*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 749689 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2058 στις: Μάρτιος 29, 2015, 01:07:53 μμ »
Καλησπέρα! Έχω απορριφθεί για ένα τμήμα στην περιοχή μου καθώς μέσα σε λίγες ημέρες δεν προσκόμισα την άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου-είμαι δημόσιος υπάλληλος- Υπάρχει κάποια οδηγία για αυτό και κάποιο χρονικό περιθώριο; Και πως το ΠΥΣΔΕ θα συνεδριάσει μέσα στις ημέρες που ορίζονται, πρέπει να είμαι τυχερή; Αυτό συμβαίνει σε όλα τα τμήματα; Σημ: Το τμήμα θα ξεκινήσει μετά τις γιορτές...

Υπάρχει σχετική οδηγία και συμβαίνει, εννοείται, για όλους τους εκπαιδευτές ανεξαιρέτως και για όλα τα τμήματα.
Αυτό που ισχύει στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου είναι:
Για τους Δημοσίους Υπαλλήλους, η ημερομηνία σύναψης σύμβασης έργου είναι η ημερομηνία που θα μπει στο τμήμα, η οποία θα είναι η ίδια ή μεταγενέστερη της ημερομηνίας έκδοσης της άδειας άσκησης ιδιωτικού έργου με αμοιβή, από τα αρμόδια Υπηρεσιακά Συμβούλια, καθώς και οι ώρες που τους επιτρέπεται να απασχοληθούν.
Κανένας Δημόσιος Υπάλληλος δεν μπαίνει στο τμήμα χωρίς να έχει εκδοθεί η σχετική άδεια.

Άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου χρειάζεται και για τους εκπαιδευτές οι οποίοι θα απασχοληθούν ως αναπληρωτές και ωρομίσθιοι στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση κατά το τρέχον εκπαιδευτικό έτος ή σε οποιαδήποτε άλλη δημόσια υπηρεσία.

Ρώτησε τους Υπεύθυνους του ΚΔΒΜ σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 01:09:53 μμ από evikdvm »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:43:16 »

Αποσυνδεδεμένος plim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2059 στις: Μάρτιος 29, 2015, 01:28:46 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση! Το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ έχω δεχτεί να αναλάβω το τμήμα, έχω κάνει αίτηση στο Πυσδε της περιοχής μου για άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου (μου είπαν ότι θα συνεδριάσει μέσα στην εβδομάδα) και το τμήμα θα ξεκινήσει μετά το Πάσχα (οπότε μέχρι τότε θα είχα στα χέρια μου την άδεια πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα), απορρίφθηκα γιατί μου είπαν ότι την άδεια πρέπει να την έχω μέσα σε τρεις ημέρες από τότε που με κάλεσαν. Αυτό μου φαίνεται λίγο περίεργο, πως μπορώ να έχω την άδεια μέσα σε τρεις μέρες -αφού το Πυσδε συνεδριάζει όταν θέλει- και από τη στιγμή που θα έχω την άδεια μέσα στην εβδομάδα, γιατί να πάνε στον επόμενο; Υπάρχει αυτή η προθεσμία των τριών ημερών;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2060 στις: Μάρτιος 29, 2015, 01:37:55 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση! Το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ έχω δεχτεί να αναλάβω το τμήμα, έχω κάνει αίτηση στο Πυσδε της περιοχής μου για άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου (μου είπαν ότι θα συνεδριάσει μέσα στην εβδομάδα) και το τμήμα θα ξεκινήσει μετά το Πάσχα (οπότε μέχρι τότε θα είχα στα χέρια μου την άδεια πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα), απορρίφθηκα γιατί μου είπαν ότι την άδεια πρέπει να την έχω μέσα σε τρεις ημέρες από τότε που με κάλεσαν. Αυτό μου φαίνεται λίγο περίεργο, πως μπορώ να έχω την άδεια μέσα σε τρεις μέρες -αφού το Πυσδε συνεδριάζει όταν θέλει- και από τη στιγμή που θα έχω την άδεια μέσα στην εβδομάδα, γιατί να πάνε στον επόμενο; Υπάρχει αυτή η προθεσμία των τριών ημερών;

Μα γιατί δέχτηκες να πάνε στον επόμενο; Με ποιο δικαίωμα ;;; Εϊμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα! Περιμένω να συνεδριάσει το ΠΥΣΠΕ (άγνωστο το πότε,ήδη έχει περάσει μιάμιση εβδομάδα, εσένα σου είπαν τουλάχιστον σε μια εβδομάδα) , ελπίζω να το κάνει μέσα στο Πάσχα τουλάχιστον και μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω κανονικά μάθημα!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2061 στις: Μάρτιος 29, 2015, 01:42:17 μμ »
Ρώτησε τους Υπεύθυνους του ΚΔΒΜ σου.

