*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 749062 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2268 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:19:36 πμ »
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:55 »

Αποσυνδεδεμένος sikaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
  • Qui recherche la lune, ne voit pas les étoiles
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2269 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:04:00 μμ »
Δέν υπάρχει σταθερότητα σε τίποτα! Ίσως τέλη Αυγούστου, ίσως και όχι. Από Νοέμβριο του 2013 που είχα κάνει ένα τμήμα, κατέληξα να πληρωθώ Σεπτέμβρη του 2014. Σχεδόν ένα χρόνο μετά! Μακάρι να ξεκινήσουν τις πληρωμές και ας είναι και με δόσεις. Τώρα για το εάν θα συνεχιστούν τα προγράμματα αυτά, ουδείς γνωρίζει!

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2270 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:20:19 μμ »
:) Nα είσαι καλά sikaz για την κατάθεση της σκέψης σου/εμπειρίας σου αλλά άλλο ήταν το ερώτημα. Όσοι είμαστε σ'αυτό το νήμα τα ζούμε, τα ξέρουμε, οπότε... επαναφέρω το ερώτημα :)

Πείτε μου ότι δε μας αφορά αυτό κι ότι θα πληρωθούμε τέλη Αυγούστου έστω το ένα τμήμα και τέλη Δεκεμβρίου το άλλο (τα άλλα). ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΟ ΛΙΝΚ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ. ΔΕ ΛΕΕΙ ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΑ ΛΕΩ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΟΝΟΤΡΙΒΩ http://www.epixeiro.gr/%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7/28580-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AD%CF%81%CE%B3%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2271 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:22:35 μμ »
Χμμ ίσως να το πάω ξανά μιας και μάλλον λίγοι ή και κανένας θα άνοιγε το λινκ. Και ξαναρωτώ: ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ; ΕΝΝΟΩ ΑΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΩΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ 2014 ΚΑΙ 2015

Διακοπή πληρωμών των έργων του ΕΣΠΑ

Επιστολή για τη διακοπή πληρωμών των έργων του ΕΣΠΑ, που οδηγεί σε διακοπή εργασιών των έργων των Δήμων και τους εργολήπτες στον Τειρεσία, απέστειλε ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ Γεώργιος Πατούλης στους Υπουργούς Εσωτερικών & Διοικητικής Ανασυγκρότησης κ. Νικόλαο Βούτση και Οικονομίας, Υποδομών Ναυτιλίας & Τουρισμού κ. Γεώργιο Σταθάκη.


 
Ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ στην επιστολή του αναφέρει ότι «λόγω της υποχρηματοδότησης των υλοποιούμενων έργων του ΕΣΠΑ 2007-13 από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ), οι εργοληπτικές εταιρίες έχουν προχωρήσει σε διακοπή εργασιών για το σύνολο σχεδόν των εκτελούμενων έργων των Δήμων».

Τονίζει επίσης ότι «πολλές εργοληπτικές εταιρίες έχουν εκδώσει επιταγές, βάσει των αναληφθεισών δεσμεύσεων που απορρέουν από τις ήδη υπογραφείσες συμβάσεις, με αποτέλεσμα λόγω της μη ύπαρξης χρηματοδότησης, οι επιταγές αυτές να έχουν καταστεί ληξιπρόθεσμες. Άμεση συνέπεια αυτής της εξέλιξης είναι η ένταξη των εταιριών αυτών στο Σύστημα Αθέτησης Υποχρεώσεων (ΣΑΥ) (Τειρεσίας), όπου καταχωρούνται δεδομένα που αφορούν σε ακάλυπτες (σφραγισμένες) επιταγές, απλήρωτες (κατά τη λήξη τους) συναλλαγματικές και γραμμάτια σε διαταγή κλπ, από φυσικά πρόσωπα και επιχειρήσεις, βάσει του Ν.Δ. 1923. Το φαινόμενο αυτό τείνει να λάβει πολύ μεγάλες διαστάσεις το τελευταίο χρονικό διάστημα».

Τέλος ζητά από τα δύο Υπουργεία να ενεργήσουν αρμοδίως προκειμένου οι εργοληπτικές εταιρίες που υλοποιούν έργα Δήμων συγχρηματοδοτούμενα από το ΕΣΠΑ 2007-13 και έχουν εκδώσει επιταγές, βάσει των σχετικών συμβάσεων, οι οποίες έχουν καταστεί ακάλυπτες/απλήρωτες, να μην εντάσσονται στο Σύστημα Αθέτησης Υποχρεώσεων (ΣΑΥ) (Τειρεσίας), καθότι αυτό δεν αποτελεί δική τους ευθύνη αλλά οφείλεται στη μη ύπαρξη χρηματοδότησης από το ΠΔΕ.


