*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013  (Αναγνώστηκε 99717 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 16, 2012, 06:36:09 μμ »
To site της ΑΣΠΑΙΤΕ έπεσε. Μήπως ανεβάζουν την προκήρυξη ή απλά υπερφορτώθηκε; ::) ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2012, 06:38:27 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:53:25 »

Αποσυνδεδεμένος kate87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:44:04 μμ »
Καλησπέρα παιδιά..

Τι εγινε τελικα??βγηκε η προκυρυξη για ΑΣΠΑΙΤΕ??
Είμαι Π20 και εχω ενα ξενόγλωσσο πτυχιο (άριστα)..έχω πιθανότητες ή τζαμπα τα λεφτα??
τι λέτε??

μεταπτυχιακο έχεις? και για ποια πολη ενδιαφέρεσαι?

Όχι.. :(  :(
Απλά ελπίζω..για Σάπες..

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 16, 2012, 10:36:33 μμ »
Eλπίζω πάντως αύριο να μην πούνε ότι δεν μπορούμε να βγάλουμε την προκήρυξη, διότι το site μας δεν λειτουργεί, που όντως δεν λειτουργεί

Αποσυνδεδεμένος antonis23187

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 17, 2012, 06:23:03 πμ »
Θεωρείτε ότι έχω ελπίδες αν κάνω αίτηση για το πεδίο ΠΕ14 (ως απόφοιτος ΤΕΙ - Φυτικής Παραγωγής)
με άριστη επάρκεια μίας ξένης γλώσσας και πιστοποιητικό Η/Υ ; Λέω να δηλώσω Ηράκλειο Κρήτης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2012, 08:23:52 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:53:25 »

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:21:22 πμ »
Postάρω ένα προσχέδιο μετάφρασης έχοντας μπροστά μου το Lower των Αγγλικών του Cambridge.
Δεν ξέρω αν είναι σωστό,αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος συνάδελφος των Αγγλικών ή κάποιος που έχει καταθέσει στο παρελθόν..

Αν όμως είναι σωστό,όσοι θα καταθέσετε Lower-Cambridge, απλά στα κενά πεδία συμπληρώστε τα δικά σας στοιχεία,ώστε μονάχα να σας το σφραγίσει ο δικηγόρος και να μην μπείτε σε έξοδα μετάφρασης..
H μορφή του πτυχίου που έχω μεταφράσει είναι αυτή:

βγαίνει πρώτη εικόνα με ένα απλό googlάρισμα



                                                            ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΥ ΚΕΜΠΡΙΤΖ
                                                               Τοπική Εξεταστική Επιτροπή
                                                                     Διεθνείς Εξετάσεις


                                                     ΠΡΩΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ

                                                                Το παρόν πιστοποιεί ότι
                                                         Στον _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                                               έχει απονεμηθεί το
                                                           ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΜΕ ΒΑΘΜΟ  _ _


                                 αφού έλαβε μέρος στις εξετάσεις για το Πρώτο Πιστοποιητικό στην Αγγλική



Ημ/νία Εξετάσεων: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Τόπος Εξετάσεων: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Αριθμός μητρ. Εξεταζομένου: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _



                                                                                                                                          Υπογραφή Αντιπρύτανη

Αριθμός Πιστοποίησης:_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2012, 09:50:11 πμ από Aris81 »
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:42:01 πμ »
Θεωρείτε ότι έχω ελπίδες αν κάνω αίτηση για το πεδίο ΠΕ14 (ως απόφοιτος ΤΕΙ - Φυτικής Παραγωγής)
με άριστη επάρκεια μίας ξένης γλώσσας και πιστοποιητικό Η/Υ ; Λέω να δηλώσω Ηράκλειο Κρήτης.
Στο πεδίο ΠΕ14 δεν γίνεται να κάνεις, ανήκουν οι απόφοιτοι Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης και όχι ΑΤΕΙ.

