*

Αποστολέας Θέμα: Εκλογές ΔΟΕ  (Αναγνώστηκε 2215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andreas1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Εκλογές ΔΟΕ
« στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:13:19 μμ »
Οι αναπληρωτές που δεν θα συμμετάσχουν στις εκλογές πληρώνουν την εισφορά;παρακρατειται απο τον μισθό τους;τι γίνεται αν το σχολειο τους παραμείνει κλειστό και δεν γίνουν μαθήματα;ειναι υποχρεωμένοι να ειναι στο σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:12 »

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:18:21 μμ »
Οι εκλογες θα γινουν 5 ή 7 Νοεμβριου;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 03:49:39 μμ από angela.pe »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:28:22 μμ »
Δευτερα 5 Νοεμβρη..τα σχολεια παραμενουν κλειστα ουτως ή αλλως, αλλα δε βλεπω λογο να μην ψηφισετε..ακομα κ σαν ευκαιρια να το δειτε για να κανετε τριημερο στο σπιτι σας, θα μπορουσατε να αιτηθειτε να ασκησετε το εκλογικο σας δικαιωμα στον τοπο διαμονης σας αν κ εφοσον αυτο βρισκεται εντος των οριων αρμοδιοτητας του πυσπε σας..εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω, θα ψηφισω στο σπιτι μου..επισης με σημερινη εγκυκλιο διευκρινιζεται οτι απαιτειται να προσκομισουμε βεβαιωση εφορευτικης επιτροπης οτι ψηφισαμε..περιττο βεβαια, εφοσον οι εκλογικοι καταλογοι βρισκονται στη διαθεση της διοικησης, οποτε μια απλη διασταυρωση θα εφτανε..αθανατη γραφειοκρατια..τελος παντων, καλο βολι!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 03:39:19 μμ από golum »
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:35:56 μμ »
Δευτερα 5 Νοεμβρη..τα σχολεια παραμενουν κλειστα ουτως ή αλλως, αλλα δε βλεπω λογο να μην ψηφισετε..ακομα κ σαν ευκαιρια να το δειτε για να κανετε τριημερο στο σπιτι σας, θα μπορουσατε να αιτηθειτε να ασκησετε το εκλογικο σας δικαιωμα στον τοπο διαμονης σας εφοσον οι εκλογες δεν αφορουν στην αναδειξη τοπικων συλλογων..εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω, θα ψηφισω στο σπιτι μου..επισης με σημερινη εγκυκλιο διευκρινιζεται οτι απαιτειται να προσκομισουμε βεβαιωση εφορευτικης επιτροπης οτι ψηφισαμε..περιττο βεβαια, εφοσον οι εκλογικοι καταλογοι βρισκονται στη διαθεση της διοικησης, οποτε μια απλη διασταυρωση θα εφτανε..αθανατη γραφειοκρατια..τελος παντων, καλο βολι!

?
Πως θα ψηφισω αιρετους του νομου στον οποιο υπηρετω στο νομο που ειναι το σπιτι μου?
Επισης οποιος δεν παει να ψηφισει υποχρεουται να παει κανονικα για μαθημα. Γι' αυτο ζητουν και βεβαιωσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 03:40:11 μμ από Triainoforos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:12 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:38:15 μμ »
εχεις δικιο τραινοφορε..το σπιτι μου ανηκει στο ιδιο πυσπε, αλλα σε αλλη πολη..συγγνωμη για την παραπληροφορηση..τροποποιω αμεσως!
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:40:34 μμ »
Μπορουμε να ψησισουμε στον τοπο διαμονης μας;Ειναι σιγουρο αυτο;Ρωταω γιατι στην Πελλα που ειμαι αποσπασμενος βγηακαν καταλογοι για το που θα ψηφισουμε.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:41:07 μμ »
ισως παρασυρθηκα απο τα κυσπε..τελος παντων ευχαριστω για τη διεκρινηση..μικρη αλλα ουσιαστικη! ;D
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:43:11 μμ »
μολις εκανα τροποποιηση στο μηνυμα μετα απο σωστη παρατηρηση συναδελφου..τελος παντων, αν η οργανικη σου ειναι στο ιδιο πυσπε, μπορεις μονο εφοσον το εχεις δηλωσει πριν την καταρτιση των καταλογων..τωρα δε γνωριζω αν εχεις αυτη τη δυνατοτητα..εγω το ζητησα την προηγουμενη εβδομαδα κ ψηφιζω στην πολη μου (κ οχι εκει που δουλευω)
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 03:48:59 μμ »
Δευτερα 5 Νοεμβρη..τα σχολεια παραμενουν κλειστα ουτως ή αλλως, αλλα δε βλεπω λογο να μην ψηφισετε..ακομα κ σαν ευκαιρια να το δειτε για να κανετε τριημερο στο σπιτι σας, θα μπορουσατε να αιτηθειτε να ασκησετε το εκλογικο σας δικαιωμα στον τοπο διαμονης σας εφοσον οι εκλογες δεν αφορουν στην αναδειξη τοπικων συλλογων..εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω, θα ψηφισω στο σπιτι μου..επισης με σημερινη εγκυκλιο διευκρινιζεται οτι απαιτειται να προσκομισουμε βεβαιωση εφορευτικης επιτροπης οτι ψηφισαμε..περιττο βεβαια, εφοσον οι εκλογικοι καταλογοι βρισκονται στη διαθεση της διοικησης, οποτε μια απλη διασταυρωση θα εφτανε..αθανατη γραφειοκρατια..τελος παντων, καλο βολι!

