρες και ώρες εξυπηρέτησης κοινού:

Δευτέρα – Τετάρτη – Πέμπτη από 13.00 έως 15.00

Για τους επιτυχόντες οι οποίοι δήλωσαν να τους αποσταλεί η «Βεβαίωση Εκπαιδευτικής Επάρκειας» στη διεύθυνση κατοικίας τους - μέσω εταιρείας ταχυμεταφορών (Courier) με δική τους χρέωση - ενημερώνουμε ότι οι αποστολές θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 08.05.2017 και θα ολοκληρωθούν στο επόμενο διάστημα."

Και ρωτάω: Σε ποια ακριβώς αίτηση δηλώσαμε με ποιον τρόπο θέλουμε να παραλάβουμε τη βεβαίωση;;;

O ΕΟΠΠΕΠ έχει ανακοινώσει τη διαδικασία από τις 10 Μαρτίου!!! Δείτε στις ανακοινώσεις!!
http://www.eoppep.gr/index.php/el/trainers_certification_exams/results_2016

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος KKKK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είδαμε και αυτό το σεμινάριο εκπαίδευσης ενηλίκων. Είναι εξ' αποστάσεως και διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Πατρών. http://kek.upatras.gr/courses/adult-trainers-training/
 Φαίνεται καλό.

Αποσυνδεδεμένος Doriangr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
Όσοι υποψήφιοι έχουν καταταχθεί στη διαδρομή: «Συμμετοχή σε διαδικασία (εξετάσεις) πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας»έως 15-05-2017αποτέλεσμα για το οποίο ενημερώνονται μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας http://trainers.eoppep.gr/ μπορούν να δηλώσουν επιθυμητή ημερομηνία εξετάσεων και Εξεταστικό Κέντρο από 22-05-2017, και ώρα 14:00 μ.μ. έως και 25-05-2017 και ώρα 23:59 μ.μ., μέσω της εφαρμογής του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. http://trainersexams.eoppep.gr.
αυτό πάλι τι νέα ομορφιά είναι; "κατάταξη διαδρομής" λέει, στο trainers δεν γράφει τίποτα τέτοιο, στo trainersexams δεν μου βγάζει επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά έχετε παραλάβει τη βεβαίωση; Εγώ έστειλα την αίτηση μου αρχές Απριλίου και τίποτα ακόμα. Με ποια εταιρία courier εστάλησαν οι βεβαιώσεις από τον ΕΟΠΠΕΠ σε όσους τις παρέλαβαν για να ρωτήσω; Είχα την εντύπωση ότι ήταν η Γενική, όμως μπορεί να άλλαξε.   

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά έχετε παραλάβει τη βεβαίωση; Εγώ έστειλα την αίτηση μου αρχές Απριλίου και τίποτα ακόμα. Με ποια εταιρία courier εστάλησαν οι βεβαιώσεις από τον ΕΟΠΠΕΠ σε όσους τις παρέλαβαν για να ρωτήσω; Είχα την εντύπωση ότι ήταν η Γενική, όμως μπορεί να άλλαξε.

  Απ' ότι ξέρω κάποιοι τις παρέλαβαν,είναι αρκετοί όμως που ακόμα δεν τις έχουν παραλάβει. Δεν ξέρω αν ισχύει ότι στέλνονται αλφαβητικά,σε κάθε περίπτωση όμως δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχούμε ,εξάλλου δεν τη χρειαζόμαστε ουσιαστικά,αρκεί ο αριθμός μητρώου της πιστοποίησης.Μόνο για κορνίζα λοιπόν την περιμένουμε,άντε και για να ικανοποιήσει την όποια ματαιοδοξία μας 😜

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Συμφωνώ και γι'αυτό δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, αν και έχω στείλει την αίτηση ήδη από 27/03.

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
,εξάλλου δεν τη χρειαζόμαστε ουσιαστικά,αρκεί ο αριθμός μητρώου της πιστοποίησης.Μόνο για κορνίζα λοιπόν την περιμένουμε,άντε και για να ικανοποιήσει την όποια ματαιοδοξία μας 😜
Eδω συμφωνώ και εγώ μονο ο κωδικός ειναι αρκετός τον οποιο το βάζεις στο αντιστοιχο σύστημα οταν χρειαστεί
ή τυπώνεις απο την βάση του ΕΟΠΕΠ τα στοιχεια τα βγάζει ολα με τον κωδικό μαζί. Δεν μπαινω στην διαδικασία καν να κάνω αίτηση αρκετά λεφτά πήραν.


Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, σήμερα τελικά μου εστάλη, για το τυπικό της υπόθεσης χρειάζεται από ότι κατάλαβα και θα την προσθέσουμε στα χαρτιά που θα πρέπει να στείλουμε στην προκήρυξη για τα ΙΕΚ (και πιθανόν τα ΚΔΒΜ) το έτος 2017-18. Γενικά με τα ΚΕΚ πως πάει η δουλειά;  Πέφτει βύσμα και γνωριμίες για να σε πάρουν ή δεν τρέχει κάτι αυτή την περίοδο;   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2017, 01:48:44 πμ από JimP »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Μου ήρθε τελικά σήμερα. Ένα απλό χαρτί Α4. Δεν μπήκαν καν στον κόπο για ένα πιο επίσημο και ανθεκτικού τύπου έγγραφο...

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2549
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Eδω συμφωνώ και εγώ μονο ο κωδικός ειναι αρκετός τον οποιο το βάζεις στο αντιστοιχο σύστημα οταν χρειαστεί
ή τυπώνεις απο την βάση του ΕΟΠΕΠ τα στοιχεια τα βγάζει ολα με τον κωδικό μαζί. Δεν μπαινω στην διαδικασία καν να κάνω αίτηση αρκετά λεφτά πήραν.

Μια απο τα ιδια!!!

Στο fb μας τα εχουν κανει τσουρεκια οσοι το παρελαβαν!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και γιατι να πληρωσω για να παρω το χαρτι, δεν πληρωσαμε για την εξεταση? να το στειλουν ετσι! τιποτα δεν μπορουν να οργανωσουν, ουτε μια βεβαιωση δεν μπορουν να στηλουν σωστα, τα ιδια περυσι τα ιδια φετος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158537
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.