*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127580 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2688 στις: Αύγουστος 31, 2014, 11:31:01 πμ »
Ούτε εγώ έχω πάρει ακόμα βαθμό στη βιβλιογραφική ανασκόπηση από Χατζηχαραλάμπους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2689 στις: Αύγουστος 31, 2014, 08:48:45 μμ »
Παιδιά μην περιμένετε να σας έρθει βαθμός πριν τις εξετάσεις για την βιβλιογραφική στο 626 ή στο 623..
Στο 623 εμένα άργησε πάρα πολύ και βγήκε μετά τις εξετάσεις..Άρα το ίδιο περιμένω και τώρα γιατί και η ίδια μου είπε ότι κάνει ό,τι μπορεί αλλά δεν κατάλαβα να προλαβαίνει!!!

Το ίδιο και με το Σεμινάριο 2..Βαθμός για την εργασία πουθενά!!

Αποσυνδεδεμένος alex_ia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2690 στις: Αύγουστος 31, 2014, 09:02:24 μμ »
Καλησπέρα ξανα. Εκανα τα χαρτια μου για το μεταπτυχιακό κ προχθες εγκρίθηκε η αιτηση μου. Το θέμα είναι ότι θα ηθελα να το τελειωσω σε ενα χρονο. Ποσα μαθηματα θα πρεπει να παιρνω ανα εξαμηνο για να το πετύχω αυτο?  Επισης υπάρχει περιπτωση να προλαβω του χρόνου τους πινακες της ειδικης αγωγης?

Αποσυνδεδεμένος elina_1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2691 στις: Αύγουστος 31, 2014, 10:48:39 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!!Θυμάται κανείς θέματα προηγούμενων εξετάσεων για το 526 Διδασκαλία παιδιών με ειδικές ανάγκες στο συνηθισμένο σχολείο και το 504 Συγκριτική παιδαγωγική;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2692 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 12:21:04 μμ »
http://www.paideia-ergasia.gr/34793/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BE-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B9%CE%B1/

αυτό το είδε κανείς?

μας επηρεάζει κάπου?
Η αλήθεια είναι ότι με προβλημάτισε και εμένα...Είχε βγάλει μια ανακοίνωση το πανεπιστήμιο στις αρχές του καλοκαιριού αλλά δεν ξέρω τι γίνεται...μήπως έχει κάποιος άλλος ιδέα;

Αποσυνδεδεμένος ritsa asa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2693 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 02:18:44 μμ »
Καλησπέρα

Θυμάται κανείς θέματα από το μάθημα Νοητική Υστέρηση και Αυτισμός;
Ευχαριστώ πολύ…

Αποσυνδεδεμένος ritsa asa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2694 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 05:43:36 μμ »
Παιδιά μην περιμένετε να σας έρθει βαθμός πριν τις εξετάσεις για την βιβλιογραφική στο 626 ή στο 623..
Στο 623 εμένα άργησε πάρα πολύ και βγήκε μετά τις εξετάσεις..Άρα το ίδιο περιμένω και τώρα γιατί και η ίδια μου είπε ότι κάνει ό,τι μπορεί αλλά δεν κατάλαβα να προλαβαίνει!!!

Το ίδιο και με το Σεμινάριο 2..Βαθμός για την εργασία πουθενά!!
Καλησπέρα ξανα. Εκανα τα χαρτια μου για το μεταπτυχιακό κ προχθες εγκρίθηκε η αιτηση μου. Το θέμα είναι ότι θα ηθελα να το τελειωσω σε ενα χρονο. Ποσα μαθηματα θα πρεπει να παιρνω ανα εξαμηνο για να το πετύχω αυτο?  Επισης υπάρχει περιπτωση να προλαβω του χρόνου τους πινακες της ειδικης αγωγης?
Καλησπέρα ξανα. Εκανα τα χαρτια μου για το μεταπτυχιακό κ προχθες εγκρίθηκε η αιτηση μου. Το θέμα είναι ότι θα ηθελα να το τελειωσω σε ενα χρονο. Ποσα μαθηματα θα πρεπει να παιρνω ανα εξαμηνο για να το πετύχω αυτο?  Επισης υπάρχει περιπτωση να προλαβω του χρόνου τους πινακες της ειδικης αγωγης?

Καλησπέρα,

Αν θες να το τελειώσεις σε ένα χρόνο θα πρέπει να παίρνεις 3 μαθήματα και ένα σεμινάριο κάθε τετράμηνο (Χ3). Αν ξεκινήσεις τώρα θα τελειώσεις του χρόνου το Σεπτέμβρη. Δυστυχώς, δεν προλαβαίνεις τους πίνακες για του χρόνου γιατί οι αιτήσεις γίνονται καλοκαίρι, επίσης είναι και ο χρόνος που χρειάζεται για να πάρεις την αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ.
Ελπίζω να βοήθησα  :)

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2695 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 10:48:04 μμ »
Παιδιά μην περιμένετε να σας έρθει βαθμός πριν τις εξετάσεις για την βιβλιογραφική στο 626 ή στο 623..
Στο 623 εμένα άργησε πάρα πολύ και βγήκε μετά τις εξετάσεις..Άρα το ίδιο περιμένω και τώρα γιατί και η ίδια μου είπε ότι κάνει ό,τι μπορεί αλλά δεν κατάλαβα να προλαβαίνει!!!

