*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3137976 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3276 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 09:00:07 πμ »
αφού μου λες για απομνημόνευση υποθέτω δεν είναι με ανοιχτά βιβλία σωστά??

Καλημερα!! οταν το είχα εγω δεν είχε βιβλίο αλλά σημειώσεις τις οποίες έπρεπε να τις μάθεις απέξω αφου δεν είχες την δυνατότητα να τις έχεις μαζί σου κατα την διάρκεια των εξετάσεων .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3277 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 09:37:14 πμ »
Καλημερα!! οταν το είχα εγω δεν είχε βιβλίο αλλά σημειώσεις τις οποίες έπρεπε να τις μάθεις απέξω αφου δεν είχες την δυνατότητα να τις έχεις μαζί σου κατα την διάρκεια των εξετάσεων .
ΩΧ!!Καταλαβαίνω, θα είναι ζορικά... :( :( Άργησα να κάνω δήλωση άρα καλά να πάθω..Αν θέλει και πολλές γνώσεις τεχνολογίας, τότε για εμένα θα είναι σίγουρα δύσκολα...Θυμάσαι καθόλου θέματα??Σε ευχαριστώ πάντως για όλες τις πληροφορίες...Καλημέρα :D

Αποσυνδεδεμένος ntouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3278 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 09:52:50 πμ »
μαράκι άσε καλύτερα το 552 και πάρε το 529! είναι πολύ πιο βατό και προσφέρει πολύ πιο χρήσιμες γνώσεις!
το 552 εκτός από απαιτητικό και δύσκολο δεν είναι καθόλου χρήσιμο σε περίπτωση που κάποια στιγμή δουλέψεις στην ειδική αγωγή. Ασε που ο καθηγητής δεν βοηθάει καθόλου...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2014, 09:57:12 πμ από ntouki »
Η παιδεία, όπως και η τέχνη, είναι vis formandi, μια δύναμη μορφοποίησης του χάους

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3279 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 10:00:38 πμ »
μαράκι άσε καλύτερα το 552 και πάρε το 529! είναι πολύ πιο βατό και προσφέρει πολύ πιο χρήσιμες γνώσεις!
το 552 εκτός από απαιτητικό και δύσκολο δεν είναι καθόλου χρήσιμο σε περίπτωση που κάποια στιγμή δουλέψεις στην ειδική αγωγή. Ασε που ο καθηγητής είναι πολύ απαιτητικός και δεν βοηθάει καθόλου...
Επειδή άργησα να κάνω δήλωση αυτά έχουν μείνει και επειδή πρέπει να πάρω 2 επιλεγομένα, αναγκαστικά θα πάρω και το 552. Υπάρχει ενδεχόμενο αργότερα να ανοίξει κάποιο άλλο??Εσύ είχες πάρει το 552?Ξέρεις τι θέματα βάζει και γενικά τι απαιτεί ο καθηγητής??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ntouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3280 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 10:29:06 πμ »
Επειδή άργησα να κάνω δήλωση αυτά έχουν μείνει και επειδή πρέπει να πάρω 2 επιλεγομένα, αναγκαστικά θα πάρω και το 552. Υπάρχει ενδεχόμενο αργότερα να ανοίξει κάποιο άλλο??Εσύ είχες πάρει το 552?Ξέρεις τι θέματα βάζει και γενικά τι απαιτεί ο καθηγητής??

