*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127990 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9632 στις: Αύγουστος 28, 2017, 05:51:57 μμ »
Καλησπέρα. Έχει πάρει κάποιος τώρα τον Αγγελίδη στο 621 ή στο παρελθόν; Πήραμε βαθμούς και σχόλια επί της εργασίας και η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετά μη αναμενόμενο το αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9633 στις: Αύγουστος 28, 2017, 06:14:53 μμ »
Τι ακριβώς εννοείς;  έχει τη φήμη του πιο απαιτητικού καθηγητή με ταβάνι το C (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) στη βαθμολογία του 621...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2017, 06:16:40 μμ από die »

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9634 στις: Αύγουστος 28, 2017, 06:25:47 μμ »
Τι ακριβώς εννοείς;  έχει τη φήμη του πιο απαιτητικού καθηγητή με ταβάνι το C (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) στη βαθμολογία του 621...

Γεια! Πήρα 20/30 με σχόλια τύπου "δεν κατάλαβες το θέμα" και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξαναπάρει τόσο χαμηλό βαθμό... Οπότε να δηλώνω ευχαριστημένη ε; Τέλεια

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9635 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 08:41:15 μμ »
Έχει πάρει κάποιος το μάθημα 626 με τις στρατηγικές διαχείρισης συναισθηματικών και συμπεριφορικών προβλημάτων; Δεν έχω παρακολουθήσει το 623 αλλά έμαθα ότι δεν αποτελούν πια αλυσίδα. Ξέρετε ποιο είναι το βασικό του εγχειρίδιο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maraki88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9636 στις: Σεπτέμβριος 05, 2017, 11:58:05 μμ »
Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει αν για την πρόσληψη αναπληρωτή με το μεταπτυχιακό μας μετρά ο γάμος ως κριτήριο για να σε τοποθετήσουν πιο κοντά?
πήγα στη δευτεροβάθμια και μου είπαν ναι αλλά τώρα που κοιτάζω τον πίνακα αναπληρωτών φαινεται οτι τα άτομα κατατάσσονται με τα μόρια απο το μεταπτυχιακό που ειναι 4 και ανεβαίνουν εαν εχουν προυπηρεσία. δε βλεπω τιποτα για κοινωνικα κριτήρια

Ξερει κανεις??????

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9637 στις: Σεπτέμβριος 06, 2017, 12:04:18 πμ »
Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει αν για την πρόσληψη αναπληρωτή με το μεταπτυχιακό μας μετρά ο γάμος ως κριτήριο για να σε τοποθετήσουν πιο κοντά?
πήγα στη δευτεροβάθμια και μου είπαν ναι αλλά τώρα που κοιτάζω τον πίνακα αναπληρωτών φαινεται οτι τα άτομα κατατάσσονται με τα μόρια απο το μεταπτυχιακό που ειναι 4 και ανεβαίνουν εαν εχουν προυπηρεσία. δε βλεπω τιποτα για κοινωνικα κριτήρια

Ξερει κανεις??????
Ο γάμος, το αν έχεις ένα ή δυο παιδιά είναι κοινωνικά κριτήρια που μετράνε στην τοποθέτηση, όχι στους πίνακες. Αφού προσληφθείς, καταθέτεις τα πιστοποιητικά γάμου ή  παιδιών.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9638 στις: Σεπτέμβριος 06, 2017, 12:10:06 πμ »
Ο γάμος, το αν έχεις ένα ή δυο παιδιά είναι κοινωνικά κριτήρια που μετράνε στην τοποθέτηση, όχι στους πίνακες. Αφού προσληφθείς, καταθέτεις τα πιστοποιητικά γάμου ή  παιδιών.
Aκριβώς και συνήθως τελευταίοι μένουν οι άγαμοι. Αν πάρει 10 και με βάση τον πίνακα είσαι τελευταία μπορεί να επιλέξεις σχολείο ακόμα και 1η με βάση τα κοινωνικά κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος maraki88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9639 στις: Σεπτέμβριος 06, 2017, 01:14:43 μμ »
Aκριβώς και συνήθως τελευταίοι μένουν οι άγαμοι. Αν πάρει 10 και με βάση τον πίνακα είσαι τελευταία μπορεί να επιλέξεις σχολείο ακόμα και 1η με βάση τα κοινωνικά κριτήρια.

