*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127356 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 11:19:51 μμ »
Συνάδελφοι,οι συστατικές επιστολές είναι προαπαιτούμενο για να σε δεχτούν στο μεταπτυχιακό;Είναι κανείς που τον δέχτηκαν χωρίς συστατικές;Έχω τελειώσει αρκετά χρόνια και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο να τις πάρω.
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και ο Λοϊζος μου είπε ότι μπορώ να δώσω συστατική επιστολή και από παλιούς εργοδότες ή συνεργάτες. Τελικά έστειλα μόνο μία από έναν παλιό μου διευθυντή και έγινα δεκτή. Και εγώ αυτό που καταλαβαίνω πάντως είναι ότι δεν είναι και πολύ απαραίτητη. Θα σε συμβούλευα όμως να τηλεφωνήσεις στο Πανεπιστήμιο και να τους ρωτήσεις ευθέως, γιατί έτσι και αλλιώς θα έχεις το πρόβλημα ότι συστατική επιστολή δεν βρίσκεις από τη μια μέρα στην άλλη (πρέπει να δώσεις και λίγο χρόνο στον άλλο να τη γράψει).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος antonia19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 10:34:48 πμ »
Συνάδελφοι,οι συστατικές επιστολές είναι προαπαιτούμενο για να σε δεχτούν στο μεταπτυχιακό;Είναι κανείς που τον δέχτηκαν χωρίς συστατικές;Έχω τελειώσει αρκετά χρόνια και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο να τις πάρω.

και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα..έχω τελειώσει εδώ και κάποια χρόνια και δεν έβρισκα καθηγητές..πήρα μία από τη διευθύντρια του σχολείου που δούλευα και περιμενα άλλη μια..Εντω μεταξύ έστειλα τα χαρτιά μου στο πανεπιστήμιο και τους είπα (αυτοι μου είπαν να το κάνω έτσι) ότι σε λίγες μέρες θα τους στείλω και τις συστατικές..Αλλά δεν πρόλαβα..με πήραν τηλ ότι με δέχτηκαν και όταν τους είπα ότι δεν τους έχω στείλει συστατικές μπυ είπαν ότι δεν πειράζει, δεν είναι υποχρεωτικές και ότι τους έφταναν τα υπόλοιπα προσόντα..  οπότε και δεν έστειλα τπτ!!!

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 02:22:47 μμ »
Συνάδελφοι,οι συστατικές επιστολές είναι προαπαιτούμενο για να σε δεχτούν στο μεταπτυχιακό;Είναι κανείς που τον δέχτηκαν χωρίς συστατικές;Έχω τελειώσει αρκετά χρόνια και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο να τις πάρω.

και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα..έχω τελειώσει εδώ και κάποια χρόνια και δεν έβρισκα καθηγητές..πήρα μία από τη διευθύντρια του σχολείου που δούλευα και περιμενα άλλη μια..Εντω μεταξύ έστειλα τα χαρτιά μου στο πανεπιστήμιο και τους είπα (αυτοι μου είπαν να το κάνω έτσι) ότι σε λίγες μέρες θα τους στείλω και τις συστατικές..Αλλά δεν πρόλαβα..με πήραν τηλ ότι με δέχτηκαν και όταν τους είπα ότι δεν τους έχω στείλει συστατικές μπυ είπαν ότι δεν πειράζει, δεν είναι υποχρεωτικές και ότι τους έφταναν τα υπόλοιπα προσόντα..  οπότε και δεν έστειλα τπτ!!!

Kαι το money μόνο κολαριστό και ζεστό αν έβαζες χωρίς συστατικές πάλι θα σε δέχονταν. Θεωρώ ότι το μόνο ουσιαστικό είναι το πτυχίο. Μεγάλη μπίζνα λέμε. Εννοείται φυσικά οτι πλέον δεν έχει καμία αξία το μαστερ ειδικής μιας και οποιοδηποτε μπορει πλεον να μπει

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 02:32:13 μμ »
καλά σε όλα τα μεταπτυχιακά το χρήμα προέχει αλλά είναι και μερικοί που κάνουν ταυτόχρονα και ασπαιτε και το μεταπτυχιακό στην Κύπρο μα πώς τα προλαβαίνουν όλα βρε παιδί μου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 03:14:56 μμ »
Άντε ντε πως τα προλαβαίνουν? Μιλάμε για γερά νεύρα να κάνεις κάτι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος troula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • τα αγαθά κόποις κτώνται
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 03:55:32 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι, μόλις πληροφορήθηκα την ύπαρξη αυτού του μεταπτυχιακού.Μπορείτε να μου στείλετε τη διεύθυνση στο διαδίκτυο, στην οποία μπορώ να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί ψάχνοντας μόνη δεν κατάφερα κάτι.Επίσης γνωρίζετε μέχρι πότε είναι η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 03:59:35 μμ »
δεν είμαι σίγουρη γιατί δεν το παρακολουθώ αλλά νομίζω οι αιτήσεις ως τέλος του Γενάρη αλλά τσέκαρέ το και εσύ
ιστοσελίδα
http://www.unic-greece.gr/%CE%A3%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%AE%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CF%8E%CE%BD%CE%91%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82/%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1Master.aspx