Πήρε κανείς τηλέφωνο αν θα βγει σήμερα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2012, 08:24:34 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος antonis23187

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:54:31 πμ »
Ναι έχεις απόλυτο δίκιο. Στο 18.12 λοιπόν κλάδο.. Υπάρχουν πιθανότητες ;

Αποσυνδεδεμένος RENEGADE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 17, 2012, 12:00:38 μμ »
Κάνε μια έρευνα όσον αφορά την μοριοδότηση προηγούμενων χρόνων. Κάθε σχολή έχει τα δικά της. Σε ορισμένες οι περισσότεροι έχουν 2 ξένες γλώσσες και μεταπτυχιακό και υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός. Σε άλλες δεν απαιτούνται τόσα χαρτιά. Στο τμήμα μου είχα κάποιους που μόνο με lower και ecdl είχαν μπει. Εγώ με δύο ξένες γλώσσες και ecdl είχα βγει για το 2009-2010 8ος για 5 θέσεις στην ειδικότητά μου ενώ το 2010-2011 που πέρασα οι θέσεις ήταν δύο και βγήκα 2ος με τα ίδια χαρτιά. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Έχω την εντύπωση πάντως ότι από πέρυσι που άλλαξε κάπως το σύστημα αξιολόγησης (δηλώνει νομίζω όλες τις πόλεις) είναι πιο δύσκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2012, 08:25:03 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:40:43 μμ »
Eγώ ξέρω ένα πράγμα, μιλάμε για μοριοδοτήσεις και πτυχία, χωρίς να έχει βγει καν προκήρυξη. Καθήστε μην υπάρχει καμιά έκπληξη και μας στείλουν όλους αδιάβαστους.

Ενημέρωση υπάρχει για το πότε θα βγει;; Mα καλά κανένας δεν παίρνει τηλέφωνο;

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:57:52 μμ »
Μια διευκρίνιση αν γνωρίζει κάποιος για αυτό:
άλλαξε κάπως το σύστημα αξιολόγησεις (δηλώνει νομίζω όλες τις πόλεις) είναι πιο δύσκολα.
Δηλαδή δηλώνεις όλες τις πόλεις και σε όποιο παράρτημα πιάσεις την βάση εισάγεσαι;
Και αν ναι, γιατί λες ότι είναι πιο δύσκολα;
Πιο δύσκολο δεν είναι να έχεις μόνο μια επιλογή που αν δεν την πετύχεις δεν εισάγεσαι πουθενά;

Στην προηγούμενη σελίδα του thread  έγραψα το πρωί έναν οδηγό για πτυχίο ξένης γλώσσας.
Πήγα σε δικηγόρο και αν και ήταν σωστή η μετάφραση μου είπαν ότι έχουν δικά τους "πρότυπα" και σε 2-3 μέρες θα μου το έχουν έτοιμο.
Κόστος:15 ευρώ
Αρχικά πήγα σε οικείο δικηγορικό γραφείο το οποίο όμως με παρέπεμψε σε άλλο γιατί δεν έχουν όλοι οι δικηγόροι την δυνατότητα να μεταφράζουν και να επικυρώνουν ξενόγλωσσα πτυχία.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2012, 08:26:31 μμ από Lasid »
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:02:35 μμ »
Δηλαδή δηλώνεις όλες τις πόλεις και σε όποιο παράρτημα πιάσεις την βάση εισάγεσαι;
Και αν ναι, γιατί λες ότι είναι πιο δύσκολα;
Πιο δύσκολο δεν είναι να έχεις μόνο μια επιλογή που αν δεν την πετύχεις δεν εισάγεσαι πουθενά;

Στην προηγούμενη σελίδα του thread  έγραψα το πρωί έναν οδηγό για πτυχίο ξένης γλώσσας.
Πήγα σε δικηγόρο και αν και ήταν σωστή η μετάφραση μου είπαν ότι έχουν δικά τους "πρότυπα" και σε 2-3 μέρες θα μου το έχουν έτοιμο.
Ας βγει πρώτα η προκήρυξη και μετά τα συζητάμε αυτά. Εδώ δεν έχει βγει προκήρυξη και συζητάμε πως επικυρώνονται;; Eννοείται ότι όλα αυτά θα τα αναφέρει η προκήρυξη ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ.