αα σας ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Xanthy_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9640 στις: Σεπτέμβριος 09, 2017, 11:28:59 πμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες γι αυτό το μεταπτυχιακό. Πόσο απαιτητικό είναι?
Τα μαθήματα έχουν υποχρεωτικές εργασίες για να  μπορέσεις να δώσεις εξετάσεις?
Οι εξετάσεις είναι με κλειστές σημειώσεις? Χρειάζεται αποστήθιση? Επίσης διαβάζω σε σχόλια για τον ακαδημαϊκό σύμβουλο, έχει κάθε φοιτητής κάποιον στον οποίο μπορεί ν απευθύνεται για δηλώσεις μαθημάτων?
Οι αιτήσεις λήγουν την επόμενη εβδομάδα και σκεφτομαι αν θα μπορω ν ανταπεξελθω, εφόσον δουλεύω αρκετες ώρες.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9641 στις: Σεπτέμβριος 09, 2017, 01:50:39 μμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες γι αυτό το μεταπτυχιακό. Πόσο απαιτητικό είναι?
Τα μαθήματα έχουν υποχρεωτικές εργασίες για να  μπορέσεις να δώσεις εξετάσεις?
Οι εξετάσεις είναι με κλειστές σημειώσεις? Χρειάζεται αποστήθιση? Επίσης διαβάζω σε σχόλια για τον ακαδημαϊκό σύμβουλο, έχει κάθε φοιτητής κάποιον στον οποίο μπορεί ν απευθύνεται για δηλώσεις μαθημάτων?
Οι αιτήσεις λήγουν την επόμενη εβδομάδα και σκεφτομαι αν θα μπορω ν ανταπεξελθω, εφόσον δουλεύω αρκετες ώρες.
Το μεταπτυχιακό είναι αρκετά απαιτητικό, τα μαθηματα έχουν υποχρεωτικες εργασιες αλλα ατομικες, και αλλα ατομικες και ομαδικες. Καποια μαθηματα ειναι με κλειστα βιβλια, τα περισσοτερα ομως ειναι με ανοικτα αλλα επειδη τα ερωτηματα ειναι κρισεως ή πολλαπλων επιλογων δεν σημαινει οτι ειναι ευκολα.
Χρειαζεται αποστηθιση οσα ειναι με κλειστα βιβλια, και αν επιλεξεις 3 μαθηματα το εξαμηνο χρειαζεται αρκετη ενασχοληση. Το θεμα ειναι και εγω το πηρα επειδη μια συναδελφος μου ειχε πει για μια ωρα δουλειας τη μερα το 2013 που τελειωσε, αλλα βλεπω οτι λογω αυξημενης ζητησης το εχουν δυσκολεψει αρκετα.
Αν εχεις οικογενεια και παιδια θα σε δυσκολεψει, καλη τυχη σε οτι αποφαση παρεις!

Αποσυνδεδεμένος elekokki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9642 στις: Σεπτέμβριος 09, 2017, 04:04:17 μμ »
Καλησπέρα σας!ειμαι φιλολογος και σκεφτομαι να κανω μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη το οποιο θα τελειωσω σε δυο χρονια.πιστεύετε οτι αξίζει να το κανω;υπαρχουν πιθανοτητες να με παρουν αναπληρωτρια;Ευχαριστώ εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Xanthy_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9643 στις: Σεπτέμβριος 09, 2017, 05:27:46 μμ »
Το μεταπτυχιακό είναι αρκετά απαιτητικό, τα μαθηματα έχουν υποχρεωτικες εργασιες αλλα ατομικες, και αλλα ατομικες και ομαδικες. Καποια μαθηματα ειναι με κλειστα βιβλια, τα περισσοτερα ομως ειναι με ανοικτα αλλα επειδη τα ερωτηματα ειναι κρισεως ή πολλαπλων επιλογων δεν σημαινει οτι ειναι ευκολα.
Χρειαζεται αποστηθιση οσα ειναι με κλειστα βιβλια, και αν επιλεξεις 3 μαθηματα το εξαμηνο χρειαζεται αρκετη ενασχοληση. Το θεμα ειναι και εγω το πηρα επειδη μια συναδελφος μου ειχε πει για μια ωρα δουλειας τη μερα το 2013 που τελειωσε, αλλα βλεπω οτι λογω αυξημενης ζητησης το εχουν δυσκολεψει αρκετα.
Αν εχεις οικογενεια και παιδια θα σε δυσκολεψει, καλη τυχη σε οτι αποφαση παρεις!

Ευχαριστώ για την απάντηση.... Ελεγα να το ξεκινησω με την προοπτική να το τελειώσω σε δύο χρόνια... αλλά θα το σκεφτώ σοβαρά μ αυτό που μου είπες...

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9644 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 12:16:56 μμ »
Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος πώς είναι ο Βαρσάμης και η Λυπουρλή ως καθηγητές; Τους έχω πάρει για το 526 και το 624 αντίστοιχα αλλά δεν ξέρω τίποτα για αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9645 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 01:42:06 μμ »
Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος πώς είναι ο Βαρσάμης και η Λυπουρλή ως καθηγητές; Τους έχω πάρει για το 526 και το 624 αντίστοιχα αλλά δεν ξέρω τίποτα για αυτούς.

για την Λυπουρλη εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για την βαθμολογια της κρατησε την , θα ρωτησω και για Βαρσαμη και θα σε πω, παντως το 526 ειναι δυσκολο ως προς την εργασια ειχα ακουσει απο φιλους στο προηγουμενο τετραμηνο.
Κρατησε και τον Βαρσαμη πολυ καλες συστασεις υπαρχουν και γι αυτον.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2017, 08:55:49 μμ από die »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.