Πηγή: http://www.epixeiro.gr/%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7/28580-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AD%CF%81%CE%B3%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:13:55 »

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2272 στις: Αύγουστος 02, 2015, 01:07:11 πμ »
Ελπιζω να μη μας αφορα αυτο, αλλα δεν ξερω...που να ρωτησουμε;;;ΙΝΕΔΙΒΙΜ η στα ΚΔΒΜ τα ιδια, στους δημους;
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2273 στις: Αύγουστος 03, 2015, 02:14:48 μμ »
Χμμ ίσως να το πάω ξανά μιας και μάλλον λίγοι ή και κανένας θα άνοιγε το λινκ. Και ξαναρωτώ: ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ; ΕΝΝΟΩ ΑΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΩΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ 2014 ΚΑΙ 2015

Διακοπή πληρωμών των έργων του ΕΣΠΑ

Επιστολή για τη διακοπή πληρωμών των έργων του ΕΣΠΑ, που οδηγεί σε διακοπή εργασιών των έργων των Δήμων και τους εργολήπτες στον Τειρεσία, απέστειλε ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ Γεώργιος Πατούλης στους Υπουργούς Εσωτερικών & Διοικητικής Ανασυγκρότησης κ. Νικόλαο Βούτση και Οικονομίας, Υποδομών Ναυτιλίας & Τουρισμού κ. Γεώργιο Σταθάκη.


 
Ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ στην επιστολή του αναφέρει ότι «λόγω της υποχρηματοδότησης των υλοποιούμενων έργων του ΕΣΠΑ 2007-13 από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ), οι εργοληπτικές εταιρίες έχουν προχωρήσει σε διακοπή εργασιών για το σύνολο σχεδόν των εκτελούμενων έργων των Δήμων».

Τονίζει επίσης ότι «πολλές εργοληπτικές εταιρίες έχουν εκδώσει επιταγές, βάσει των αναληφθεισών δεσμεύσεων που απορρέουν από τις ήδη υπογραφείσες συμβάσεις, με αποτέλεσμα λόγω της μη ύπαρξης χρηματοδότησης, οι επιταγές αυτές να έχουν καταστεί ληξιπρόθεσμες. Άμεση συνέπεια αυτής της εξέλιξης είναι η ένταξη των εταιριών αυτών στο Σύστημα Αθέτησης Υποχρεώσεων (ΣΑΥ) (Τειρεσίας), όπου καταχωρούνται δεδομένα που αφορούν σε ακάλυπτες (σφραγισμένες) επιταγές, απλήρωτες (κατά τη λήξη τους) συναλλαγματικές και γραμμάτια σε διαταγή κλπ, από φυσικά πρόσωπα και επιχειρήσεις, βάσει του Ν.Δ. 1923. Το φαινόμενο αυτό τείνει να λάβει πολύ μεγάλες διαστάσεις το τελευταίο χρονικό διάστημα».

Τέλος ζητά από τα δύο Υπουργεία να ενεργήσουν αρμοδίως προκειμένου οι εργοληπτικές εταιρίες που υλοποιούν έργα Δήμων συγχρηματοδοτούμενα από το ΕΣΠΑ 2007-13 και έχουν εκδώσει επιταγές, βάσει των σχετικών συμβάσεων, οι οποίες έχουν καταστεί ακάλυπτες/απλήρωτες, να μην εντάσσονται στο Σύστημα Αθέτησης Υποχρεώσεων (ΣΑΥ) (Τειρεσίας), καθότι αυτό δεν αποτελεί δική τους ευθύνη αλλά οφείλεται στη μη ύπαρξη χρηματοδότησης από το ΠΔΕ.


Πηγή: http://www.epixeiro.gr/%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7/28580-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AD%CF%81%CE%B3%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1


Γράφει παραπάνω στο κείμενο: Ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ στην επιστολή του αναφέρει ότι «λόγω της υποχρηματοδότησης των υλοποιούμενων έργων του ΕΣΠΑ 2007-13 από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ), οι εργοληπτικές εταιρίες έχουν προχωρήσει σε διακοπή εργασιών για το σύνολο σχεδόν των εκτελούμενων έργων των Δήμων».

Τα ΚΔΒΜ δεν χρηματοδοτούνται από τους Δήμους.
Χρηματοδοτούνται από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ του Υπουργείου Παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2274 στις: Αύγουστος 03, 2015, 03:14:58 μμ »
Μερσί, Εύη!
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2275 στις: Αύγουστος 04, 2015, 11:30:05 πμ »
Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους σήμερα για τις πληρωμές, μου είπαν Αύγουστο αποκλείεται καθώς δεν έχουν έλθει τα χρήματα και είπαν να περιμένουμε από Σεπτέμβριο και μετά. Μάλιστα θα προηγηθούν όσοι είχαν πρώτοι τμήματα και μετά όσοι πήραν αργότερα στη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους.Αυτά!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2015, 11:32:30 πμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2276 στις: Αύγουστος 05, 2015, 11:40:48 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα το απόγευμα μου τηλεφώνησαν απο το inedivim και μου είπαν ότι η διαδικασία των πληρωμών απαιτεί την αποστολή της φορολογικής μας ενημερότητας στα κεντρικά, είτε μέσω φαξ είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Η φορολογική ενημερότητα εκδίδεται πλέον άμεσα μέσα από το taxis. Ωστόσο μπήκα στο taxis και για την έκδοση της ενημερότητας απαιτείται το τσεκάρισμα μιάς από τις ακόλουθες επιλογές:

ΑΙΤΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ

ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΜΗ ΧΡΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 
ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ 
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΛΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ 

Στο τηλεφωνο μου είπαν κάτι παρεμφερές με την τρίτη επιλογή. Επειδή δεν είμαι σίγουρη όμως, σκοπεύω αύριο το πρωί να τους τηλεφωνήσω. Μήπως ξέρει κάποιος εδώ; Όσο για το πότε θα πραγματοποιηθούν οι πληρωμές αυτό μάλλον θα αρχίσει μετά τον Αύγουστο μου είπαν. Αλήθεια για την διαδικασία αυτή έχει ενημερωθεί κάνεις άλλος;
 
 

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2277 στις: Αύγουστος 06, 2015, 08:17:16 πμ »

 Καλημέρα  8)
Θα πρέπει να επιλέξεις την 4η επιλογή... ;)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2278 στις: Αύγουστος 06, 2015, 04:55:43 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα το απόγευμα μου τηλεφώνησαν απο το inedivim και μου είπαν ότι η διαδικασία των πληρωμών απαιτεί την αποστολή της φορολογικής μας ενημερότητας στα κεντρικά, είτε μέσω φαξ είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Η φορολογική ενημερότητα εκδίδεται πλέον άμεσα μέσα από το taxis. Ωστόσο μπήκα στο taxis και για την έκδοση της ενημερότητας απαιτείται το τσεκάρισμα μιάς από τις ακόλουθες επιλογές:

ΑΙΤΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ

ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΜΗ ΧΡΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 
ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ 
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΛΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ 

Στο τηλεφωνο μου είπαν κάτι παρεμφερές με την τρίτη επιλογή. Επειδή δεν είμαι σίγουρη όμως, σκοπεύω αύριο το πρωί να τους τηλεφωνήσω. Μήπως ξέρει κάποιος εδώ; Όσο για το πότε θα πραγματοποιηθούν οι πληρωμές αυτό μάλλον θα αρχίσει μετά τον Αύγουστο μου είπαν. Αλήθεια για την διαδικασία αυτή έχει ενημερωθεί κάνεις άλλος;

Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ είναι Ν.Π.Ι.Δ. και ανήκει σε Δημόσιο Φορέα.
Η 4η επιλογή είναι η σωστή.

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2279 στις: Αύγουστος 06, 2015, 05:11:04 μμ »
εγω θεωρω οτι η την 3 η την 4 δεν ειναι σοβαρο λαθος..λεπτομερεις αυτα, παντως η προηγουμενη δημοσιευση ειναι η σωστη

Αποσυνδεδεμένος μαργαριτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2280 στις: Αύγουστος 06, 2015, 05:39:26 μμ »
Σε ποιο φαξ στελνουμε τη φορολογικη ενημεροτητα
 η σε ποιο email . Μηπως σε μια Δημοπουλου;
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2281 στις: Αύγουστος 06, 2015, 06:31:13 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Κατάλληλη επιλογή είναι η τέταρτη τελικά όπως σωστά ειπώθηκε και παραπάνω. Προσωπικά δεν μπόρεσα να βγάλω την φορολογική μου ενημερότητα μέσα από το taxis και έτσι αναγκάστηκα να τρέχω στην εφορία. Η φοροτεχνικός μου μου είπε ότι επειδή η διαδικασία υποβολής των δηλώσεων είναι ανοιχτή το συγκεκριμένο αίτημα δεν είναι προσβάσιμο. Ωστόσο ας το προσπαθήσετε γιατί μπορεί και να λειτουργεί ηλεκτρονικά ανά περίπτωση. Προφανώς το inedivim θέλει να δει πρώτα αν υπάρχουν οφειλές για να προχωρήσει σε πληρωμές, αυτό κατάλαβα. Στα πρακτικά τώρα, εγώ είχα επικοινωνία με την Κυρία Γιαταγάνη, την βρίσκετε στο 213 131 45 79. Δεν έχω προβλημα να σας δώσω το φαξ ή το mail αλλά δεν γνωρίζω αν αυτή η διαδικασία αφορά τελικά σε όλους τους εκπαιδευτές, ανεξαρτήτως του ύψους της πληρωμής τους ή απαιτείται μόνον για μεγαλύτερα ποσά. Εγώ είχα αναλάβει 3 τμήματα την σεζόν που μας πέρασε οπότε το πληρωτέο ποσό θα έιναι σεβαστό. Κάποιος που είχε αναλάβει ένα, μήπως δεν χρειάζεται;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 226
Σύνολο: 227

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.