*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 747110 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος scuola

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1288 στις: Ιούλιος 25, 2014, 02:46:27 μμ »
αναπληρωτής μπορεί να δουλεύει παράλληλα σε κδβμ ή σδε νομίζω θέλει άδεια από το πύσδε ή κάνω λάθος??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:15:37 »

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1289 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:30:32 μμ »
αναπληρωτής μπορεί να δουλεύει παράλληλα σε κδβμ ή σδε νομίζω θέλει άδεια από το πύσδε ή κάνω λάθος??

χρειάζεται άδεια

Αποσυνδεδεμένος scuola

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1290 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:33:56 μμ »
ευχαριστώ
(αλλά το πήρε το μάτι μου και στην εγκύκλιο αναπλρωτών και όποιος δεν παίρνει άδεια είναι πειθαρχικό αδίκημα αναφέρει)

Αποσυνδεδεμένος FeniaGl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1291 στις: Ιούλιος 25, 2014, 04:14:39 μμ »
Ναι όντως από το φθινόπωρο του 2013 άρχισα να εργάζομαι και μέχρι τώρα δεν έχω πληρωθεί.Κοντεύει χρόνος.Κι αυτοί το μόνο που κάνουν είναι να προβάλλουν δικαιολογίες για τις πληρωμές.Δεν αξίζει να κάνω ξανά τα χαρτιά μου για τα προγράμματά τους.Ποιος ο λόγος;Για να πληρώνομαι κάθε χρόνο;Σε ποιο τηλέφωνο τους βρίσκετε;Ίσως είναι κάποιο που δεν έχω δοκιμάσει ακόμη!Αν δεν θέλετε να το γράψετε δημόσια στείλτε μου ένα μήνυμα.Ευχαριστώ.

2 βδομάδες προσπαθώ να τους βρω αλλά τίποτα, σε ποιο τηλέφωνο απαντούν; και μενα το πρώτο τμήμα μου ήταν Νοέμβριο και ακόμη τίποτα,  το περίεργο είναι ότι συνάδελφοι έχουν πληρωθεί όλα τα τμήματα και κάποιοι δεν έχουμε πάρει ούτε τα πρώτα. Τι θα γίνει, δεν μπορούμε να μάθουμε περίπου πότε θα μας πληρώσουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:15:37 »

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1292 στις: Ιούλιος 25, 2014, 04:36:59 μμ »
"Η ανεργία αποδεικνύεται με πρόσφατη βεβαίωση του ΟΑΕΔ, η ημερομηνία έκδοσης της οποίας δεν
πρέπει να απέχει περισσότερο από πέντε (5) εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία έναρξης της
προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων."

άντε πάλι τα ίδια! κ στην αίτηση για ΣΔΕ τα ίδια έγραφε....αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε τι είχαμε καταλήξει τότε....  :-\
Παιδιά δεν μπορεί να πάρει κανείς βεβαίωση ανεργίας τώρα;

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1293 στις: Ιούλιος 25, 2014, 04:52:52 μμ »
Παιδιά δεν μπορεί να πάρει κανείς βεβαίωση ανεργίας τώρα;
στέκει αυτό αν δηλαδή έμαθα σήμερα για την προκυρηξη;

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1294 στις: Ιούλιος 26, 2014, 03:16:26 πμ »
Παιδιά δεν μπορεί να πάρει κανείς βεβαίωση ανεργίας τώρα;
Βεβαίωση ανεργίας μπορείς να καταθέσεις με ημερομηνία εως 5 μερες πριν την πρώτη μέρα της προκυρηξεις και ως την τελευταία μέρα της προκυρηξης ! Αναλυτικα 17/7 ηταν η πρώτη μέρα που έτρεχε η προκυρηξη άρα η βεβαίωση σου μπορει να έχει ημερομηνία και 13/7 . Τελειώνει δε 1/8 οποτε βεβαίωση με ημερομηνία 1/8 ιςχυει.
Αν η βεβαίωση σου ειναι ηλεκτρονική καταθέτεις και υπεύθυνη δήλωση περί αληθινών στοιχείων!. Όταν στείλεις τα χαρτια. ΠΡΟΣΟΧΗ! Επειδή τα χαρτια μπορούμε να τα στείλουμε εως 8/8 ΔΕΝ μπορει η βεβαίωση ανεργίας να έχει ημερομηνία μετά την 1/8 που ειναι οι ηλεκτρονικές αιτηςεις!!!Ελπιζω να σε κάλυψα!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1295 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:33:47 πμ »
Βεβαίωση ανεργίας μπορείς να καταθέσεις με ημερομηνία εως 5 μερες πριν την πρώτη μέρα της προκυρηξεις και ως την τελευταία μέρα της προκυρηξης ! Αναλυτικα 17/7 ηταν η πρώτη μέρα που έτρεχε η προκυρηξη άρα η βεβαίωση σου μπορει να έχει ημερομηνία και 13/7 . Τελειώνει δε 1/8 οποτε βεβαίωση με ημερομηνία 1/8 ιςχυει.
Αν η βεβαίωση σου ειναι ηλεκτρονική καταθέτεις και υπεύθυνη δήλωση περί αληθινών στοιχείων!. Όταν στείλεις τα χαρτια. ΠΡΟΣΟΧΗ! Επειδή τα χαρτια μπορούμε να τα στείλουμε εως 8/8 ΔΕΝ μπορει η βεβαίωση ανεργίας να έχει ημερομηνία μετά την 1/8 που ειναι οι ηλεκτρονικές αιτηςεις!!!Ελπιζω να σε κάλυψα!!
Ναι ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1296 στις: Ιούλιος 26, 2014, 07:36:43 πμ »
Να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή δεν έκοψα την ανεργία όταν έκανα τμήματα στο ινεδιβ
Γίνεται να δηλώσω στην αίτηση και την ανεργία και την προϋπηρεσία ;

