*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 749546 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1316 στις: Ιούλιος 27, 2014, 06:32:57 μμ »
Τα ΣΔΕ μοριοδοτούν και την τυπική εκπαίδευση, οπότε ορθώς υπέβαλε και την προϋπηρεσία της ΕΠΑΣ. Φυσικά είναι ένα θέμα προς συζήτηση ότι η ΕΠΑΣ θεωρείται τυπική εκπαίδευση (φέτος στην τάξη μου μόνο ένα άτομο ήταν ανήλικο) αλλά οι προκηρύξεις μένουν στο τυπικό και όχι στο ουσιαστικό της υπόθεσης... Ψιλά γράμματα τώρα, άντε να βρεις το δίκιο σου... Επιλογή σου φυσικά, αλλά θα πρότεινα να το δηλώσεις ως εκπαίδευση ενηλίκων αν και ναι δε νομίζω να το μετρήσουν.

Δε θα τη δήλωνα, αλλά τώρα σκέφτομαι να τη δηλώσω για το λόγο ότι σε αυτή τη χώρα τίποτε δεν είναι σίγουρο. Λένε και ξελένε. Τρανό παράδειγμα αυτό που έγινε με τα πιστοποιητικά πληροφορικής.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2014, 06:36:56 μμ από aly84 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:29:42 »

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1317 στις: Ιούλιος 27, 2014, 06:40:25 μμ »
Δε θα τη δήλωνα, αλλά τώρα σκέφτομαι να τη δηλώσω για το λόγο ότι σε αυτή τη χώρα τίποτε δεν είναι σίγουρο. Λένε και ξελένε. Τρανό παράδειγμα αυτό που έγινε με τα πιστοποιητικά πληροφορικής.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα χώρας, αλλά και εγώ και άλλοι φίλοι-συνάδελφοι σε τέτοιες προκηρύξεις δηλώνουμε ό,τι έχουμε και δεν έχουμε, δεν χάνεις τίποτα εκτός από τα λεπτά του ευρώ που θα δώσεις για φωτοτυπίες... Εδώ άλλοι δηλώνουν άνεργοι + προϋπηρεσία κατά το διάστημα της ανεργίας τους, και παίρνουν τα μόρια, στην ΕΠΑΣ θα κολλήσουμε που στο κάτω κάτω της γραφής σε τόσους ενήλικους κάναμε μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1318 στις: Ιούλιος 28, 2014, 12:32:31 πμ »
Ώρες από ΤΕΙ μετράνε σαν εκπαίδευση ενηλίκων?

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1319 στις: Ιούλιος 28, 2014, 09:47:19 πμ »
Δε θα τη δήλωνα, αλλά τώρα σκέφτομαι να τη δηλώσω για το λόγο ότι σε αυτή τη χώρα τίποτε δεν είναι σίγουρο. Λένε και ξελένε. Τρανό παράδειγμα αυτό που έγινε με τα πιστοποιητικά πληροφορικής.

Μια και η προκήρυξη αναφέρει ρητά ότι δε μοριοδοτείται η εμπειρία στην τυπική εκπαίδευση εγώ πάντως δε θα δηλώσω την εμπειρία σε ΕΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:29:42 »

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1320 στις: Ιούλιος 28, 2014, 09:56:36 πμ »
Συνάδελφοι παρακαλώ για τα φώτα σας: Είδα στην αίτηση ότι δηλώνουμε μόνο ένα νομό... Μέχρι το Μάιο του 2015 θα βρίσκομαι στο νομό που βρίσκομαι τώρα επειδή δουλεύω με σύμβαση. Στη συνέχεια όμως θα επιστρέψω στο νομό από όπου κατάγομαι. Από την εμπειρία σας πότε περιμένουμε να βγουν οι πίνακες; Έχει νόημα να δηλώσω το Νομό που μένω τώρα;

Αποσυνδεδεμένος pipo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1321 στις: Ιούλιος 28, 2014, 10:00:26 πμ »
Γεια σας, έχω άσχετο πτυχίο με τα αγγλικά (θεολογία), αλλά έχω διδακτική επάρκεια από το υπουργείο. Μπορώ να τη χρησιμοποιήσω απ'ό,τι καταλαβαίνω. Όμως, αναγράφει στη βεβαίωση της επάρκειας ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατόπιν εγκρίσεως από τη δευτεροβάθμια. Ισχύει άραγε και για τα κβδμ αυτό;

