*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9142 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 10:13:43 μμ »
Καλησπέρα! Έχω μία απορία για το πως μπορώ να δηλώσω τα μαθήματα μου σε βάθος των τετραμήνων, έτσι ώστε να καταφέρω μαζί με την πρακτική να τελειώσω στην ώρα μου! Είμαι στο Εφαρμοσμένης Ειδικής, δηλαδή έχω και τα 3 σεμινάρια επιπλέον. Ξέρω πως το ανώτερο των μαθημάτων είναι 3 ανά τετράμηνο,όμως πως θα δηλώσω τα σεμινάρια μου;;

Καλησπέρα! Στο δικό μου, παλαιότερο πρόγραμμα, έχουμε δικαίωμα να δηλώνουμε το μέγιστο 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο σε κάθε τετράμηνο. Για το δικό σου πρόγραμμα δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά τί ισχύει. Πρέπει να επικοινωνήσεις με μια ακαδημαϊκή σύμβουλο για να σου λύσει τις απορίες σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος justunme

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9143 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 10:25:43 μμ »
Καλησπέρα! Στο δικό μου, παλαιότερο πρόγραμμα, έχουμε δικαίωμα να δηλώνουμε το μέγιστο 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο σε κάθε τετράμηνο. Για το δικό σου πρόγραμμα δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά τί ισχύει. Πρέπει να επικοινωνήσεις με μια ακαδημαϊκή σύμβουλο για να σου λύσει τις απορίες σου.
Θα επικοινωνήσω κάποια στιγμή, δεν ήταν της παρούσης απλά το σκεφτόμουν. Τα σεμινάρια είναι αρκετά απαιτητικά ή δυσκολεύουν πολύ περισσότερο τα πράγματα αν ήδη έχεις και τα 3 μαθήματα;

Αποσυνδεδεμένος γεωργια123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9144 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 12:26:41 πμ »
καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι βατο το μεταπτυχιακο και αν το εξ αποστασεως το κανει πιο δυσκολο. αν υπαρχει καποια βοηθεια απο τους καθηγητες και γενικα αν αξιζει να το κανεις.ευχαριστω πολυ..

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9145 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 11:18:44 πμ »
Θα επικοινωνήσω κάποια στιγμή, δεν ήταν της παρούσης απλά το σκεφτόμουν. Τα σεμινάρια είναι αρκετά απαιτητικά ή δυσκολεύουν πολύ περισσότερο τα πράγματα αν ήδη έχεις και τα 3 μαθήματα;

Τα σεμινάρια έχουν μικρότερη ύλη από τα μαθήματα, λίγες εργασίες και δεν απαιτούνται εξετάσεις για να τα περάσεις. Χρειάζονται όμως τον χρόνο τους. Άν έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο μπορείς να πάρεις 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο σε ένα τετράμηνο. Προσωπικά θεωρώ πως τα 3 μαθήματα και μόνα τους έχουν αρκετή δουλειά. Φαντάσου να προσθέσεις και ένα ακόμα μικρότερο <<μάθημα>> σε αυτά. Είναι όμως καθαρά δικό σου θέμα. Δες στο πρώτο σου εξάμηνο πόσο χρόνο χρειάζεσαι για διάβασμα και τί αποτελέσματα έχεις σε εργασίες και εξετάσεις και αποφασίζεις. Καλή αρχή και καλή συνέχεια σου εύχομαι!!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος justunme

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9146 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 10:56:17 μμ »
Τα σεμινάρια έχουν μικρότερη ύλη από τα μαθήματα, λίγες εργασίες και δεν απαιτούνται εξετάσεις για να τα περάσεις. Χρειάζονται όμως τον χρόνο τους. Άν έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο μπορείς να πάρεις 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο σε ένα τετράμηνο. Προσωπικά θεωρώ πως τα 3 μαθήματα και μόνα τους έχουν αρκετή δουλειά. Φαντάσου να προσθέσεις και ένα ακόμα μικρότερο <<μάθημα>> σε αυτά. Είναι όμως καθαρά δικό σου θέμα. Δες στο πρώτο σου εξάμηνο πόσο χρόνο χρειάζεσαι για διάβασμα και τί αποτελέσματα έχεις σε εργασίες και εξετάσεις και αποφασίζεις. Καλή αρχή και καλή συνέχεια σου εύχομαι!!! :)
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!  :) :)

