*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 861546 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
και γιατι να πληρωσω για να παρω το χαρτι, δεν πληρωσαμε για την εξεταση? να το στειλουν ετσι! τιποτα δεν μπορουν να οργανωσουν, ουτε μια βεβαιωση δεν μπορουν να στηλουν σωστα, τα ιδια περυσι τα ιδια φετος.

Εσυ κι εγω σκεφτομαστε τα ιδιο!
Σε λιγο θα εμφανιστει καποιο μελος που θα μας πει : οοοταν θα τη χρειαστειτε δεν θα την εχετε ομως, θα ειναι αργα!!

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εσυ κι εγω σκεφτομαστε τα ιδιο!
Σε λιγο θα εμφανιστει καποιο μελος που θα μας πει : οοοταν θα τη χρειαστειτε δεν θα την εχετε ομως, θα ειναι αργα!!

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....

Με τη γραφειοκρατία που διακατέχει το δημόσιο, ποιος σας εγγυάται ότι όταν θα πρέπει να πάτε τα χαρτιά σας για την περίοδο 2017-18 στα Δημόσια ΙΕΚ, δεν θα σας ζητήσουν τη βεβαίωση;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Με τη γραφειοκρατία που διακατέχει το δημόσιο, ποιος σας εγγυάται ότι όταν θα πρέπει να πάτε τα χαρτιά σας για την περίοδο 2017-18 στα Δημόσια ΙΕΚ, δεν θα σας ζητήσουν τη βεβαίωση;

Συγκεκριμενα στα ΙΕΚ της περιοχης μου δεν υπαρχει περιπτωση , εχουν καβαντζωσει τις θεσεις εδω κ κααααααμποσα χρονακια οι βυσματουχοι! Συγγνωμη εαν παρεξηγηθουν μερικοι...

Εαν μου τη ζητησουν λεμε τωρα στα ΣΔΕ μια εκτυπωση απο την ηλεκτρονικη σελιδα του εοππεπ τους καλυπτει.....αν κ μπορουν ανετα να ξεστραβωθουν να βρουν τον κωδικο απο μονοι τους. Σαν πληροφορικος μου φαινονται τοσο γελια ολα αυτα.....κουβεντιαζουμε τα αυτονοητα.....αλλα τι λεω εδω φτασαμε στο 2016 για να γινουν ηλεκτρονικες οι αιτησεις των αναπληρωτων καθηγητων κ να αναπολουμε τις μακρυνες ουρες στις διευθυνσεις!!!

Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Παιδιά έχετε παραλάβει τη βεβαίωση; Εγώ έστειλα την αίτηση μου αρχές Απριλίου και τίποτα ακόμα. Με ποια εταιρία courier εστάλησαν οι βεβαιώσεις από τον ΕΟΠΠΕΠ σε όσους τις παρέλαβαν για να ρωτήσω; Είχα την εντύπωση ότι ήταν η Γενική, όμως μπορεί να άλλαξε.
Καλησπέρα. Εμένα με την acs μου την στείλαμε άμεσα. Προφανώς έχει να κάνει με την ήμερομηνια αποστολής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
έκανα αίτηση για πιστοποίηση, βγήκε το αποτέλεσμα και από κάτω μου βγάζει σα να έχω κάνει νέα αίτηση ότι ο φάκελος δεν έχει παραληφθεί κτλ. Κάποιοι που είχαν το ίδιο θέμα δεν μπορούσαν να δηλώσουν εξεταστικό κέντρο. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα και να σβήσω τη νέα αίτηση?

