*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 747205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eftychia112

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1330 στις: Ιούλιος 28, 2014, 05:40:31 μμ »
αντίγραφο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:03:29 »

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1331 στις: Ιούλιος 28, 2014, 05:42:04 μμ »
για τα αγγλικα και τους η/υ λεει:αντιγραφα τους μεταφρασμενα.Δηλαδη τα βγαζω φωτοτυπια τα μεταφρασμενα και δεν χρειαζεται υπυθυνη δηλωση απο το κεπ οτι ειναι γνησια?


Τα αντίγραφα των πιστοποιητικών πρέπει να είναι μεταφρασμένα και επικυρωμένα από κάποιο δικηγόρο;

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1332 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:07:41 μμ »
Καλησπέρα, υπάρχει νόημα να δηλώσω ανεργία ενός μήνα; Πέρα από τη μοριοδότηση που ξεκινά μετά τους 4 μήνες ανεργίας, υπάρχει περίπτωση να έχουν προτεραιότητα οι άνεργοι;

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1333 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:38:08 μμ »
aly 84
δε  θα σου την πιασουνε την ανεργια.οποτε τζαμπα κοπος να πας οαεδ..........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:03:29 »

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1334 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:39:25 μμ »
απο πληρωμες τι γινεται?μεχρι πιο μηνα πληρωσανε?να ξερουμε λιγο και για τα χρηματα...οποιος ξερει ας πει. :-\

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1335 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:42:30 μμ »
για τα αγγλικα και τους η/υ λεει:αντιγραφα τους μεταφρασμενα.Δηλαδη τα βγαζω φωτοτυπια τα μεταφρασμενα και δεν χρειαζεται υπυθυνη δηλωση απο το κεπ οτι ειναι γνησια?

Καλησπέρα! Θα ήθελα μια διευκρίνηση όσον αφορά τα δικαιολογητικά για τους εκπαιδευτές Κ.Δ.Β.Μ. Συγκεκριμένα η βεβαίωση προϋπηρεσίας ως εκπαιδεύτρια σε Κ.Δ.Β.Μ. θα πρέπει να την καταθέσουμε πρωτότυπη ή αντίγραφο;

νομίζω στην προκύρηξη αναφέρει απλά αντίγραφα, εγώ έβαλα και μια υπεύθυνη δήλωση για τη γνησιότητά τους καλού κακού, ινεδιβιμ είναι αυτό!

Τα αντίγραφα των πιστοποιητικών πρέπει να είναι μεταφρασμένα και επικυρωμένα από κάποιο δικηγόρο;

Τα πιστοποιητικά που έχεις εφόσον δεν είναι από κάποιο δημόσιο φορέα και δεν έχουν πάνω σφραγίδα και ένδειξη "ελληνική δημοκρατία" τότε η επικύρωση και μετάφραση τους    γίνεται από δικηγόρο. Μετά μπορείς να τα βγάλεις φωτοτυπία και να τα στείλεις, δεν χρειάζεται να πληρώνεις κάθε φορά δικηγόρο..



Καλησπέρα, υπάρχει νόημα να δηλώσω ανεργία ενός μήνα; Πέρα από τη μοριοδότηση που ξεκινά μετά τους 4 μήνες ανεργίας, υπάρχει περίπτωση να έχουν προτεραιότητα οι άνεργοι;

όχι δεν αναφέρεται πρόταξη των ανέργων στην προκύρηξη. Μόνο μοριοδότηση για πάνω από 4 μήνες


aly 84
δε  θα σου την πιασουνε την ανεργια.οποτε τζαμπα κοπος να πας οαεδ..........

Δεν είναι απαραίτητο να πας στον οαεδ για βεβαίωση ανεργίας. Αν έχεις πάρει κλειδάριθμο και έχεις εγγραφεί στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες, μπορείς να εκτυπώσεις την βεβαίωση από τον υπολογιστή σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2014, 07:49:12 μμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1336 στις: Ιούλιος 28, 2014, 08:13:29 μμ »
απο πληρωμες τι γινεται?μεχρι πιο μηνα πληρωσανε?να ξερουμε λιγο και για τα χρηματα...οποιος ξερει ας πει. :-\

Εγώ δούλεψα Οκτώβριο - Δεκέμβριο 2013 και δεν έχω πάρει φράγκο.

Αποσυνδεδεμένος FeniaGl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1337 στις: Ιούλιος 29, 2014, 01:38:19 πμ »
Εγώ δούλεψα Οκτώβριο - Δεκέμβριο 2013 και δεν έχω πάρει φράγκο.