Αποσυνδεδεμένος yankou13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9147 στις: Δεκέμβριος 06, 2016, 12:59:16 μμ »
Και οι δύο ομάδες είναι κλειστές. Σε ποια να γίνουμε μέλη και να στείλουμε μήνυμα;

Στην 2η ομάδα του φβ πρέπει να στείλεις προσωπικο μηνυμα στον διαχειριστη και να του πεις να σε προσθεσει στην ομαδα, λεγοντας του παραλληλα τα μαθηματα που εχεις επιλεξει διοτι ειναι αποκλειστικα μονο για τους φοιτητες του συγκεκριμενου Πανεπιστημιου. Στην αλλη ομαδα τωρα, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ ΠΜΣ ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ στελνεις αιτημα να γινεις μελος, δεν χρειαζεται κατι αλλο. Τα στοιχεια μας για αυτην την ομαδικη προσπαθεια που κανουμε τα στελνουμε στον Xarhs Xs.

Αποσυνδεδεμένος maraki88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9148 στις: Δεκέμβριος 06, 2016, 06:35:16 μμ »
Εαν δεν επιλέξουμε καθόλου μαθήματα απο το Section B Θεωρητικές Βάσεις της Εκπαίδευσης θα υπάρξει πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9149 στις: Δεκέμβριος 06, 2016, 10:06:32 μμ »
Εαν δεν επιλέξουμε καθόλου μαθήματα απο το Section B Θεωρητικές Βάσεις της Εκπαίδευσης θα υπάρξει πρόβλημα?

Ναι!! Για να ολοκληρώσεις το μεταπτυχιακό πρέπει υποχρεωτικά να πάρεις ένα μάθημα από τον κύκλο Β

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9150 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 12:17:47 πμ »
καλησπερα, οσοι τελειωνουμε Ιανουαριο, πρεπει να κανουμε καποια ενεργεια απο τωρα στον ΔΟΑΤΑΠ ή πρεπει να περιμενουμε πρωτα την βαθμολογια τελη γεναρη? το λεω με σκεπτικο να κερδηθει χρονος στην αναγνωριση. ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος maraki88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9151 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 12:25:10 μμ »
Ποιο θεωρείτε πιο βατο μάθημα την δυσλεξία ή το 623? Ξέρω ότι στη δυσλεξία είναι με ανοιχτά βιβλία. Στο 623? Επίσης το 504 είναι με κλειστά ή ανοιχτά βιβλία;

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9152 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 12:32:27 μμ »
Ποιο θεωρείτε πιο βατο μάθημα την δυσλεξία ή το 623? Ξέρω ότι στη δυσλεξία είναι με ανοιχτά βιβλία. Στο 623? Επίσης το 504 είναι με κλειστά ή ανοιχτά βιβλία;
Η δυσλεξία είναι με ανοικτά βιβλία.
Το 623 έχει τεράστια ύλη και μεγάλη εργασία. Οι δραστηριότητές του βγαίνουν εύκολα. Έχει ενδιαφέρον ως μάθημα αλλά δε ξέρω περισσότερα καθώς το δίνω τώρα.
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος Nizeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9153 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 01:55:15 μμ »
Καλησπέρα, από τα μαθήματα 526 και 623 ποιο θεωρείτε πιο εύκολο;

Αποσυνδεδεμένος ChristineG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9154 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 02:03:11 μμ »
Βγαίνει όμως εύκολα η εργασια του 623; η ειναι πολύ δυσκολο σαν μαθημα;


Η δυσλεξία είναι με ανοικτά βιβλία.
Το 623 έχει τεράστια ύλη και μεγάλη εργασία. Οι δραστηριότητές του βγαίνουν εύκολα. Έχει ενδιαφέρον ως μάθημα αλλά δε ξέρω περισσότερα καθώς το δίνω τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9155 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 02:24:42 μμ »
Βγαίνει όμως εύκολα η εργασια του 623; η ειναι πολύ δυσκολο σαν μαθημα;
Προσωπικά δε θεωρώ ότι βγαίνει εύκολα. Θέλει τεράστια βιβλιογραφία από την τελευταία 5ετία. Έτσι ήταν η εργασία που επέλεξα εγώ. Έχει άλλα 2 είδη να διαλέξεις.
Το πως βγαίνει η ύλη είναι προσωπικό θέμα. Δυστυχώς δεν έχω δώσει ακόμα εξετάσεις και δε μπορώ να απαντήσω ως προς αυτό.
Πάντως μάθημα χαβαλέ δεν το λες σε καμία περίπτωση.
La vita e bella

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.