?
Πως θα ψηφισω αιρετους του νομου στον οποιο υπηρετω στο νομο που ειναι το σπιτι μου?
Επισης οποιος δεν παει να ψηφισει υποχρεουται να παει κανονικα για μαθημα. Γι' αυτο ζητουν και βεβαιωσεις

δε διαβασες την τροποποποιηση που εκανα;εφοσον ο τοπος διαμονης σου βρισκεται εντος των οριων αρμοδιοτητας του πυσπε στο οποιο ανηκεις..εγω δουλευω ορεστιαδα αλλα μενω αλεξανδρουπολη, οποτε ψηφιζω αλεξπολη!το σχολειο σου θα ειναι ανοιχτο την ημερα των εκλογων;την ημερα των εκλογων χορηγειται εκλογικη αδεια η οποια δικαιολογειται μονο με τη χορηγηση της βεβαιωσης..εφοσον ομως το σχολειο ειναι κλειστο, ειναι πρακτικα δυσκολο να πας εσυ για μαθημα..οι μαθητες θα ερθουν στο σχολειο για οποιο συναδελφο αποφασισει να μην ψηφισει;
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 04:04:49 μμ »
Δευτερα 5 Νοεμβρη..τα σχολεια παραμενουν κλειστα ουτως ή αλλως, αλλα δε βλεπω λογο να μην ψηφισετε..ακομα κ σαν ευκαιρια να το δειτε για να κανετε τριημερο στο σπιτι σας, θα μπορουσατε να αιτηθειτε να ασκησετε το εκλογικο σας δικαιωμα στον τοπο διαμονης σας εφοσον οι εκλογες δεν αφορουν στην αναδειξη τοπικων συλλογων..εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω, θα ψηφισω στο σπιτι μου..επισης με σημερινη εγκυκλιο διευκρινιζεται οτι απαιτειται να προσκομισουμε βεβαιωση εφορευτικης επιτροπης οτι ψηφισαμε..περιττο βεβαια, εφοσον οι εκλογικοι καταλογοι βρισκονται στη διαθεση της διοικησης, οποτε μια απλη διασταυρωση θα εφτανε..αθανατη γραφειοκρατια..τελος παντων, καλο βολι!


?
Πως θα ψηφισω αιρετους του νομου στον οποιο υπηρετω στο νομο που ειναι το σπιτι μου?
Επισης οποιος δεν παει να ψηφισει υποχρεουται να παει κανονικα για μαθημα. Γι' αυτο ζητουν και βεβαιωσεις

δε διαβασες την τροποποποιηση που εκανα;εφοσον ο τοπος διαμονης σου βρισκεται εντος των οριων αρμοδιοτητας του πυσπε στο οποιο ανηκεις..εγω δουλευω ορεστιαδα αλλα μενω αλεξανδρουπολη, οποτε ψηφιζω αλεξπολη!το σχολειο σου θα ειναι ανοιχτο την ημερα των εκλογων;την ημερα των εκλογων χορηγειται εκλογικη αδεια η οποια δικαιολογειται μονο με τη χορηγηση της βεβαιωσης..εφοσον ομως το σχολειο ειναι κλειστο, ειναι πρακτικα δυσκολο να πας εσυ για μαθημα..οι μαθητες θα ερθουν στο σχολειο για οποιο συναδελφο αποφασισει να μην ψηφισει;

Το ειδα απλα εκανα τη δικια μου τροποποιηση πριν απο εσενα. Τα σχολεια συναδελφε ειναι ανοιχτα μην μπερδευεσαι και μην μπερδευεις. Μονο οποιος παει να ψηφισει δεν κανει μαθημα. Ναι τα παιδια θα ερθουν για μαθημα στην ταξη σου αν δεν ψηφισεις

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 05:15:06 μμ »
Τι λες τωρα ρε συναδελφε;ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι τα σχολεια ειναι κλειστα την ημερα των εκλογων...
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 05:17:02 μμ »
κ πως θα ξερουν τα παιδια αμα θα ψηφισω;θα πρεπει να τους ενημερωσω απο παρασκευη οτι δε θα παω να ψηφισω;..αμα αλλαξω γνωμη ομως θα τους παρω ολους τηλεφωνο το σαββατοκυριακο κ θα τους πω να μην ερθουν γιατι τελικα θα ψηφισω;τα σχολεια ειναι κλειστα, τελος!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2012, 05:25:19 μμ από golum »
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 08:10:20 μμ »
ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΗΛΕΙΑΣ. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΙΡΕΤΩΝ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΚΑΘΕ Σ/ΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΜΗ ΨΗΦΙΣΩ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ;

Αποσυνδεδεμένος AssaVolos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές ΔΟΕ 2017
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 18, 2017, 02:10:50 μμ »
Καλησπέρα. Μάλλον θα κατέβω για αντιπρόσωπος. Η παραταξη αν και δεν ειναι ισως σωστο να πω για να μη φανει οτι κανω διαφημιση κτλ, ας πουμε οτι δεν ανηκει στις γνωστες, παλιες κτλ. αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μου γραψετε εδω παραπονα, σκεψεις, αιτηματα, για να ετοιμασω το λογο μου τοσο στη συνελευση οσο και στη δοε ΑΝ βγω
πραγματικα θελω να γραψετε οτι σκεφτεστε και νιωθετε. ειμαι νεαρη σε ηλικια και με ορεξη
ειδικης, αναπληρωτες, νηπιαγωγοι,, ειδικοτητες, ολοι. ευχαριστω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159649
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.