Αποσυνδεδεμένος Sofenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
έκανα αίτηση για πιστοποίηση, βγήκε το αποτέλεσμα και από κάτω μου βγάζει σα να έχω κάνει νέα αίτηση ότι ο φάκελος δεν έχει παραληφθεί κτλ. Κάποιοι που είχαν το ίδιο θέμα δεν μπορούσαν να δηλώσουν εξεταστικό κέντρο. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα και να σβήσω τη νέα αίτηση?
Καλησπερα, ειχα και εγω το ιδιο προβλημα στην προηγουμενη εξεταστικη αλλα μπορεσα να δηλωσω εξεταστικο κανονικα. Συνεχιζε να το εμφανίζει μεχρι να βγουν τα τελικα αποτελέσματα. Επικοινωνησα βεβαια πριν και μου ειπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα και οι ίδιοι. Αν θέλεις στειλε ενα μειλ να το επισημάνεις παρόλα αυτα.
kpapaef@eoppep.gr Θα απαντήσουν 100%

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
έκανα αίτηση για πιστοποίηση, βγήκε το αποτέλεσμα και από κάτω μου βγάζει σα να έχω κάνει νέα αίτηση ότι ο φάκελος δεν έχει παραληφθεί κτλ. Κάποιοι που είχαν το ίδιο θέμα δεν μπορούσαν να δηλώσουν εξεταστικό κέντρο. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα και να σβήσω τη νέα αίτηση?

αγνοησε το αν εχεις αποτελεσμα στη 1η αιτηση αυτο μετραεί, εκανες νεα αιτηση η οποια δεν σβήνεται με τίποτα
εγω πιστοποιηθηκα και ακόμη η 2η αίτηση ειναι μέσα! Μήπως να κάνω αλλη μια φορά αίτηση να πάρω 2η πιστοποιηση! :):) δεν παιζονται !!

Αποσυνδεδεμένος bookitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή θα μ'ενδιέφεραν οι σημειώσεις του ΕΟΠΠΕΠ ποιος θα μπορούσε να μου τις στείλει;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος imatia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
η επιλογή εξεταστικού κέντρου μπορεί να έχει κάποια σημασία (π.χ. επιτήρηση, υποδομές, κάτι άλλο?)
ή επιλέγουμε απλά με μόνη παράμετρο την απόσταση;

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
η επιλογή εξεταστικού κέντρου μπορεί να έχει κάποια σημασία (π.χ. επιτήρηση, υποδομές, κάτι άλλο?)
ή επιλέγουμε απλά με μόνη παράμετρο την απόσταση;

Όλα τα κέντρα πρέπει να έχουν τις κατάλληλες υποδομές για να συνεργαστούν με τον ΕΟΠΠΕΠ. Επιτηρητές στέλνει ο ΕΟΠΠΕΠ. Θεωρητικά δεν έχει καμιά σημασία η επιλογή του κέντρου.
Αν βέβαια ξέρεις εσύ κάποιον επιτηρητή και σου έχει πει ότι θα είναι στο τάδε κέντρο, αλλάζει.
Γενικά κάθε κέντρο έχει λίγες πεπερασμένες θέσεις. Καλό είναι να βιαστεί να επιλέξει κάποιος αν θέλει να μην πάει σε μεγάλη απόσταση!

Αποσυνδεδεμένος ma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
καλησπερα . για να μην λεμε παντα μονο οταν εχουμε να πουμε κατι αρνητικο ...σημερα κεκ δημητρα θεσσαλονικη ..καταπληκτικη επιτηριτρια. κ ευγενεστατες εξεταστριες..καμια σχεση με την προηγουμενη φορα που ηταν αγενεστατοι κ απαραδεκτοι που υπαρχουν ως εξεταστες...καλη συνεχεια κ καλη επιτυχια σε ολους!!

Αποσυνδεδεμένος Σοφία Γ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα μπορούσατε να μας πείτε τα θέματα που έπεσαν σήμερα; Αγωνιούμε....

Αποσυνδεδεμένος chrilar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • με Αρέσει πολύ η εκπση ενηλίκων!!!
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Αίμη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Στο link ανέβασες δεν μπορώ να μπώ.Θα μπορούσες να το ανεβάσεις κάπως αλλιώς?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159539
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 257
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 193
Σύνολο: 198

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.