Αποσυνδεδεμένος troula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • τα αγαθά κόποις κτώνται
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 04:09:04 μμ »
σε ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 06:10:39 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εγώ τελικά έκανα on-line κατάθεση από άλλη τράπεζα (Πειραιώς) και δε μου ζήτησε τίποτα. Διάβασα και τους όρους της Τράπεζας Κύπρου για εισερχόμενα εμβάσματα και έγραφε ότι είναι δωρεάν! Στο Πανεπιστήμιο δεν έστειλα ακόμα την απόδειξη, αλλά ελπίζω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
Τελικά όντως δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Πλήρωσα μόνο 50 λεπτά για το εξερχόμενο έμβασμα της Τράπεζας Πειραιώς. Για την Τράπεζα Κύπρου δεν πλήρωσα τίποτα.




Σημείωση : το τόπικ αυτό φτιάχτηκε για να συζητάμε όσοι ενδιαφερόμαστε να παρακολουθήσουμε το μεταπτυχιακό αυτό. Τις κριτικές προς το μεταπτυχιακό τις διαβάσαμε αλλού και πήραμε τις αποφάσεις μας .... μπορούμε να έχουμε απλά ένα τόπικ για να συζητάμε σχετικά με τις σπουδές μας χωρίς να μας προσβάλλει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος r.o.u.l.a.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 06:15:31 μμ »
Συνάδελφοι,οι συστατικές επιστολές είναι προαπαιτούμενο για να σε δεχτούν στο μεταπτυχιακό;Είναι κανείς που τον δέχτηκαν χωρίς συστατικές;Έχω τελειώσει αρκετά χρόνια και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο να τις πάρω.


δεν εστειλα καμια συστατικη...και με δεχτηκαν!μην αγχωνεσαι ;-)

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 06:40:10 μμ »
κι εγω τελειωσα πριν πολλα χρονια κ πηγα στη σχολη ζητησα μια αναλυτικη βαθμολογια και με αυτη πηγα σε δυο παλιες μου καθηγητριες και αφου ειδαν τους βαθμους που ειχα στα μαθηματα τους μου εδωσαν τις συστατικες επιστολες χωρις προβλημα..
ακομα κ για το μεταπτυχιακο να μην τις χρειαστειτε παρτε τες καλου κακου να τις εχετε..ποτε δεν ξερεις

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 07:12:33 μμ »
Ρε παιδια συγγνωμη και εγω υποψηφιος για το μεταπτυχιακο ειμαι..ειναι δυνατον να δινεις ενα πτυχιο και να μπαινεις σε μαστερ???????????????????????????????????????????????????????????????Εχετε δει ποσα αλλα κριτηρια υπαρχουν σε αλλα μαστερ???????????????????????Ενταξει οκ μας συμφερει αλλα κουτσοι στραβοι ολοι στον Αγιο παντελεήμωνα???????????Καλη αρχη σε ολους

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 30, 2013, 12:02:57 πμ »
Ρε παιδια συγγνωμη και εγω υποψηφιος για το μεταπτυχιακο ειμαι..ειναι δυνατον να δινεις ενα πτυχιο και να μπαινεις σε μαστερ???????????????????????????????????????????????????????????????Εχετε δει ποσα αλλα κριτηρια υπαρχουν σε αλλα μαστερ???????????????????????Ενταξει οκ μας συμφερει αλλα κουτσοι στραβοι ολοι στον Αγιο παντελεήμωνα???????????Καλη αρχη σε ολους

Noμίζω ότι από καλοκαίρι με τις νέες αιτήσεις δεν θα χρειάζεται καν πτυχίο να δίνεις, πιο πολύ θα μετράει η φορολογική δήλωση. 'Ολοι μαζί σε ένα καλάθι, μια χαρά ανομοιογένεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2013, 12:05:53 πμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 30, 2013, 12:12:00 πμ »
Ξεκινησα αυτο το θέμα στο φορουμ πριν 1 εβδομαδα προκειμενου να ανταλλασουμε πληροφοριες και γενικοτερα να υπαρχει αλληλοτροφοδοτηση μεταξυ αυτων που που ξεκινησαν το μεταπτυχιακο... Ζητω πραγματικα παρακληση τα μηνυματα που εμφανιζονται να αφορουν μονο αυτο. για κριτικες και οτιδηποτε αλλο να ανοιξετε ενα αλλο φορουμ με θεμα "την κριτικη του μεταπτυχιακου". οχι εδω..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....Μεσα εδω ειμαστε ατομα που εχουμε ηδη επιλεξει να κανουμε το μεταπτυχιακο.... τα υπολοιπα περισσευουν...ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2013, 12:15:02 πμ από Ariadni@ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.