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

Η καλύτερη και εγκυρότερη ενημέρωση γίνεται στα φορουμ όπως εδώ ΚΑΙ ΟΧΙ απο δαύτους!!! Δυστυχώς!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:43:16 »

Αποσυνδεδεμένος plim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2062 στις: Μάρτιος 29, 2015, 01:47:24 μμ »
Το θέμα είναι ότι δεν δέχτηκα να πάνε στον επόμενο! Μου έστειλαν ένα email απόρριψης θέσης, ότι με ενημερώνουν ότι εγώ απέρριψα τη θέση εκπαιδευτή που μου προτάθηκε, προφανώς επειδή δεν τους πήγα την άδεια. Ενώ τους είπα ότι δε γίνεται το Πυσδε να συνεδριάσει όποτε θέλω εγώ και θα συνεδριάσει μέσα στην εβδομάδα, μου είπαν ότι έτσι είναι η διαδικασία και πρέπει να είμαι τυχερή να πετύχω να συνεδριάσει μέσα σε αυτή την προθεσμία! Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω!!

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2063 στις: Μάρτιος 29, 2015, 02:15:32 μμ »
Το θέμα είναι ότι δεν δέχτηκα να πάνε στον επόμενο! Μου έστειλαν ένα email απόρριψης θέσης, ότι με ενημερώνουν ότι εγώ απέρριψα τη θέση εκπαιδευτή που μου προτάθηκε, προφανώς επειδή δεν τους πήγα την άδεια. Ενώ τους είπα ότι δε γίνεται το Πυσδε να συνεδριάσει όποτε θέλω εγώ και θα συνεδριάσει μέσα στην εβδομάδα, μου είπαν ότι έτσι είναι η διαδικασία και πρέπει να είμαι τυχερή να πετύχω να συνεδριάσει μέσα σε αυτή την προθεσμία! Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω!!

Υπάρχει η προθεσμία 3 ημερών, αλλά για να απαντήσεις εγγράφως (με e-mail) εάν δέχεσαι να αναλάβεις το τμήμα. Αν εσύ τους δώσεις την άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου πριν την έναρξη του τμήματος (με ημερομηνία όπως σου έγραψα πιο πάνω), δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα να μην αναλάβεις το τμήμα.

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!

Η καλύτερη και εγκυρότερη ενημέρωση γίνεται στα φορουμ όπως εδώ ΚΑΙ ΟΧΙ απο δαύτους!!! Δυστυχώς!

Και εγώ Υπεύθυνη σε ΚΔΒΜ είμαι.

Αποσυνδεδεμένος plim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2064 στις: Μάρτιος 29, 2015, 02:33:20 μμ »
Και εγώ δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, αλλά μάλλον έχουν παρερμηνεύσει τις οδηγίες που σας έχουν σταλεί, δεν μπορώ να πιστέψω ότι συμβαίνει κάτι άλλο... Μήπως υπάρχει κάπου η νομοθεσία ή κάποιες οδηγίες στις οποίες μπορώ να βασιστώ και να τους "πείσω" ότι δεν ισχύει η προθεσμία αυτή;;

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2065 στις: Μάρτιος 29, 2015, 02:48:41 μμ »
Και εγώ δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, αλλά μάλλον έχουν παρερμηνεύσει τις οδηγίες που σας έχουν σταλεί, δεν μπορώ να πιστέψω ότι συμβαίνει κάτι άλλο... Μήπως υπάρχει κάπου η νομοθεσία ή κάποιες οδηγίες στις οποίες μπορώ να βασιστώ και να τους "πείσω" ότι δεν ισχύει η προθεσμία αυτή;;

Οι οδηγίες έχουν σταλεί στους Υπεύθυνους ΚΔΒΜ (ΕΚπαίδευσης και Οργάνωσης). Δεν υπάρχει κάπου στο ίντερνετ ώστε να τις βρεις. Είναι εσωτερικός κανονισμός και αφορά την λειτουργία των ΚΔΒΜ.
Σε ποια Περιφέρεια ανήκεις;