Όχι εφόσον έχουν κλείσει τα τμήματα, δεν πιστεύω ότι θα ανοίξει κάποιο. Έτσι ακριβώς την πάτησα κι εγώ με το 552 σ'αυτό το εξάμηνο και το πήρα αναγκαστικά επειδή δεν είχε μείνει κάτι άλλο.
Όσον αφορά τα θέματα δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω δώσει ακόμη το μάθημα, αλλά απ' όσο γνωρίζω είναι με κλειστές σημειώσεις και οι ερωτήσεις είναι κυρίως κλειστού, αλλά υπάρχουν και κάποιες ερωτήσεις ανοικτού τύπου. Η ύλη είναι οι σημειώσεις του μαθήματος (καλό αυτο, γιατί δεν θα ξοδευτείς να αγοράσεις κάποιο βιβλίο), αλλά  οι εργασίες είναι αρκετά δύσκολες. Αφορούν έννοιες που εγώ πρώτη φορά συνάντησα, ενώ η βιβλιογραφία είναι κυρίως στα αγγλικά και σίγουρα χρειάζεται να έχεις ένα x υπόβαθρο στην τεχνολογία.
Πάντως, εάν το "πάρεις ζεστά" από την αρχή μπορείς να αντεπεξέλθεις, μην το φοβάσαι. Και σίγουρα μην αφήσεις τις εργασίες για τελευταία στιγμή! ;-)
Η παιδεία, όπως και η τέχνη, είναι vis formandi, μια δύναμη μορφοποίησης του χάους

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3281 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 10:37:47 πμ »
Όχι εφόσον έχουν κλείσει τα τμήματα, δεν πιστεύω ότι θα ανοίξει κάποιο. Έτσι ακριβώς την πάτησα κι εγώ με το 552 σ'αυτό το εξάμηνο και το πήρα αναγκαστικά επειδή δεν είχε μείνει κάτι άλλο.
Όσον αφορά τα θέματα δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω δώσει ακόμη το μάθημα, αλλά απ' όσο γνωρίζω είναι με κλειστές σημειώσεις και οι ερωτήσεις είναι κυρίως κλειστού, αλλά υπάρχουν και κάποιες ερωτήσεις ανοικτού τύπου. Η ύλη είναι οι σημειώσεις του μαθήματος (καλό αυτο, γιατί δεν θα ξοδευτείς να αγοράσεις κάποιο βιβλίο), αλλά  οι εργασίες είναι αρκετά δύσκολες. Αφορούν έννοιες που εγώ πρώτη φορά συνάντησα, ενώ η βιβλιογραφία είναι κυρίως στα αγγλικά και σίγουρα χρειάζεται να έχεις ένα x υπόβαθρο στην τεχνολογία.
Πάντως, εάν το "πάρεις ζεστά" από την αρχή μπορείς να αντεπεξέλθεις, μην το φοβάσαι. Και σίγουρα μην αφήσεις τις εργασίες για τελευταία στιγμή! ;-)
 Ομοιοπαθής και εσύ ;), καταλαβαίνω είναι απαιτητικό και εγω από τεχνολογία τα βασικά γνωρίζω:P Καλή τύχη εύχομαι στις εξετάσεις!!!Και σε ευχαριστώ για την ενημέρωση:)

Αποσυνδεδεμένος ntouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3282 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 11:35:01 πμ »
Καλή τύχη εύχομαι στις εξετάσεις!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ :)


Παιδιά είναι κανείς στο τελευταίο τετράμηνο; Γνωρίζετε πέρα από την κατάθεση των 60€ και την application for graduation στο student's intranet αν χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο, π.χ. κάποια αίτηση στον ΔΟΑΤΑΠ;
Η παιδεία, όπως και η τέχνη, είναι vis formandi, μια δύναμη μορφοποίησης του χάους

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3283 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 11:52:51 πμ »
Προς το παρόν όχι. Μετά την εξεταστική αν πιστεύεις ότι έχεις περάσει τα μαθήματα κάνεις τα χαρτιά σου στο Δοαταπ

Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3284 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 02:06:52 μμ »
ναι και γω απ όσο ξέρω μόλις δώσουμε τα μαθήματα θα ξεκινήσει η διαδικασία. τα χαρτιά όμως δεν τα στέλνει το ίδιο το πανεπιστήμιο; εμείς τα στέλνουμε;

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3285 στις: Δεκέμβριος 23, 2014, 10:03:54 πμ »
Καλημέρα και καλές γιορτές να έχουμε!!! Να ρωτήσω συνάδελφοι, είχε κάποιος τα μαθήματα :621, 504,510? Θυμάται να μου πει θέματα προηγούμενων εξετάσεων????


Για το 623 τι έχετε ακούσει??? Θα μου προτείνατε να το επιλέξω???? Σε σχέση με το 552???