Τι λετε βρε συναδελφοι!!!!! Εμεις δηλαδη οφειλουμε να ειμαστε συνεπεις μεχρι και το δευτερολεπτο διοτι μετα "κλειδωνει" το συστημα, αλλα οι καθηγητες δεν διορθωνουν μεχρι τον Σεπτεμβριο παρολο που οι περισσοτερες εργασιες εχουν κατατεθει απο τον Ιουλιο;;;; Πρεπει να καταθεσουμε τα χαρτια στον ΔΟΑΤΑΠ διοτι επικειται ΑΣΕΠ!!!! Που και να μην γινει ΑΣΕΠ, οταν πληρωνω απαιτω συνεπεια αλλιως το εκανα δωρεαν και στο ελληνικο πανεπιστημιο που κοντεψαν να χασουν το εξαμηνο με τις απεργιες!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2014, 10:52:17 μμ από biov »

Αποσυνδεδεμένος iakovos26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2696 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:54:02 πμ »
Συνάδελφοι γεια σας!
3 ερωτήματα έχω:
1) Πλέον σε κανένα μάθημα δεν επιτρέπονται φωτοτυπίες και σημειώσεις ή μόνο στις αρχές εκπαιδευτικής έρευνας;
2) Ακόμα δεν έχουμε δώσει εξετάσεις και άρχισαν οι δηλώσεις μαθημάτων για το χειμερινό... Μέχρι πότε γίνονται οι δηλώσεις;
3) Το μάθημα Δυσλεξία:Έρευνα & Νεότερες Τάσεις είναι απαιτητικό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος vasakiiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2697 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 04:11:28 μμ »
καλησπέρα παιδιά..
αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και μου πει τι θέματα είχαν πέσει στο 521 μορφες εκπαιδευτικών αναγκών, 623 ψυχοπαθολογία και 621 συμπερίληψη..
ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος stela_500

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2698 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 12:30:24 μμ »
Καλησπέρα

Επειδή ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αλλά δεν ξέρω αν θα βρω συστατικές επιστολές τις ζητάνε όντως από τους καθηγητές ή συμπληρώνεις απλά 2 ονόματα και δεν ζητάνε τίποτα από τους καθηγητές?????

Αποσυνδεδεμένος alex_ia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2699 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 01:50:21 μμ »
Καλησπέρα

Επειδή ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αλλά δεν ξέρω αν θα βρω συστατικές επιστολές τις ζητάνε όντως από τους καθηγητές ή συμπληρώνεις απλά 2 ονόματα και δεν ζητάνε τίποτα από τους καθηγητές?????
Εμενα μου ειπαν να γραψω 2 ονονατα που θα μπορουσαν να μου δωσουν συστατικη αποστολη...νομιζω ειναι τυπικο το θεμα.. εν τελει εγω έγραψα 2 καθηγητες απο το πανεπιστήμιο στους οποιους ειχα καλους βαθμους...τους εστειλα κ μειλ να τους ενημερωσω σχετικα με το ολο ζητημα κ φαντασου ακόμη δεν έχουν δει τα μειλ τς ν μ απαντησουν (αθανατοι εκπαιδευτικοι)....εγω παντως τους ανεφερα στην αιτηση μου!

Αποσυνδεδεμένος stela_500

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2700 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 02:20:33 μμ »
χαχαχαχαχα ωραίοι καθηγητές...
Αυτό θα κάνω και εγώ.
Ευχαριστώ πολύ :) :)

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2701 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 03:03:53 μμ »
Σημαντικό!!!!!!!!
Μόλις αναρτήθηκε μια ανακοίνωση από Αγγελίδη που λέει ότι δεν επιτρέπεται να έχουμε το βιβλίο σε φωτοτυπία στις εξετάσεις. Τι καινούριο έιναι αυτό πάλι; Λέτε να αναφέρεται σε όλα τα μαθήματα ή μόνο σε αυτά που δεν επιτρέπονται οι σημαιώσεις;;;; Είναι δυνατόν να ανακοινώνουν κάτι τέτοιο μια μέρα πριν τις εξετάσεις; Που θα βρούμε το βιβλίο τελευταία στιγμή; Πήρα την ακαδημαϊκή σύμβουλο να τη ρωτήσω αν ισχύει, γιατί εγώ αύριο δίνω το μάθημα του Σαλβαρά και το έχω σε φωτοτυπία.  Φυσικά δεν ήξερε να μου απαντήσει και είπε θα με καλέσει πίσω να μου πει αν ισχύει για όλα τα μαθήματα. Αν γίνει κάτι τέτοιο αύριο θα γίνει χαμός στη εξέταση. Ο ίδιος Σαλβαράς μας είπε ότι δεν είναι απαραίτητη η αγορά του βιβλίου, διότι όλο το υλικό το έχει βάλει και στην πλατφόρμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 381

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.