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2066 στις: Μάρτιος 29, 2015, 03:19:14 μμ »
Καλησπέρα! Έχω απορριφθεί για ένα τμήμα στην περιοχή μου καθώς μέσα σε λίγες ημέρες δεν προσκόμισα την άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου-είμαι δημόσιος υπάλληλος- Υπάρχει κάποια οδηγία για αυτό και κάποιο χρονικό περιθώριο; Και πως το ΠΥΣΔΕ θα συνεδριάσει μέσα στις ημέρες που ορίζονται, πρέπει να είμαι τυχερή; Αυτό συμβαίνει σε όλα τα τμήματα; Σημ: Το τμήμα θα ξεκινήσει μετά τις γιορτές...
Έχεις ήδη δουλειά και κυνηγάς κι επιπλέον ώρες στερώντας τους από άνεργους; Έλεος πια με τους μόνιμους. Έλεος, έλεος, έλεος. Έτσι κι εμένα μια χρονιά δε με πήραν κάπου γιατί πήραν μόνιμο. Ως μόνιμη, εκείνη θα πληρωνόταν λιγότερο, σχεδόν τα μισά. Και καταδέχτηκε να πάρει τις ώρες αφήνοντας εμένα χωρίς ένσημα και ασφάλιση. Μετά μου έλεγε πως θέλει να κάνει 2η δουλειά επειδή συντηρεί τον άνεργο γιο της. Ε ναι, ας είναι διπλοθεσίτες οι μόνιμοι και μετά να μην είναι στην ανεργία τα παιδιά τους! Και μην ακούσω τίποτα περί περικοπής μισθών γιατί οι μόνιμοι πάντα κυνηγούσαν εξτραδάκια. Οι μόνιμοι θέλουν μεταθέσεις, μην παίρνετε αναπληρωτές, οι μόνιμοι θέλουν μετατάξεις, μην παίρνετε αναπληρωτές, οι μόνιμοι θέλουν έξτρα λεφτά, κόψτε από τους αδιόριστους και τις μικρές συμβάσεις σε ΙΕΚ/κδβμ/όπου αλλού! Το βλέπω στην ειδικότητά μου. Γκρινιάζουν που είναι μακριά και θέλουν να έρθουν στις μεγάλες πόλεις και να πάμε εμείς αναπληρωτές/ωρομίσθιοι στα νησιά πληρώνοντας διπλά ενοίκια. Καμιά ντροπή, είμαι έξαλλη.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2067 στις: Μάρτιος 29, 2015, 03:43:26 μμ »
Και εγώ Υπεύθυνη σε ΚΔΒΜ είμαι.

Φαίνεται εξ αρχής από το username σου!!! Ενημερώνεις τον κόσμο εδώ στο φόρουμ άρα συνεχίζω να λέω ότι περισσότερα μαθαίνει κανείς απο φορουμ ;-)

Κανένας Δημόσιος Υπάλληλος δεν μπαίνει στο τμήμα χωρίς να έχει εκδοθεί η σχετική άδεια.

Άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου χρειάζεται και για τους εκπαιδευτές οι οποίοι θα απασχοληθούν ως αναπληρωτές και ωρομίσθιοι στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση κατά το τρέχον εκπαιδευτικό έτος ή σε οποιαδήποτε άλλη δημόσια υπηρεσία.

Γιατί ο ωρομίσθιος θεωρείται δημόσιος υπάλληλος;;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2068 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:48:49 μμ »
Φαίνεται εξ αρχής από το username σου!!! Ενημερώνεις τον κόσμο εδώ στο φόρουμ άρα συνεχίζω να λέω ότι περισσότερα μαθαίνει κανείς απο φορουμ ;-)

Γιατί ο ωρομίσθιος θεωρείται δημόσιος υπάλληλος;;;;

Η οδηγία λέει για τους δημόσιους υπαλλήλους αλλά και για τους αναπληρωτές..... κτλ.
Αφορά τις κατηγορίες που έγραψα παραπάνω.
Τι να σου πω κι εγώ. Η οδηγία έτσι έχει δοθεί και πρέπει να τηρείται.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2069 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:51:35 μμ »
Και εγώ δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, αλλά μάλλον έχουν παρερμηνεύσει τις οδηγίες που σας έχουν σταλεί, δεν μπορώ να πιστέψω ότι συμβαίνει κάτι άλλο... Μήπως υπάρχει κάπου η νομοθεσία ή κάποιες οδηγίες στις οποίες μπορώ να βασιστώ και να τους "πείσω" ότι δεν ισχύει η προθεσμία αυτή;;

Επίσης, κάτι σημαντικό.
Εάν δεν έχεις απαντήσει εντός 3 ημερών από την στιγμή που σου προτείνεται το τμήμα, τότε έχει κάθε δικαίωμα ο/η Υπεύθυνος του ΚΔΒΜ να πάει στον επόμενο εκπαιδευτή στη λίστα, άσχετα πότε θα πάρεις την άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου.

Αποσυνδεδεμένος angelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2070 στις: Μάρτιος 31, 2015, 10:12:32 πμ »
Να κάνουμε κάτι για την αποπληρωμή?