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1322 στις: Ιούλιος 28, 2014, 11:13:55 πμ »
Συνάδελφοι παρακαλώ για τα φώτα σας: Είδα στην αίτηση ότι δηλώνουμε μόνο ένα νομό... Μέχρι το Μάιο του 2015 θα βρίσκομαι στο νομό που βρίσκομαι τώρα επειδή δουλεύω με σύμβαση. Στη συνέχεια όμως θα επιστρέψω στο νομό από όπου κατάγομαι. Από την εμπειρία σας πότε περιμένουμε να βγουν οι πίνακες; Έχει νόημα να δηλώσω το Νομό που μένω τώρα;
Μεχρι τώρα η πληροφόρηση που υπάρχει είναι ότι τα ΚΔΒΜ θα λειτουργουν μέχρι 30/6/15. Επίσης οι έκδοση των πινάκων καθυστερούν λίγο , προσωπικά υπολογίζω μέχρι τον Οκτώβριο να βγουν ολες οι ειδικότητες. Επίσης παλιά στα ΚΕΕ ο εκπαιδευτής μπορούσε να κάνει μία αίτηση μεταγραφής σε άλλο δήμο, αλλά αυτό παίρνει χρόνο αφού δεν βρίσκεις εύκολα άκρη στα κεντρικά. Θα σε συμβούλευα να δηλώσεις τον νομό που μένεις τώρα, αφου ουσιαστικά για την επόμενη εκπαιδευτική περιοδο θα είσαι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1323 στις: Ιούλιος 28, 2014, 11:30:36 πμ »
για τα αγγλικα και τους η/υ λεει:αντιγραφα τους μεταφρασμενα.Δηλαδη τα βγαζω φωτοτυπια τα μεταφρασμενα και δεν χρειαζεται υπυθυνη δηλωση απο το κεπ οτι ειναι γνησια?

Αποσυνδεδεμένος helena86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1324 στις: Ιούλιος 28, 2014, 11:51:20 πμ »
Παιδιά γενικά δεν επικυρώνουμε τα πιστοποιητικά που καταθέτουμε πια έτσι;Εσείς θα κάνετε υπεύθυνη δήλωση;

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1325 στις: Ιούλιος 28, 2014, 12:06:26 μμ »
Μεχρι τώρα η πληροφόρηση που υπάρχει είναι ότι τα ΚΔΒΜ θα λειτουργουν μέχρι 30/6/15. Επίσης οι έκδοση των πινάκων καθυστερούν λίγο , προσωπικά υπολογίζω μέχρι τον Οκτώβριο να βγουν ολες οι ειδικότητες. Επίσης παλιά στα ΚΕΕ ο εκπαιδευτής μπορούσε να κάνει μία αίτηση μεταγραφής σε άλλο δήμο, αλλά αυτό παίρνει χρόνο αφού δεν βρίσκεις εύκολα άκρη στα κεντρικά. Θα σε συμβούλευα να δηλώσεις τον νομό που μένεις τώρα, αφου ουσιαστικά για την επόμενη εκπαιδευτική περιοδο θα είσαι εκεί.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1326 στις: Ιούλιος 28, 2014, 02:55:33 μμ »
Παιδιά την ανεργία πως την δηλώνουμε στην ηλεκτρονική αίτηση δεν έχει πεδίο;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1327 στις: Ιούλιος 28, 2014, 03:21:35 μμ »
Για αλλαγή προσωπικών στοιχείων (ονοματεπώνυμο, ανεργία, ...) ακολουθείς την διαδρομή:

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ----> ΠΙΕΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1328 στις: Ιούλιος 28, 2014, 03:47:32 μμ »
καλησπέρα γνωριζει κανεις μηπως που μπορουμε να απευθυνθουμε για να παρουμε μια μισθολογικη κατασταση απο τα προγράμματα που δουλεψαμε το χειμώνα?? εγω ημουν με αεδ και την χρειαζομαι για να ξερω τι ποσο εχω συμπληρωσει γιατι ειμαι σε κατι αλλα προγραμματα και συνεχιζω να πληρωνομαι με αεδ ώστε να μην ξεπερασω το επιτρεπομενο όριο

ευχαριστω πολυ συναδελφοι!

Αποσυνδεδεμένος AAEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1329 στις: Ιούλιος 28, 2014, 04:38:04 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα μια διευκρίνηση όσον αφορά τα δικαιολογητικά για τους εκπαιδευτές Κ.Δ.Β.Μ. Συγκεκριμένα η βεβαίωση προϋπηρεσίας ως εκπαιδεύτρια σε Κ.Δ.Β.Μ. θα πρέπει να την καταθέσουμε πρωτότυπη ή αντίγραφο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 326
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.