Και για να μη κάνω λάθος, πρέπει να πάρουμε 2 μαθήματα από Α, 1 μάθημα από Β, 3 από Γ (δηλαδή όλα) και από Δ πρέπει να πάρουμε 3 (εαν δε κάνουμε διατριβή) σωστά????
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2014, 11:01:25 πμ από μαρακι μαρακι »

Αποσυνδεδεμένος fotkar23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3286 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 07:41:55 μμ »
Παιδια μηπως θυμαται κανεις θεματα απο τη δυσλεξια, τη νοητικη υστερηση- αυτισμο και τη διδασκαλια παιδιων με ειδικες αναγκες; Please help  :o :-\

Αποσυνδεδεμένος ntinaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3287 στις: Δεκέμβριος 26, 2014, 09:52:33 μμ »
Γεια σας παιδιά! Χρόνια πολλά με υγεία! Θέλω τη βοήθεια σας... Χρωστάω την εργασία απο το σεμιναριο 2..τ είχα δηλώσει στο προηγούμενο τετράμηνο κ πρέπει να τη παραδώσω τώρα. Έχει κάποιος σημειώσεις που να μπορεί να με βοηθήσει ώστε να καταλάβω τι ακριβώς ζητάει να κάνω. Επειδη ηταν στ θερινό τετράμηνο δεν υπαρχει πλεον στην πλατφόρμα κ δε μπορω να καταλαβω τι ακριβως μας ζητούσε να κανουμε. Όποιος γνωρίζει κατι κ θελει, ας με βοηθήσει. 😕

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3288 στις: Δεκέμβριος 27, 2014, 08:57:31 πμ »
Όχι εφόσον έχουν κλείσει τα τμήματα, δεν πιστεύω ότι θα ανοίξει κάποιο. Έτσι ακριβώς την πάτησα κι εγώ με το 552 σ'αυτό το εξάμηνο και το πήρα αναγκαστικά επειδή δεν είχε μείνει κάτι άλλο.
Όσον αφορά τα θέματα δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω δώσει ακόμη το μάθημα, αλλά απ' όσο γνωρίζω είναι με κλειστές σημειώσεις και οι ερωτήσεις είναι κυρίως κλειστού, αλλά υπάρχουν και κάποιες ερωτήσεις ανοικτού τύπου. Η ύλη είναι οι σημειώσεις του μαθήματος (καλό αυτο, γιατί δεν θα ξοδευτείς να αγοράσεις κάποιο βιβλίο), αλλά  οι εργασίες είναι αρκετά δύσκολες. Αφορούν έννοιες που εγώ πρώτη φορά συνάντησα, ενώ η βιβλιογραφία είναι κυρίως στα αγγλικά και σίγουρα χρειάζεται να έχεις ένα x υπόβαθρο στην τεχνολογία.
Πάντως, εάν το "πάρεις ζεστά" από την αρχή μπορείς να αντεπεξέλθεις, μην το φοβάσαι. Και σίγουρα μην αφήσεις τις εργασίες για τελευταία στιγμή! ;-)
Οι εξετάσεις είναι με κλειστά βιβλία... Πρέπει να έχεις κατανοήσει σίγουρα την ύλη.. και κάποια πράγματα να τα μάθεις απέξω.. η 1 ερώτηση που πιάνει 30 μονάδες είναι Σ/Λ αλλά απαιτεί και αιτιολόγηση.. απλά ο τύπος δεν ξέρω κατά πόσο ορθά διορθώνει τις εργασίες οι οποίες είναι μια των 1500 λέξεων και πιάνει 8 μονάδες και μια των 3000 λέξεων και πιάνει 12 μονάδες.. μόνο και μόνο για τις εργασίες δεν αξίζει...αν και πληροφορικής το μετάνιωσα που το είχα πάρει...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3289 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 11:06:57 πμ »
Θυμάται κάποιος τα θέματα στο 523??? της ανάπτυξης γιατί μόνο 3 ανάπτυξης θα έχει φέτος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 542
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.