Αποσυνδεδεμένος Nightwisher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2071 στις: Απρίλιος 06, 2015, 12:31:20 πμ »
Καλησπέρα σε όλους-ες!

Αφορμή για τη δημοσίευση στο forum σας είναι ένα απίστευτο γεγονός που μου συνέβη την Παρασκευή το μεσημέρι.
Δέχτηκα τηλ από κάποιο ΚΔΒΜ της Αττικής και με ενημέρωσαν ότι μπορουσα να διδάξω μάθημα οικονομικού περιεχομένου 25ωρών σε τμήμα που θα ξεκινήσουμε μετά το Πάσχα (είχα συμμετάσχει στην τελευταία προκύρυξη του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ήταν το πρώτο τηλ που δέχτηκα). Όταν γνωστοποίησα όμως ότι ήμουν ΔΥ, μου ζήτησαν εντός 3 ημερών να προσκομίσω άδεια άσκησης ιδωτικού έργου με αμοιβή από το υπηρεσιακό συμβούλιο της υπηρεσίας μου για το σκοπό αυτό :o !! Στην παρατηρησή μου ότι η διαδικασία για κάτι τέτοιο είναι χρονοβόρα αλλά μπορώ να τους προσκομίσω το πρωτόκολλο της υποβολής της αίτησης και όταν με το καλό την πάρω στα χέρια μου να τους τη δώσω, μου απάντησε ότι αν δεν την έχω ήδη και μιας και έρχεται και μεγάλη βδομάδα και ούτως ή αλλος δεν κινείται τίποτα, να παραχωρήσω τη θέση μου στον επόμενο υποψήφιο εκπαιδευτή  :-\ Όπως καταλαβαίνετε η "λογική" του κυρίου άρχισε να με ξεπερνάει!!
Στην εύλογη απορία μου πως είναι δυνατόν να έχω ζητήσει προκαταβολικά από το παρελθόν μια άδεια "λευκή επιταγή" χωρίς να έχω στοιχεία για το ΑΝ προσληφθώ να διδάξω, ποιές ώρες και μέρες, σε ποιό ΚΔΒΜ, για να τη χρησιμοποιήσω ενδεχομένως στο μέλλον, η απάντηση του κυρίου ήταν ότι έτσι προβλέπει ο κανονισμός λειτουργίας τους  >:(  >:(     Η ανταπάντηση μου ότι κανένα υπηρεσιακό συμβούλιο δε δίνει άδειες άσκησης έργου χωρίς αναλυτική περιγραφή έργου σε κανέναν υπάλληλο δεν τον πτόησε. Μου είπε ότι μπορώ να πάω να κάνω αίτηση να παραλάβω την περιγραφή του έργου!!!! Η συνέχεια ήταν να μιλήσω όντας εξοργισμένος με την υπεύθυνη του προγράμματος που μου επανέλαβε το ακλόνητο επιχείρημα περί του "κανονισμού"!!
Συνακόλουθα λοιπόν σύμφωνα με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ για να αναλάβει ένας ΔΥ διδασκαλία πρέπει:
1.Να ειδοποιηθεί από το ΚΔΒΜ
2.Το επόμενο πεντάλεπτο να υποβάλλει αίτηση να παραλάβει περιγραφή του έργου (αλήθεια τη δίνουν αυθημερόν??)
3.Την επόμενη μέρα να υποβάλλει αίτηση στο οικείο υπηρεσιακό συμβούλιο το οποίο θα συνεδριάσει ταυτόχρονα για το σημαντικότατο αυτό θέμα και θα καθαρογράψει την απόφαση μέχρι το τέλος της ημέρας  :P
4.....ώστε να την υποβάλλει την τρίτη μέρα και να γίνει αποδεκτός ως υποψήφιος ωρομίσθιος καθηγητής!!!!!

Επειδή κάπου εδώ η λογική έχει πάει περίπατο αλλά εγώ δεν έχω σκοπό να το αφήσω έτσι το θέμα, μιας και με αυτό τον τρόπο ουσιαστικά πετάνε έξω όλους τους ΔΥ που έχουν συμμετάσχει στη διαδικασία και υπάρχει ξεκάθαρη εις βάρος τους διάκριση με τους υπόλοιπους υποψήφιους καθηγητές, θα παρακαλούσα κάποιο φίλο-η με γνώση επι του θέματος να μου πει πως θα μπορούσα να ενεργήσχω από εδώ και πέρα.
Επί του παρόντος τους είπα ότι είναι υποχρεωμένοι να τηρήσουν το 3ήμερο πριν προβούν σε άλλη πρόσκληση υποψηφίου. Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μέγεθος της επιστολής μου, αλλά πραγματικά θεωρώ το όλο ζήτημα εμπαιγμό!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 592
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.