και εγώ επίσης!!! υπάρχει κάποιος που έχει ενημέρωση για τις πληρωμές; Εγώ πάντως ούτε στο τηλέφωνο δεν μπορώ να τους βρω να μάθω τι γίνεται..3 τμήματα δούλεψα και δεν έχω πάρει τίποτα..

Αποσυνδεδεμένος geochatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1338 στις: Ιούλιος 29, 2014, 12:29:31 μμ »
Προσπάθησα να δω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Στην προκήρυξη αναφέρει ότι "ΔΕΝ μοριοδοτείται επιμόρφωση που ήταν προαπαιτούμενη για την πιστοποίηση εκπαιδευτών Μητρώου ΕΟΠΠΕΠ/ΕΚΕΠΙΣ". Δεν είδα όμως πουθενά να δίνεται η δυνατότητα να δηλώσουμε εάν είμαστε πιστοποιημένοι εκπαιδευτές ενηλίκων από το ΕΚΕΠΙΣ. Νόμιζα ότι σε παλαιότερη προκήρυξη μετρούσε αυτή η πιστοποίηση. Έχει αλλάξει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2550
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1339 στις: Ιούλιος 29, 2014, 11:38:32 μμ »
μέτρησα λάθος την ανεργία μου λόγω απροσεξίας....έβαλα παραπάνω! Θα περάσουν τη σωστή ή θα μου τη διαγράψουν τελείως;;;;;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1340 στις: Ιούλιος 29, 2014, 11:49:35 μμ »
Προσπάθησα να δω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Στην προκήρυξη αναφέρει ότι "ΔΕΝ μοριοδοτείται επιμόρφωση που ήταν προαπαιτούμενη για την πιστοποίηση εκπαιδευτών Μητρώου ΕΟΠΠΕΠ/ΕΚΕΠΙΣ". Δεν είδα όμως πουθενά να δίνεται η δυνατότητα να δηλώσουμε εάν είμαστε πιστοποιημένοι εκπαιδευτές ενηλίκων από το ΕΚΕΠΙΣ. Νόμιζα ότι σε παλαιότερη προκήρυξη μετρούσε αυτή η πιστοποίηση. Έχει αλλάξει κάτι;

στην περσινή προκύρηξη για ΚΔΒΜ, υπήρχε επιλογή για ΕΚΕΠΙΣ (15 μορια- μητρώο Β),
στην φετινή προκήρυξη στην φορμά δεν υπάρχει αυτή η επιλογή και εχει αλλάξει η μοριοδότηση

Αποσυνδεδεμένος Pm-B

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1341 στις: Ιούλιος 30, 2014, 12:23:10 πμ »
μέτρησα λάθος την ανεργία μου λόγω απροσεξίας....έβαλα παραπάνω! Θα περάσουν τη σωστή ή θα μου τη διαγράψουν τελείως;;;;;;;
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Τους ρώτησα για το ίδιο θέμα και μου είπαν να τους στείλω επίσημο έγγραφο του οαεδ που να γράφει τους μήνες ανεργίας και αν θέλω να διορθώσω και στην αίτησή μου. Μη φοβάσαι.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2550
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1342 στις: Ιούλιος 30, 2014, 12:41:20 πμ »
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Τους ρώτησα για το ίδιο θέμα και μου είπαν να τους στείλω επίσημο έγγραφο του οαεδ που να γράφει τους μήνες ανεργίας και αν θέλω να διορθώσω και στην αίτησή μου. Μη φοβάσαι.

Καλά εννοείται ότι θα στείλω τη βεβαίωση του ΟΑΕΔ ! Οκ ευχαριστώωωωω. Καλή τύχη!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος geochatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1343 στις: Ιούλιος 30, 2014, 09:35:45 πμ »
στην περσινή προκύρηξη για ΚΔΒΜ, υπήρχε επιλογή για ΕΚΕΠΙΣ (15 μορια- μητρώο Β),
στην φετινή προκήρυξη στην φορμά δεν υπάρχει αυτή η επιλογή και εχει αλλάξει η μοριοδότηση
Μάλιστα! Επομένως και έχει αφαιρεθεί η μοριοδότηση της εν λόγω πιστοποίησης ως πιστοποίησης, αλλά και ακυρώνεται η μοριοδότηση της αντίστοιχης επιμόρφωσης ως ώρες. Δεν φαίνεται και πολύ λογικό αυτό... Ευχαριστώ alfa_vita!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.