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1297 στις: Ιούλιος 26, 2014, 09:50:15 πμ »
βεβαιώσεις για το πρόγραμμα "οδυσσέας" που μόλις τελείωσαν κάποια τμήματα και που δίνει εμπειρία σε ενηλίκους και για το ΚΔΒΜ πώς παίρνει κανείς????

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1298 στις: Ιούλιος 26, 2014, 11:01:44 πμ »
το σωστό είναι αν κάποιος έχει εργασία είτε με σύμβαση είτε με σύμβαση έργου ακόμαι και για 1 ώρα να διακόπτεται η κάρτα ανεργίας. Βέβαια στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ είναι της ακολασίας :-X :-X.

Επίσης συνάδελφε όταν ανοίγεις κάρτα ανεργίας σου δίνουν και υπογράφεις και μια υπεύθυνη δήλωση που λέει αν εργαστείς έίσαι υποχρεωμένος να ενημερώσεις τον οαεδ αλλιώς έχεις κυρώσεις.

Άντε κι εσύ δεν την έκοψες την κάρτα πώς θα δηλώσεις τώρα άνεργος και θα παρουσιάζεις και προύπηρεσία??

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1299 στις: Ιούλιος 26, 2014, 11:10:07 πμ »
παντως εγω με το που ξεικινησα να εργαζομαι 2 ωρες ΙΕΚ σταματησα να αννεωνω την καρτα. Πριν λιγες μερες πηγαΟΑΕΔ να την ανανεωσω και μου ειπε η κοπελα οτι εφοσον δεν φαινοταν πουθενα οτι εργαζομαι, θα μπορουσα να την ανανεωνα κανονικα> Δεν ηξερε καν οτι σε μερικους φορεις δεν μας βαζουν ενσημα....

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1300 στις: Ιούλιος 26, 2014, 11:13:52 πμ »
παντως εγω με το που ξεικινησα να εργαζομαι 2 ωρες ΙΕΚ σταματησα να αννεωνω την καρτα. Πριν λιγες μερες πηγαΟΑΕΔ να την ανανεωσω και μου ειπε η κοπελα οτι εφοσον δεν φαινοταν πουθενα οτι εργαζομαι, θα μπορουσα να την ανανεωνα κανονικα> Δεν ηξερε καν οτι σε μερικους φορεις δεν μας βαζουν ενσημα....
Εμένα αυτό μου είπαν στο ινεδιβιμ ότι μπορώ και να μην την κόβω τηνανεργια

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1301 στις: Ιούλιος 26, 2014, 11:20:31 πμ »
το θέμα δεν το έχει ο οαεδ αλλά το φορέας-ΙΝΕΔΙΒΙΜ πρέπει να ενημωρώνει ότι έχει συνάψει με το άτομο ταδε συμβαση έργου.

Δεν βλέπω το λόγο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ εφόσον ούτε τα αυτονόητα μπορεί να κάνει να βγάζει προκηρύξεις για νέες συμβάσεις έργου στα διάφορα έργα του μιας και με αυτους που δουλεύουν ήδη και προύπηρεσία και ανεργία δηλώνουν και τα ίδια άτομα πάνω κάτω θα είναι....

οι άλλοι συνάδελγοι που είναι πραγματικά άνεργοι κι έχουν ανάγκη τι?? την πάρτη μας όλοι .....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 361
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.