Απορώ πως είστε τόσο σίγουροι ότι θα ισχύουν τα ίδια. Για όποιον ενδιαφέρεται το τηλέφωνα είναι:

210 2896733 ή 2102896745. Ας κάνει ένα καλό και ας ενημερώσει και εμάς, εγώ έπαιρνα τις προηγούμενες ημέρες
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2012, 08:29:28 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:16:34 μμ »
Απορώ πως είστε τόσο σίγουροι ότι θα ισχύουν τα ίδια. Για όποιον ενδιαφέρεται το τηλέφωνα είναι:

210 2896733 ή 2102896745. Ας κάνει ένα καλό και ας ενημερώσει και εμάς, εγώ έπαιρνα τις προηγούμενες ημέρες

Εγώ δεν είμαι σίγουρος Φοίβο,απλά με τόση καθυστέρηση δεν νομίζω να καινοτομήσουν φέτος ή να πέσουμε από τα σύννεφα αναφορικά με τους όρους υποβολής.
Μια επιφύλαξη για τον αριθμό των θέσεων ανά παράρτημα την έχω,αλλά τα δικαιολογητικά πιστεύω θα είναι τα ίδια.

Έχω πάρει επανελλημένως στο 733 και στο 745,συνήθως μιλάω με την ίδια ευγενική κοπέλα.

Είναι κουραστικό να γράφω κάθε μέρα:"από μέσα σε μέρα","από ώρα σε ώρα"...

Και αύριο το πρωί θα πάρω,αν υπάρξει κάτι ουσιαστικό θα το γράψω..
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:20:33 μμ »
Ε δεν το καταλαβαίνω αυτό δηλαδή;; Eμένα μου έλεγαν, ότι θα έβγαινε το αργότερο μέχρι χθες το μεσημέρι. Ήταν και σίγουροι μάλιστα, καμία αμφιβολία !!!!!!!

Ας πουν δεν ξέρουμε σίγουρα πότε τότε, τουλάχιστον είναι πιο σαφές αυτό από το να λένε ότι βγαίνει από ώρα σε ώρα

Ε ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΠΛΕΟΝ. Έίναι δυνατόν να μην ξέρει ακριβώς η γραμματεία ΕΠΠΑΙΚ;; Πρόπερσι είχαν βγάλει και μια επίσημη ανάκοινωση ότι θα έβγαινε σε μια εβδομάδα, όπως και βγήκε, προφανώς για να μην τηλεφωνούν.

Φέτος τι μπάχαλο είναι αυτό;; Και τελοσπάντων, να πούμε και τα πράγματα με το ονομά τους, όλο αυτό μόνο υπόνοιες για παρέμβαση πολιτικού δάκτυλου γαι επενακαθορισμό των θέσεων σε ορισμένες ειδικότητες, αφήνει. ΜΟΝΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΥΠΟΝΟΙΕΣ ΑΦΗΝΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, χωρίς να υπάρχει σωστή ενημέρωση από την ΑΣΠΑΙΤΕ. Δεν είναι τυχαίο ότι αν κοιτάξετε σε μια αναζήτηση στο google για το ΕΠΠΑΙΚ ότι θα δείτε αναφορές και καταγγελίες, περί παρεμβάσεων κάθε φορά που άλλαζε κυβέρνηση. Είναι κρίμα πάντως να ισχύει κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2012, 03:38:47 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:51:56 μμ »
Έχω την εντύπωση πάντως ότι από πέρυσι που άλλαξε κάπως το σύστημα αξιολόγησης (δηλώνει νομίζω όλες τις πόλεις) είναι πιο δύσκολα.
Δηλώνοντας μία και μόνο πόλη είχες ελπίδα να μπεις κάπου με λίγα μόρια, αλλά και με πολλά να μείνεις εκτός!
Είναι πολύ δικαιότερο να δηλώνουμε όλες τις πόλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2012, 08:30:28 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159611
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.